Mustela, Krem do ciała dla skóry suchej lub przesuszonej

Mustela, Krem do ciała dla skóry suchej lub przesuszonej

Krem zawiera specjalny kompleks atłuszczająco-nawilżający, który odpowiednio zabezpiecza skórę przed wysuszeniem, zatrzymuje trwale wodę w skórze, natłuszcza ją, a jednocześnie zapewnia miękkość i elastyczność. Nie tracąc wilgoci, będąc odpowiednio natłuszczona jest ona mniej narażona na przedwczesne starzenie. Krem zawiera naturalny filtr chroniący przed promieniowaniem słonecznym. Odpowiednia konsystencja sprawia, że doskonale się rozprowadza po skórze i dobrze wchłania. Skóra staje się miękka, lekko natłuszczona i jednocześnie nawilżona. Krem przeznaczony jest do pielęgnacji całego ciała a szczególnie tych partii, które ulegają nadmiernemu przesuszeniu z powodu codziennych kąpieli, opalania, działania centralnego ogrzewania i innych czynników narażających skórę na wysuszenie. Krem powinno się stosować każdorazowo po kąpieli wodnej i słonecznej wmasowując w skórę aż do wchłonięcia. Dzięki swoim szczególnym właściwościom nadaje się również do skóry atopowej.

Spodobał mi się

Moim zdaniem jest to krem do ciała wyłącznie dla silnie przesuszonej skóry. Ostatnio osiągnęłam taki stan przesuszenia dzięki użyciu olejku Bielendy pod prysznic z nowej afrykańskiej serii. Ten krem uratował moją skórę, ale trzeba przyznać, że nie jest to kosmetyk komfortowy w użyciu - rozsmarowuje się ciężko z racji bardzo tłustej konsystencji, tempo wchłaniania zaś zależy od stanu skóry - jak moja była bardzo silnie przesuszona, wchłaniał się szybciej niż możnaby sądzić, później już zdecydowanie wolniej. Pozostawia na skórze tłustą powłokę, ale dzięki temu naprawdę chroni przed dalszym wysuszaniem się skóry. Dość intensywnie pachnie zapachem charakterystycznym dla całej serii Ava Mustela - ja go bardzo lubię, ale wiem, że są osoby, które nie mogą go znieść.
Polecam wyłącznie zdesperowanym posiadaczkom bardzo przesuszonej skóry.

Niestety niewypał :(

Mam skórę suchą, ale ten krem niesttey sobie nie radzi.
Jest tak tlusty i ciężki, że z trudem się wchłania i pozostawia tłusty film. Ciężko się wsmarowuje i jest bardzo niewydajny.
Nie udało mi się znaleźć plusów tego produktu, a szkoda, bo zapowiadało się tak dobrze.