_Element, Basil, Maska wzmacniająca przeciw wypadaniu włosów

_Element, Basil, Maska wzmacniająca przeciw wypadaniu włosów

Maska wzmacniająca przeciw wypadaniu włosów Bazylia + Argan
Raz na jakiś czas przygotuj dla swojej skóry głowy i włosów pielęgnacje bardziej skoncentrowanym kosmetykiem z linii Basil Element.
Ocimum Basilicum Element to naturalny, ekologiczny ekstrakt pozyskiwany z bazylii, na drodze nowatorskiej metody biotechnologicznej stosowanej do tej pory głównie w farmacji. Badania kliniczne wykazały, że ekstrakt z bazylii zmniejsza wypadanie włosów u kobiet i mężczyzn cierpiących na łysienie androgeniczne, wzmacnia i odmładza struktury skóry głowy, opóźnia utratę włosów i zagęszcza je.
Olejek arganowy przenikając w głąb włosa, zamyka łuski włosowe, przeciwdziałając rozdwajaniu końcówek. Otulając włos od zewnątrz wygładza powierzchnię włosa i zatrzymuje wilgoć przez długi czas, co zwiększa miękkość i elastyczność włosów.

Skóra głowy
sucha i wrażliwa, normalna, problemowa
hipoalergiczna
do włosów wypadających
regenerujące, wzmacniające, zapobiegające wypadaniu włosów, przyśpieszające porost włosów
w słoiku

Świetna maska

Produkt spełnia oczekiwania - włosy mniej wypadają. To największa zaleta, ale nie jedyna. Włosy po użyciu maski są gładkie, nieprzetłuszczone, nieobciążone. Szkoda, że jest trudno dostępna.

Nigdy więcej

Kupiłam maskę zachęcona opiniami o niej ,ale też dlatego ,że kupowałam szampon z tej samej serii ,który rownież ma dobre opinie i koleżanka bardzo zachwalała. Szampon jest bardzo fajny ,ale z maską juz gorzej. Strasznie obciąża moje włosy ,miałam przetłuszczone. Nawet jak starałam się użyć jej tylko na końcówki włosów to i tak przetłuszczała mi włosy. W moim przypadku się nie sprawdziła.

Szału nie ma, ale źle nie jest..

Maskę kupiłam w promocji , aby wspomóc działanie szamponu z tej serii. Używam jej co drugi, trzecie mycie. Włosy dosyć dobrze się po niej rozczesują, ale mam wrażenie, że nieco szybciej robią się oklapnięte. Nie zauważyłam, aby jakoś znaczaco wpłynęła na mniejsze ich wypadanie, to akurat jest chyba zasługą szamponu. No i niestety zapach - wogóle nie przypadł mi do gustu. Jak dla mnie zbyt mocny i męczący, co jest o tyle dziwne, że ja na ogól nie mam problemu z zapachami w kosmetykach. I chyba ze względu na ten zapach nie kupię ponownie.

Nadaje się tylko i wyłącznie do wygładzenia włosów

Dopiero niedawno postanowiłam wypróbować serię Basil Element jak w przeciągu kilku miesięcy ubyło mi prawie połowę moim bujnych włosów.
Producent obiecuję zredukowanie wypadania włosów nawet u osób z łysieniem androgenowym. Nie wiem czy to nie za wiele :)

Maseczka sama w sobie idealnie wygładza włosy a efekt jest prawie jak po olapexie. Produkt powinno się stosować również do skóry głowy, ale moim zdaniem jest zbyt obciążający a włosy po wyschnięciu wyglądają od nasady jak tłuste. Spróbowałam, więc drugi raz z naprawdę minimalną ilością na skórze głowy, ale włosy nadal były nieco oklapnięte.
Jeśli ktoś ma tendencję do przetłuszczania się włosów to produkt jako terapia przy wypadaniu włosów się nie sprawdzi bo włosy po umyciu będą wyglądać jeszcze gorzej. Można ją wtedy stosować jako świetnie wygładzającą maskę od połowy włosów, ale... za tą cenę nie warto.

Szampon z tej serii sprawdza się zdecydowanie lepiej.

polecam

Maska bardzo fajnie nawilża i odżywia włosy. Sprawia, że są one miękkie w dotyku i gładkie. Włosy są odżywione, ale nie obciążone. Zauważyłam, że dzięki serii Basil Element zdecydowanie mniej pozostaje na szczotce po rozczesaniu, a o to przecież chodzi.

Na skórę głowy tak, na włosy nie.

Dla skóry głowy: nie obciąża włosów, łagodzi podrażnienia i nawilża skórę głowy. Wzmacnia włosy przy cebulce, ale trudno powiedzieć czy ogranicza wypadanie.
Dla włosów: jest zbyt słaba i rzadka w konsystencji. Nie usuwa problemu plątania czy niedostatniego nawilżenia.

Maska godna polecenia!

Maska idealnie się u mnie sprawdza. Mam problem ze swędzeniem skóry głowy, wypadaniem i osłabieniem włosów. Maska ta wzmacnia je, nawilża i odżywia, a co ważniejsze stosowana na skórę głowy sprawia, że problemy z którymi się borykam znikają. Maska ma naturalny ziołowy zapach dzięki bazylii, co mi osobiście się podoba. Ma średni gęstą konsystencję, która nie spływa i nie obciąża włosów.

Pięknie wzmacnia włosy

Maska naprawde działa wzmacniająco na włosy. Zauważyłam ich coraz mniej na szczotce. Dodatkowo produkt pięknie pachnie. Jedyne co to może troszkę obciążać włosy, jeśli maja ku temu skłonność.

Przyjemna, nawilżająca maska

Z pewnością mogę stwierdzić, że maska spełnia swoje zadanie - odżywia włosy, nawilża je, pozostawia pełne blasku ;) Ma przyjemny zapach, wygodne opakowanie.
Razem z całą linią kosmetyków Basil Element nadaje włosom zdrowego wyglądu.

Seria kosmetyków Basil Element bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Od czasu kiedy je stosuję moje włosy naprawdę odzyskały blask. Są błyszczące, miękkie, przestały wypadać i co najważniejsze rosną jak szalone. Kosmetyki mają delikatny i przyjemny zapach. Nie obciążają włosów.

Dociążenie bez obciążenia

Maska idealnie sprawdziła się na moich skłonnych do przetłuszczania włosach. Świetnie dociąża je bez obawy o obciążenie i "przyklap" u nasady. Wydaje mi się że to ona jest winowajczynią mojego wysypu baby hair oraz zmniejszonego wypadania włosów. Maska ma przyjemną konsystencję oraz opakowanie typowe dla takich produktów.

Dobra maska, ale bez szału :)

Jestem w trakcie używania pierwszego opakowania, więc póki co, nie jestem w stanie określić, czy maska przeciwdziała wypadaniu włosów. Zauważyłam za to, że po zastosowaniu maski włosy są bardziej miękkie i sprawiają wrażenie odżywionych. Maska łatwo się rozprowadza, ale mam wrażenie, że trochę szybko jej ubywa. Ładnie pachnie. Ogólnie mi odpowiada, ale nie zrobiła na mnie tak wielkiego wrażenia, jak pozostałe kosmetyki z serii Basil Element.