Phytocitrus, Szampon rewitalizujący rozświetlający

Phytocitrus, Szampon rewitalizujący rozświetlający

Szampon rewitalizująco-rozświetlający do pielęgnacji włosów farbowanych i po trwałej. Posiada gęstą, kremową konsystencję. Dodaje blasku i energii włosom zniszczonym, suchym i matowym. Zawiera ekstrakt z grejpfruta.

Usuwa nadmierną zasadowość włosa, wygładza jego łodygę, zmiękcza włosy i skórę głowy, chroni kolor przed utlenieniem - wydłuża efekt farbowania, pozostawia włosy jedwabiście miękkie.

Wstrząsnąć przed użyciem. Umyć głowę dwa razy; przy drugim myciu zostawić na 1 - 2 minut. Obficie spłukać. Stosować przez 2-3 tygodni po farbowaniu włosów.

SUPER DZIWAK

Super szampon ale dziwak. Nie wiem o co kaman, ale przy mojej mocno przetłuszczającej się i wrażliwej skórze głowy oraz jednocześnie mocno przesuszonym włosiu sprawdza się bosko. Bardzo dobrze oczyszcza skórę glowy, co mnie dziwi zważywszy na jego przeznaczenie. Gdyby nie wcześniej użyta próbka nigdy nie kupiłabym szamponu do włosów farbowanych bo takowe zazwyczaj zapychają i nie usuwają nadmiaru sebum. A ten jest siakiś dziwny, ale w pozytywnym znaczeniu :) Ale do rzeczy: Jak mówiłam świetnie oczyszcza. Nie podrażnia, nie wywołuje swędzenia, krostek,dziwnych pryszczy (co zdarza sie innym z isaną na czele). Ładnie pachnie. Ma fajną gęstą i bogatą konsystencję i dobrze się pieni. Dobrze się po nim rozczesują wlosy. Działa inaczej niz większość drogeryjnych - to jakiś dziwny rodzaj nawilżenia, który "przychodzi z czasem".Włosy są błyszczące i jakby grubsze, ale na ten efekt trzeba sobie zapracować systematycznym używaniem. Stopniowo, z dnia na dzień włosy stają się coraz ladniejsze, coraz bardziej błyszczące, ale tutaj potrzeba cierpliwości. Jeśli ktoś oczekuje efektu tu i teraz - może się rozczarować. Myslę jednak, że warto poczekać. Osobiście wolę ten rodzaj "zdrowych" włosów, nawet jeśli nie następuje to od razu. Bo co mi z natychmiastowego efektu szamponów drogeryjnych, jeśli po kilku uzyciach włosy zaczynają być tłuste, ciężkie, oblepione i matowe, a do tego smętnie zwisają. Jeśli chodzi o wady to na pewno będzie to cena (fakt, wart swojej ceny, ale tak czy siak ponad 40 zł za małą butelkę trochę boli) no i ciężkie metalowe opakowanie, które w przypadku jakiegokolwiek wyjazdu kompletnie się nie sprawdzi. Daje 5 gwiazdek bo działanie na włosy jest dla mnie kluczowe. W planach mam zakup maski z tej serii.

Dodaje blasku i lekko rozjaśnia

Szampon zakupiłam i stosowałam razem z odżywką Phytocitrus. Nie mam włosów koloryzowanych, jedynie nadszarpnięte poprzez rozjaśnianie Spray\\\'em JF Go Blonder.

+ ładny zapach
+ wlosy są błyszczące i zmiękczone
+ nawilża i odżywia
+ przedłuża trwałość koloru/rozjaśnienia
+ przyjemny, grejpfrutowy zapach
+ formuła odżywcza
+ duża zawartość naturalnych składników i olejków
+ widocznie poprawia kondycje włosów
+ łatwo sie spłukuje
+ dzieki wysokiej zawartości rumianku działa rozjaśniająco na włosy
+ ławto sie pieni i dobrze myje
+ nie wysusza skóry głowy
+bez silikonów

+/- parabeny
+/- obciąża
+/- butelka aluminiowa estetyczna lecz mało praktyczna(załączona poniżej)
+/- konsystencja lejąca, wymaga ostrożności w przypadku dozowania
+/- średnio wydajny z uwagi na konsystencję
+/- cena

Szampon jest pomimo parabenów w przeważającej większości o naturalnym składzie i to nie byle jakim. Bardzo podoba mi się skład: rozjaśniający rumianek i pielęgnujace olejki, niestety te ostatnie moga obciązać jeśli szampon nakładamy w dużych ilościach lub słabo spłuczemy. Poza ambiwalencjami jak mało praktyczna ale szalenie urocza butelka cena oraz fakt, że lekko obciąża (szczególnie cienkie i delikatne włosy), szampon posiada moim zdaniem same plusy. Przede wszystkim nie wysusza skóry głowy i nie podrażnia. Pozostawia włosy sypkie, lśniące i po prostu o nie dba. Z szamponów z rumiankiem mam porównanie do dwóch: Timotei i YR i Phytocitrus zdecydowanie wypada lepiej. Konsystencja szamponu jest lekka i lejąca więc nalezy uważać z dozowaniem jego ilości, która moze nie byc obojętna dla włosów (obciązenie szczególnie w przypadku cienkich i delikatnych), niemniej łatwo sie pieni i dobrze oczyszcza włosy.

Nie jest to jednak szampon stricte odżywczo-ochronny. Jego działanie jest słabsze, zdecydowanie lepiej radzi sobie z utrzymaniem blasku włosów, ale nie na dłuższą metę - nie zastąpi szamponów odżywczych, czy odżywczych kuracji. Warto przed zakupem rozważyć czego od niego oczekujemy. Jesli blasku-to tak, jesli ochrony i odżywienia, wowczas mozemy poczuc lekki zawód.

Używam tego produktu od: poł miesiaca

Ilość zużytych opakowań: 1x200ml

_____________________________________________________________
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Obciąża włosy

Zakupiłam kiedyś z ciekawości razem z Phytovolume Actif - sprayem na objętość. Oba produkty zupełnie nie nadawały się do moich włosów. Spray sobie jeszcze stoi na półce i czasem go używam, ale szampon...

cierpliwości starczyło mi chyba na kilka myć z eksperymentami z ilością dozowanego szamponu, by ją coraz bardziej zmiejszać, ale nic z tego.

Włosy były oklapnięte, owszem zapach przyjemny i konsystencja, włosy błyszczące i nawilżone ale w takiej ilości że straszyły:-)

Nie wiem może to kwestia skoncentrowanych wyciągów roślinnych i przyzwyczajenia moich włosów do Kerastase, które naturalne nie jest ani troche, choć próbowała moja mama też, a ta z kolei używa tylko naturalnych szamponów - ten sam efekt oklapnięte włosy.

Odradzam, szczególnie że jest kosztowny jak na eksperymenty.

Po namyśle dodaję, że być może szampon nadaje się do bardzo grubych i gęstych włosów.

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań: początek 1