Gel Demaquillant Douceur [Gentle Gel Cleanser] (Łagodny żel do demakijażu dla skóry wrażliwej normalnej i mieszanej)

Żel przeznaczony do demakijażu skóry wrażliwej normalnej i mieszanej. Bogaty w wodę termalną Avene (89%) o właściwościach kojących i łagodzących, żel szybko i skutecznie zmniejsza podrażnienia. Żel nie zawiera związków drażniących oczyszczających, oczyszcza skórę twarzy, okolic oczu i ust bez powodowania podrażnień. Skóra jest elastyczna i miękka.

Niedokładny

Ja również zawiodłam się na tym produkcie Avene. Kupiłam razem z tonikiem z tej serii, do kompletu. Oczywiście zestaw sobie odpowiednio kosztował. Szukałam czegoś delikatnie oczyszczającego do mojej mieszanej cery. Delikatnie, a jednocześnie skutecznie. Podstawowe zadanie- usuwać cały makijaż, prócz makijażu oczy oczywiście. Ale wszelkie podkłady, pudry i inne- do widzenia. Niestety... Po każdym umyciu nim buzi, wręcz dokładnym wyszorowaniu- klops. Na waciku przy przemywaniu tonikiem- zawsze były pozostałości podkładu. Miałam cały czas wrażenie, że żel nie zmywa dokładnie makijażu. Po pewnym czasie się to nawet uwidoczniło- zaczęłam mieć coraz więcej zaskórników i wyskakujących znienacka niespodzianek. Przerzuciałam się na inny produkt- problem zaczął znikać. Po myciu skóra byla ponadto ściągnięta i nieprzyjemna w dotyku. A niby miał być taki łagodny. Miałam wrażenie lekkiego przesuszenia. Tak więc- zawód. Nie polecam.

Używam tego produktu od: ok. 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 op.

Z cyklu "jakich kosmetyków nie kupować"

Kosmetyk bardzo mizerny biorąc pod uwagę i markę, i cenę.

Zapach - szarego mydła, bardzo na nie. Miałam wrażenie, że myję się szarym mydłem w płynie.

Pierwszy żel do DEMAKIJAŻU, który nie może sobie poradzić z oczyszczeniem twarzy z resztek makijażu :/ Procedurę mycia powtarzam 2-3- krotnie, a mimo to zawsze widzę wokół oczu rozmazane resztki tuszu, lepiej radzi sobie z podkładem. Mam wrażenie, że wręcz utrudnia mycie, bo tworzy dziwny film uniemożliwiający bezpośrednie dotarcie do skóry i oczyszczenie jej. Dziwne uczucie ściągnięcia po myciu, podrażnia do zaczerwienienia.

Generalnie TRAGEDIA, łączę się w bólu z osobami, które przypadkowo kupiły ten produkt za ciężkie pieniądze zresztą. Jedna z gorszych porażek, nie rozumiem skąd kilka dobrych ocen przy tym produkcie.

Trzymajcie się ciepło i od tego żelu z daleka.

Zdecydowanie NIE

Niestety duże rozczarowanie, nie spodziewałam się tak słabego kosmetyku po Avene.

Dostałam żel w prezencie i nawet mu się nie przyjrzałam, odłożyłam do zapasów, a po jakimś czasie kiedy skończył mi się ulubiony płyn do zmywania oczu, spontanicznie wygrzebałam go z szafki i postanowiłam użyć.

Odrobinę żelu wycisnęłam na wacik i przyłożyłam do zamkniętej powieki. Myślałam, że wypali mi oczy. Nigdy w życiu nie miałam gorszego produktu, ból i szczypanie nie do zniesienia, nie mogłam otworzyć oka, łzy lały się hektolitrami. Wrażliwym ODRADZAM.

Miałam jeszcze do niego kilka podejść, próbowałam delikatniej, próbowałam patyczkiem kosmetycznym, niestety on ledwo co zmywa, a wodoodpornego eyelinera nie rusza wcale.

Zamiast zmywać makijaż, rozmazuje go.

Chciałam zużyć go do wstępnego oczyszczania twarzy przed myciem mydłem i wodą, mam cerę tłustą i tutaj również odradzam, żel się nie sprawdził.

Jest okropny, nieprzyjemny, bardzo tłusty (właściwie to jest bardziej mleczko-emulsja niż żel), ciężko się go zmywa, zostawia tłustą warstwę mimo dokładnego zmycia, klei się, pozapychał mi pory(!), moja wypielęgnowana skóra bardzo się po nim pogorszyła, mimo że trzymam go na twarzy kilka sekund, w czasie kiedy robię nim delikatny masaż.

Kiepsko zmywa, jest niepraktyczny, niesamowicie podrażnia i zapycha.
Odradzam stanowczo, najgorszy kosmetyk jaki nałożyłam na twarz.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Zrób sama kosmetyk - tonik na trądzik

nie mam mu nic do zarzucenia ;)

Dobry, myślę, że największą jego zaletą jest to, że nie przesusza skóry, mimo tego, że mam strasznie twardą wodę. Nie pieni się w ogóle, sprawia wrażenie kosmetyku bardzo przyjaznego skórze wrażliwej, ponadto ma delikatny zapach.
Konsystencja jest taka średnio żelowa, bardziej lejąca niż zwarta, co wpływa trochę na zmiejszenie wydajności produktu.
Zauważyłam, że jedna aplikacja kosmetyku dobrze sobie radzi z usunięciem mojego całego makijażu - nie maluję się jakoś przesadnie mocno, ale czasem mam kilka warstw pudru matującego, róż, rozświetlacz, eyeliner, maskarę, itd itd - z tym wszystkim radzi sobie dobrze, nie powstają żadne rozmazane ślady. Wrażenie czystości utrzymuję się bardzo długo.
Składu można się oczywiście przyczepić, ale ze względu na to, że żel nie zostaje na buzi dłużej niż 30 sekund, nie czepiam się ;P
Odstraszać może tylko cena - u mnie w mieście flakon 200 ml (a właśnie - butelka jest piękna!!!) kosztuje prawie 70 zł.

Używam tego produktu od: kilka demakijaży
Ilość zużytych opakowań: ubytek pierwszego

nie oczyszcza

Niestety ten żel nie zmywa makijażu.Nawet po dwukrotnym uzyciu ,kiedy twarz przejechałam tonikiem ,nadal na waciku jest podkład.Nie używam codziennie podkładu i wtedy do wieczornego przemywania może sie nadawać.żel jest delikatny ,nie szczypie w oczy i bardzo ładnie pachnie.Jednak do demakijażu ,to tylko woda micelarna i mleczka.

Używam tego produktu od: 3 miecięcy

Taki sobie

Uwielbiam pielęgnację avene. Już od wielu lat ratuje moją skórę. Ten żel okazał się najmniej trafnym zakupem. Ogólnie bez większych zastrzeżeń, ale dokładniej.

+ bardzo wydajny;
+ dobrze radzi sobie z usuwaniem tuszu z rzęs itd. ale już niespecjalnie poradzi sobie z demakijażem mocnego makijażu, podkładu itd. Do tego są raczej inne środki;
+ nie podrażnia
-/+ chyba niespecjalnie koi i łagodzi;
- czasami odnosiłam wrażenie jakbym w ogóle nie umyła buzi. Nie spodobał mi się efekt po umyciu skóry twarzy;
- mi troszkę wysusza skórę.

Po prostu nie trafił w mój gust, głównie dlatego, że nie pozostawiał buzi po umyciu miłej w dotyku i gładkiej. Jestem zwolennikiem tradycyjnych żeli do mycia ewentualnie płynów micelarnych.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 200 ml

bez zastrzezen

Bardzo dobry zel do demakijazu.
- delikatny, nie podraznia
- nie wysusza
- nawilza
- przyjemnie pachnie
- wydajny

Bardzo polecam osobom z wrazliwa cera

Używam tego produktu od: miesiac

Byl niczego sobie

Z plusow - nie pieni sie co sprawia wrazenie olejku do demakijazu a nie zelu, swietnie oczyszcza i chlodzi.

Minusy - odrobine sciaga skore, nie nadaje sie do demakijazu oczu ( no ale to nie jest preparat do demakijazu oczu...), mydlany zapach.

Summa summarum - zapach mozna przebolec, szybko sie ulatnia, a niewielkie sciagniecie skory zniwelowac woda termalna albo tonikiem i juz!

Edit: zabieram 2 gwiazdki, przy drugiej butelce okazalo sie, ze az tak swietnie nie radzi sobie z oczyszczaniem i niestety za bardzo wysusza i tym samym podraznia twarz. Efekt:sciagnieta, czerwona twarz z niespodziankami. Nigdy wiecej.
Używam tego produktu od: jakiegos czasu

Szkoda kasy

Wielki, wielki zawód!!!Zmycie tym specyfikiem najzwyklejszego tuszu do rzęs graniczy z cudem.Zapycha skórę, ciężko się rozprowadza, szczypie po nim twarz.Wielki rozczarowanie i wielki ból,że zamiast tego szajsu mogłam ponownie kupić micelarny z Biodermy (i to za mniejsze pieniądze).

Używam tego produktu od:2 m-cy

delikatny

mam delikatna skórę skłonną do podrażnień,choc generalnie jest to typ mieszany.. Żel kupiłam gdyż poszukiwałam czegoś łagodnego.Choć cena nei jest najniższa takie produkty są na ogół wydajne i starczają na ok 2-3 mieś użytkowania więc koszty się rozkładają.

Używam żelu już od ok 1,5 mieś i jak do tej pory zużyłąm ok 3/4 opakowanai wiec na ok mies mi starczy a jak dotą dnie byłąm zbyt oszczędna i używałm go często zarówno rano jak i wieczorem.

Konsystencja jest delikatna a specyfik ma postać różowego żelu z zatopionymi w nim małymi drobinkami-jednak ich nei czuje n askórze podczas mycia;żel rozprowadza sie na twarzy z poślizgiem, nie pieni sie .Dlatego używaąłm wiecej preparatu w obawie ze nie oczyszcze dokładnie twarzy z makijazu.Ogolnie traktuje buzi ew bardzo delikatny sposób ale niestety szcypie troche w oczy a przecież służy do ich demakijażu!!!

I nie zmywa ponadto dokładnei a nei zawsze nanosze cięzki makijaż czasme to tylko maskara-nieradzi sobei z nai zby dobrez-tzn nei ejst zle ale nei idealnei i tu sie troche zawiodłam...;(

Dlatego tez mam inny sposób-najpierw zmywam makijaz oczu preparatem specjalnei do tego celu a dopiero potem używam na cała twarz tego płynu i po jego spłukaniu poprawiam żelem vichy,choć nie zawsze..

Efekty-cera gładka dobrze nawlizona i nei podrażniona.Od dawna nei wyskakują mi żadne niespodzianki chyba ze baaardzo sporadycznei pojedyncze małe krostki tuz przed okresem ale i to nie zawsze!

Ogólnei mogę ten żel polecic ja jednak sądzę ze po zużyciu tej butelki sięgnę po inny środek i możliwe ze tez z gamy avene,ale gł dlatego ze lubie testowac nowości:)

Używam tego produktu od:1,5 mies
Ilość zużytych opakowań:3/4 opakowanai

Mój KWC !

Odkąd pierwszy raz na niego trafiłam zawsze do niego wracam. Jak bumerang :D Dla mnie nie ma większych minusów... Na początku był bardziej wydajny, ale ja go tak uwielbiam, że nie potrafię go oszczędzać ;) A przy solidniejszym makijażu 1 dawka nie wystarczy...

PLUSY:
* doskonale oczyszcza
* ma piękny zapach
* jest delikatny
* skóra po nim jest miękka i promienna
* wygodne opakowanie z pompką
* idealnie koi moją atopową skórę

Cenę ma dość wysoką, ale jest tego wart. Wszystkie inne żele mnie podrażniają. U mnie ciężko go dostać w aptece, więc kupuję w aptekach internetowych gdzie i cena jest przystępniejsza :)

Polubiłam

Uwielbiam zmywac makijaż tym żelem,jak dla mnie ma niesamowity zapach i nie czuję tłustego filmu kiedy zmywam nim twarz.Dokładnie oczyszcza twarz z makijażu,nie powoduje zaczerwienienia jak zdarza się to niektórym produktom,polecam nawet najbardziej wymagajacym buziom.Polecam

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań:koncówka drugiego