Magic Spa, Aksamitne masło do ciała 'Miód i wanilia'

Magic Spa, Aksamitne masło do ciała 'Miód i wanilia'

Pieści ciało aksamitną konsystencją, koi zmysły ciepłymi nutami kwiatu pomarańczy i kuszącej wanilii. Regeneruje, dogłębnie odżywia i delikatnie natłuszcza. Chroni skórę przed utratą wilgoci, natychmiast likwiduje uczucie ściągnięcia i przesuszenia. Ciało staje się cudownie miękkie, komfortowo nawilżone i naturalnie zmysłowe.
Idealne do skóry suchej i normalnej.

w słoiku
Struktura
lekkie
masło
balsamy

Działanie jak masło shea, a do tego wspaniały zapach

Coraz rzadziej je widuję, a naprawdę szkoda.
Masło jest bowiem treściwie (duża zawarość masła shea) i dobrze pielęgnuje i odżywia skórę. Idealne na bolączki sezonu grzewczego, kiedy skóra szybko zapomina o tym, że była czymś posmarowana, przesusza się i swędzi. To masło zatrzymuje nawilżenie na znacznie dłuższy czas, a przy tym, w przeciwieństwie do masła shea stosowanego solo, łatwo się rozprowadza i względnie szybko wchłania. I pachnie nieziemsko!
Duet wanilii i kwiatu pomarańczy jest bardzo udany. Ciepły, słoneczny, delikatny zapach, w sam raz na pochmurne i zimne dni. Nie przypuszczałabym, że produkt pielęgnacyjny może tak dobrze, naturalnie pachnieć kwiatem pomarańczy, przeważnie ta nuta to mały koszmarek.
Słoiczek jest bardzo efektowny, chociaż w wilgotnym miejscu rozpada się korek na nakrętce.
Cena dość wysoka, tym bardziej, że wydajność nie powala, ale przyjemność stosowania jest tego warta.

bez wow

Masło ma bardzo dobre właściwości pielęgnacyjne, o czym moje poprzedniczki już bardzo dużo napisały. Wchłanianie, konsystencja,delikatność... Ale ja Farmonę uwielbiam jeszcze za cudowne zapachy a w tym produkcie po otwarciu słoiczka niestety nie było wow ;( Bardzo długo nie mogłam go nigdzie kupić i może zbyt wiele oczekiwałam. Otworzyłam i czar szklanego słoiczka prysł. Zapach jest bardzo delikatny ale nie czuję świeżej pomarańczy, zapach jest słodki ale jakiś zwyczajny. Na skórze bardzo słabo wyczuwalny i szybko się ulatnia. Trochę się zawiodłam ale wykorzystam, choć ze słoiczkiem faktycznie trzeba się ostrożnie obchodzić. Ciężki, szklany i mój ma brzydką metalową zakrętkę. Poza tym napewno ten słoik tak zawyża cenę produktu. Masło jest dobre ale trochę mdłe, za mało pomarańczy w pomarańczy :)

Ilość zużytych opakowań: 1-sze

Dobry produkt

Kupiłam je w końcu, bo w spermarkecie natknęłam się na promocję. Cena regularna trochę odstrasza.
Muszę przyznać, że pozytywnie mnie to masło zaskoczyło:
- idealna konsystencja, produkt szybko się wchłanie i dobrze rozmarowuje
- skóra jest miękka i nawilżona przez dłuższy czas
Natomiast nie do końca odpowiada mi zapach, ale nie jest źle :)

depilacja ciąża

dobre masło

Maśło dostałamw prezencie, nie zapłaciłabym chyba prawie 30 zł za nawilżacz do ciała, nawet w tak ładnym i eleganckim opakowaniu.
A słoiczek jest muszę przyznać, niczego sobie - dobrze sprawdza się pokryta korkiem zakrętka, nic się nie ślizga w posmarowanych dłoniach. Jednak sam fakt, że mam do czynienia ze szklanym i ciężkim słoikiem w łazience jakos mnie niepokoił.
Na początku zapach jest obłedny, ciepły, optulacjący, ale potem się zmienia - nie wiem czy na mojej skórze czy w ogóle - robi się sztuczny i chemiczny, dusi. Jest to jego najpowazniejszy minus, który u mnie niestety nie pozwala na używnaie masła, chociaż jego działanie jest naprawdę bardzo dobre.
Mam skórę suchą, która nie lubi zimy i ogrzewania i tych wszstkich warstw ubrań, potrafi mnie swędzieć, łuzczyć się, upodabniając mnie w tym do mającej alergię jaszczurki. Masło jest zwartej konsystencji, ale rozprowadza się bardzo łatwo. Raczej stosowałam je na noc, raz ze względu na zapach, a dwa na jego "treściwość".
Bardzo dobrze nawilża, nieco natłuszcza - skóra pozostaje po nim gładka i miękka, ale nie do następnego mycia.
Wydajność średnia. Potem używałam go rzadziej, bo zapach zaczął mnie męczyć.
Podsumowując: bardzo dobre masło, tylko mi zapach nie odpowiada.

Niezłe

Od dłuższego czasu chciałam wypróbować to masło, ale cena skutecznie mnie odstraszała, więc czekałam na promocję. Nie doczekałam się, ale po niespodziewanym zastrzyku gotówki, wylądował w moim koszyku (podobnie jak kilka innych bzdetów).
Masło jest schowane w ładnym, ale mało funkcjonalnym szklanym słoiku. Dzięki temu nadaje się na prezent, ale manewrowanie nim natłuszczonymi dłoniami jest stresujące.
Zapach jest bardzo ładny, utrzymuje się na skórze, ale niezbyt długo. Jest delikatnie waniliowy, ale gdzieś w tle można wyczuć kwiatową nutę. Mi się podoba.
Teraz skład: zaraz po wodzie figuruje masło shea (dobry emolient, wygładzający i zatrzymujący wilgoć w naskórku), dalej suchy emolient zwiększający gęstość kosmetyku, gliceryna (dogłębnie nawilża, penetruje warstwę rogową naskórka), dalej substancja wygładzająca i zatrzymująca wodę w naskórku, a zaraz potem pierwszy konserwant, dalej olej canola (olej z rzepaku kanadyjskiego, filmotwórczy emolient zatrzymujący wodę w naskórku), następne miejsce zajmuje wanilia (jeśli to ekstrakt z wanilii to będzie on elementem kompozycji zapachowej i równocześnie będzie działał antyoksydacyjnie, ale jeśli to nie ekstrakt to ciężko stwierdzić), dalej wosk pszczeli (komodogenny emulgator), lotny silikon dający uczucie wygładzenia (Cyclomethicone), dwa emulgatory, konserwant, kompozycja zapachowa, prawdopodobnie olejek z kwiatu pomarańczy gorzkiej (zapach i działanie ściągające, ale jeśli to nie olejek to ciężko stwierdzić), dalej cztery parabeny (konserwanty), a dalej już tylko elementy kompozycji zapachowej, konserwanty, stabilizatory emulsji i regulatory pH. Gdzieś pod koniec jest też substancja BHA, którą ciężko było znaleźć, ale jeśli to skrót do Butylated Hydroxyanisole, to jest to substancja konserwująca i stabilizująca, ale podejrzana o działanie kancerogenne. Występuje jednak pod sam koniec składu kosmetyku.
Masło nawilża, chociaż nie na cały dzień. Po użyciu skóra jest gładka i odżywiona, ale efekt jest krótkotrwały. Masło dobrze się rozsmarowuje, dość szybko wchłania, ale jeśli nabierze się go wystarczająco dużo można chwilę pomasować ciało aż do wchłonięcia kosmetyku. Nie zostawia warstwy na skórze, nie podrażnia, nie zapycha.
Mało wydajne.

Nie skuszę się więcej. Raczej przeciętne smarowidło o ładnym zapachu i efekciarskim słoiku, za króre trzeba zbyt dużo zapłacić.

Używam tego produktu od: trzech tygodni

zdecydowanie uwielbiam

Masła używałam już kilka lat temu. Miałam wtedy tzw. "jazdę" na punkcie wszelkich masełek do ciała. Od tego balsamu zaczęło się również moje uwielbienie do produktów Farmony, a zwłaszcza serii Magic SPA.

Na początku chcę zaznaczyć, że absolutnie kocham opakowania z tej serii. I to zarówno balsamów, peelingów jak i olejków do kąpieli. Każde jest solidne, szklane z eleganckim korkiem oraz zawieszką. Dla mnie bomba ;)

Co do samego masła- jestem oczarowana! Wprawdzie używałam go już kilka ładnych lat temu, ale do tej pory potrafię odtworzyć ten cudowny waniliowo-pomarańczowy zapach. To właściwie był główny powód dla którego kupiłam akurat ten produkt. Jest fantastycznie ciepły i słodki a jednoczśnie orzeźwiający. Jeżeli chodzi o zapachy kosmetyków w tej kategorii cenowej to oddaję Farmonie pałeczkę pierwszeństwa! Podobnie jak jego cynamonowo-karmelowy brat, wanilia z pomarańczą trzymają się na skórze zaskakująco długo. Zapach rozpieszcza zmysły, pozwala się zrelaksować. Faktycznie takie domowe SPA ;)

Właściwości pielęgnacyjne masło również ma świetne- idealnie nawilża, wygładza, koi nie zostawiając przy tym łustej powłoki.
Cena jak dla mnie rewlacyjna jak za kosmetyk tak dobrej jakości. Polecam z czystym sumieniem ;) Sama kupię ponownie jak tylko gdzieś się na nie natkne ;)

Używam tego produktu od: używałam kilka lat temu
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Bardzo dobre.

+ nawilża i odżywia
+ nie jest tłuste, szybko się wchłania
+ łatwe w aplikacji
+ zapach przyjemny, choć momentami wydaje się lekko mdły

- troszkę drogie
- słoiczek dość ciężki, lepsze byłoby lżejsze opakowanie, aczkolwiek to szklane można będzie jeszcze jakoś wykorzystać :)

Używam tego produktu od: Roku.

Super

Bardzo fajny.
- dobrze nawilża
-dobrze się wchłania, nie pozostawia tłustego filmu na skórze
- przepiękny zapach

Opakowanie wraz z peelingiem cukrowym idelanie nadaje się na prezent.

Używam tego produktu od: jakiś czas temu

Dobre

Bardzo ładnie koi skórę, ma słodki zapach przełamany nutką ożeźwienia (chociaż do pomarańczy to mu daleko).

Minusem jest dla mnie cena - zapłaciłam za to dość dużo, a mimo wszystko znacznie tańsze balsamy działają tak samo i mają ładne a nawet ładniejsze zapachy.

Plus za solidne opakowanie i niepodrażnianie mojej delikatnej skóry.

Używam tego produktu od: Pół roku

Bardzo przyjemne:)

Dostałam to masełko w prezencie gwiazdkowym , wcześniej nie znałam produktów tej firmy. Zatem był to debiut Farmony na mojej łazienkowej półce. Masło bardzo przypomina mi masełko waniliowo-pomarańczowe Dax Cosmetics, tylko tamto jest zdecydowanie tańsze. Kosmetyk ma gęstą, treściwą konsystencję i upojny, słodki, waniliowo- pomarańczowy zapach:) Rozprowadza się bez problemu, nie jest tępe ani toporne, moze na początku troszkę maże się na skórze, ale ostatecznie daje się rozsmarować i wchłonąć. Bardzo dobrze nawilża, moim wysuszonym łydkom dał radę:). Wydaje mi się, ze również ujędrnia i odżywia, bo moja skóra zrobiła się jakby bardziej jędrna i sprężysta. Opakowanie piękne, eleganckie- ale niestety trzeba uwazac, aby szklany słoik nie wyslizgnął się z rąk, w podróż tez trudno zabrać- jest cięzkie. Ale reasumując- dobry produkt:)

Ilość zużytych opakowań: Kończę pierwsze

Świetne masło, do którego na pewno prwrócę

Jest to bardzo dobre masełko. Bardzo przyjemnie się je stosuje. Idealne do stosowania na noc.
\\nW zasadzie zgadzam się z opisem producenta w 100%
\\n
\\n+ bardzo przyjemnie odżywia i nawilża
\\n+ ma bogatą gęstą konsystencję
\\n+ cudny relaksujący zapach
\\n+ piękne opakowanie
\\n+ wydajny
\\n+ ładny skład
\\n+ fajnie się rozprowadza
\\n+ daje poczucie luksusu, idealny gdy mamy ochotę na domowe spa

Uwielbiam to masło :)

Masło dostałam kilka lat temu w prezencie i tak je pokochałam, że od tego czasu kupilam już wiele kolejnych opakowań. Ma lekką konsystencję, dobrze nawilża, cudownie pachnie, ma bardzo ładne, eko-opakowanie, prawdziwe SPA... uczta dla mojego ciała i zmysłów.
Jedyny minus to cena.

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: ok. 6