Vis Plantis, Basil Element, Maska wzmacniająca przeciw wypadaniu włosów

Vis Plantis, Basil Element, Maska wzmacniająca przeciw wypadaniu włosów

Sprawdź ceny produktu

Maska wzmacniająca przeciw wypadaniu włosów Bazylia + Argan
Raz na jakiś czas przygotuj dla swojej skóry głowy i włosów pielęgnacje bardziej skoncentrowanym kosmetykiem z linii Basil Element.
Ocimum Basilicum Element to naturalny, ekologiczny ekstrakt pozyskiwany z bazylii, na drodze nowatorskiej metody biotechnologicznej stosowanej do tej pory głównie w farmacji. Badania kliniczne wykazały, że ekstrakt z bazylii zmniejsza wypadanie włosów u kobiet i mężczyzn cierpiących na łysienie androgeniczne, wzmacnia i odmładza struktury skóry głowy, opóźnia utratę włosów i zagęszcza je.
Olejek arganowy przenikając w głąb włosa, zamyka łuski włosowe, przeciwdziałając rozdwajaniu końcówek. Otulając włos od zewnątrz wygładza powierzchnię włosa i zatrzymuje wilgoć przez długi czas, co zwiększa miękkość i elastyczność włosów.

Bazylia chyba tylko do pomidorów;)

Maseczka jest treściwa, ma delikatny zapach, opakowanie niezbyt ekologiczne (co ma słoiczek, nie potrzebuje już kartonu, wszystkie firmy odchodzą od tego i jest to krok do likwidacji nadprodukcji opakowań i niszczenia papieru na dodatkowe "obwoluty", Vis Plantis jak widać, jeszcze tego nie wie), działanie kosmetyku pozostawia wiele do życzenia. Widzę tu pozytywne opinie z datą taką samą, albo zbliżoną, wysyp pozytywnych recenzji, czyżby akcja rozprowadzania darmowych produktów, nie mam nic przeciwko, ale akcja trochę mnie zastanawia, takie cudowne opinie, a produkt byle jaki. Ja kupiłam na promocji w drogerii, od razu się przyznaję skąd mój niepokój.

Konsystencja maski gęsta, zapach ładny, kolor biały. Używałam produktu zarówno według zaleceń producenta, jak i według mojego uznania, na 10 minut pod czepek po myciu.

Efekty niezbyt piękne, włosy zachowywały się, tak , jakby nie otrzymały żadnej odżywki/maski, tylko szampon, i to bardzo agresywny. Włosy zrobiły się suche i mizerne. Zaczęły wypadać garściami- mam nadzieję, że to wina jesiennego przejścia na inny system w organizmie, tryb jesień, albo wina mojej przerwy w piciu green smoothie, po prostu nie chciało mi się go przygotowywać, więc możliwe, że wypadanie włosów to syndrom odstawienia. Niemniej maseczka bazyliowa jest zbyt delikatna jak na moje wymagania. Nie robi, nic. Nawet rozczesywania nie ułatwia. Dopiero po masce Rich argan - mimo, że nie otrzymałam jej za darmo- włosy wróciły do formy, otrzymała połysk, siłę i rozczesywalność.

Możliwe, że maska bazyliowa nadaje się na sam skalp, u mnie na pewno, tak, ale na końcówki muszę nakładać mocniejsze maski, nie wiem czy normalnej użytkowniczce będzie się chciało bawić w takie rzeczy, w końcu przecież każdy się spieszy, do takiego etap dotarła nasza cywilizacja. Natomiast komu skalp się przetłuszcza, nie będzie tej maski tam nakładać, bo problem się nasili.

Od dawna nie miałam tak dziwnego kosmetyku na głowie. Gdyby nie olejowanie przed myciem, nie rozczesałabym się i chodziła do pracy z grzebieniem nie potrafiwszy go z włosów na czas wyjąć;)

Na dłuższą metę nie dla mnie

Tę maskę dostałam w jednym z pudełek fundaybox. Zaciekawił mnie opis tej maski gdyż aktualnie mam problem z wypadaniem bardzo dużej ilości włosów. Wypróbowałam i zauważyłam że po kilku użyciach faktycznie mniej włosów mi wypada. Maska dobrze nawilża i odżywia włosy. Ma dość intensywny, ciekawy zapach, nie wszystkim może on przypaść do gustu. Niestety dłuższe stosowanie sprawia że włosy dużo szybciej się przetłuszczają i coraz częściej muszę je myć, zamiast co 2-3 dzień to codziennie. Jest efekt ale kosztem przetłuszczania co mi nie odpowiada.

Świetna maska

Produkt spełnia oczekiwania - włosy mniej wypadają. To największa zaleta, ale nie jedyna. Włosy po użyciu maski są gładkie, nieprzetłuszczone, nieobciążone. Szkoda, że jest trudno dostępna.

Nigdy więcej

Kupiłam maskę zachęcona opiniami o niej ,ale też dlatego ,że kupowałam szampon z tej samej serii ,który rownież ma dobre opinie i koleżanka bardzo zachwalała. Szampon jest bardzo fajny ,ale z maską juz gorzej. Strasznie obciąża moje włosy ,miałam przetłuszczone. Nawet jak starałam się użyć jej tylko na końcówki włosów to i tak przetłuszczała mi włosy. W moim przypadku się nie sprawdziła.

Szału nie ma, ale źle nie jest..

Maskę kupiłam w promocji , aby wspomóc działanie szamponu z tej serii. Używam jej co drugi, trzecie mycie. Włosy dosyć dobrze się po niej rozczesują, ale mam wrażenie, że nieco szybciej robią się oklapnięte. Nie zauważyłam, aby jakoś znaczaco wpłynęła na mniejsze ich wypadanie, to akurat jest chyba zasługą szamponu. No i niestety zapach - wogóle nie przypadł mi do gustu. Jak dla mnie zbyt mocny i męczący, co jest o tyle dziwne, że ja na ogól nie mam problemu z zapachami w kosmetykach. I chyba ze względu na ten zapach nie kupię ponownie.

Nadaje się tylko i wyłącznie do wygładzenia włosów

Dopiero niedawno postanowiłam wypróbować serię Basil Element jak w przeciągu kilku miesięcy ubyło mi prawie połowę moim bujnych włosów.
Producent obiecuję zredukowanie wypadania włosów nawet u osób z łysieniem androgenowym. Nie wiem czy to nie za wiele :)

Maseczka sama w sobie idealnie wygładza włosy a efekt jest prawie jak po olapexie. Produkt powinno się stosować również do skóry głowy, ale moim zdaniem jest zbyt obciążający a włosy po wyschnięciu wyglądają od nasady jak tłuste. Spróbowałam, więc drugi raz z naprawdę minimalną ilością na skórze głowy, ale włosy nadal były nieco oklapnięte.
Jeśli ktoś ma tendencję do przetłuszczania się włosów to produkt jako terapia przy wypadaniu włosów się nie sprawdzi bo włosy po umyciu będą wyglądać jeszcze gorzej. Można ją wtedy stosować jako świetnie wygładzającą maskę od połowy włosów, ale... za tą cenę nie warto.

Szampon z tej serii sprawdza się zdecydowanie lepiej.

polecam

Maska bardzo fajnie nawilża i odżywia włosy. Sprawia, że są one miękkie w dotyku i gładkie. Włosy są odżywione, ale nie obciążone. Zauważyłam, że dzięki serii Basil Element zdecydowanie mniej pozostaje na szczotce po rozczesaniu, a o to przecież chodzi.

Na skórę głowy tak, na włosy nie.

Dla skóry głowy: nie obciąża włosów, łagodzi podrażnienia i nawilża skórę głowy. Wzmacnia włosy przy cebulce, ale trudno powiedzieć czy ogranicza wypadanie.
Dla włosów: jest zbyt słaba i rzadka w konsystencji. Nie usuwa problemu plątania czy niedostatniego nawilżenia.

Maska godna polecenia!

Maska idealnie się u mnie sprawdza. Mam problem ze swędzeniem skóry głowy, wypadaniem i osłabieniem włosów. Maska ta wzmacnia je, nawilża i odżywia, a co ważniejsze stosowana na skórę głowy sprawia, że problemy z którymi się borykam znikają. Maska ma naturalny ziołowy zapach dzięki bazylii, co mi osobiście się podoba. Ma średni gęstą konsystencję, która nie spływa i nie obciąża włosów.

Pięknie wzmacnia włosy

Maska naprawde działa wzmacniająco na włosy. Zauważyłam ich coraz mniej na szczotce. Dodatkowo produkt pięknie pachnie. Jedyne co to może troszkę obciążać włosy, jeśli maja ku temu skłonność.

Przyjemna, nawilżająca maska

Z pewnością mogę stwierdzić, że maska spełnia swoje zadanie - odżywia włosy, nawilża je, pozostawia pełne blasku ;) Ma przyjemny zapach, wygodne opakowanie.
Razem z całą linią kosmetyków Basil Element nadaje włosom zdrowego wyglądu.

Seria kosmetyków Basil Element bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Od czasu kiedy je stosuję moje włosy naprawdę odzyskały blask. Są błyszczące, miękkie, przestały wypadać i co najważniejsze rosną jak szalone. Kosmetyki mają delikatny i przyjemny zapach. Nie obciążają włosów.