Seba Med, pH 5.5, Lotion do mycia twarzy

Seba Med, pH 5.5, Lotion do mycia twarzy

Uważam, że jest bardzo dobry, dobrze oczyszcza twarz, nie wysusza, zmiękcza skórę, nie powoduje podrażnień, jedyny lotion, który mogę stosować gdy mam ochotę umyć twarz wodą.

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Sodium Chloride, Laureth-2, Panthenol, Glycol Distearate, Parfum, Saccharide Isomerate, Allantoin, Niacinamide, Pyridoxine HCl, Glycine, Magnesium Aspartate, Alanine, Lysine, Leucine, Biotin, Glycerin, Sodium Lauroyl Glutamate, Sodium Citrate, Cocamidopropyl Betaine, Sorbitan Laurate, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, CI 47005, CI 42090.

Cena: ? zł / 200 ml

jak płyn do mycia naczyń

Kosmetyk ten zakupiłam za cenę 3,5 euro będąc przelotem w Niemczech. Mam cerę mieszaną w kierunku suchej, więc produkt wydał mi się odpowiedni - na opakowaniu pisało, że jest łagodny, nie podrażnia wrażliwej skóry, a no i to ph 5.5 :D
Jednak, powiem krótko - rozczarowałam się mocno. Liczyłam na łagodne mycie i odświeżenie twarzy, bez ściągnięcia i wysuszenia cery. Zacznę od tego, że żel ma intensywny, ostry i nieprzyjemny, chemiczny zapach oraz mocny zielony kolor jak...płyn do mycia naczyń! Nawet pachnie w sumie podobnie. Dla mnie najważniejsze jest jednak działanie, więc za kolor i zapach jeszcze go nie zdyskwalifikowałam. Po umyciu moja twarz była niesamowicie odwodniona, podrażniona, zaczerwieniona, sucha i ściągnięta prawie jak pergamin. Dałam mu jeszcze kilka szans - za każdym razem efekt taki sam. Dla mojej cery ten kosmetyk jest po prostu drażniący.

Teraz zużywam go jako żel pod prysznic i tu się sprawdza o wiele lepiej, bo skóry nie wysusza ani nie podrażnia. Jest jednak bardzo niewydajny, skończę opakowanie i na pewno nie kupię ponownie.

Używam tego produktu od: grudnia
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 i ostatniego

całkiem całkiem

Ja kupiłam w Rossmannie 400 ml za 20 zł,w nieco innym opakowaniu.Zaskoczył mnie kolor,taki szmaragdowy,jeszcze takiego żelu w takim kolorze nie widziałam:).Bardzo drażni mnie zapach,taki jakiś,strasznie ostry-nie lubię go.Ale działanie jest bardzo fajne,myję nim twarz dwa razy dziennie,nie wysusza,ani nic złego z cerą nie robi,fajnie się pieni i jest niesamowicie wydajny,już trzy kropelki wystarczą by umyć całą twarz,bardzo dobrze się spłukuje.

Ilość zużytych opakowań: 1/3 op.

GŁĘBOKO OCZYSZCZA

Mam pojemność 400ml i zapłaciłam za niego około 30zł.
Lotion dogłębnie oczyszcza skórę, nie pozostawia ni grama brudu, tłuszczu ani resztek makijażu.
Ma emulsyjną zieloną konsystencję, która dobrze się pieni ale jego zapach taki jest dziwny i mnie drażni osobiście trochę odpycha...
Zaczęłam go stosować teraz w zimie i chyba mi trochę przesuszyło skórę w niektórych miejscach porobiły mi się placki łuszczącej skóry twarzy...
trochę za bardzo wysusza i ściąga skórę na twarzy.
ale + za oczyszczenie.

Katarzyna Gudan fryzura studniówkowa 01

Nie do odwodnionej skóry

Zawsze bardzo lubiłam produkty Seba Med, mam do nich sentyment. Ten lotion i kostka do mycia były pierwszymi produktami bez mydła, jakich używałam, wiele, wiele lat temu. Wtedy było to dla mnie objawienie. Poza tym bardzo lubię ich charakterystyczny zapach. Ostatnio wymęczona odwodnieniem skóry twarzy, zakupiłam ten lotion w nadziei, że co jak co, ale ten na pewno mi jej nie odwodni i nie będzie powodował uczucia znienawidzonego ściągnięcia. Trzeba tu jeszcze dodać, że mam skórę mieszaną, która potrafi się czasami nieźle przetłuścić, a niedawno skończyłam leczenie trądziku. No i niestety - jest to produkt nie dla mnie, w każdym razie nie w takim stanie skóry. Używałam go mężnie przez 2 tygodnie, rano i wieczorem, tylko do twarzy, ale skończyło się to niestety jeszcze większym uczuciem ściągania skóry, jeszcze większym jej odwodnieniem, a na koniec podrażnieniem, które potem musiałam leczyć kremem Avene. Upór mój wynikał gównie z faktu, że próbowałam znaleźć jakiś środek, przy pomocy którego mogłabym myć twarz wodą, a lotion Seba Medu był bodajże 6 czy 7 z tych, które ostatnio kupiłam. Wcześniej poległ żel Toleriane, wstrętny Dermedic, Biotherm do cery mieszanej i parę innych. Z powyższego należy wyciągnąć wniosek, iż lotion Seba Med nie nadaje się do mycia bardzo wysuszonej skóry twarzy. Teraz spróbuję zużyć go do ciała, nie chciałabym, żeby mi się zmarnował. Jeżeli zaś kupię go kiedyś ponownie, to tylko co ciała.

2005-01-07 - Jako żel pod prysznic sprawdza się całkiem nieźle. Nie wysusza, nieźle się pieni, dobrze spłukuje, nie podrażnia skóry. Jednak nie planuję ponownego zakupu, bo znam lepsze środki do mycia ciała.

Używam tego kosmetyku tylko do twarzy prze ok. 2 tygodnie/ ilość zużytych opakowań: zostało więcej niż połowa pierwszego opakowania, teraz będę myła nim ciało

cudo!

Doskonały! dla wrazliwców, dla podraznionych, dla uczuleniowców!. Dobrze się pieni, baaaardzo wydajny, wystarczy dosłownie kropelka, delikatny, nie sciaga skóry, łagodzi. mozna nim traktowac twarz oraz całe ciało, jesli nie służą nam tradycyjne zele i mydła do mycia. Same zalety :) No może oprócz zapachu - bardzo apteczny - lekarski. Ale to szczegół przy całej liście zalet

polecam

Dobrze oczyszcza, jest delikatny, nie pozostawia nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia skóry. Bardzo wydajny. Jedynie zapach jest drażniący, bardzo intensywny, jakby ziołwy?

dla wrażliwców

Oólnie wszystkie kosmetyki seba Med polecam osobą z bardzo wrążliwą skóra, którym ciężko znaleźć nieuczulający kosmetyk.Przyznaje 4 gwiazdki jest bardzo dobry, łagodzi podrażnienia, poprawia koloryt skóry i likwiduje drobne krostki.Cera jest po nim mięciutka.Jest wydajny, jedno opakowanie starczyło mi na ponad 4 miesiące. Jedyne co mogę zarzucić to zapach dla mnie za ostry taki meski poza tym o.k.