Phyto, 7, Krem nawilżający z wyciągiem z 7 ziół

Phyto, 7, Krem nawilżający z wyciągiem z 7 ziół

Doskonały krem do codziennej pielęgnacji włosów, który swoją wyjątkową skuteczność zawdzięcza połączeniu 7 ekstraktów roślinnych o właściwościach nawilżających i odżywczych. Posiada kremową, nietłustą konsystencję.
Używać codziennie na suche lub wilgotne włosy. Niewielką ilość kremu umieścić w dłoni, a następnie palcami wetrzeć we włosy. Nie spłukiwać.

• Althea Officinalis Extract (Mucilage Vegetal) (Botanical Origin),
  • Phenoxyethanol,
  • Parabens (Ethyl,
  • butyl) (Preservative)

cieżko powiedzieć

Mam włosy przetłuszczające się u nasady i suche na końcach, farbowane. Krem próbowałam nakładać na zwilżone włosy, na suche włosy, w mniejszej i większej ilości. Osobiście preferuję na wilgotne włosy w niewielkiej ilości. Z kolei jak nałożę bardzo małą ilość, to mam niedostatecznie nawilżone włosy, w zbyt dużej ilości mam posklejane strąki. Nie umiem rozszyfrować tego produktu, skład ma dobry, naturalny, ale działanie nie do końca mi odpowiada i nie do końca jest dopracowane. Podobnie jak u poprzedniczek, krem pozostawiał u mnie dziwną białą warstwę + paprochy.
Oddałam koleżance, u niej się w miarę sprawdza.

Ilość zużytych opakowań: 1/10 tubki

włosy jak siano

wyrzucone pieniadze w bloto

- nie nawilza zupelnie
- w nadmiarze tlusci, robia sie kluskowate

Aktualnie stosuje na siersc psa, nawet u niego sie nie sprawdza... niestety.

Nie polecam!!

Używam tego produktu od: od 3 miesiecy

oblepiacz

Mam włosy do połowy łopatek, średniej grubości, kręcone. Po zastosowaniu porcji wielkości ok 2/3 orzecha laskowego na długości od połowy w dół owszem, włosy są wygładzone i błyszczące, ale wygladają na tłuste i ciężkie, loki sie rozprostowują i wyglada to nieestetycznie. Co najgorsze, odżywka pozostawia film na włosach, do którego czepia się kurz i drobne paprochy w czasie schnięcia włosów. Zaznaczam że mam czysto w domu :) . Wygląda to jakbym miała łupież na końcówkach. Kiedy raz z mokrymi włosami wyszłam na balkon, mając ten krem na włosach, gdy wróciłam z już suchymi i spojrzałam w lustro minę miałam nietęgą: od połowy w dół były pokryte wszystkimi możliwymi paproszkami różnej wielkości unoszącymi się w powietrzu!!! Musiałam myć włosy jeszcze raz bo nie dało sie tego odkleić. Myslałam, że stosuje za dużo kremu, ale zmniejszenie porcji skutkowało brakiem efektów lub oblepieniem tylko częściowo- jeden kosmyk naturalnie sie falował, drugi był oblepionym strąkiem... bardzo ciężko jest wyważyć odpowiednią porcję i równomiernie rozprowadzić. Poza tym po miesiącu stosowania nie zauważyłam poprawy kondycji końcówek- standardowo za ok miesiąc będe musiała je podciąć bo tak jak zwykle zaczynają pomalutku sie rozdwajać w swoim normalnym tempie.

Krem ma jednak swoje plusy, dlatego ocena nie jest najgorsza: wydajność jest zaskakująca- po miesiącu zużyłam 1/3 opakowania 50ml, stosując 2 lub 3 razy w tygodniu. Ma świetny skład, chociaż wywaliłabym glicerynę która jest hydroskopijna(nawilża w wilgotnych warunkach, przesusza i wysusza(!!) w suchych, bo jeśli nie ma w otoczeniu wilgoci, pobiera ją z włosów!). Ślicznie pachnie. I w sumie kiedy juz uporam sie z tym kurzem we włosach i wyjątkowo uda mi się nałożyć porcje idealną, włosy jako tako sie prezentują...

Ilość zużytych opakowań: zużyłam 1/3

Diagnoza Anna odc 7

Poprawia kondycję włosów i jest wydajny

Phyto 7 otrzymałam wraz z próbkam maski Phytojojoba do suchych włosów. Następnie zakupiłam pełnowymiarowe opakowanie.

+ konsystencja lekkiego kremu
+ szalenie wydajny
+ wystarczy ilość wielkości grochu by pokryc końce
+ subtelny zapach
+ naturalny skład (w przewadze) oraz wyciąg z 7 roślin (m.in olejek morelowy)
+ brak silikonow
+ cena biorąc pod uwagę wydajność
+ nie obciąza (pod warunkiem stosowania ilości zalecanej przez producenta)
+ włosy zyskują sprężystość i nawilżenie i połysk
+ bez spłukiwania
+ może byc stosowany na cale włosy lub same koncówki
+ moze byc stosowany na suche lub wilgotne wlosy (osuszone ręcznikiem)
+ do kazdego rodzaju wlosów

+/- dla tych, którzy tego oczekiwali a nie zaznają: parabeny w składzie
+/- nadmiar może obiążyć i przetłuścić włosy

Jestem przede wszystkim zaskoczona formą, składem i wydajnością. Phyto 7 obecnie poważnie konkuruje z emulsją Nutricerat na suche końcówki i będzie następny w kolejce. W odróżnieniu od maski intensywnie nawilżającej Phytojojoba jest zdecydowanie bardziej wydajny (5ml starcza na ponad 5 użyć),a daje podobne (niestety nie te same, gdyż nie posiada olejku z jojoby w składzie) efekty. Mam włosy obecnie suche, nadszarpnięte Sprayem rozjaśniającym JF a Phyto 7 bardzo ładnie wspiera ich kondycję. Podobnie działa jak emulsja Nutricerat z tym ze jest ona przeznaczona na końcówki i jest bardziej odżywcza no i ma silikony w składzie. Niemniej Phyto 7 creme de jour mnie zachwycił i zdecydowanie sprawdza się jako prewencja do codziennej ochrony (bez silikonów) koncówek. Na już zaistniałe końcówki sprawdzą sie albo nożyczki albo emulsja Nutricerat.

Phyto 7 jest zdecydowadnie moim faworytem w pielegnacji włosów i na stale u mnie zagościł.
Jestem względem produktów do pielegnacji włosów wybredna i ciągle szukam pielegnacyjnego ideału.
Pół gwiazdki odejmuje jedynie za fakt ze nadmiar moze włosy przetłuścić i obciążyć (mam włosy cienkie i delikatne). Nie zaobserwowałam przesuszenia włosów, czy też pogorszenia ich kondycji.

Phyto 7 należy nakładać na włosy w bardzo małej ilości, by unikną przetłuszczenia. Czesto trzeba znaleźć swoją indywidualną "dawkę" by efekt końcowy nas zadowalał. A jaki jest?
W moim przypadku jak marzenie - włosy miekkie, sprężyste, lśniące i sypkie, lekko wyprostowane (cięższe, ale nie obciążone) dzieki czemu sie tak nie puszą. Stał sie moim naturalnym zamiennikiem dla Biosilka.
Faworyt!

Bardzo dobry produkt.

Ilość zużytych opakowań: 4x5ml, 1x50ml

_____________________________________________________________
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Zbędna

Dostałam próbkę tej odżywki, spodobała mi się, kupiłam więc łapczywie całe opakowanie, a właściwie nie wiem po co :D
Stosuję juz kilka innych maseczek Phyto i czuję, że nic więcej dobrego dla swoich włosów zrobić nie mogę - nie mogą być bardziej błyszczące, nawilżone czy puszyste. A przynajmniej Phyto 7 tego nie powoduje ;)
Po pierwsze trzeba ją stosowac w ilościach minimalnych, porównywalnych z silikonami - odrobinka roztarta w dłoniach i wtarta w końce włosów, inaczej efektem są ciężkie kluski.
Na plus zaliczam to, że nie powoduje zmatowienia, co nie raz zdarzało mi się z odżywkami bez spłukiwania. No i wydajność - gigantyczna, w czym nie ma nic dziwnego, biorąc pod uwagę stosowane ilości. Próbka 5ml, którą miałam, wystarczyła mi na 3 tygodnie stosowania, więc cena za tubkę 50ml nie jest taka straszna :)

Myślę, że jako pojedyńczy produkt pielęgnacyjny nie sprawdzi się za dobrze, lepiej zainwestować w porządną, odżywczą maskę, a Phyto7 traktować co najwyżej jako profilaktykę przed rozdwajaniem końców.