Astellas, Lipobase (Krem nawilżający)

Astellas, Lipobase (Krem nawilżający)

Tłusty krem o właściwościach zarówno kremu jak i maści. Działanie nawilżające i natłuszczające. Zmniejsza suchość i złuszczanie naskórka, łatwo się rozsmarowuje, nie zatyka naturalnych porów skóry, a więc nie powoduje powstawania zaskórników, jest zmywalny wodą i nie brudzi ubrań. Przywraca właściwe uwodnienie i natłuszczenie skóry we wszystkich stanach prowadzących do zaburzenia jej właściwości ochronnych. Polecany do regeneracji skóry alergicznej lub zniszczonej terapią sterydową.

Na ratunek.

Mam cerę ultra suchą. Ostatnio po użyciu peelingu i maseczki dostałam mega czerwonych plam na buzi, byłam przerażona, każdy...dosłownie każdy krem po nałożeniu mnie palił, rano skóra wyglądała gorzej i piekła...sięgnęłam więc zamiast po kosmetyki do makijażu to do apteczki po Lipobase...natychmiastowa ulga...poszłam do pracy wysmarowana jak pieczeń na Wielkanoc, bez makijażu, uzbrojona w ten kremik i pomogło, wieczorem zaczerwienienia odpuściły. Nie byłam fanką tego specyfiku...to taka lepsza wazelina i tyle, leżała sobie w szafce przeznaczona na straty, bo jej tłuszczenie wszystkiego mnie drażniło a tu takie zaskoczenie...w sytuacjach podbramkowych wybawienie.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie jest to krem pielęgnacyjny, ale ochronny...działa jak plaser dlatego jak plaster nie nadaje się do codziennej pielęgnacji ale służy temu by się podleczyć.
Wbrew opiniom, że jest dusicielem skóry, to nie prawda, od kiedy oddychamy skórą?? To nie ma związku :-) Ten krem chroni przed wysuszeniem...izoluje naszą skórę przed np. klimatyzacją...nie ma działania nawilżającego jest jedynie środkiem chroniącym przed większymi spustoszeniami, dzięki czemu skóra ma chwilę oddechu i może powoli się regenerować.
+ cena
+ krótki skład
+ działanie
+ baardzo subtelny zapach
- no tłuści jak nie wiem
Moje apteczne must have.

pomocny

Gdybym była alergikiem, pewnie bardziej doceniłabym działanie tego kremu. Krem nie nawilża skóry, jedynie natłuszcza. Mimo to, uważam, że może być przydatny dla każdego.

Używałam na przesuszone pięty i dłonie, a także na suche łokcie
i kolana.
Zimą smarowałam nim buzie dzieci, stanowił dobrą barierę dla mrozu i wilgoci. Dzieci nie wyglądają źle z błyszczącą się skórą,
ja tak, więc nie stosowałam na twarz u siebie.

Nie wykluczam, że kupie ponownie.

Krem idealny

Idealny krem do rąk. Idealny krem dla osób z AZS :). Nie wywołuje zaskórników przy stosowaniu na skórę twarzy.
Cena zależnie od apteki, czasami bardzo tanio, czasami bardzo drogo.

Używam tego produktu od: dawna

Anna Małecka masaż twarzy

Ratunek

Raz na jakiś czas muszę się ratować lipobazą.

Plusy:
+ dostępność (w każdej aptece)
+ natłuszcza (w gorszych stanach wchłania mi się całkowicie na twarzy)
+ łagodzi wszystko

Używam od święta, nie nonstop, bo się do tego nie nadaje. Zimą jak ochrona w gorszych mrozach, w inne pory roku gdy przesuszę skórę. Nie jest to "kremik" na każdy dzień. Używam do rąk, nóg, twarzy, gdy schodzi mi skóra. Nie robi nic złego.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: ok.10

KWC KWC

przez lata mediderm ratowal mnie z opresji. tych mniejszych bo przy zaostrzeniu azs z opresji ratowal mnie jedynie pobyt na dermatologii. jednak tym razem po mega zaostrzeniu uratował mnie ów niepozorny krem. miałam juz kilka razy lipobase ale jakoś chyba nie znalam na niego sposobu. kilkanascie dni temu, ja ma urlopoe na drugim koncu polski i mega pogorszenie azs. zmiany sącza sie swędza na potęgę, nic tylko zgłosić sie do szpitala. ja jednak poszłam do apteki po cokolwiek zeby tylko przetrwać te kilka dni. pani polecila aby smarowac te paskudne zmiany grubo jak swiezy chleb maselkiem , na to gqza i bandaż. nie mialam nic do stracenia bo gorzej juz byc nie moglo. wystarczyly 2 dni aby skora zaczela wracac do normy. teraz koncze kuracje i zabawe w mumie .
powiem tak to nieprawdopodobne zeby krem dzialal lepiej niz masci sterydowe!
skóra już prawie zdrowa ja spokojna obylo sie bez szpitala.
podsumowując zdecydowanie najlepsY krem. wart kazdej ceny.
goi natłuszcza chroni leczy. dla mnie najlepszy na świecie

Używam tego produktu od: jakis czas
Ilość zużytych opakowań: kilka

idealny dla alergików

Polecam ten krem osobą z chorobami alergicznymi i z AZS, skóra nie piecze po jego zastosowaniu, co przy innych kosmetykach jest regułą. Bardzo mocno natłuszcza skórę i zapobiega odparowaniu wody. Do stosowania na twarz raczej go nie polecam, a już na pewno nie na dłuższą metę bo zapycha pory. Produkt bardzo wydajny, przy czym ja smarowałem nim tylko ręce i sporadycznie twarz (i to tylko na noc, bo bardzo długo się wchłania).

Używam tego produktu od: luty 2012
Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania

Świetny na ratunek!

Poleciła mi go moja kosmetyczka! :D

Powiem, że warto za niego zapłacić, bo:

- jest baaaardzo wydajny!
- jest tłusty, ale to dobrze bo przez to skóra wchłania to co jej potrzebne.
- nawilża intensywnie, pozostawiając trochę tłustej masy, ale do przeżycia.
- ratuje nawet najbardziej podrażnione miejsca! Coś dla mega wrażliwców i alergików!
- myślę, że będzie świetnym kremem na mroźne zimy

jedyny minus to, że jest dostępny tylko w aptekach.

Używam tego produktu od: od dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Priorytetowy kosmetyk w mojej kosmetyczce

Posiadam skórę atopową i potrzebuję łagodnego kosmetyku do natłuszczania skóry. Lipobase spełnia swoją rolę. Ochrania skórę w odpowiedni sposób. Nie odczuwam zbytnio jego nawilżania, ale jest bardzo łagodny. Skóra się po nim świeci, ale gdy muszę wyjść z domu przykładam do twarzy jedną warstwę chusteczki higienicznej i ochrona pozostaje, bez świecenia się skóry.

+łagodny, nie podrażnia
+chroni skórę przed utratą wody
+natłuszcza
+dobry dla atopowców, alergików
+wydajny
+opakowanie dosyć wygodne

-nie jest dobrym nawilżaczem
-nie wygładza
-(chyba) jest dostępny tylko w aptekach

Używam tego produktu od: od 6 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 2 po 100g

Świetny

Zaczęłam go używać po masakrycznej alergii na twarzy
+nie uczula
+bardzo mocno nawilża
+ochrania cerę

-bardzo tłusty(ale jak się stosuje na noc to nie problem)

Bardzo fajny krem daje uczucie prawdziwie nawilżonej cery, nie zapycha.

NIEZASTĄPIONY

Mam bardzo wrażliwą cerę i niestey kremy mnie bardzo uczulają. On, jedyny ratuje moją buzię! Sprawia, że jest mięciutka, dobrze nawilżona, w ciągu dnia wygląda pięknie. Stosuję go tylko na noc, bo jest dość tłusty i twarz bardzo się po nim świeci, ale jest on dla mnie niezastąpiony. Świetnie koi podrażnienia, wszelkie wypryski goją się o niebo lepiej. Szukałam jakiegoś zamiennika tego kremu, ponieważ stosuję go już tak długo (ponad rok), że cera już się troszkę do niego przyzyczaiła, ale szukam, szukam... i znaleźć nie mogę. Jest najlepszy!

Krem zadaniowy

To nie jest zwykły krem, tylko "krem zadaniowy" - do czegoś. Coś w rodzaju maści. U nas nazywa się go "magicznym kremikiem", ponieważ łagodzi i idzie na odsiecz wszelakim niedogodnościom - zaczerwienieniom, swędzeniu, łuszczeniu, nawet opryszczkę jest w stanie zwalczyć szybko. Dobry dla każdego - dorosłego i dziecka. Właściwie każdy ma swoją małą tubkę, z której "w razie czego" może skorzystać.

Moim zdaniem nie nadaje się jako "krem na twarz", dlatego, że jest tłusty i ciężki, dosyć klejący. Chyba że jednorazowo na bardzo suchą skórę z olbrzymimi problemami.

Używam tego produktu od: Pięciu lat
Ilość zużytych opakowań: pięć lub więcej

Najlepszy krem do rąk jaki kiedykolwiek miałam

Nigdy nie stosowałam tego kremu do twarzy. Od zawsze używałam go do rąk, kiedy inne kremy nie dawały już sobie rady. Jest świetny! Dobrze natłuszcza i zapobiega pękaniu skóry dłoni. Rewelacja! Bardzo się sprawdza, kiedy ręce są zniszczone po częstej dezynfekcji.

Ilość zużytych opakowań: 8 dużych