Benton, Aloe BHA Skin Toner

Benton, Aloe BHA Skin Toner

Bazą Aloe BHA Skin Toner jest sok z liści aloesu (58%), doskonały dla cery podrażnionej, wrażliwej i bardzo suchej. Aloes mineralizuje i wygładza naskórek, działa antyseptycznie i przeciwbakteryjnie, sprzyja niwelowaniu stanów zapalnych. Wzmacnia mechanizmy obronne skóry. Dodatek kwasu 2-hydroksybenzoesowego delikatnie złuszcza zrogowaciałe komórki, co sprzyja poprawie struktury i kolorytu skóry. Przeciwdziała tworzeniu się ognisk zapalnych poprzez swoje działanie antybakteryjne, stosowany regularnie oczyszcza pory, te z czasem stają się mniej widoczne. Preparaty z kwasem BHA polecane są dla cer skłonnych do zanieczyszczonych porów i trądziku. Ponieważ nie mają właściwości wysuszających wskazane są też dla cer dojrzałych i suchych.

wrażliwa, normalna, tłusta, dojrzała, sucha
regenerujące, łagodzące, na rozszerzone pory, antybakteryjne, nawilżające
w butelce, z pompką
lekkie
emulsja
koncentraty i esencje

Dobrze nawilżający tonik

Tonik zamknięty jest w zielonej butelce z solidnego plastiku. Posiada pompkę, która niby jest wygodnym rozwiązaniem. Pojemność jest bardzo duża a sam tonik bardzo wydajny
Sam płyn jest przezroczysty, a jego konsystencja przypomina taką leciutko zagęszczoną wodę. Zapach jest delikatny i przyjemny.

Tonik aloesowy marki Benton na pewno dobrze nawilża skórę. Od razu wyczuwalne jest jej ukojenie i przywrócenie komfortu. Jest to zastrzyk nawilżenia i solidny wstęp przed dalszą pielęgnacją.

Ze wszystkich obietnic producenta najbardziej potwierdzam działanie nawilżające. Kosmetyk ten uspokaja skórę i osobiście uważam, że może pomóc osobom z problematyczną cerą. Przy dobrze dobranej pielęgnacji ten tonik może być efektywnym wsparciem :-)

Mój ideał

Przez długi czas traktowałam toniki po macoszemu. Kiedyś co jakiś czas wybierałam z drogeryjnej półki akurat taki, który był reklamowany. I nigdy nie widziałam żadnych efektów, ot perfumowana woda. Więc pozbyłam się ich ze swojej pielęgnacji. Wszystko zmieniło się gdy świadomie zaczęłam dbać o cerę i poznałam koreańskie kosmetyki, w tym tonery, totalnie inne niż te które znałam. A tonik Bentona odmienił moją cerę.
Mieszana, skłonna do przesuszeń, ogromną skłonność do pojawiania się małych krostek, które bardzo ciężko wyleczyć. Włączając tonik w pielęgnację moja cera się niesamowicie wygładziła, o przykrych niespodziankach nie ma już mowy. Nawilża, choć nie spektakularnie, ale to tylko tonik,nie oczekujmy cudów, od tego są pozostałe kroki w pielęgnacji. Kilka razy go zdradziłam, ale zawsze wracam z podkulonym ogonem. Mimo ze cena nie jest niska, jest tego wart. Nie zamienię go na żaden inny.

Kropka nad "i" w oczyszczaniu porów

MOJA CERA:
Mieszana (przetłuszczająca się w strefie T, normalna na policzkach) z tendencją do zapychania się porów, zaskórników i walcząca z przebarwieniami potrądzikowymi.

OPAKOWANIE:
Ciemnozielona, przezroczysta butelka z twardego plastiku wyposażona w pompkę zamkniętą pod wciskaną nakrętką. Szata graficzna monimalistyczna, typowa dla tej marki. Butelkę tonera dodatkowo zapakowana jest w biały kartonik.

KONSYSTENCJA/ ZAPACH/ KOLOR:
Ciut gęstsza woda. Rozprowadzając odrobinę produktu między palcami czuć śliskość bardziej typową dla produktów żelowych niż wodnistych.
Toner jest bezbarwny o ledwo wyczuwalnym aloesowym zapachu.

DZIAŁANIE:
Toner różni się od tradycyjnego toniku, do którego my, Polki jesteśmy od lat przyzwyczajone: oprócz przywrócenia regularnego PH naszej skóry i przygotowania jej na kolejne etapy pielęgnacji, toner posiada w swym składzie o wiele więcej substancji nawilżających i odżywczych. Tutaj klasyczną wodę w całości zastępuje nam aż 58% wody z aloesu, czyli inaczej hydrolat aloesowy (nie sok z aloesu, co błędnie twierdzą przeróżne b(v)logerki recenzując ten produkt - sok z aloesu faktycznie jest, ale dopiero na trzynastym miejscu w składzie, więc siłą rzeczy nie może być go w ilości 58% całego składu). Dalej mamy m.in. kwas hialuronowy, który silnie nawilża i wiąże wodę w komórkach skóry; filtrat z wydzieliny ślimaka przynoszący naszej skórze odmłodzenie, wygładzenie i nawilżenie; wyciąg z koreańskiego kwiatu paskowanego Pulsatilla Koreana, który zmiękcza i regeneruje; wyciąg z płucnicy islandzkiej przeciwdziałający oznakom starzenia; argininę - aminokwas, który wzmacniając barierę hydrolipidową skóry zamienia się w mocznik, aby ją dogłębnie nawodnić i wreszcie (tylko lub aż) 0,5% kwasu salicylowego, który delikatnie złuszcza naskórek, a także ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne oraz zmniejszające łojotok.
Prawdziwe bogactwo składników, ale - jak to często bywa - nie spodziewajmy się spektakularnych efektów po tygodniu.
Ja sama stosuję ten toner w wieczornej pielęgnacji, chociaż czytałam,że można go spokojnie stosować i rano pod makijaż, bo stężenie kwasu salicylowego jest na tyle niskie, że nie powinno nam zrobić krzywdy. Wolę jednak nie ryzykować. Na dzień, oczywiście nakładam krem BB z SPF50.
Niby stężenie kwasu niskie, ale delikatny wysyp przez pierwszy miesiąc używania spowodował :D Nic strasznego tak naprawdę, bo zauważałam 3-4 malutkie pryszczyki następnego dnia po użyciu, które maksymalnie po dwóch dniach znikały, jak nie szybciej.
Toner naszpikowany jest substancjami silnie nawilżającymi i regenerującymi, a także oczyszczającym kwasem salicylowym, ale aby w pełni cieszyć się efektami warto mieć pozostałe elementy pielęgnacji nakierowane na te same cele. Wtedy ten toner jest zauważalnym wsparciem. Po powitalnym wysypie skóra się wyraźnie uspokaja, pojawia się coraz mniej niespodzianek (także w okolicach miesiączki), jest wyraźnie nawilżona i pełna blasku.
W lutym tego roku, kiedy to oddałam się w pełni świadomej pielęgnacji twarzy włosów i ciała miałam spory problem z maskne (trądzik po noszeniu maseczek) w szczególności na jednym policzku - miejscu, w którym moja skóra nawet się nie przetłuszcza, pory były tak zapchane, że jedne pryszcze nie zdążyły się zagoić, a już pojawiały się następne i tak w kółko. Im więcej czasu upływało na prawidłowej pielęgnacji odpowiednio dobranymi, naturalnymi kosmetykami, tym lepiej moja skóra zaczynała wyglądać. Prawdziwy przełom jednak pojawił się dopiero, gdy do pielęgnacji włączyłam ten toner. Po wstępnym wysypie moja skóra wygląda coraz lepiej. W chwili obecnej na tym policzku nie pojawiły się,żadne zapchane pory. Są na nim tylko przebarwienia po niedoskonałościach (tak, wyciskałam je), które z dnia na dzień stają się coraz mniejsze i coraz bledsze. W końcu znikną. Toner Aloe BHA to było takie turbo doładowanie do tego, co już się zmieniało na lepsze na mojej twarzy.
Jest to też produkt ultra wydajny - stosuję jedną pompkę na twarz i szyję raz dziennie (w zagłębienie dłoni, bez płatków kosmetycznych) od trzech miesięcy, a mam wrażenie, że tego produktu z butelki w ogóle nie ubyło. Jestem przekonana, że prędzej minie termin przydatności niż wykończę zawartość butelki.
Trzymam go również w lodówce na wszelki wypadek, co podczas nakładania na skórę dodatkowo ją odświeża i koi po całym dniu.

Serdecznie polecam ten toner wszystkim osobom, które zmagają się z zapychającymi się porami i trądzikiem. Wszystkim, którzy potrzebują oczyszczenia, ale pragną uniknąć przy tym wysuszenia cery. Ten toner jednocześnie oczyszcza i nawilża trzymając wydzielanie sebum w ryzach.
Cena regularna jest wysoka, ale na stronie Skin79 są częste promocje. Ja go kupiłam za 59 złotych. Naprawdę warto :)

Dla mnie nr 1 !

Idealny dla mojej skóry mieszanej, z tendencją do zaskórników. Mega wydajny ! Tylko minusem jest pompka -za każdym razem jak mam nowe opakowanie to ona dosłownie "sika" na wacik. Nie powoduje podrażnień skóry. Miły, aloesowy zapach.

Dobrze nawilżający tonik do problematycznej cery

Tonik zamknięty jest w zielonej butelce z solidnego plastiku. Posiada pompkę, która niby jest wygodnym rozwiązaniem, ale ma jednak jeden duży minus - za mocno wypluwa z siebie produkt. Trzeba uważać, żeby niepotrzebnie nie zmarnować części kosmetyku.

Tonik aloesowy marki Benton na pewno dobrze nawilża skórę. Od razu wyczuwalne jest jej ukojenie i przywrócenie komfortu. Jest to dobry zastrzyk nawilżenia i solidny wstęp przed dalszą pielęgnacją. Często nawet nakładam go, kiedy chcę nawilżyć twarz, ale nie chcę nakładać kremu.

Ze wszystkich obietnic producenta najbardziej potwierdzam działanie nawilżające. Kosmetyk ten uspokaja skórę i uważam, że może pomóc osobom z problematyczną cerą. Nie ma co oczekiwać cudów, ale przy dobrze dobranej pielęgnacji ten tonik może być efektywnym wsparciem :-)

Całkiem niezły

Całkiem niezły jest ten toner. Nie zauważyłam jakiś super spektakularnych cudownych efektów natomiast nie jest zły. Koi twarz , nie uczula, nic mnie po nim nie wysypało. Na pewno jest neutralny i przygotowuje cerę do dalszej pielęgnacji. Cena troszkę za wysoka.

Wspaniały

Produkt jest dla mnie rewolucyjny. Kupiłam go na przecenie w sklepie skin79 jako eksperyment. Pragnęłam rozwinąć swoją pielęgnację i czytałam na jego temat dobre opinie. Wcześniej zastanawiałam się, czy ok. 50 złotych na przecenie to nie za dużo jak na tonik. Myślałam o nim w kategorii - przywracanie PH (co nie jest do końca prawdą) i nic więcej. Okazał się hitem pielęgnacyjnym. Ukoił moją trądzikową cerę. Stężenie BHA (a właściwie to pochodnej kwasu salicylowego - salicylan betainy) nie musi być wcale duże, żeby było efektywne. Ja używam toniku codziennie w wieczornej pielęgnacji, w zimę i lato. Nie powoduje wrażliwości na promienie słoneczne. Przy regularnym stosowaniu (11 miesięcy) wciąż jestem na 1 opakowaniu. Producent twierdzi, że 6 miesięcy po otwarciu się zużyć produkt, natomiast z tonikami to jest tak, że przetrzymywany w odpowiednich, chłodnych warunkach i zamknięty można używać nawet przez rok.
Kupiłam już drugie opakowanie na zapas na przecenie w hebe i z pewnością będzie mi dalej służył.
Uwaga. Kwas BHA ma to do siebie, że może powodować najpierw wysyp. Mój trwał około 3 tyg, ale przeszłam przez tą fazę i była to świetna decyzja.

Świetny toner

Jest po prostu świetny. W ciągu tygodnia moja cera poprawiła się niesamowicie. Ma idealną lecz ciut za lepką konsystencje. Idealnie nadaje się na noc bądź na dzień pod kremy pielęgnacyjne. Bardzo dobrze tonizuje twarz, nawilża i przynosi ukojenie, delikatnie złuszcza. Może popisać się super składem.Zapach nie jest drażniący, prawie niewyczuwalny. Niestety jedyną wadą jest wydajność toneru, bardzo szybko się kończy.

Dobry

Nieskończony toner xD. Jest lekki , żelowy, bardzo łatwo się wchłania i nie klei. Zawartość kwasu salicylowego jest niewyczuwalna, skóra nie łuszczy się i nie piecze jednak na wszelki wypadek nie stosuje go na dzień pod witaminę C która podobno się z tym kwasem nie lubi. I tu ubolewam bo na noc wolę mocniejsze kwasy a na dzień nie mogę go wcisnąć. Gdyby się dało byłby idealnym porannym tonikiem zastępującym esencję. Chętnie wypróbuję inne wersje, z tą zobaczymy jak będzie. Naprawdę fajny produkt ale jest za duży i za wydajny jak na ilość dni w miesiącu kiedy mi pasuje.
Mały minus za to że opakowanie bardzo pluję produktem.

Nawilża i koi

Używam produktu od roku. Póki co nie zamierzam go zmieniać na inny. Świetnie nawilża, odświeża i koi podrażnienia. Przy dłuższym stosowaniu zmniejszyły mi się pory. Szybko się wchłania. Lubię dozownik tonera (pompka) i jego gęstszą konsystencję. Nakładam go rękami. Jest bardzo wydajny.

Bardziej nawilża niż oczyszcza

Trochę się zawiodłam. Liczyłam na większy efekt oczyszczenia. Na plus jest buteleczka z pompką i żelowa konsystencja. Dobrze używa się tonika bez wacików. Szybko wchłania się w cerę i zostawia ją mięciutką. Skład także na plus. Bardzo dobzre nawilża cerę. Problemem jest to, że nie oczyszcza jej w ogóle. Zawiodło mnie to, ponieważ produkty z kwasami BHA są obowiązkowe w mojej pielęgnacji. Jest to toner, który ma swoje zalety, ale daleko mu do ideału. Nie jest też wart swojej ceny.

Naprawdę świetny

Zdecydowanie jest to produkt, którego chętnie używam i do którego chętnie wracam. Gdy zaczynają pojawiać się wypryski, od razu je goi i redukuje. Nie jest to produkt, którego używam na stałe, ale jest to toner, który zawsze mam w łazience i którego chętnie używam. Moim zdaniem nie nawilża, ale po jego użyciu zdecydowanie skóra wygląda lepiej, więc poza nawilżaniem opis jest zgodny z działaniem obiecanym przez producenta. Co ważne nie wysusza. No i ma dobry skład, co też jest dla mnie istotne.