Nutricentials, Night Supply Nourishing Lotion (emulsja odżywcza na noc do cery tłustej i mieszanej)

Lekka, jedwabista emulsja nawilża skórę, nie pozostawiając uczucia przetłuszczenia typowego dla preparatów na noc. Pobudza nocny proces odnowy komórek skóry, przywraca skórze elastyczność i sprężystość.

Kluczowe składniki i ich działanie:

Fosfatydocholina, wyjątkowy składnik ziaren soi, która stanowi źródło pożywienia dla mieszkańców Azji i Polinezji, umacnia naturalną barierę ochronną skóry oraz wzmacnia błony komórkowe.

Tokoferol (witamina E) chroni przed wolnymi rodnikami.

Gliceryna, pantenol oraz sól sodowa PCA pomagają w utrzymaniu właściwego poziomu wilgoci w skórze.

przyjemny

Temu kremowi niewiele mogę zarzucić, jednak za taką cenę spodziewałam się fajerwerków ;) Na szczęście kupiłam go w zestawie (krem na dzień, krem na noc, żel do mycia twarzy i tonik za 180 zł), bo sam krem takiej ceny wart nie jest. Dobrze nawilża, ma lekką, nieco rzadką konsystencję, na skórze zostaje jednak nieco lepka i błyszcząca warstwa, ale w kremie na noc mi to nie przeszkadza. Liczyłam na normalizowanie wydzielania sebum (w końcu to krem do cery tłustej i mieszanej), ale nic takiego nie zauważyłam. Skóra jest po nim gładka i dobrze odżywiona. Zapach charakterystyczny, "kremowy", ale delikatny i przyjemny. Higieniczne opakowanie z dozownikiem, który ma niestety jedną wadę, mianowicie rurka nie sięga dna buteleczki ;) A tak dobry i drogi krem chciałoby się zużyć do samego końca, więc ostatnie pół cm kremu musiałam wydobyć w sposób nieco mniej tradycyjny. Podsumowując, bardzo dobry krem i polecam, jeśli kogoś nie zraża jego cena.