Fresh Foaming Gel, Gentle Water-Dissolve Cleanser for all skin types

Fresh Foaming Gel, Gentle Water-Dissolve Cleanser for all skin types

Złoty żel przeznaczony do codziennego mycia twarzy. Gwarantuje świeżość i gładkość piany bez poodrażniającego działania mydła. Oczyszcza i usuwa makijaż delikatnie i efektywnie, pozostawiając skórę gładką i promienną. Dodatek substancji zapachowej uprzyjemnia stosowanie powstającej w wyniku kontaktu żelu z wodą lekkiej pianki.
Zawiera delikatne substancje oczyszczające, składniki przeciwdziałające substancjom wapiennym, kaolin i glicerynę.

Cena: 90 zł / tuba 125 ml

drogi i średni

Przed napisaniem recenzji powinnam dać statement:
1. Nie jestem maniaczką (no dobra, nie jestem zupełną maniaczką) wysokiej półki, ale bardzo lubię eksperymentować z ekskluzywnymi markami.
2. demakijaż jest jedną z najważniejszych czynności pielęgnacyjnych, jakim się poddaję.

I tu pojawia się jedna konkluzja: w kwestii demakijażu i mycia twarzy eksperymenty z markami ekskluzywnymi nie są jednak obiecujące...

Nie podoba mi się ten żel. Stosunek ceny do jakości - bardzo niekorzystny. Zaczynając od początku:
-wcale ładnie nie pachnie. Przypomina mi wątpliwy aromat mokrych włosów w zakładzie fryzjerskim, podrasowanych płynem do trwałej z lat 80-tych.
-zmywa twarz owszem, bardzo dokładnie i bardzo dobrze, ale pozostawia ją też suchą na wiór, aż do maksymalnego ściągnięcia. Spodziewałam się minimalnego chociaż nawilżenia, a przynajmniej komfortu - niestety, muszę pędzić po nawilżacz (co jest mi nie na rękę, bo katuję się retinoidami).
-bardzo, bardzo niewydajny. Zeby buzia była dobrze umyta, musze go użyć dwa razy, i na każdy idzie spora ilość (inaczej się nie pieni). Schodzi mi w tempie wręcz zastraszającym, szczególnie, jeżeli uwzględni się pojemność tuby...

Ogólnie mówiąc, nie wiem, jak by sobie z nim dały radę posiadaczki cery suchej, ja mam tłustą podsuszaną regularnie przez różne leki, i dla mnie jest zbyt ściągający.