Glycotonic 8% (Tonik kosmetyczny glikol 8%)

Glycotonic 8% (Tonik kosmetyczny glikol 8%)

Tonik kosmetyczny z glikolem 8% delikatnie złuszcza naskórek (działa na cerę jak chemiczny peeling), łagodzi zmarszczki, wygładza powierzchnię podnosząc w skórze zawartość wilgoci. Zapobiega tworzeniu się zaskórników.
Stosować wieczorem przy użyciu wacika kosmetycznego delikatnie oczyszczając skórę omojając okolice oczu.

skuteczny & niebezpieczny

Tonik kupiłem na allegro razem z krem z tej samej firmy i serii. Dodam że mam doświadczenie w używaniu wszelkiego rodzaju kwasów i uważam że to produkt dla osób na wyższym levelu- komuś kto nie wie jak obchodzić się z glikolem może zaszkodzić w wyniku złego sposobu stosowania.

Trzeba pamiętać że używając kosmetyków z dużą ilością glikolu musimy totalnie zdezynfekować twarz przed użyciem kosmetyku z glikolem.

PLUSY:

- świetnie oczyszcza i ściąga pory,

- rozjaśnia przebarwienia i ślady po pryszczach

- sprawdza się najlepiej używany jako "baza" pod maskę- używałem go co drugi dzień wieczorem pod maskę drożdżową. Gdy przecierałem nim twarz i potem nakładałem krem to miałem wrażenie pewnej lepkości.

- świetnie radzi sobie z przeciętnym zmianami trądzikowymi- szybko je minimalizuje

MINUSY:

- skóra jest po nim dosyć mocno zaróżowiona,

- używany w nadmiarze może powodować przesuszenie, a zatem wzrost przetłuszczania się skóry, suche placki,

- nie wolno go stosować na duże zmiany zapalne- wtedy bardziej szkodzi niż pomaga,

- nijak nie działa na zaskórniki,

- swędzi przy pierwszych tygodniach stosowania.

To trudny kosmetyk, wymaga precyzji i umiejętnego dozowania, jakkolwiek myślę że może pomóc skórze trądzikowej o ile nie ma problemu z cystami i jakimiś poważnymi przeistoczeniami niedoskonałości.

Używam tego produktu od: używałem 3 miesiace