Nuxe, Huile Prodigieuse (Suchy olejek o różnych zastosowaniach różne rodzaje)

Nuxe, Huile Prodigieuse (Suchy olejek o różnych zastosowaniach różne rodzaje)

Sucha oliwka (olej z ogórecznika i słodkich migdałów), bogata w witaminę E. Do stosowania na ciało, twarz albo włosy. Istnieje też wersja letnio/wieczorowa ze złotymi drobinkami (Huile Prodigieuse Or).

Dla każdego rodzaju skóry i włosów.
Suchy olejek o wielu zastosowaniach.
Bez konserwantów.

Beznadziejny

Swego czasu byłam bardzo ciekawa kosmetyków Nuxe i kupiłam ich całe mnóstwo, jednak marka okazała się dla mnie wielkim nieporozumieniem. Przejdźmy jednak do recenzowanego produktu. Opakowanie. Ot, szklane, ładne, nic zarzucić nie mogę, ale ten, kto wymyślił taki dziwny otworek dla produktu, który jest olejem, chyba nie ma oleju w głowie. Ten otworek jest tak dziwnie skonstruowany, że trzeba potrząsać opakowaniem, żeby coś z niego wyleciało, ale oczywiście jak już wyleci, to jest to ilość nie taka, jak byśmy chcieli. Druga sprawa - zapach. Rozumiem, że kosmetyki Nuxe są kosmetykami naturalnymi, ale dla mnie ten zapach jest po prostu nie do przyjęcia, drażniący, nieprzyjemny, charakterystyczny dla tej marki. Niby nic, ale zmniejsza to komfort używania. Wydajność jest bardzo dobra, wystarczy niewielka ilość produktu, żeby nałożyć na skórę. Nic się nie klei, ale...
No i właśnie - samo działanie. Otóż próbowałam używać tego suchego olejku w każdej możliwej konfiguracji, jaką proponuje producent.
Na twarz i ciało (w tym nogi, z którymi mam problem z ogromnym przesuszeniem) - niestety się nie nadaje kompletnie. Na twarzy zostawia tłustą warstwę, która się nie wchłania wcale, zapach mnie męczy, nie wyobrażam sobie chodzić z tą tłustością cały dzień, a jeszcze biorąc pod uwagę, że przecież nakładam makijaż rano to już w ogóle odpada. Na nogi - jak wspomniałam są u mnie przesuszone, ale tutaj również olejek się nie sprawdza, bo produkt wcale się nie wchłania. Raz spędziłam pół dnia czekając, aż się wchłonie, nic takiego nie nastąpiło. Tłusta warstwa, która przenosi się na ubranie, które założymy. Cudownie... A, jeszcze zapomniałam dodać, że na przykład po depilacji, kiedy skóra jest jeszcze bardziej wrażliwa nałożenie olejku powoduje nie tylko niekończącą się tłustość, ale też swędzenie, bo nawilżenia nie ma żadnego. Muszę nałożyć inny produkt, który nawilża... Więc moje pytanie - co, do cholery ten olejek w ogóle robi? Bo już że jest naturalny to słyszałam, ale jak to się niby przekłada na działanie? Bo ja tego działania nie widzę, ani nie czuję. Próbowałam nałożyć toto coś na włosy, OMG nie próbujcie tego! Musiałam jeszcze raz umyć głowę, chociaż nałożyłam tylko na końcówki włosów, bo wiadomo, że na skórę przy głowie olejku nie nałożę, przecież nie po to myłam włosy. Ale efekt jest po prostu tak dołujący, że aż boli. Wiszą te strąki smutno, niby są błyszczące, ale tak, jakby łój z nich kapał. Nie tego oczekujemy przecież, prawda?
Do podkładu nigdy nie próbowałam dodać i już zapewne nigdy nie dodam, bo mam dość przygody z tym produktem, niby kultowym dla marki. Phi, dla mnie to zwyczajny bubel i naprawdę pomimo usilnych starań ja nie potrafiłam znaleźć do niego zastosowania. Mówi się, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego i to zdanie dobitnie określa mój stosunek do Huile Prodigieuse. Pieniądze wyrzucone w błoto. Dla mnie to jest bubel wszechczasów, nigdy więcej nie kupię. W ocenie dałabym zero gdyby się dało.

Zbyt ciężki zapach

Olejek wpadł w moje ręce przy okazji jakiegoś konkursu, byłam jednak ciekawa od dawna tego zachwalanego cuda. Bardzo lubię używać olejki do ciała szczególnie w okresie jesienno - zimowym.
Buteleczka szklana (miałam wersję z uroczą wieżą Eiffel), całe opakowanie miłe dla oka. O samym olejku nie napiszę nic złego bo fantastycznie nawilża skórę i ją wygładza (używałam go tylko do ciała). Pięknie podkreśla opaleniznę.
Niestety jest coś co mi w nim bardzo nie odpowiada a mianowicie zapach - ciężki, duszący, męczący niejednego alergika, przypomina nieco perfumy starszej pani. Tylko i wyłącznie dlatego nie zakupie tego produktu ponieważ gdyby miał inną delikatną gamę zapachową to pewnie bym się skusiła w jakiejś promocji.

pozytyw

Olejku używałam prawie rok ale głownie dlatego, że nieregularnie i raczej okazyjnie na jakieś wyjścia itp. Przyjemnie pachnie, delikatnie nawilża skórę i obłędnie pachnie, a do tego jeszcze ta piękna buteleczka :)
Na pewno polecam ale głównie na ciało. Do włosów i do twarzy zupełnie mi się nie sprawdził.

Co to jest strobing? [Odpowiadają mężczyźni]

Nuxe, Huile Prodigieuse

Mój ulubiony olejek! Testowałam wersję z drobinkami i bez - moim faworytem jest ten bez, wg mnie lepiej pachnie (zapach ma niby ten sam, ale mam wrażenie, że jest subtelna różnica). Stosowałam do ciała (głównie na nogi, fajnie wygładza) i na końce (ładnie ujarzmia fryzurę).

Nuxe, Huile Prodigieuse

Jeden z tych tzw. "ulubionych" kosmetyków.
Testowałam wersje z drobinkami i bez drobinek.
Obie oceniam na 5! Bardziej lubię jednak bez drobinek ponieważ używam go też na noc. Z drobinkami za to idealny na dzień na lato - przepięknie rozświetla skórę. Polecam

Dotyk luksusu

Mam obie wersje z drobinkami i bez drobinek jednak do gustu przypadła mi bardziej wersja z drobinkami. Olejek ma piękny zapach jednak nie oczekujmy nawilżenia, chyba że będziemy codziennie się nim smarować ale szkoda mi tak drogiego produktu aby używać go na codzień. Drobinki które w nim znajdziemy nie są wielkie więc subtelnie odbijają światło.

Jak dla mnie Ideał!

Olejek ten pierwszy raz dostałam w prezencie. Nie wiedziałam czego mam się po nim spodziewać. Słyszałam i czytałam wiele dobrych opinii. Śmiało mogę potwierdzić, że jest to fantastyczny kosmetyk!
W lato smaruję nim w szczególności nogi aby miały ładny kolor i połysk choć zdarza mi się na imprezy używać na całe ciało. Jestem z niego bardzo zadowolona!

Kultowy produkt

Fantastyczny produkt, o szerokim zastosowaniu. Można używać go:

- do twarzy (np. łącząc z kremem nawilżającym)
- na ciało
- na włosy (stosuję go na końcówki).

Stosowanie to czysta przyjemność. Polecam.

Sztos nad sztosy

Dot. Wresji z drobinkami złota
Olejek rewelacja.
Uwielbiam w nim wszystko od opakowania, przez aplikację i działanie po zapach i to jak wygląda po nim skóra.
Wiem, że jest to produkt kultowy i wiele osób zarzuca nuxe wygórowaną cenę i efekt placebo, ale ....
Wypróbowałam wiele olejków od czystych, naturalnych po mieszane i suche i żaden nie może się z nim równać
Owszem, cena jest wysoka, ale wolę zapłacić stówę za Nuxe HP i cieszyć się jego działaniem niż 15 czy 20 złotych za olejki nie warte żadnych pieniędzy:/
Jedyną kwestią do rozważenia jest to czy chcesz wydać 100 zł na dobry olejek czy nie. HP nie zdziała żadnych cudów poza dobrym nawilżeniem, ukojenie i rozświetleniem skóry, ale naprawdę nie znam żadnego olejku o podobnych właściwościach ani droższego, ani tańszego ;)

Złota legenda

Chyba nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spróbowałaby tego olejku, nawet próbki. Używam HP z przyjemnością, więc dołączam do grona zwolenniczek.
Nie mam czego skrytykować - bardzo lubię używać na szyję i dekolt, troszkę na dłonie. Ładnie się wchłania, nie lepi się, nie przesusza. Świetnie spisuje się też na końcówki włosów (używam kropelkę po myciu i osuszeniu ręcznikiem), nie zauważyłam przetłuszczania, lekko zabezpiecza przed rozdwajaniem (!).
Zapach nie męczy, jak robił to krem do rąk tej marki. Lubię i na pewno będę wracała.
Mała wada: opakowanie. W tej chwili mam buteleczkę 30 ml i potrzeba zręczności i ostrożności, by z powodu braku aplikatora, nie upuścić opakowania, trzymanego w tłustych od olejku palcach. Poza tym, wszystko w porządku.
Oceniam wyłącznie wersję bez drobinek!

Nie rzuca w żaden sposób na kolana

Recenzowałam również wersję ze złotymi drobinkami, więc mam porównanie. Ta wersja jest o tyle lepsza, że nie zawiera tych tandetnych, bo wielkocząsteczkowych drobinek "złota", natomiast działanie jest podobne.
Początkowo lekko nawilża/natłuszcza i... i tyle.
Zapach intensywny, długotrwały, specyficzny, dla jednych babciny i duszący, dla innych kwiatowy i zachwycający, bo taki trwały -no cóż, kwestia gustu.
Na pewno zapach zostaje na skórze dużo dłużej niż samo działanie olejku.
Relacja cena/efekt -średnia, jest sporo lepszych produktów tego typu.

Moj kosmetyk must have

Jest to kosmetyk do wszystkiego twarzy, wlosow, ciala. Przy regularnym stosowaniu dziala cuda i jest tez bardzo przyjemy w uzyciu. Mi zastepuje kazdy krem. Jest bardzo wydajny, mimo codziennego stosowania starcza mi na kilka miesiecy.