Polecamy: 3 DNI DO BIELI

Rossmann, Silver Shampoo

Rossmann, Silver Shampoo

Szampon usuwa żółtawy odcień i nadaje włosom ładny, srebrny połysk. Przeznaczony do włosów blond i siwych.

likwiduje żółte tony, ale zapach jest nie do zniesienia

Szamponu używałam sporadycznie, jedynie w sytuacjach, gdy chciałam nadać moim włosom blond chłodniejszy odcień. Na co dzień nie mam takiej potrzeby, ale bywało tak na przykład po wakacjach czy po prostu przy częstszym przebywaniu na słońcu, że pojawiały się u mnie na włosach cieplejsze refleksy, i wtedy szampon stosowałam do drugiego mycia, po użyciu klasycznego szamponu.
Nie mogę więc ocenić jego działania pielęgnacyjnego, bo nie stosowałam go ciągle ani nie używałam jako wyłącznego szamponu. Nie zauważyłam ani pozytywnego, ani negatywnego wpływu na kondycję włosów- ot, neutralny.

Natomiast to, co w nim neutralne (niestety) nie jest, to zapach. Okropny, starczo-babciny zapach kojarzący się z dusznymi perfumami starszej pani, która spryskała nimi futrzaną etolę z liska i włożyła ją do szafy wraz z kulkami naftaliny na mole. Le fu! Totalnie nie! Uhhh...

Owszem, likwiduje żółte tony - jest rzeczywiście skuteczny (trzymam fioletową pianę na włosach około minuty, potem dopiero spłukuję), trzeba przyznać, że spełnia w tym zakresie swoją rolę. Nie barwi też w włosów w jakiś dziwaczny sposób. Ale zapach jest dla mnie nie do przebrnięcia. Jeszcze przez jakiś czas byłam w stanie go tolerować, teraz zużyję resztki z butelki i kupię na przykład Joannę. Jeśli coś działa podobnie, wybieram to, co po prostu ładniej pachnie.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1521421].usefull || 0 }}% pomocna.

Okropny!

Jego zapach jest dla mnie prawie nie do zniesienia... może i niweluje żółć, ale są o wiele lepsze szampony tego typu np. z Joanny. Poza tym bardzo wysusza wlosy i skórę głowy. Bardzo ciężko je potem rozczesac.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1392406].usefull || 0 }}% pomocna.

Kawa na ławę.

Będę brutalna i od razu przejdę do faktów.

+ cena
+ pojemność
+ schładza blondy tudzież innego koloru włosy, albowiem szmapony fioletowe przeznaczone są dla każdego, kto pragnie ochłodzenia koloru, spełnia swoją rolę

+/- zapach, specyficzny

- plącze włosy
- strasznie je wysusza
- podrażnia skórę głowy, jendocześnie przyczyniając się do jej przesuszenia a nawet i przetłuszczenia
- mało wydajny
- brzydkie opakowanie

Ok, przyznaję ochładza, ale jakim kosztem.
Ja już podziękuję.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1387981].usefull || 0 }}% pomocna.

Katarzyna Warnke zdradza szybki sposób na imrezowy look

działa, ale niszczy

Nie mogłam znaleźć w drogeriach szamponu srebrnego z MARION, którego używałam długo i byłam bardzo zadowolona, więc w ramach zastępstwa kupiłam ten Rossmanowy szampon. Zastanawiałam się, dlaczego zaczęły mi garściami wypadać włosy podczas i po myciu - teraz już wiem. Na początku nie skojarzyłam, że początek używania tego szamponu i początek wypadania zbiegły się w czasie, ale teraz mam już pewność. Szampon owszem, niweluje żółć, ale wysusza włosy, nie pachnie, nie pieni się i co najgorsze - powoduje wypadanie niesamowitych ilości. Nie warto.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1372246].usefull || 0 }}% pomocna.

Rozstanie

Szampon ten stosuję od chwili ochłodzenia blondu. Wcześniej posiadałam żółto–miodowy odcień kosmyków, w naturze zaś jestem ciemną szatynką. Jako właścicielka typu urody zima, wyglądam zdecydowanie korzystniej (i również lepiej się czuję) w mroźnych tanach. Postawiłam na platynę ze srebrnym połyskiem. Wiadomą rzeczą jest, iż bardzo ciężko go utrzymać, zwłaszcza, gdy włosy były rozjaśniane. Aby zachować ukochany kolorek, tudzież skuszona korzystną ceną, sięgnęłam po rossmanowski „silver schampoo”, czyli niemiecki szampon, który ma za zadanie likwidować okropną żółć oraz jej zapobiegać. Stosowałam go przez osiem miesięcy, niemalże codziennie. A teraz postanowiłam z nim skończyć.

Plusy kosmetyku:
+ spełnia swoje podstawowe zadanie. Dzięki niemu nie muszę stosować farby (oczywiście poza wyjątkiem pokrywania odrostów);
+ praktyczne, przezroczyste opakowanie;
+ nie odbarwia paznokci oraz nie pozostawia fioletowych pasemek;

Minusy kosmetyku:
– strasznie wysusza, po jego zastosowaniu miałam na głowie siano nie do okiełznania bez zastosowania mocnej odżywki. Jednym słowem TRAGEDIA;
– nie pieni się, więc bardzo trudno – zgodnie z zaleceniem producenta – utrzymać go na włosach przez minimum pięć minut;
– zapachem przypomina szare mydło;
– mało wydajny;

Doczepki przysporzyły mi prawdziwego koszmaru, dlatego postanowiłam naturalnie zapuścić włosy. Są zniszczone zabiegami fryzjerskimi oraz wysokoparowate, także muszę wreszcie o nie zadbać, odpowiednio nawilżyć. Jeżeli końce wciąż będą się niemiłosiernie łamać, nigdy nie osiągnę wymarzonej długości. Z racji tego mówię dziś „adieu” silver schampoo.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1318166].usefull || 0 }}% pomocna.

Tragedia

Kupiłam ten szampon w Rossmannie za chyba 7,50 zł. Nie chciałam pozbywać się żółtego odcienia, lecz zachować platynę w takim stanie jaki był. Niestety, po dwóch myciach, moje włosy zrobiły się żółte. Zawiodłam się na nim bardzo, jest kompletnie niewydajny, nie ochrania koloru, wręcz przeciwnie, wysusza, niszczy i pląta. Na prawdę MOCNO ODRADZAM.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1260311].usefull || 0 }}% pomocna.

zawiodłam się na nim

Miesiąc temu pofarbowałam włosy na platynowy blond. I wtedy natrafiłam w Rossmannie na promocje tego szamponu (4zł). Kupiłam go ze wzlędu na niską cenę i chęć pozbycia się żółtych refleksów. I na chęciach się skończyło. Przez miesiąc używania wydarłam sobie z głowy masakryczną ilość włosów. Szampon za każdym razem okropnie je plątał podczas mycia, a po umyciu nie mogłam normalnie rozczesać włosów. Do tego wysuszył je strasznie-jakby samo farbowanie nie wystarczyło :/ A żółte refleksy jak były tak są i nadal. Odradzam!!!

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1155321].usefull || 0 }}% pomocna.

okropny

Szampon dla mnie nie nadaje się do użytku. Strasznie wysusza i puszy włosy, im dłużej trzyma się na włosach, tym gorzej. Po myciu nim moje włosy to plątanina matowych kłaków, którą ledwo rozczesuję z pomocą tony odżywki. Uzyskanie jakiegokolwiek efektu w kolorze włosów wymaga trzymania go przynajmniej 5-10 minut na głowie, stanie tak z pianą na włosach wygodne nie jest. Efekt i tak jest słaby, mam włosy średni blond, na poziomie 9-10 i niewielkie ochłodzenie koloru uzyskałam tylko na najjaśniejszych pasmach. Mam porównanie z płukankami, gdzie efekt jest mocniejszy i włosy mniej cierpią.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie, używałam szamponu co kilka myć

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1046571].usefull || 0 }}% pomocna.

w sumie ok

Jest to mój pierwszy tego typu produkt, więc porówniania nie mam. Uważam, że nie jest zły, bo robi co ma robić, aczkolwiek ma jakieś tam braki.

Mam włosy rozjaśniane i farbowane na ciemny blond. Farby bardzo szybko mi się wymywają a włosy zaczynają robić się żółte, dlatego siegnęłam po ten szampon i rzeczywiście działa.
Używam 2-3 razy w tyg. na 10 min i wtedy efekt jest najlepszy. Kolor jest chłodniejszy,wydaje się jaśniejszy ale nie ma fioletowej poświaty. Mam ciemny blond, więc być może na jaśniejszych włosach efekt jest inny.

Sam szampon jest dosyć gęsty. Bardzo dobrze się pieni. Bez problemu zmywa się z wanny. Pachnie jak zwykłe mydło. Włosy po jego użyciu są dosyć tępe, poplątane. Czuć, że są bardzo dobrze oczyszczone. Używany np. dwa dni pod rząd sprawia, że włosy są takie szorstkie i niemiłe w dotyku, dlatego używam na przemian ze zwykłym szamponem.
Nie przesusza mi włosów na dłuższą metę.

Wiadomo, że opakowanie bez szału, zapach też i włosy są niezbyt fajne w dotyku,ale ochładza kolor i o to chodzi.

Kosztuje jakoś 6 zł, ja kupiłam na promocji za 3 albo 4 zł.

Używam tego produktu od: ponad miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 2/3 butelki

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1033056].usefull || 0 }}% pomocna.

ma swoje plusy, ale niszczy włosy

+usuwa żółty odcień
+dobrze sie pieni
+wydajny
+nie zostawia fioletowej poświaty na włosach
+tani
+dostępność

-po pewnym czasie przesusza wlowsy

Ilość zużytych opakowań: jedno cale

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1030226].usefull || 0 }}% pomocna.