Vichy, Dercos, Aminexil Clinical 5 Multi-target Anti-Hair Loss Care (Kuracja przeciw wypadaniu włosów o kompleksowym działaniu dla kobiet (nowa wersja))

Średnia ocena: 3.64/5

Średnia ocena: 3.99/5

ezebra
Średnia ocena: 4.90/5

zobacz więcej ofertzwiń

Kuracja przeciw wypadaniu włosów o kompleksowym działaniu dla kobiet. Włosy staja się silniejsze i mocniejsze juz po pierwszej kuracji. Działa w 5 obszarach które moga być przyczyna wypadania włosów. Nadaje sie do skóry wrażliwej, nie zawiera parabenów i jest hipoalergiczny.

serum
regenerujące / odbudowujące, odżywiające, przeciw wypadaniu włosów
z pipetką

Dobry produkt, choć nie zawsze pomoże przy wypadaniu włosów, a do tego cena jest dość wysoka.

Wzmożone wypadanie włosów u mnie pojawia się cyklicznie.. Ostatnio było spowodowane dość dużym stresem i po zrobieniu pełnej kuracji Dercos Vichy widzę różnicę w ilości wypadających włosów oraz w ich kondycji. I jest różnica na plus.

Opakowanie jest ładne i wygodne w stosowaniu, mamy tu pudełko w postaci otwieranej kasetki w której znajduje się aplikator oraz 21 ampułek. Opakowanie ma ładną kolorystykę w kolorach bieli i czerwieni, znajdziemy tu nadruk ampułki, duże logo producenta i nazwę produktu, oraz wszystkie niezbędne informacje dotyczące składu przeznaczenia sposobów stosowania i efektów jaki mamy otrzymać przy stosowaniu Dercos.

Ampułki wykonane są z plastiku o brązowym zabarwieniu ale z widoczną wewnątrz zawartością. Posiadają czerwony kapsel który przy wkręcaniu aplikatora powinien się oderwać dzięki czemu ciecz z ampułki wycieka przez aplikator. Rzecz pomysłowa i ładnie wyglądająca jednak nie do końca się sprawdza, czasami po nakręceniu aplikatora nic mi nie leciało czasami produktu uwalniało się zbyt dużo. Przy aplikatorze mamy gumową membranę która przy naciśnięciu powoduje wypychanie produktu przez srebrną końcówkę zakończoną kulką. Pojemność ampułki to 6 ml i jest to ilość odpowiednio do pokrycia skóry całej głowy

Konsystencja jest bezbarwna i zupełnie wodnista z wyczuwalną nutą alkoholu Zapach jest delikatnie perfumowany i całkiem przyjemny.
W składzie znajdziemy aminexil – mniejsza wypadanie włosów, witaminy B3 i B6– wzmacniają włosy,, okteine–łagodzi podrażnienia skóry głowy, i arginine - stymuluje krążenie, kofeina i konserwanty.

Do przeprowadzenia pełnej kuracji potrzebujemy dwóch opakowań, cena jednego w obecnej chwili to około 200 zł więc nie jest to tania przyjemność
Ampułkę stosujemy raz dziennie Nie ma to znaczenia czy na mokre czy na suche włosy, należy zaaplikować płyn i wykonać krótki masaż. Osobiście wolałam aplikować produkt na wilgotną skórę głowy po myciu włosów wówczas czułam delikatne rozgrzanie i miałam wrażenie że działanie jest intensywniejsze. Kosmetyk szybko się wchłania podczas masażu, nie powoduje żadnych podrażnień, nie ma również wpływu na obciążenie włosów czy szybsze ich przetłuszczanie.
Na jakiekolwiek widoczne działanie trzeba poczekać, u mnie pierwsze efekty zobaczyłam po około dwóch tygodniach codziennego stosowania. Nie było to tak że od razu zatrzymało się całkowicie wypadanie włosów , natomiast faktycznie coraz mniej znajdowałam ich na szczotce, ubraniu i dookoła siebie.
Włosy stają się mocniejsze, nie się łamią natomiast nie zauważyłam ich pogrubienia. U mnie włosy wypadają i odrastają więc tych baby hair było też sporo, chodzi nie wiem jaki wpływ miał na to zastosowany aminexil.

Pełną kurację stosowałam również kilka lat temu natomiast absolutnie wówczas nie wpłynęła ona na zmniejszenie wypadania włosów czy na poprawę kondycji, po prostu wypadanie było spowodowane problemami zdrowotnymi na które aminexil nie był w stanie zadziałać. Jest to więc produkt który nie zawsze i nie każdemu pomoże, dlatego też warto przemyśleć czy jego zakup ma w ogóle sens.

Ja ogólnie jestem zadowolona i powrócę do tej kuracji w przyszłości, nie ukrywam że cena mogłaby być nieco niższa, warto szukać promocji, chodź z tym też jest problem.

TLDR; działa - hamuje wypadanie, nawilża, nie podrażnia

To będzie dość długa recenzja... z wypadaniem włosów borykam się od dawna i od czasu do czasu stosowałam kurację aminexilem, ostatnio jednak zauważyłam że włosów jest już zbyt mało, aby można było dalej ignorować problem i działać ot tak, od czasu do czasu. Jakieś 3 miesiące temu, niewiele myśląc, znowu sięgnęłam po opisywany produkt: ampułki od Vichy z aminexilem. Zużyłam 2 lub 3 opakowania w ciągu 2 miesięcy, co ponownie zahamowało wypadanie włosów. Tym razem jednak pomyślałam sobie, że musi być jakiś inny sposób, tańszy ... Także zrobiłam wszystkie możliwe badania (wyszły dobrze), zaczęłam brać tabletki z biotyną, pić pokrzywę, obejrzałam mnóstwo filmów włosomaniaczek i sięgnęłam po tańsze wcierki (anwen/Joanna/sattva...). Jednocześnie zmieniłam szampony i zrezygnowałam z Aminexilu. Szampony do tej pory stosowałam albo z sls i silikonami lub też łagodne, które nie doczyszczały skóry głowy, ale to dlatego że po innych swędzi mnie skalp.
Powodem dla którego sięgnęłam już po każdą z możliwych wcierek jest to, że każda jak do tej pory powoduje zwiększenie świądu skóry głowy lub nawet jej ból... Jedynie aminexil z tym strasznym alkoholem (btw. muszę spróbować jeszcze Banfi) powoduje ukojenie skóry głowy i zahamowanie wypadania. Nie mogę zatem odjąć nawet pół gwiazdki za cenę, bo to by było nie fair. Widzę jednak że moim problemem jest skóra na głowie, o którą nie potrafię jeszcze dobrze zadbać. No cóż, nie będę ustawała w poszukiwaniach innych rozwiązań, aby na stałe uporać się z wypadaniem włosów i podrażnieniem skóry głowy, tymczasem wystawiam zasłużone 5 gwiazdek temu produktowi. Jednak mógłby być tańszy :)

Włosy rosną nowe i mocne,

Cenowo kosmetyk wychodzi drogo. Ampułki powodują że mniej włosów wypada.
Ampułki są rewelacyjne, kosmetyk nie spływa z głowy, bardzo szybko się wchłania, włosy rosną nowe i mocne,

Mocne 4

Kupiłam te ampułki po kuracji antybiotykowej na boreliozę. Jeżeli ktoś to przeżył (współczuję bardzo) to wie jak włosy lecą z głowy.
Ampułki naprawdę działają. Już dokładnie nie pamiętam, kiedy zauważyłam mniej włosów na szczotce, ale na pewno nie było to później niż w 1/3 opakowania.
Gdyby nie cena, wracałabym do nich regularnie. Po całym opakowaniu włosów zdecydowanie wypadało mniej, a fryzjerka powiedziała mi, że widzi mnóstwo babyhairków. Ostatecznie u mnie skończyło się na 2 opakowaniach, ale jak już wspomniałam to za sprawą ceny.
Ampułki poza tym, że zatrzymują włosy na głowie, to na dodatek cudownie dodają włosom ikry - układają się lepiej i odbijają od nasady. Czasem nawet zaoszczędziłam dodatkowy dzień na mycie, bo włosy dłużej były świeży. Zwykle nakładałam na włosy piankę, aby nie były klapnięte - wtedy była całkowicie zbędna.
Ampułki są zdedydowanym hitem, pod względem działania - naprawdę warto wydać pieniądze, jeżeli mamy zdiagnozowany problem i wiemy, że w aktualnej chwili dieta czy zmiana nawyków nie pomoże.
Odejmuję gwizadkę za cenę i kłopotliwą aplikację. Gdybym była bogata to pewnie bym bez wahania rzuciła piąteczką. Niestety.. może kiedyś :)

Absolutny must have po zimie!

Te ampułki to wybawienie dla moich włosów, które są osłabione po zimie, a teraz dodatkowo po ciąży. Wypadają mi garściami. Ampułki znam już kilka lat i wracam do nich właśnie w takich momentach. Stosowałam różne wcierki ale te zdecydowanie są numerem jeden. Odbudowują i regenerują osłabione włosy. Czupryna się zagęszcza. Najbardziej podoba mi się w nich to, że są nietluste więc nie tłuszczą włosów. Aby zadziałały naprawdę skutecznie polecam zastosowanie dwóch opakowań. Po jednym widać efekty ale dwa opakowania to jeszcze większe rezultaty. Dodatkowym plusem jest wygodna pipeta która dokładnie można zaaplikować w wybrane miejsce.

Nie zauważyłam, żeby moja czupryna się zagęściła

Ampułki zobaczyłam pierwszy raz kiedy pojawił się test w klubie. Niestety nie udało się dostać więc stwierdziłam, że kupię sama i zobaczę czy pomogą na moją największą bolączkę czyli wypadanie. Mam włosy długie, proste, niefarbowane.

Ampułki zapakowane są w kartonik, jest ich 21 sztuk. Dołączony jest aplikator, który nakręca się na ampułkę. I niby wszystko fajnie, aplikator owszem jest wygodny, ale jeśli się za mocno przekręci i zrobi się za duży otwór to serum wypływa bokami zamiast przez srebrną końcówkę i nie raz miałam je wszędzie tylko nie na skórze głowy.

Serum ma nieco chemiczny, ale całkiem przyjemny zapach oraz lekką, przezroczystą konsystencję, która nie obciąża włosów aż tak bardzo.

Stosowałam przez 3 tygodnie, producent zaleca 6 i może to było za krótko jednak. Nakładałam starannie, codziennie i to wraz z masażem skóry. Czy zauważyłam jakiś spektakularny efekt? Nie do końca, włosy może nieco mniej wypadały, ale nie mam nowych babyhair, nie zagęściły się. Kosmetyk jest drogi i człowiek myśli, że to 1 opakowanie da jakiś efekt, ale u mnie na szczotce jest nieco mniejsza ilość włosów bez takiego efektu wow. Plus za brak oblepiania i obciążania czy też szybszego przetłuszczania włosów. Kolejnego opakowania nie kupię bo kosmetyk jest drogi i może działa, ale żeby to sprawdzić trzeba mieć co najmniej 2 opakowania, a to ponad 300 zł za kuracje bez 100% pewności, ze zadziała. Stosowałam w tym czasie też szampon z Vichy, ale wersja fioletowa. Jako, że nie Stosowałam 6 tyg. Dam tw 3 gwiazdki.

Kosmetyk nie spowodował łupieżu, swędzenia skóry, oblepienia włosów.

Wydajność ampułkę wystarczy na 1 dzień, cała kuracja na 3 tygodnie.

Cena jest wysoka, nie wiem czy nie za wysoka, może gdyby te 6 tygodni kuracji zamykało się w przedziale 150-200 złotych to bym drugie opakowanie wykupiła i dała szansę na zadziałanie.

Kuracja na zniszczone włosy

Specjalistyczny preparat nowej generacji do włosów osłabionych i wypadających. Posiada nietłustą, nieklejącą się konsystencję. Będę stosować, aby moje włosy stały się gęste, grube i mocne.

Siła i sprężystość

Byłam bardzo ciekawa czy tego typu produkt z takim sposobem aplikacji przypadnie mi do gustu. Z początku miałam pewne trudności z odpowiednim zamontowaniem aplikatora na kapsułce z płynem. Zdarzyło się, że niedokręcenie spowodowało rozlanie się produktu. Przy kolejnym użyciu udało się ten proces zweryfikować. Samo użytkowanie i proces aplikacji jest prosty i wygodny. Produkt w pojedynczej kapsułce spokojnie wystarczał mi na kolokacje na całość skory głowy. Nie odczułam żadnych podrażnień czy efektów alergicznym. Z obserwacji mam wrażenie, że po aplikacji włosy przy głowie szybciej oddawały wodę i unosiły się od nasady co powodowali skrócenie czasu naturalnego suszenia. Nie używałam w czasie kuracji suszarki czy innego rodzaju sprzętu by mieć nieinwazyjne użytkowanie. W odczuciu używając również szamponu i odżywki z tej lini zauważyłam większa sprężystość włosów, a co za tym idzie mniej włosów pozostaje na szczotce. W okolicy lini włosów mam wrażenie nowych baby hair co bardzo mnie cieszy. Uważam, że kuracja sprawdziła się ma moich włosach i skórze głowy. Jestem ciekawa jak długo utrzyma się efekt?! Z pewnością wrócę jeszcze do całej lini.

Jedyny minus to całość opakowania kartonowego mogłaby być bardziej minimalistyczna, dużo zbędnej przestrzeni.

Kupiony w: Otrzymałam w ramach testowania na Wizaz.pl

Tak ale nie w tym opakowaniu

Co do tego produktu mam mieszane uczucia bo bardzo niekomfortowo się go używa. Myślę że gdyby to była jedna butelka z aplikatorem lub spray to o wiele częściej sięgałabym po kosmetyk w formie wcierki. A tak to zabawy z ampułkami dużo, produkt ma postać płynną i czasem aplikuje się nierównomiernie.
Ale co do efektów to trzeba przyznać, że są widoczne bo włosy praktycznie przestały wypadać (teraz wypadających jest taka normalna, standardowa ilość). Pojawiło się trochę nowych włosków z czego bardzo się cieszę. I tu mam pewność że jest to skutek działania ampułek bo odżywki z tego zestawu nie stosowałam na skórę głowy.

wzmocnienie

Kuracja jest skuteczna,łatwa w aplikacji,ampułki łatwo się aplikuje.Włosy po użyciu są mocne,grubsze.Ampułka nie podrażnia skóry głowy,włosy mniej wypadają.Polecam,ponownie sięgnę po produkt.

Kuracja, która naprawdę działa

Kurację stosowałam razem z szamponem i odżywką z tej serii. Mogę potwierdzić, że kosmetyki te faktycznie wpłynęły na wyciszenie i i zahamowanie nadmiernego wypadania włosów. Pozytywnie wpłynęły też na podrażnioną skórę głowy związaną z atopowym zapaleniem skóry. Mogę więc śmiało polecić te kosmetyki wszystkim innym atopikom.

Warto powalczyć ;)

Miałam okazję testować jednocześnie cały zestaw z tej serii czyli szampon, ampułki i odżywkę i gdybym miała ocenić to w moim odczuciu ampułki w 60 % zrobiły tutaj robotę. W opakowaniu mamy ampułki i aplikator, który każdorazowo nakręcamy na ampułkę przed użyciem. Jest on wielokrotnego użytku dlatego należy pamiętać aby po każdym użyciu go umyć. Umieszczenie aplikatora na ampułkach nie sprawiało mi problemu choć fakt faktem, że czasem udało się od razu, a czasem za drugim podejściem. Jeśli chodzi o sam płyn to miał bardzo ładny, świeży, ziołowy zapach. W składzie mamy min Aminexil, argininę, witaminy i wodę termalną Vichy.

Formuła płynu z ampułek jest rzadka, odrobinę oleista. Z jednej strony to dobrze bo łatwo rozprowadza się po skórze głowy ale z drugiej strony łatwo przesadzić. Wg mnie gdyby była odrobinę gęstsza byłoby lepiej. Jedna ampułka wystarczyła mi na jedną aplikację i czasem na bardziej problematyczne miejsca udało nałożyć mi się dwie warstwy. Mam cienkie włosy, które łatwo obciążyć i niestety czułam obecność ampułek na włosach po ich wyschnięciu. Nie było tragedii ale średnio to lubię, nie mniej jednak postanowiłam się przemęczyć aby zobaczyć efekt i było warto :) Po ok 2 tygodniach zauważyłam, że wypadanie włosów odrobinę się zmniejszyło, włosy stały się nieco mocniejsze. Wraz z upływem czasu i stosowaniem zauważyłam przy linii włosów malutkie baby hair. Wypadanie nie zahamowało się całkowicie ale w moim odczuciu w 50 % na pewno, a do tego włosy stały się mocniejsze i pojawiły się nowe, malutkie włosy. Całą kurację oceniam bardzo dobrze, a same ampułki choć może nie są najprzyjemniejsze w stosowaniu to działają.