Rossmann, Silver Shampoo

Rossmann, Silver Shampoo

Szampon usuwa żółtawy odcień i nadaje włosom ładny, srebrny połysk. Przeznaczony do włosów blond i siwych.

Silver

Kupiłam ten szampon w Rossmanie za jakieś 6zl, działa jak powinien niweluje żółty kolor a nadaje platynowy odcień jednak jego zapach jest okropny do tego strasznie wysusza włosy bez maski ani rusz aby rozczesać no ale daje efekt taki jak chce i jest wydajny i tani.

Dla chcących pozbyć się żółtego koloru

Dbam o włosy bardzo starannie - olejuję je systematycznie, używam kosmetyków termoochronnych, masek nawilżających itd. Ostatnio zdecydowałam się na rozjaśnianie moich włosów, które z natury mają kolor ciemnobrązowy. Niestety wyszedł żółty... sięgnęłam po ten szampon i zgodzę się z tym, że zapach nie powala. Ale po użyciu dobrej maski włosy są w bardzo dobrej kondycji, można je normalnie rozczesać, a fatalny żółty kolor zmywa się po pierwszym użyciu :) na włosach trzymam szampon 7-10 minut i efekt jest widoczny.

Nie

Szampon kupiłam na promocji w Rossmannie i nie polecam go nikomu.
Nie zauważyłam żeby niwelował żółty odcień a do tego bardzo przesusza włosy i nie ładnie pachnie.

Nie polecam

Chociaż cena w promocji w Rossmannie była niewielka, to jednak dla mnie ten szampon jest całkowitą pomyłką. Wcześniej miałam podobny z Joanny i efekt na włosach był widoczny. Ten jakby się całkowicie zmywał i nie ma ani śladu zmiany odcienia. W dodatku potwornie wysusza. Nigdy więcej! Wolę dopłacić i mieć produkt, który spełnia moje oczekiwania, a nie bubel.

Słaby

Szampon mnie zawiódł. W porównaniu to wcześniejszego którego używałam z Joanny, ten był kiepski. Nie pienił się, co w rezultacie wpływała na to że nie był wydajny. Jeżeli chodzi o najważniejsze czyli o eliminację żółtego odcienia, to nie zauważyłam zbytniej różnicy- mimo regularnego stosowania.

Ależ wysusza

Szampon złapałam w rossmanie , jak się śpieszyłam . Jako że jestem blondynką fioletowy szampon mi towarzyszy w pielęgnacji. Cóż może i daje rade w pozbywaniu się żółtych tonów, ale za to jak wysusza. Moje włosy po myciu tym szamponem wyglądają jak druty . Zdecydowanie wolę fioletowy szampon joanny. Jest 1 zł albo 2 zł droższy tylko , a działanie o wiele lepsze.

Minusem jest zapach

Szampon bardzo dobrze spelnia swoje funkcje: myje, delikatnie tonuje i zapobiega brzydkiemu zolknieciu wlosow. Choc producent zaleca przetrzymanie szamponu na wlosach przez co najmniej piec minut - ja myje nim wlosy tak, jak zwyklym szamponem - nanosze na wlosy, spieniam i splukuje. Poniewaz moim celem jest bardzo delikatne stonowanie, zapobiegajace brzydkiemu zazolceniu, a nie wyrazne schlodzenie koloru, czy efekt srebrnych badz filoletoeych wlosow, takie mycie w zupelnosci mi wystarcza. Szampon stosuje 1-2 razy w miesiacu, po uprzednim jednorazowym umyciu wlosow szamponem odzywczym. Zdecydowalam sie na niego, gdy skonczyl mi sie szampon Swiss-o-Par Silver i akurat mialam w domu butelke Rossmann Silver Schampoo.

Wywabia żółty odcień włosów

Produkt jest niesamowicie skuteczny. Płukanki zazwyczaj powodowały że moje włosy byly albo niebieskie albo fioletowe. Szampon jest bardziej delikatny i wywabił zółty odcien z mojej fryzury. Jego wydajność jest dobra, mycie włosów może nie jest za bardzo przyjemne ( plącze włosy) i ciężko powiedzieć o zbawiennym działaniu na skalp. Produkt jednak nie jest do tego przeznaczony i spełnia swoje zadanie.

Używa produktu od: próbka

super produkt

Wlosy rozjasnialam juz rok temu ale postanowilam zakupic takie jedno opakowanie mysle ze niska cena faktycznie kusi.
drogie panie dziwi mnie fakt ze jest tych negatywnych opini az tak wiele
Czesc z was mowi ze wlosy sa nie do rozczesania ze szampon ma okropny zapach ze w ogole się nie pieni a takze ze efekty jego stosowania sa znikome.. otoz ja uwazam ze szampon pieknie pachnie po wysuszniu ich mialam wrazenie jalbym zanurzala sie w puszku o zapachu perwolu (doslownie).. wlosy super sie rozczesywalo ale to akurat tylko ze wzgkedu na swietna odzywke i faktycznietą niechcianą żółć niweluje, glownie na jasniejszych pasmach aczkolwiek cale wlosy maja stlumiony srebrzysty kolor.
ciagle tez poluje na produkt "fanola no yellow" ktory chce zamowic z hurtowni fryzjerskiej jednak ten jako pierwszy stosowany rowniez BARDZO POLECAM!

nieskuteczny

Zakupiłam kosmetyk, ponieważ po rozjaśnianiu włosów chciałam w miarę możliwości ochłodzić ich odcień. To nie jest pierwszy kosmetyk tego typu, z którego korzystam, więc mam porównanie.
Moje włosy są cienkie, wysuszone i myję je każdego dnia.

Plusy:
+ dostępność
+ cena - w promocji można dostać za grosze
+ dozownik - łatwo wydostać ze środka dokładnie taką ilość produktu, jaka jest nam potrzebna

Neutralnie:
+/- zapach - nie jestem jego fanką, ale też mi nie przeszkadza. Utrzymuje się na włosach. Przebija się nawet przez zapach odżywki.
+/- opakowanie - zwyczajne, ale widać ile kosmetyku ubyło

Minusy:
- nie zauważyłam ochłodzenia włosów, ani żadnej innej zmiany związanej z kolorem
- wysusza
- korzystając z tego szamponu i nie aplikując po nim odżywki, nie jestem w stanie rozczesać włosów. Wyglądają jak poplątane strąki.
- konsystencja i wydajność - szampon jest średnio gęsty, ale ponieważ kiepsko się pieni, nie należy do wydajnych
- zauważyłam też, że w porównaniu z innymi szamponami, ten sprawia, iż włosy stają się przyklapnięte i pozbawione objętości. Wyglądają przy nasadzie na przetłuszczone, jakby w ogóle nie były myte.

Chciałabym korzystać z takiego rodzaju szamponu codziennie, ale w tym przypadku jest to niemożliwe. Bałabym się, że moje włosy będą doszczętnie zniszczone. Z tego względu nie polecam i nie kupię tego produktu ponownie.

Tonuje dobrze, ale wysusza

Niestety, za bardzo wysusza :(. O ile efekt kolorystyczny jest całkiem ok - stosowałam dwa razy w tygodniu i blond faktycznie staje sie chlodniejszy, to niestety wlosy sa po tym szamponie bardzo tepe i szorstkie. Ponieważ mam dosc cienkie włosy, zwiekszona ilosc odżywki nie załatwia sprawy, bo wtedy pasma sa za bardzo obciazone. Wiem, ze silvery nie sa szamponami pielegnacyjnymi, ale mimo wszystko dla mnie ta szorstkosc wlosów jest nie do przejscia. Minusem jest tez zapach, ostry i bardzo chemiczny oraz zbyt wodnista konsystencja, plusem naprawde niska cena. Teraz zamierzam przetestowac fioletowy szampon z polki fryzjerskiej.

likwiduje żółte tony, ale zapach jest nie do zniesienia

Szamponu używałam sporadycznie, jedynie w sytuacjach, gdy chciałam nadać moim włosom blond chłodniejszy odcień. Na co dzień nie mam takiej potrzeby, ale bywało tak na przykład po wakacjach czy po prostu przy częstszym przebywaniu na słońcu, że pojawiały się u mnie na włosach cieplejsze refleksy, i wtedy szampon stosowałam do drugiego mycia, po użyciu klasycznego szamponu.
Nie mogę więc ocenić jego działania pielęgnacyjnego, bo nie stosowałam go ciągle ani nie używałam jako wyłącznego szamponu. Nie zauważyłam ani pozytywnego, ani negatywnego wpływu na kondycję włosów- ot, neutralny.

Natomiast to, co w nim neutralne (niestety) nie jest, to zapach. Okropny, starczo-babciny zapach kojarzący się z dusznymi perfumami starszej pani, która spryskała nimi futrzaną etolę z liska i włożyła ją do szafy wraz z kulkami naftaliny na mole. Le fu! Totalnie nie! Uhhh...

Owszem, likwiduje żółte tony - jest rzeczywiście skuteczny (trzymam fioletową pianę na włosach około minuty, potem dopiero spłukuję), trzeba przyznać, że spełnia w tym zakresie swoją rolę. Nie barwi też w włosów w jakiś dziwaczny sposób. Ale zapach jest dla mnie nie do przebrnięcia. Jeszcze przez jakiś czas byłam w stanie go tolerować, teraz zużyję resztki z butelki i kupię na przykład Joannę. Jeśli coś działa podobnie, wybieram to, co po prostu ładniej pachnie.