Extra-Gentle Cleansing Water with Shea Extract (woda do demakijażu z masłem shea)

Delikatna, bezalkoholowa woda do demakijażu, jednocześnie tonizująca skórę. Zawiera wodę z kwiatu pomarańczy, masło shea i wyciąg z senesu. Przeznaczona do cery suchej, łagodna dla okolic oczu. Po zastosowaniu skóra jest miękka, cera odświeżona i promienna. Można nakładać przy pomocy płatka kosmetycznego, lub rozpylać bezpośrednio na skórę.

Słabiutka

Najgorszy produkt na jaki dotąd trafiłam w gamie L\'Occitane.
Słabo zmywa makijaż, trzeba wiele razy przecierać te same miejsca, z demakijażem oczu sobie nie radzi. Oczy po nim łzawią.
Rozwiązanie z atomizerem jest kompletnie niepraktyczne.
O wiele lepsze wody (i tańsze) ma np. Vichy, Avene.
Rozczarowanie.

Ilość zużytych opakowań: 2 małe

prawie bardzo dobra

Jest rzeczywiście niezwykle delikatna. Makijaż z twarzy ściera szybko, pozostawia skórę nawilżoną, nieklejącą, odświeżoną. Niestety, tuszem do rzęs (różnymi rodzajami, niewodoodpornymi) nie radzi sobie tak dobrze. Potrzeba jej sporo na waciku, a i tak zdarza mi się obudzić z ciemniejszymi obwódkami dookoła oka.
Ma atomizer, co nie jest najlepszym rozwiązaniem - sporo się trzeba napsikać, aby zwilżyć waciki (jedyną jego zaletą może być oszczędność kosmetyku, bo nie nalejemy go za dużo).
Cena dość wysoka.

Używam tego produktu od:kilku miesięcy
Ilość zużytych opakowań:1 w trakcie

niezbędny

To moja pierwsza ocena na KWC (w gruncie rzeczy pierwszy post na wizazu), wiecej tu czytam ale teraz nie moglam sie powstrzymac przed wypowiedzia. Loccitane odkrylam 2 lata temu i jako jedna z pierwszych rzeczy zakupilam tam te wode. Od tamtej pory nie rozstaje sie z nia. Bardzo dobrze zmywa makijaz, nie ma problemow z pozbyciem sie tuszu (nie uzywam wodoodpornych, wiec nie wiem jak daje sobie z nimi rade), nie podraznia, nawilza, tonizuje, ogolnie robi to co do niego nalezy. Nie mam pojecia jak sprawuje sie w przypadku zmywania podkladow bo nie stosuje, ale delikatne pudry zmywa idealnie. Moj faworyt :)

Studio fryzur kucyk Beyonce

W zasadzie zbędny

Naturalność kosmetyków L'Occitane przyprawia mnie o ból zębów. Tak też jest i z tym tonikiem do demakijażu czy jak go tam nazwać. Kosmetyk bez wątpienia prześlicznie pachnie (akacja?), ale naturalny jest mniej więcej tak, jak produkty pani Eris (no może trochę przesadzam). Generalnie jest bardzo miły w użyciu, zwłaszcza jako tonik, bo jako płyn micelarny to nadaje się do usuwania tylko bardzo delikatnego makijażu (a na pewno nie do zmywania blokera). Próbowałam zmyć nim tusz z rzęs, za co oczy odwdzięczyły mi się efektowną fontanną łez (ale to żadna nowość dla mnie). Używałam go więc spryskując nim wnętrze dłoni i wklepująć w twarz, żeby nie dostał się do oczu. Taki sposób użycia czyni go bardzo wydajnym. Problem w tym, że jako tonik jest to kosmetyk bardzo przeciętny - nie ściąga twarzy, ale też nie koi jej, ani szczególnie nie nawilża. Wchłania się błyskawicznie, nie pozostawiając po sobie praktycznie żadnych śladów. I w gruncie rzeczy nic z tego nie wynika. Jest, a jakby go nie było. Zużyję z obowiązku do końca, bo sporo kosztował, ale na pewno nie kupię ponownie, bo nie widzę powodu, dla którego miałabym to robić.