Elseve Proteina Perły, Szampon odżywczy Energia i Blask

Elseve Proteina Perły, Szampon odżywczy Energia i Blask

Szampon Elseve Energia i Blask przeznaczony jest do włosów długich, pozbawionych blasku, witalności i miękkości. Zawarta w nim Proteina Perły - aktywny składnik, którego źródłem jest blask i odporność drogocennych pereł stanowiący koncentrat substancji odżywczych i energizujących - wnika we włókno włosa, by nadać mu odżywczy wygląd i równowagę od korzenia po same końcówki, nie obciążając samego włosa. W rezultacie włosy zyskują lustrzany blask i są aksamitne w dotyku.
Szampon już od pierwszego użycia sprawia, że struktura włosa wygładza się. Gładsza powierzchnia lepiej przyswaja i odbija promienie światła. Doskonale odżywione włókno włosa regeneruje się z dnia na dzień. Mocniejsze, lepiej odżywione włosy przechodzą całkowitą odnowę.

Skład: Aqua/Water, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Dimethicone, Cocamidopropyl Betaine, Cyclodextrin, CI 17200/Red 33, Guar Hydroxypropultrimonium Chloride, Sodium Methylparaben, DMDM Hydantoin, Hydrolyzed Conchioli Protein, PPG-5-CETETH-20, Jojoba Wax PEG-120 Esters, Limonene, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Carbomer, Butylphenyl MethylPropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Parfum/Fragrance. (05.08.2009)

złe wspomnienia

Szampon używałam dosyć dawno, ale pamiętam, ze nie przypadł mi do gustu. Później jeszcze raz próbowałam Elseve tylko w innym wydaniu i również nie byłam zadowolona. Przede wszystkim szampon powoduje, że włosy bardzo elektryzują się. Wystarczyło, że zmieniłam szampon i problem zniknął.

Plusy
+ładny zapach
+wydajność
+cena
+dostępność

Minusy
+puszczenie się
+szybsze przetłuszczanie włosów – kiepsko oczyszcza
+wysusza włosy, szczególnie na końcach
+nie odżywia, nie nawilża, nie ma właściwości pielęgnacyjnych

Używam tego produktu od: 2 lata temu
Ilość zużytych opakowań: całe 1

Zależy czego akurat wymagam...

Regularne używanie szamponów z silikonami to już u mnie przeszłość. Brak połysku i świeżości było przyczyną, dla której sięgnęłam po produkty bezsilikonowe i decyzji swej nie żałuję.

Po co mi zatem ten szampon?
Już tłumaczę... :)

Włosy moje są trochę trudne. Są cienkie i lekko pofalowne, lubią żyć swoim życiem, a ja zazwyczaj im na to pozwalam, nie męcząc ich zbytnio stylizacją itd. :) Na co dzień zazwyczaj nie mam nic przeciwko moim pofalowanym, rozwianym włosom. Są w dobrej kondycji, błyszczące, więc nie kombinuję za wiele.

Czasem jednak mam ochotę zaszaleć i postawić na gładkie, wyprostowane włosy (mniej więcej raz w miesiącu). Do tej pory używałam do tego celu prostownicy, jednak gdy ta wyzionęła ducha, a ja nie zaopatrzyłam się w nową, w ruch poszła suszarka i to przy jej pomocy (i szczotki) prostowałam włosy. Wtedy używałam szamponów bezsilikonowych i, niestety, włosy nie pozostawały długo gładkie po wyprostowaniu. Pomyślałam sobie: A może by tak zastosować szampon silikonowy zanim przystąpię do prostowania suszarką?

I to była myśl! Bo szampon ten znakomicie sprawdził się w tej sytuacji i od tej pory jego głównym zadaniem jest u mnie właśnie mycie włosów przed zamierzonym prostowaniem. Używam go wtedy i tylko wtedy. Do tego celu nadaje się idealnie, bo:

-> wygładza włosy
-> utłatwia prostowanie przy użyciu suszarki
-> mam wrażenie, że działa ochronnie jeśli chodzi o wysoką temperaturę
-> nadaje włosom odporność na wilgoć

Używam go w ten sposób raz na kilka tygodni i jestem naprawdę zadowolona.
Pod tym zwględem mogłabym go spokojnie polecić osobom o podobnych włosach jak moje, szukających być może wygładzenia przy użyciu jedynie szamponu i suszarki. Ja, będąc zaopatrzona w tego typu szampon i suszarkę już raczej na zakup nowej prostownicy się nie skuszę, tym bardziej, że na proste włosy mam ochotę jedynie "od święta".

A teraz nieco o ogólnych właściwościach tego szamponu...

Plusy:

:) przyjemnie się pieni
:) wydajny
:) pięknie pachnie
:) ma wygodne opakowanie
:) dość dobrze myje
:) nie powinien wzmagać przetłuszczania
:) szalenie ułatwia rozczesywanie włosów

Minusy:

:( średni skład, no ale w końcu to bardzo chemiczny, drogeryjny kosmetyk
:( stosowany kilka razy pod rząd stłumił blask moich włosów (tak jak wszystkie sz. silikonowe)
:( nie daje pola do popisu stosowanym później odżywkom (silikony stwarzają sztuczną barierę na powierzchni włosa, która uniemożliwia bardziej naturalne odżywienie), więc jeśli stosujemy go długofalowo, możemy narazić się na podniszczone włosy.

Ogólnie...

Wszystko zależy od naszych potrzeb w danej chwili i potrzeb naszych włosów.

Czy kupię ponownie? Zaznaczyłam, że NIE, ponieważ ta butla, którą jeszcze mam na pewno posłuży jeszcze długo z racji, że nie używam tego szamponu codziennie. A tak poza tym, to jest to stara wersja, której już prawie nie ma w sklepach (mój egzemplarz stał na półce już całkowicie osamotniony wśród kuzynów z nowej wersji).

Zakładam jednak, że nowa wersja będzie bardzo podobna, więc w przyszłości może właśnie po nią sięgnę.

Ilość zużytych opakowań: trochę pierwszego

Łeee

Szampon jak szampon. Nie wymagam cudów od nich. Mył. Ale bez szału. Włosy po nim były wyjątkowo przyklapnięte i płaskie mimo stylizacji. Ładny zapach, ale na włosach długo się nie trzymał. Cena też niezbyt fajna. Generalnie już nie kupię.

Używam tego produktu od: roku, dwóch
Ilość zużytych opakowań: dwa

Manicure - geometryczny french

Szału nie ma.

hmm..no szampon jak szampon. Faworytem moim nie jest do złych też go nie zaliczam.

+wydajny
+piękny zapach

+/- włosy, owszem są miłe w dotyku ale trzeba go używać często żeby utrzymać ten efekt, tymbardziej , że przy dł€ższym stosowaniu moje włosy się przyzwyczajają i szampon absolutnie nic nie działa
+/- rozczesywanie, szczerze mówiąc różnica jest niewielka

- chyba cena, bo nie jest tyle wart ( chyba , że jest promocja)

Używam tego produktu od: 2/3miesiące

dobry, lecz z silikonami

Szampon jak dla mnie dobry, jednak z silikonami. Używałam bardzo długo szamponu i odżywki z tej serii dotąd, aż zaczęłam interesować się włosomaniactwem. Teraz zamierzam skończyć opakowanie i kupić coś delikatniejszego (przeczytałam dużo ciekawych opinii o delikatnym szamponie babydream). Jeśli jednak ktoś nie boi się silikonów to naprawdę polecam :) Świetnie pachnie, włosy po szamponie i odżywce z tej serii są puszyste, łatwo się je rozczesuje.

Ilość zużytych opakowań: 5-6

-mogłam rozczesać włosy

Jest naprawdę fajny lecz wolę total repair 5 ;p

Ilość zużytych opakowań: 2 duże

lubię go

Zmieniłam ten szampon z produktów Nivea, jest wydajny, ładnie się pieni, włosy po nim wolniej się przetłuszczają niż przy np. Nivei. Nie należy do tanich produktów, ale ja zawsze kupuje go na promocji, które są dość często (duża butla za około 11 zł).
Co prawda żadnego blasku nie zauważyłam, ale mi nie o to chodziło w tym szamponie ;)

Używam tego produktu od: około 4 miesiące
Ilość zużytych opakowań: 2 duże

Do tej pory mój faworyt

Nie wiem czemu ale go uwielbiam, fajnie się pieni nawet dużo nie muszę go lac na włosy chociaż mam długie, butelka mi wystarcza na ok 1,5 miesiąca, ładnie pachnie, nie przetłuszczają się zbytnio ale nie są po nim suche włosy, idealny :)

Ilość zużytych opakowań: ok 8

Może być

Używałam dosyć długo razem z odżywką z tej samej serii, więc mogę parę słów o nim powiedzieć. Włosy faktycznie są ładnie umyte, miękkie, błyszczące, nie obciążone. Jednak nie są wcale mocniejsze. Jest to po prostu dobry szampon do codziennego mycia, jednak raczej nie kupię ponownie, bo takie same efekty uzyskuję po tańszych szamponach.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: dużo

Uwielbiam

Zawsze jak go użyje odrazu mam takie mięciutkie włosy. Jest to cudowne uczucie dodatkowe plusy:

+tani w promocji (chyba 10.99) za 500ml

Miny
-BRAK

Polecam z całego serca:)

Używam tego produktu od: 2007
Ilość zużytych opakowań: nie do zliczenia:)

Najgorszy jaki używałam

Zupełnie nie mam pojęcia dlaczego, ale ten szampon dla moich włosów, a raczej dla skóry głowy okazał sie być najgorszym z najgorszych jakie miałam...
Już po pierwszym użyciu dostałam po nim tak silnego łupieżu ( wielkie białe płaty na skórze głowy ) co mnie przeraziło, ponieważ na ogół nie mam z tym problemu.
Spróbowałam dać mu drugą szansę, ponieważ stwierdziłam, że być może w pośpiechu źle go wypłukałam. Czynność powtórzyłam, ale znowu było to samo. Jedyne co po jego użyciu mi pozostało to użycie kilku saszetek Nizoralu, aby moja skóra głowy wróciła do normalności.
Ostatecznie szampon wylałam do WC. <*** To moja ocena na jego temat.
PÓŁ GWIAZDKI za ŁADNY ZAPACH!

Używam tego produktu od: 2 użycia
Ilość zużytych opakowań: 1 w większości wlane do WC

średni szampon. przereklamowany

Firma bardzo rozreklamowana. Szampon ładnie pachnie, dobrze się pieni i jest wydajny. Obiecuje mnóstwo i faktycznie - wygładzenie jest, ale jakim kosztem...
Po kilku latach używania tego właśnie szamponu (na przemian z dwoma innymi) mogę stwierdzić, że produkt przesuszył bardzo moje włosy. Im dłużej go stosowałam tym pewniejsze było, że przy suszeniu włosów będę zmuszona użyć odżywki do rozczesywania - inaczej nie będzie możliwości ich rozczesania.

Podsumowując szampon kiepski. Nie polecam.

Używam tego produktu od: przez kilka lat
Ilość zużytych opakowań: kilkanaście