Polecamy: Zostań Twarzą Kinder Bueno 3 DNI DO BIELI

Rossmann, Silver Shampoo

Rossmann, Silver Shampoo

Szampon usuwa żółtawy odcień i nadaje włosom ładny, srebrny połysk. Przeznaczony do włosów blond i siwych.

Wywabia żółty odcień włosów

Produkt jest niesamowicie skuteczny. Płukanki zazwyczaj powodowały że moje włosy byly albo niebieskie albo fioletowe. Szampon jest bardziej delikatny i wywabił zółty odcien z mojej fryzury. Jego wydajność jest dobra, mycie włosów może nie jest za bardzo przyjemne ( plącze włosy) i ciężko powiedzieć o zbawiennym działaniu na skalp. Produkt jednak nie jest do tego przeznaczony i spełnia swoje zadanie.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1593701].usefull || 0 }}% pomocna.

Używa produktu od: próbka

super produkt

Wlosy rozjasnialam juz rok temu ale postanowilam zakupic takie jedno opakowanie mysle ze niska cena faktycznie kusi.
drogie panie dziwi mnie fakt ze jest tych negatywnych opini az tak wiele
Czesc z was mowi ze wlosy sa nie do rozczesania ze szampon ma okropny zapach ze w ogole się nie pieni a takze ze efekty jego stosowania sa znikome.. otoz ja uwazam ze szampon pieknie pachnie po wysuszniu ich mialam wrazenie jalbym zanurzala sie w puszku o zapachu perwolu (doslownie).. wlosy super sie rozczesywalo ale to akurat tylko ze wzgkedu na swietna odzywke i faktycznietą niechcianą żółć niweluje, glownie na jasniejszych pasmach aczkolwiek cale wlosy maja stlumiony srebrzysty kolor.
ciagle tez poluje na produkt "fanola no yellow" ktory chce zamowic z hurtowni fryzjerskiej jednak ten jako pierwszy stosowany rowniez BARDZO POLECAM!

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1593696].usefull || 0 }}% pomocna.

nieskuteczny

Zakupiłam kosmetyk, ponieważ po rozjaśnianiu włosów chciałam w miarę możliwości ochłodzić ich odcień. To nie jest pierwszy kosmetyk tego typu, z którego korzystam, więc mam porównanie.
Moje włosy są cienkie, wysuszone i myję je każdego dnia.

Plusy:
+ dostępność
+ cena - w promocji można dostać za grosze
+ dozownik - łatwo wydostać ze środka dokładnie taką ilość produktu, jaka jest nam potrzebna

Neutralnie:
+/- zapach - nie jestem jego fanką, ale też mi nie przeszkadza. Utrzymuje się na włosach. Przebija się nawet przez zapach odżywki.
+/- opakowanie - zwyczajne, ale widać ile kosmetyku ubyło

Minusy:
- nie zauważyłam ochłodzenia włosów, ani żadnej innej zmiany związanej z kolorem
- wysusza
- korzystając z tego szamponu i nie aplikując po nim odżywki, nie jestem w stanie rozczesać włosów. Wyglądają jak poplątane strąki.
- konsystencja i wydajność - szampon jest średnio gęsty, ale ponieważ kiepsko się pieni, nie należy do wydajnych
- zauważyłam też, że w porównaniu z innymi szamponami, ten sprawia, iż włosy stają się przyklapnięte i pozbawione objętości. Wyglądają przy nasadzie na przetłuszczone, jakby w ogóle nie były myte.

Chciałabym korzystać z takiego rodzaju szamponu codziennie, ale w tym przypadku jest to niemożliwe. Bałabym się, że moje włosy będą doszczętnie zniszczone. Z tego względu nie polecam i nie kupię tego produktu ponownie.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1571266].usefull || 0 }}% pomocna.
Do czego służą te przedmioty? [Odpowiadają mężczyźni]

Tonuje dobrze, ale wysusza

Niestety, za bardzo wysusza :(. O ile efekt kolorystyczny jest całkiem ok - stosowałam dwa razy w tygodniu i blond faktycznie staje sie chlodniejszy, to niestety wlosy sa po tym szamponie bardzo tepe i szorstkie. Ponieważ mam dosc cienkie włosy, zwiekszona ilosc odżywki nie załatwia sprawy, bo wtedy pasma sa za bardzo obciazone. Wiem, ze silvery nie sa szamponami pielegnacyjnymi, ale mimo wszystko dla mnie ta szorstkosc wlosów jest nie do przejscia. Minusem jest tez zapach, ostry i bardzo chemiczny oraz zbyt wodnista konsystencja, plusem naprawde niska cena. Teraz zamierzam przetestowac fioletowy szampon z polki fryzjerskiej.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1561261].usefull || 0 }}% pomocna.

likwiduje żółte tony, ale zapach jest nie do zniesienia

Szamponu używałam sporadycznie, jedynie w sytuacjach, gdy chciałam nadać moim włosom blond chłodniejszy odcień. Na co dzień nie mam takiej potrzeby, ale bywało tak na przykład po wakacjach czy po prostu przy częstszym przebywaniu na słońcu, że pojawiały się u mnie na włosach cieplejsze refleksy, i wtedy szampon stosowałam do drugiego mycia, po użyciu klasycznego szamponu.
Nie mogę więc ocenić jego działania pielęgnacyjnego, bo nie stosowałam go ciągle ani nie używałam jako wyłącznego szamponu. Nie zauważyłam ani pozytywnego, ani negatywnego wpływu na kondycję włosów- ot, neutralny.

Natomiast to, co w nim neutralne (niestety) nie jest, to zapach. Okropny, starczo-babciny zapach kojarzący się z dusznymi perfumami starszej pani, która spryskała nimi futrzaną etolę z liska i włożyła ją do szafy wraz z kulkami naftaliny na mole. Le fu! Totalnie nie! Uhhh...

Owszem, likwiduje żółte tony - jest rzeczywiście skuteczny (trzymam fioletową pianę na włosach około minuty, potem dopiero spłukuję), trzeba przyznać, że spełnia w tym zakresie swoją rolę. Nie barwi też w włosów w jakiś dziwaczny sposób. Ale zapach jest dla mnie nie do przebrnięcia. Jeszcze przez jakiś czas byłam w stanie go tolerować, teraz zużyję resztki z butelki i kupię na przykład Joannę. Jeśli coś działa podobnie, wybieram to, co po prostu ładniej pachnie.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1521421].usefull || 0 }}% pomocna.

Okropny!

Jego zapach jest dla mnie prawie nie do zniesienia... może i niweluje żółć, ale są o wiele lepsze szampony tego typu np. z Joanny. Poza tym bardzo wysusza wlosy i skórę głowy. Bardzo ciężko je potem rozczesac.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1392406].usefull || 0 }}% pomocna.

Kawa na ławę.

Będę brutalna i od razu przejdę do faktów.

+ cena
+ pojemność
+ schładza blondy tudzież innego koloru włosy, albowiem szmapony fioletowe przeznaczone są dla każdego, kto pragnie ochłodzenia koloru, spełnia swoją rolę

+/- zapach, specyficzny

- plącze włosy
- strasznie je wysusza
- podrażnia skórę głowy, jendocześnie przyczyniając się do jej przesuszenia a nawet i przetłuszczenia
- mało wydajny
- brzydkie opakowanie

Ok, przyznaję ochładza, ale jakim kosztem.
Ja już podziękuję.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1387981].usefull || 0 }}% pomocna.

działa, ale niszczy

Nie mogłam znaleźć w drogeriach szamponu srebrnego z MARION, którego używałam długo i byłam bardzo zadowolona, więc w ramach zastępstwa kupiłam ten Rossmanowy szampon. Zastanawiałam się, dlaczego zaczęły mi garściami wypadać włosy podczas i po myciu - teraz już wiem. Na początku nie skojarzyłam, że początek używania tego szamponu i początek wypadania zbiegły się w czasie, ale teraz mam już pewność. Szampon owszem, niweluje żółć, ale wysusza włosy, nie pachnie, nie pieni się i co najgorsze - powoduje wypadanie niesamowitych ilości. Nie warto.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1372246].usefull || 0 }}% pomocna.

Rozstanie

Szampon ten stosuję od chwili ochłodzenia blondu. Wcześniej posiadałam żółto–miodowy odcień kosmyków, w naturze zaś jestem ciemną szatynką. Jako właścicielka typu urody zima, wyglądam zdecydowanie korzystniej (i również lepiej się czuję) w mroźnych tanach. Postawiłam na platynę ze srebrnym połyskiem. Wiadomą rzeczą jest, iż bardzo ciężko go utrzymać, zwłaszcza, gdy włosy były rozjaśniane. Aby zachować ukochany kolorek, tudzież skuszona korzystną ceną, sięgnęłam po rossmanowski „silver schampoo”, czyli niemiecki szampon, który ma za zadanie likwidować okropną żółć oraz jej zapobiegać. Stosowałam go przez osiem miesięcy, niemalże codziennie. A teraz postanowiłam z nim skończyć.

Plusy kosmetyku:
+ spełnia swoje podstawowe zadanie. Dzięki niemu nie muszę stosować farby (oczywiście poza wyjątkiem pokrywania odrostów);
+ praktyczne, przezroczyste opakowanie;
+ nie odbarwia paznokci oraz nie pozostawia fioletowych pasemek;

Minusy kosmetyku:
– strasznie wysusza, po jego zastosowaniu miałam na głowie siano nie do okiełznania bez zastosowania mocnej odżywki. Jednym słowem TRAGEDIA;
– nie pieni się, więc bardzo trudno – zgodnie z zaleceniem producenta – utrzymać go na włosach przez minimum pięć minut;
– zapachem przypomina szare mydło;
– mało wydajny;

Doczepki przysporzyły mi prawdziwego koszmaru, dlatego postanowiłam naturalnie zapuścić włosy. Są zniszczone zabiegami fryzjerskimi oraz wysokoparowate, także muszę wreszcie o nie zadbać, odpowiednio nawilżyć. Jeżeli końce wciąż będą się niemiłosiernie łamać, nigdy nie osiągnę wymarzonej długości. Z racji tego mówię dziś „adieu” silver schampoo.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1318166].usefull || 0 }}% pomocna.

Tragedia

Kupiłam ten szampon w Rossmannie za chyba 7,50 zł. Nie chciałam pozbywać się żółtego odcienia, lecz zachować platynę w takim stanie jaki był. Niestety, po dwóch myciach, moje włosy zrobiły się żółte. Zawiodłam się na nim bardzo, jest kompletnie niewydajny, nie ochrania koloru, wręcz przeciwnie, wysusza, niszczy i pląta. Na prawdę MOCNO ODRADZAM.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1260311].usefull || 0 }}% pomocna.