Powitanie z Afryką, Błoto do włosów z glinką Ghassoul

Powitanie z Afryką, Błoto do włosów z glinką Ghassoul

Holistyczna koncepcja wellbeing łącząca piękno ciała i wewnętrzną harmonię była inspiracją stworzenia oryginalnej linii kosmetyków " Powitanie z Afryką", wykorzystującej niezwykłe właściwości roślin rytualnych z Czarnego Lądu.
Błoto do włosów dogłębnie oczyszcza, wzmacnia i detoksykuje włosy i skórę głowy. Wzbogacona kompleksem Beau Plex - kompozycją witamin: E, C, B3, B6, które odżywiają skórę głowy, aktywizują cebulki włosowe, nawilżają i odbudowują zniszczone włosy. Błoto zapewnia wyjątkową miekkość włosom i dodaje im objętości. Surowiec rytualny: glinka Ghassoul - pochodzi z Maroka, symbol czystości i niewinności, od tysiącleci stosowana przez Nomadów do oczyszczania ciała i mycia głowy. Zawiera unikatowe bogactwo magnezu, krzemu i wapnia, posiada nadzwyczajne właściwości detoksykujące, dotleniające, kojące i wygładzające.

bardzo lubiłam

Używałam wersji ze starym składem ze zgłoszenia. Świetnie wpływała na skalp. Łagodziła podrażnienia, włosy mniej wypadały, ograniczała przetłuszczanie, pachniała dosyć mocno, ciężko i orientalnie. Szkoda, że od dawna jest nie do dostania.

Używam tego produktu od: używałam kilka ładnych lat temu

Odrobina egzotyki

Maski używałam w starej wersji w której już na pierwszy rzut oka widać, że skład był znacznie lepszy. Bardzo dobrze działała na moje włosy. Po jej użyciu były miękkie, ślniące i sprawiały wrażenie mocniejszych. Minusem zdecydowanie była jej wydajność. Ze względu na konsystencję opakowanie starczało mi na zaledwie kilka aplikacji. Nie powtórzyłam jej zakupu również przez to, że gdy ją stosowałam miałam blond balejaż na włosach, które użycie maski zdecydowanie przyciemniało.

Używam tego produktu od: ok. dwa miesiące
Ilość zużytych opakowań: 1 (w starej wersji)

cudowny orientalny zapach

Uwielbiam orientalny zapach tego kosmetyku, który utrzymuje się długo na włosach i pozostaje w pudełku po zużyciu. Dużym plusem kosmetyku jest zmiękczanie włosów, które są łatwiejsze w ułożeniu i nieelektryzują się. Przy nakładaniu produktu, trzeba uważać, żeby nie nałożyć go za dużo, ponieważ może obciążać włosy i utrudniać dokładne spłukanie. Nawilżenie ma charakter pośredni.

Minusem jest opakowanie, które po pierwsze utrudnia aplikację, trzeba uważać, żeby nie spadło z ręki oraz daje optyczne złudzenie, które ma sprawiać, że kosmetyku jest więcej niż w rzeczywistości. Cena jest przyzwoita., ale wydajność mogłaby być lepsza.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 3 duże

Manicure - velvet nails

Bardzo fajne błoto do włosów

Mam wrażliwą skórę głowy, skorą do podrażnień. Używam tego błotka co jakiś czas, kiedy czuję, że moje włosy go potrzebują. I po użyciu czuję, że moja skóra jest faktycznie oczyszczona, a włosy są miękkie i delikatnie wygładzone.
Niektórym może nie odpowiadać dość intensywny, orientalny zapach, który dość długo utrzymuje się na włosach, ale dla mnie jest ok.
Jedyny minus to opakowanie - faktycznie lepsza byłaby forma tuby, bo trochę niewygodnie jest wyjmować błoto rękami. Poza tym naprawdę świetne. Polecam :)

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: dwa

dobraa :)

Hmmm .. spełniła swoją role. Włosy są lśniące, miękkie, i dobrze się układają :) Bardzo nawilżyła i dodała zycia moim włosom :) Ale jest też minus :) ZAPACH !
Moim zdaniem jest on okropny, gdy nakładam ja, staram sie jak najmniej jej wąchac :( po wyschnięciu włosów pryskam je czym się tylko da :P by nie czuc wiecej tego zapachuu :)

Jedyna dobra odżywka

Ta odżywka dobrze działa. Pozostawia włosy miękkie i odżywione. Fajnie się ją aplikuje ze względu na przyjemny zapach. Często nie można jej dostać, ale warto choćby zamówić przez internet. Cena jest też wypośrodkowana, ale nie żałuję na ten produkt. Jedyna odżywka, która spełniła moje oczekiwania. Używam także szamponu z tej serii i balsamu do ciała. Jestem zadowolona ze wszystkich. Bielenda ma dużo fajnych produktów. Cieszę się, że to polska firma, bo chętnie kupuję od polskich producentów.

Najlepsze ;)

Do kupna zachęciła mnie nazwa i opinie ;)
Błotko ma piękny zapach , fajnie się rozprowadza , nawet wydajne. Najważniejsze : włosy są po nim mięciutkie , lśniące , gładkie , odżywione.
Polecam ;)

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

Szkoda, że błoto zniknęło z półek...

Recenzja odświeżona (czerwiec 2012)

Produkt kupiłam pod wpływem recenzji na Wizażu. Ciężko było go znaleźć (znalazłam w jednej z drogerii Natura ostatnie opakowanie). Teraz już dawno nigdzie go nie widziałam...

Plusy:
+ błoto wyraźnie nawilża i odżywia włosy,
+ poprawia wygląd włosów,
+ zapobiega puszeniu się włosów,
+ na dłuższą metę poprawiło kondycję włosów, końce przestały być tak suche jak zwykle,
+ ładne opakowanie,
+ kosmetyk jest wydajny, starczył mi na długo.

Minusy:
- opakowanie mogłoby być nieco węższe, a wyższe - byłoby wygodniej,
- trochę dziwny zapach, kojarzy mi się nie z błotem, a z pastą do zębów o zapachu i smaku coli jaką miałam będąc dzieckiem,
- włosy po użyciu mogłyby się lepiej rozczesywać (ale nie plączą się! po prostu nie ma takiego fajnego poślizgu, jaki jest po niektórych maskach do włosów).

Błoto spełniło moje oczekiwania i poprawiło kondycję włosów. Jeśli tylko je gdzieś zobaczę, na pewno ponownie kupię.

Używam tego produktu od: używałam przez ok. 2 miesiące
Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

Kocham!

To moja ukochana maska do włosów! Najpierw kupiłam saszetkę do spróbowania. Zużyłam całą za jednym razem i stał się cud - moje zniszczone przetłuszczone włosy nagle zmartwychwstały, stały się puszyste, lśniące, jedwabiste, cudne w dotyku. Coś niesamowitego! Od razu kupiłam całe pudło i stosuję z lubością.

Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

super

Po wax kosmetyk najlepsza odżywka do wlosów

Włosy nawet po ciężkich ,,przeżyciach" takich jak chemia, codzienna suszerka czy lokówka są lśniące i delikatne.

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: 3 pełne opakowania i 4 kończe

Cudo które uwielbiam i od którego jestem uzależniona :)

Cudowny kosmetyk do włów. Wielu balsamów i masek już używałam ale tylko ten kosmetyk daje tak fajne efekty i dlatego ciągle do niego wracam i zawsze mam jedno opakowanie w domu na zapas.

Używam błotka raz w tygodniu, nakładam na lekko osuszone włosy po umyciu szamponem, trzymam ile mi się przypomni. Mam krótkie, proste włosy dlatego nie mam problemów z nakładaniem i płukaniem błota - bo wiem że niektórym dziewczyną przeszkadza piasek. Błoto jest bardzo wydajne, starcza na długo. Łatwo się wyciąga z opakowania, mimo iż trzeba zamaczać z w nim palce. Estetyczne opakowanie.

Aktualna cena to ok 11-12 zł ale mogą być problemy z dostępnością błotka - ostatnio widuje je tylko w Drogerii Natura.

Bardzo polecam bo włosy po błotku są lekkie, błyszczą się i są bardzo miękkie.

Mój KWC jeżeli chodzi o pielęgnacje włosów !!!

Ilość zużytych opakowań: 5 - 6 całe

Dobre

Zacznę od tego, że do kupna tego błota zachęcila mnie sama nazwa:P Ogólnie działają na mnie takie nazwy, od razu ma się wrażenie, że to cos więcej niż zwykła odżywka:D
Moja ocena będzie krótka lecz tresciwa.
Moje włosy po tym błocie były miekkie, lekkie ( nie przetłuszało ich) odżywione( trzymałam odżywkę 30 min na włosach co mycie)
i pozostawał na nich BOSKI zapach jakby Męskich perfum? tak! taki zapach czulam dlatego lubię to błoto;d i pewnie do niego powrócę miał Fajny wpływ na moje wlosy.
cena przystępna i produkt praktycznie wszech dostępny;-) Jednak ja szukam dalej :PP
Polecam do wypróbowania

Używam tego produktu od: obecnie juz nie