Les Belles, Cherry Fantasy EDT

Les Belles, Cherry Fantasy EDT

Najnowsza woda ze wznowionej właśnie serii Les Belles to radosna, młodzieńcza, wiosenna wariacja na temat wiśni i wiśniowych kwiatów z towarzyszeniem róż i innych owoców.
Buteleczka o charakterystycznym kształcie jest tym razem przejrzysta, różowa.
Nuta głowy: grejpfrut, bergamotka, świeża czarna porzeczka;
Nuta serca: kwiat wiśni, róża majowa, wodne kwiaty;
Nuta głębi: wiśnia, czerwone owoce jagodowe, piżmo.

Różowy banałek

Kupiłam w ciemno przez Internet, bo było niedrogo i miało być różowo i owocowo (lubię owocowe zapachy). Różowo jest i owszem, ale tych owoców nie czuję prawie wcale. Pierwsze wrażenie:
kioskowy banałek, powalająco słodki i porażająco płaski.
Na upartego można tę tytułową wiśnię wywąchąć, ale jest to wiśnia syntetyczna i przypominająca tę z czerwonej oranżady. Innych owoców nie czuję w ogóle.
Na ciele zapach rozwija się przerażająco powoli, bardzo długo jest po prostu nudno. Słodko, płasko, trochę kiczowato. Po kilku godzinach zapach nieco łagodnieje, baza zapachu jest delikatna i przyjemna dla nosa (choć nadal słodka).
Jestem fanką słodziaków, ale takich z pazurem, wyjątkowych i zmysłowych. CF do takich nie należą.

Używam tego produktu od: 2 tyg.
Ilość zużytych opakowań: 1x50ml

Kwiat wiśni

Przyjemny, optymistyczny, lekki zapach. Odrobinę poprawia humor, a ta odrobina to czasem już i tak sporo ;) Pachnie milutko, głównie kwiatem wiśni, z delikatną domieszką owocu, na szczęście bez kwaśnej nuty ktora zwykle mnie do wiśni zniechęca. Generalnie typowy, różowy frutifloral, ale ma trochę więcej wdzięku niż przeciętny przedstawiciel tej kategorii.
Buteleczka super!

Używam tego produktu od:dawna
Ilość zużytych opakowań:testy, próbka

Porzeczkowo - wiśniowe

Perfumy wyjątkowo trwałe i mocne. Pierwsze skojarzenie to baaaaardzo zbliżony zapach do YSL BabyDoll, chyba przez tą mocną porzeczkę w składzie. I niestety zapach nie dla mnie przez to. Natomiast po kilku godzinach zapach się rozwija, nie jest już tak mocny, nie czuć porzeczki, a wyłaniają się śliczne wisienki. Opakowanie specyficzne, łatwo rozpoznawalne, najładniejszy korek:) Nie kupię ich więcej, bo niestety zapach nie bardzo dla mnie, szukam zapachów mniej owocowych.

Używam tego produktu od: niedawna
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 50ml

Co to jest strobing? [Odpowiadają mężczyźni]

Pink kisiel

Ten zapach uwodzi tylko jednym - butelką.
CF ucieleśnia to czego w perfumach nie znoszę - kisielowatą popłuczynkę po owoco-kwiatach. Fe. Do tego ta owocowa kwiatowość jest haniebnie banalna i to jest chyba najmocniejszy mój zarzut na *nie*. Popsikałam się z ciekawości co też ta śmieszna butelka o miłym dla oka kolorze pink ukrywa i... stało się. Nie widziałam gdzie to cholerstwo najszybciej z ręki zmyć, bo już-już a zaczęłabym się tam słaniać :) Kwaskowata wiśnia przełamana rozwodnioną pulpą, obezwładniająca - za przeproszeniem - głupota i banał.
Najgorsza siostra z wszystkich Les Belles (i tak po latach prób dochodzę do wniosku że najbardziej udane są zielone pomidory :) ).

Używam tego produktu od: lipiec 2009
Ilość zużytych opakowań: it was just one little try :/

średni ;)

Owe perfumy kupiłam w super-pharmie gdyz trafiłam na przecene i zamiast 166zł kosztowały 66 czy jakos tak. Lubię słodkie zapachy i uwazam że ten zapach jest uroczy. Jednak nie są wcale takie trwałe, czuć go może do 2 godzin max. Opakowanie nie jest za piękne (korek jest jakiś taki tandetny) i mogliby zrobić bardziej efektowne. Cena normalnie też nie jest zachecajaca i myslę ze za 66zl można jeszcze się na nie skusić ale w normalnej cenie bez przeceny to ich nie polecam. Używam tego produktu od: pół roku

przecietne

Kupilam w ciemno, szukając wiśniowego zapachu-w związku z tym,ze znalazłam je w okazyjnej cenie, nawet nie żałuję. Perfumy przyjemne, ale jak dla mnie (i na mnie) płaskie i nietrwałe. Po Ninie Ricci spodziewałam się trochę więcej,ale zapach w ogóle się nie rozwijał i znikał po 2 godzinach. Buteleczka ładnie leży w dłoni, ale korkiem się parę razy pokłułam, może to brak wprawy;)Nie zachwyciły mnie, ale też zbytnio nie zniechęciły, zużyłam sumiennie 30 ml,ale nie zamierzam kupować więcej-jest tyle innych ładnych zapachów.

Używam tego produktu od:jakieś pół roku
Ilość zużytych opakowań:1x30 ml

Ładny

Kupiłam go w ciemno szukajac wisniowego zapachu.
Tak do konca to nie jest wisnia jakiej sie spodziewałam, raczej wisniowo-porzeczkowy kompocik dosyc przyjemny. Przez całe trwanie zapachu nic wiecej nie dochodzi srednio słodki, ale nie jest swiezy, trwałosc całkiem dobra kilkanasice godzin na nadgarstku.
Opakowanie bardzo ładne czasami mysle, ze mogłabym kupic tylko dla niego.

Używam tego produktu od:tydzien
Ilość zużytych opakowań:zaczete pierwsze

Za mało wiśni w wiśni

No cóż - żadnego przyspieszonego bicia serca ani westchnień zachwytu nie będzie ;) Ten zapach to rozwodniona trzecia woda po kisielu wiśniowym. W dodatku ten kisiel wcale nie takim znowu apetyczny - ani słodki ani cukierkowy ani cierpki. Użyty do niego wiśniowy aromat "identyczny z naturalnym" nawet nie leżał obok czegoś bliżej spokrewnionego z wiśniami czy właściwie jakimikolwiek smacznymi owocami ;)

Jest nudny, ale nawet nie neutralny i znośny, ale lekko dokuczliwy i męczący sztucznością.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: ...

Słodkie orzeźwienie na lato

Pierwsze moje skojarzenie to... picie w woreczku! O smaku owocowym, przebój mojej młodości. Piłam je na każdej przerwie :D
Słodkie, przyjemne, ale nie duszące. Czuć w nich nuty kwiatowe, nie są inwazyjne i za bardzo przesłodzone. Super :)

Używam tego produktu od:testy
Ilość zużytych opakowań:właśnie do mnie jedzie 30ml! :)

słodkie, wesołe, piekne :)

Bardzo bardzo mi sie wiśniowe les belles podobają. Są słodkie ale nie przesłodzone. Raczej delikatne. Czuć w nich nie tylko owoce-to zdecydowanie na plus. Ładnie sie rozwijają, sa dość trwałe. Maja piekny flakon. Szkoda, ze tak trudno dostępne.

Używam tego produktu od: kilku ttygodni
Ilość zużytych opakowań: próbka

Dla slodkiej 16-tki ;-))

Ładna, radosna, owocowa, doskonala na letni, wakacyjny dzień - jednak poza tym wszystkim ani trochę nie oryginalna. Mam wrażenie, że testowałam sto podobnych zapachów. Przyznam, że po Ninie - a szczegolnie po moim ostatnim zaczarowaniu Les Belles, Delice d'epices?! - spodziewałam sie czegos o wieeele oryginalniejszego. Mimo to trzeba przyznac, ze wisienka jest calkiem sympatyczna, mimo calkowitego braku chocby odrobinki "pazura" ;-)).

Używam tego produktu od: jeden dzien
Ilość zużytych opakowań: jedna probka

bardzo przyjemne

To moje drugie Les Belles, po niebieskich - i te podobają mi sie o wiele bardziej. Lekkie, dziewczęce, beztroskie - taka wisienka na poprawę humoru :) Kojarzą mi się z Anais Anais. Oczywiście nie jako nuty zapachowe, ale właśnie swą delikatnością, niewinnym wdziękiem ;). Raczej letnie, pasujące do kolorowych sukienek i atmosfery relaksu. Lżejsze i mniej słodkie, niż sezonówki Escady. Takie małe co nieco...
Nie wiem, czy kupię ponownie, bo szafka jest pełna, a nowości kuszą, ale na pewno zużyję z przyjemnością...

Używam tego produktu od:tygodnia
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1