Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Max Factor, Creme Puff (Puder w kompakcie 2 w 1)

Max Factor, Creme Puff (Puder w kompakcie 2 w 1)

Podkład kryjący 2 w 1 marki Max Factor, pomaga zatuszować drobne niedoskonałości cery i powoduje, że skóra nie świeci się zachowując matowy wygląd przez cały dzień. Zawiera filtry przeciwsłoneczne, które zabezpieczają skórę przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Max Factor Creme Puff dostępny w złotym okrągłym pudełku z gąbką, którą dla zwiększenia siły krycia można zwilżyć przed nakładaniem pudru. Puder 2 w 1 występuje w 10 odcieniach.

kryjące, matujące
prasowany
Krycie
średnie

Ulubiony

Jest ze mną od lat, dlatego że ładnie wykańcza mój makijaż, nie sprawiając efektu maski. Sprawia, że wygląda się naturalnie, a chyba o to chodzi. Świetnie łączy się z innymi kosmetykami. Jest wydajny. Ma pudrowy zapach, mnie on nie przeszkadza. Nie znalazła do tej pory innego pudru, który by się tak sprawował. Jedyny minusik za podkreślenie suchej skóry zwłaszcza pod oczami, ale za to ładnie sprawuje się w strefe T więc staram się w innych kosmetykach zapewnić dużo nawilżenia w przesuszonych partiach więc ogólnie jest to do ogarnięcia, a tak jak wspomniałam, nie znalazłam nic lepszego, co by dobrze działało na skórę odpowiednio do potrzeb a przy tym ładnie wyglądało (brak efektu maski, rolowania etc)

dobry, trwały puder, z matowym wykończeniem

pudru używam od lat, daje ładne wykończenie, jest dość trwały. używałam zawsze odcienia 05 Translucent, który ładnie dopasowywał się do moich podkładów.
kosmetyk nie tworzy "maski", daje naturalne, pudrowe wykończenie, ładne pachnie.
opakowanie nie należy do najbardziej udanych- pokrywka bez mocowania, po protu nakładana, ma tendencję do pękania.

dobry produkt

Kupiłam celem sprawdzenia czy może będzie lepszy od stale używanego podkładu. Dobrze kryje niedoskonałości i matuje, dla mnie trochę zbyt intensywny zapach. Jeśli lubicie, żeby zapach pudru dominował, to będzie wam pasował, mnie nie do końca.

Nude make up

Zdecydowany ulubieniec

Testowałam chyba wszystkie pudry drogeryjne jedne bardziej przypadły do gustu drugie wcale ale od kiedy zakupiłam ten bez większego przekonania w odcieniu medium beige (gdy byłam bladsza to odcień golden)nie wróciłam już do żadnego z poprzednich. Świetnie łączy się z fluidami jaki i je utrwala. Pięknie podkreśla makijaż, wszystkie kosmetyki na na nim ładnie rozprowadzają. Mimo że używam puder codziennie starcza mi opakowanie spokojnie na kilka miesięcy.

Nigdy więcej!

Zacznijmy od mojej skóry - jest sucha z przetłuszczającą się strefą T. Puder nałożony na całą twarz robił sama tragedię - podkreślał suche skórki, a strefa T po ok 3h świeciła jak zwykle.
Zapach strasznie perfumowany, kwiatowy, duszący, "babciny".
Pudełko kiepskie - noszony w torebce pękło mi wieczko. Do tego nie posiada lusterka.
Zużyłam w końcu w pracy pudrując sam nos co kilka godzin, ale zdecydowanie nigdy więcej do niego nie wrócę!
Dostaje 2 gwiazdki, tylko dlatego, ze nie zapchał mnie, ani nie zrobił żadnej innej krzywdy.

ulubieniec, do którego mam sentyment

Dopóki nie trafiłam na puder ryżowy, creme puff był jedynym, wyjątkowym, tym wybrańcem, który stale gościł w mojej kosmetyczce. To się nie zmieniło do dziś i bywają takie dni, że na krem stosuję jedynie ten kosmetyk, bez innych podkładów i innych pudrów. Mam do niego sentyment (towarzyszył mi w dniu ślubu) i od dawna należy do grona kosmetyków, do których wracam niezależnie od tego, czy znalazłam już coś lepszego (ryżowy jest niebywale skuteczny, dlatego dołączył do mojej kosmetyczki) .
Za pierwszym razem urzekł mnie zapach, i do dziś mnie nie znudził. Uwielbiam go. Niektórym źle się kojarzy. Dla mnie niezmiennie od wielu lat jest zapachem ciepłym i kremowym. Nie utrzymuje się długo na skórze, jednak uprzyjemnia aplikację.
Ponadto produkt (zawsze kupuję tranculent) ładnie ujednolica cerę, matowi ,ale nie jest to płaski mat, raczej taki satynowi. Puder jest bardzo mocno zmielony, jednocześnie ma jakby kremową konsystencję, trudno mi jest ją jednoznacznie opisać, daje wrażenie nakładania na skórę spudrowanego (pewnie nie istnieje takie słowo) podkładu. Jest miękki i delikatny.
Utrzymuje się na skórze cały dzień, chociaż wymaga poprawki, bo mat nie wytrzymuje aż tyle.
Jest bardzo wydajny. W czasach, gdy używałam go codziennie wystarczał na długo. Teraz, gdy sięgam po niego czasami, siłą rzeczy wydajność jest niesamowita.
Szkoda, że opakowanie nie ma klapki zamiast zdejmowanego wieczka, byłoby to poręczniejsze rozwiązanie.
Dołączony aplikator jest dla mnie odpowiedni.
Cena jest dla mnie jak najbardziej do przyjęcia.

Nie polubimy sie.

Skuszona recenzjami na wizazu postanowilam, ze jak skonczy sie moj Rimmel Stay Matte to kupie ten. Pierwsze rozczarowanie nastapilo juz w drogerii, gdy zobaczylam odcienie. Trzy do wyboru, bardzo ciemne, wpadajace w pomarancz. Ekspedientka zapewnila mnie jednak, ze odcien 05 czyli transparentny tylko tak wyglada na ciemny, a na twarzy dostosuje sie do karnacji (jestes bladziochem). No coz zaufalam i kupilam. No i sie roczarowalam i to bardzo. Za te cene naprawde spodziewalam sie czegos lepszego, a on: slabo matuje, po godzinie sie juz swiece, podkresla suche skorki, ma dosyc mocny zapach (jak to dobrze dziewczyny tutaj napisaly - babciny) no i ten odcien wrrr....wcale nie dostosowuje sie do karnacji, mimo iz nakladam pedzlem to odznacza mi sie twarz od szyji i wpada w odcien pomaranczowy. Na plus jest to, ze ladnie wygladza buzie, wydaje sie taka aksamitna. Jednak wiecej go nie kupie, wroce do swojego Rimmela.

Ciekawy jak za tą cenę

Kupując go w promocji w Super Pharm nie spodziewałam się żadnych osobliwych efektów ale produkt mnie zaskoczył . Rzeczywiście ujodnolica koloryt skóry i nadaje jej naturalny wygląd . Bałam się że będzie się kruszył ale ku mojemu zaskoczeniu nic nie odpadło mi z buzi i jestem zadowolona z jego użytkowania. A najważniejsze jest to że mnie nie uczula, mam bardzo wrażliwe oczy i bałam się że po jego użyciu będą mnie szczypały. Na szczęście okazało się że nic mi nie jest. Puder się ładnie trzyma, Używałam kilku dużo droższych pudrów z mizernym skutkiem a ten jak widać nie dosyć że nie ma wygórowanej ceny to jeszcze jest dobry. W zasadzie tylko przy końcówce miałam problem z nałożeniem go bo trudno było go wyłuskać z brzegów . Poza tym jak dla mnie okej. W tej cenie uważam że dobry produkt.

fajny

Mam 41 lat, więc ważne jest dla mnie, by tego typu kosmetyki nie dodawały mi lat. Ten puder sprawdza się znakomicie- ładnie matuje, ale nie podkreśla zmarszczek, dobrze kryje, a zarazem wygląda naturalnie na skórze. Jest mega wydajny, ma eleganckie, odporne na upadki opakowanie i ładnie pachnie. Jeden z moich ulubionych kosmetyków tego typu

Max Factor w swoim stylu

Zawsze jak siegam po ich pudry, czy podkłady to zastanawiam się DLA KOGO produkują oni tandetnie pomarańczowe odcienie... Nie to nie jest oksydacja, to nie jest złe światło, to po prostu 85% podkładów MF wpada w tandetne pomarańczowe odcienie. O ile tusze mają genialne, o tyle już podkłady i pudry są okropne przez kolory, co z tego, że mają fajne właściwości i upiększają, jak odcień psuje zupełnie wszystko. Nie inaczej jest w przypadku tego pudru, który stoi w kącie.
Mam najjaśniejszy odcień, który po prostu sprawia, że wszystko się odcina i wygląda po prostu źle. Sam puder jest fajny, wyraźnie wygładza, nie uwidacznia zmarszczek, a także dobrze trzyma w ryzach strefę T no i oczywiście pozytywnie wpływa na trwałość makijażu. Gdyby nie odcień byłby moim ulubieńcem, ale pudru w kamieniu nawet ja niczym nie jestem w stanie stuningować.

+wydajność
+opakowanie
+wygładzenie
+brak podkreślenia zmarszczek, porów
+przedłuża trwałość makijażu
+nie widoczny na twarzy

Wady;
-najjaśniejszy odcień zbyt pomarańczowy, nienaturalny przez co nie mogę go stosować :(

i tak i nie

Uzywalam tego pudru jakiś czas temu a przestałam ze względu na zapach. Bardzo mi przeszkadzał, kojarzy się z babcinymi kosmetykami. natomiast jeśli chodzi o działanie radził sobie dobrze. Mam cerę tlustą więc zawsze mój makijaż potrzebuje poprawek w ciągu dnia, ale mat utrzymywal sie około 3 godzin. niestety nie jest to puder który daje nam efekt "drugiej skóry" ale daje nam dodatkowe krycie.

i tak i nie