Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Schwarzkopf Gliss Kur, Fiber Therapy, Spajający spray do włosów 'Eliksir - regeneracja w olejku'

Produkt stworzony do włosów przeciążonych przez zabiegi koloryzacyjne i stylizacyjne. Zapewnia podwójny efekt dzięki dwufazowej formule: 1 upiekszający olejek dla blasku i miękkości 2 Regenerująca formuła ze spajającym włókna włosa Omegaplex® dla odbudowy włosa od środka przez naprawę zniszczonych włókien. Nie wymaga spłukiwania.

Wspaniale

Uwielbiam jego zapach, bardzo dobrze się spryskuje włosy. Zaletą jest, że butelka nie jest za duża jednak produkt jey zbyt drogi. Pierwsza buteleczke kupiłam za 9.90 kolejna w tym sam sklepie po jakimś czasie za 16.90 .
Trochę rekompensuje go jakość produktu, włosy mam po nim bardziej miekkie i lepiej się rozczesuje , nie przetluszczaja sie.

Lubię

+spray bardzo łatwo się miesza,
+atomizer się nie zacina, bardzo dobrze psika, nawet przechylony,
+świetnie pachnie, niby to jest taki chemiczny zapach, troszkę jak z salonu, ale jednak bardzo mi się podoba,
+bardzo ładna szata graficzna,
+butelka jest bardzo poręczna, świetnie leży w dłoni,
+zdecydowanie nadaje włosom blasku,
+są bardziej miękkie,
+ja na odżywce rozczesuję włosy, z pewnością to ułatwia,
+miła konsystencja, nie sama woda, ale coś jakby bardziej oleista,
+dobrze dostępna w większości drogerii,

-/+przeciętna wydajność, ja mam dużo włosów, do tego są one grube, więc kilka, kilkanaście razy muszę psiknąć,
-/+wydaje mi się, że włosy są zregenerowane, nie jestem w stanie tego stwierdzić tak na 100%, ale takie mam przypuszczenie,

-niestety, może obciążać i przeciążać, trzeba uważać, żeby nie napsikać sobie na skórę głowy, posiadaczki cienkich włosów chyba nie będą zadowolone,
-droga, to tylko 100 ml,
-jeśli chodzi o jej właściwości, to na mojej burzy loków sprawdza się dobrze, ale jest dosyć droga, są tańsze, które też dają radę

"leczy" leczy zniszczone końcówki

baardzo fajnie działa na wysuszone końcówki,
nie nakładałym jej na całe włosy bo mam wrażenie że dość mocno je obciąża,
jeśli chcecie to uważajcie z ilością użytą.

Grzywka na jeden wieczór

Lubię

Spray jest bardzo fajny - poprawia wizualnie stan włosów, wygładza je i odżywia. Oczywiście nie mamy się co spodziewać odbudowy zniszczonych włosów bo nie da się tak - wtedy sięgamy po nożyczki. Spray nie przeciąża za bardzo włosów i ogólnie jest całkiem okej.

Nic nie robi

Według mnie ten spray nie spełnia swoich zadań. Kupiłam go po ocenach na wizażu, ale część osób daje wysokie oceny, mimo że pisze, że nic nie robi. Ładnie pachnie i to tyle (nie pozostaje na włosach). Nie spaja włosów, a jego cena jest bardzo wygórowana. Nie wpływa w żaden sposób na włosy, po prostu bez różnicy czy popsikamy czy nie, efekt ten sam, czyli żaden. Jak dla mnie pic na wodę. Mam włosy suche i zniszczone, więc teoretycznie powinien mi pomóc, ale ja szukam dalej czegoś co jednak chociaż trochę zadziała.

Całkiem niezła

Mam grube i gęste włosy, które wymagają intensywnej pielęgnacji. Ciężko jest je ujarzmić. Odżywkę zakupiłam na promocji, gdyż jej cena jest nieco zawyżona (moim zdaniem). Jest przyjemna, ale nie powoduje u mnie efektu "wow". Nie szkodzi moim włosom, ale nie działa na nie jak zbawienie. Zapach ma ładny, aplikacja nie sprawia problemów, ale szukam czegoś lepszego. Warto dodać, że jest wydajna, bo nie mogę jej skończyć ;-)

U mnie się nie sprawdził

Czasem po myciu nie chce mi się nakładać odżywki typowej i używam czegoś lekkiego w sprayu. Z tym sprayem się nie polubiłam.

Moje włosy są bardzo trudne w pielęgnacji. W stanie naturalnych (czyli bez jakichkolwiek zabiegów chemicznych) były ciężkie, często miały efekt „naleśnika” czyli włosów przyklejonych do głowy. Dodatkowo przetłuszczające się bardzo mocno – ŁZS, co powoduje dodatkowo problemy na tle podrażnień, łupieżu alergii. Dlatego przeszłam wiele zabiegów chemicznych by choć trochę zmusić je do układania. Miałam wielokrotnie farbowane – od czerwieni (bakłażan, wiśnia), przez brąz po po raz kolejny czerwień – obecnie farbowane na brąz z czerwonymi pasemkami (w planach bordo / wiśnia). Dodatkowo niestety przeszły bardzo ciężki zabieg – trwała ondulacja – niestety został wykonany bardzo źle – za dużo wylanego płynu do skręcania przez co były spalone. Przez to dostały efektu „puchu” co utrudnia jeszcze bardziej pielęgnację. Przez to wszystko lubią lekkie sylikony i inne polimery (jednak w ograniczonej ilości, bo lubią on podrażniać skórę głowy). W stylingu akceptują wyłącznie żele, gumy i pasty oraz lekkie lakiery - pianek nie cierpią (są dni gdy je akceptują). Kochają bezgranicznie aloes, zioła i proteiny - najbardziej kreatynę i jedwab + glicerynę jako humektant. Nie lubią żadnych olei stosowanych przed myciem, ale w kosmetykach oleje kochają (najbardziej arganowy).

Spray ten dość sprawnie się miesza. Psika bez problemu, nie zacina się. Ale ma jeden podstawowy mankament - jest za ciężki dla moich włosów. Czuję jak są po nim wręcz przylizane. Po sprayu do farbowanych z Delii nie mam tego problemu, a tu mam problem. Są tłuste, ciężkie. Wyglądają mocno nieciekawie. A jest przecież do zniszczonych - a takie moje są właśnie (sic!). Poza tym nie czuję regeneracji - ot takie chwilowe wygładzenie - podobne do tego po jedwabiu Farouka, czy innych produktach tego typu. Także takie nic, a przeciąża włosy.

Dla osób o cienkich, lecz zniszczonych włosach tego kosmetyku kompletnie nie polecam. Poza tym cena ok, dostępność ok, wydajność też. Ale przeciążenie włosów jego u mnie minusuje. 2 gwiazdki to maksymalna nota jaką mogę dać.

perfekcja

Produkt dostalam po raz pierwszy w akcji "testowanie" i musze wystawic kolejna recenzje. Od tamtej pory czuje, ze jestem od niego uzalezniona. Moge rozczesac wlosy bez problemu, uzywam zarowno na suche jak i mokre. Spray jest dodatkowo pieknie pachnie.

świetny produkt!

Bardzo dobry spray działający ochronnie i ułatwiający stylizowanie włosów. Włosy są po nim miękkie, błyszczące, bardzo dobrze i łatwo się rozczesują. Spray rozpyla się delikatną mgiełką, nie obciąża włosów (choć można z nim przesadzić, ale szybko można go wyczuć). Dzięki niemu włosy nawet po użyciu suszarki były błyszczące i sprężyste!
Nie zregenerował może włosów już uszkodzonych ale świetnie chronił i pielęgnował!
Nie podrażnił skóry głowy, nie wywołał łupieżu.
Estetyczna butelka, lekka, świetnie sprawdzała się podczas wyjazdów. Dobrze działający dozownik, i lekka, choć dwufazowa konsystencja czyniły ten produkt niezwykle wydajnym!
No i cudowny zapach-delikatnie słodki, nie za mocny, nie zostawał na włosach długo, ale zdecydowanie uprzyjemniał stosowanie!
Cała seria Fiber Therapy to dla mnie mega udana linia!

Rewelacja

Produkt ten kupiłam pod wpływem pozytywnych opinii na wizażu i nie zawiodłam się. Mam włosy rozjaśnione i lekko przesuszone z tendencją do puszenia się oraz plątania. Dodatkowo po każdym myciu suszę włosy.
Ta odżywka czyni cuda. Spryskuje nią wilgotne włosy i już podczas czesania widzę pierwsze efekty. Włosy mimo, że są wilgotne nagle stają się łatwe w rozczesywaniu. Odżywka sprawia, że moje włosy są ujarzmione, nie puszą się, ale nie są obciążone i oklapnięte. Wyglądają na zadbane i bardzo zdrowe.
Dodatkowym plusem jest słodki zapach odzywki, łatwy i szybki sposób aplikacji oraz wydajność. Minusów nie zauważyłam.
Posiadam również szampon z tej serii i także bardzo go sobie chwalę.

Całkiem niezły :)

Ma przepiękny zapach, jest baaardzo wydajny. Ma dosyć drobną mgiełkę. Trudno powiedzieć, czy moje włosy są od niego zregenerowane - na pewno wyglądają po nim dobrze i "miękko".

Must have odkąd się poznaliśmy

Kolejny zakup umotywowany opinią na WIzażu oraz promocją w Rossmanie. Szukałam czegoś uzupełniającego, odbudowującego, ułatwiającego rozczesywanie i przy tym nie przetłuszczającego. Też myślałam, że nie ma produktu, który by te wszystkie wymagania mi spełnił. Ale udało się.

Zalety:
+fajny sposób aplikacji
+dobry atomizer
+dwufazowa formuła
+nabłyszczenie
+ochrona
+ładny zapach
+nie przetłuszcza i nie obciąża
+wydajny
+nie drogi na promocji

Wady:
-nie ma

Podsumowując dla moich włosów, które są przesuszone, rozjaśniane jest bardzo dobry i stale gości na mojej półce z kosmetykami do włosów.