Phytojoba, Szampon nawilżający do włosów (stara wersja)

Phytojoba, Szampon nawilżający do włosów (stara wersja)

Nawilżający szampon do włosów suchych z 1% olejkiem jojoba do codziennego stosowania. Ułatwia rozczesywanie włosów. Olejek jojoba nawilża i chroni włosy, podczas gdy kokosowy łagodnie je myje.
Wstrząsnąć przed użyciem. Umyć głowę dwa razy; przy drugim myciu zostawić na 1 - 2 minut. Obficie spłukać.

• Sodium Laureth Sulfate (Coconut Oil) (Botanical Origin),
  • Phenoxyethanol,
  • Parabens (Ethyl,
  • butyl) (Preservative)

dobrze nawilżone, miękkie włosy

- przyjemny zapach i konsystencja
-dobrze się pieni i tak samo dobrze spłukuje
- ładnie nawilża włosy, sprawia, że są miękkie i sprężyste
- nie obciąża, nie przyspiesza przetłuszczania włosów ani skóry głowy
- nie podrażnia skalpu, delikatnie i skutecznie oczyszcza włosy
- włosy dobrze się po nim układają i rozczesują

Jedyne, do czego mogłabym się przyczepić to niepraktyczny otwór w butelce, przez który wydostaje się czasem zbyt dużo szamponu.

Używam tego produktu od: zamiennie z innymi szamponami od 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: 2 butelki 200 ml

Sprężyste, miękkie, nawilżone włosy!

Na początku stosowania bałam się, że obciąży mi włosy i będą się szybciej przetłuszczać. Myliłam się ;)
Co prawda nie stosowałam go regularnie, tylko od czasu do czasu myłam nim włosy. Za każdym razem były miękkie, błyszczące, nawilżone i układały się w sprężyste fale. Efekt nawilżenie utrzymywał się do następnego mycia (w moim przypadku ok 3 dni).
Włosy nie przełuszczały się bardziej, nie były obciążone.
Szampon ślicznie pachnie, ma delikatną, trochę kremową konsystencję, bardzo dobrze się pieni i jest bardzo wydajny.
Jedyne co mi nie bardzo odpowiada to cena ;)

Używam tego produktu od: 1 roku
Ilość zużytych opakowań: Skończone całe opakowanie 200ml

Świetny do supersuchych, podatnych lub kręconych

Zaznaczam, że mam bardzo suche, podatne na kręcenie włosy, które prawie wcale się nie przetłuszczają, tylko robią z czasem jeszcze bardziej suche i badylowate. Do tego są farbowane, z rozjaśnieniem ombre od wysokości uszu. Myję włosy co 3 dni.
Ten szampon (i chyba tylko ten) sprawia, że są miękkie, lśniące i pięknie się układają w miękkie loki. Kolor też wydaje się ładniejszy,bardziej nasycony. Nie mam też znienawidzonego uczucia swędzenia i suchości skóry. Co więcej, po 3 dniach włosy nie robią się coraz bardziej suche, ale pozostają miękkie.
To pewnie zasługa tego olejku jojoba - mama mówiła mi, że jak byłam dzieckiem to myła mi głowę takim szamponem (wtedy z zachodu) i zawsze miałam ładne włosy. Widocznie na mnie dobrze on działa.
Lubię też zapach Phytojoba, nie pachnie perfumerią, ale tak jakoś ciepło. Dobrze się pieni, dobrze spłukuje.
Używany non stop bardzo długo może powodować obciążenie, ale wtedy najczęściej i tak nadchodzi czas na farbowanie odrostów i wszystko wraca do normy.
Polecam więc tylko tym z naprawdę suchymi włosami i suchą skórą głowy.

Używam tego produktu od: ok. 2 lat
Ilość zużytych opakowań: kilka

Katarzyna Gudan fryzura studniówkowa 01

Bardzo dobrze nawilża włosy.

Kupiłam ten szampon bo szampon Phyto Phytocyane przeciw wypadaniu włosów którego używałam pół roku strasznie wysuszył mi włosy od połowy długości (mam je do połowy pleców).
Szampon Phytojoba ma aluminiową nie przezroczystą butelkę, odkręcaną, bez klika z wielką dziurką, co jest kompletnie nie praktyczne, bo nie ma kontroli zawartości i za dużo się wylewa szamponu przez ta dziurę.
Sam szampon jest perłowy (kolor i konsystencja) i wodnisty, bardzo rzadki. Dobrze się pieni, długo go trzeba spłukiwać. Bardzo dobrze nawilża włosy które są miękkie, gładkie i dobrze się rozczesują co zawsze jest u mnie mega problemem po jakimkolwiek szamponie. wygładza, włosy są sypkie po wyschnięciu i miękkie w dotyku. ?Zdecydowanie poprawia nawilżenie.
Stosuję równolegle z nim serum na końcówki Phyto Phytokeratine .

Używam tego produktu od: od 2 tygodni
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

Tylko dla mega suchych

Mam bardzo suche włosy, ale ten szampon jest przeznaczony wg mnie dla meeeeega suchych włosów. Cudownie wygładza i zmiękcza włosy, nawilża je. Niestety w moim przypadku również znakomicie przetłuszcza włosy. Już na drugi dzień (a bywa, ze i wieczorem) włosy nie wyglądały po nim świeżo. To wg mnie spory minus. Dodatkowo butelka, choć piękna, jest niepraktyczna - szeroka dziurka, przez którą ciągle wylewa się za dużo szamponu (ma on wodnistą konstystencję). Wg mnie szampon dobry do okazjonalnego używania - na codzień trochę zbyt ciężki i odzywczy.

Ilość zużytych opakowań: 1 całe w trakcie

świetnie nawilża, nie spłukany dobrze przetłuszcza

Z serii Phytojoba jedynie szampon jest bardzo fajny.

- doskonale nawilża
- ma cudowna konsystencje, nie wielka ilość preparatu w zupełności wystarcza na moje srednio długie włosy
- nie dokładnie spłukany oraz użyty w dużej ilości przetłuszcza włosy
- super opakowanie, bardzo ekologiczne
- bardzo fajny, przyjemny zapach

Szampon użyty z ampułkami Phytojoba dał niesamowity efekt nawilżenia i blasku. Cudownie!

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Ratunek dla suchych włosów

Ten szampon kupiłam, bo nagle przesuszyła mi się skóra głowy i pojawił łupież. Zawsze miałam problemy ze zbyt suchymi włosami, bo mam ciemne, gęste i kręcone. Łupież zniknął. To najlepszy szampon jakiego używałam. Jak pierwszy raz użyłam, to poszłam spać z mokrymi włosami. Gdy się obudziłam, to miałam pięknie skręcone, błyszczące włosy. Wyglądają i układają się naprawdę świetnie.
Plusy:
- wydajny
- ładny zapach
- świetnie oczyszcza włosy
- rewelacyjnie nawilża włosy
Minusy:
- Wysoka cena
- nieporęczna butelka - trzeba uważać z dozowaniem

Przecietny

Szampon bardzo przecietny.Za ta cene oczekiwałam czegos lepszego.Nie ułatwiał rozczesywania ,nawilzenia tez nie zauwazyłam.Miałam po nim jekies zbite przyklapniete włosy.Plus za sliczny zapach i za to ze nie uczula.Inaczej by nie był wart nawet 3 gwiazdek.

Używam tego produktu od: miesiaca
Ilość zużytych opakowań: troche z jednego