Basil Element, Mleczko wzmacniające przeciw wypadaniu włosów

Basil Element, Mleczko wzmacniające przeciw wypadaniu włosów

Mleczko to ostatni krok wzmacniającej pielęgnacji włosów i skóry głowy Basil Element. Tworzy na włosach ochronny film, dzięki czemu zapobiega rozdwajaniu końcówek i chroni je przed uszkodzeniami. Nałożone na skórę głowy hamuje wypadanie włosów. Wygładza włosy i nadaje im blasku, ułatwia stylizację.

Jako główny składnik kosmetyków Basil Element wybraliśmy naturalny i ekologiczny ekstrakt z korzeni włośnikowych bazylii, pozyskiwany za pomocą metody biotechnologicznej, stosowanej do tej pory głównie w farmacji. Ekstrakt Ocimum Basilicum nie tylko wzmacnia włosy, zapobiega ich wypadaniu i pobudza je wzrostu, ale też odmładza skórę głowy.

Efekty po 4 tygodniach stosowania:
-pomaga stylizować włosy
-łagodzi podrażnienia skóry głowy
-zwiększa objętość włosów
-łagodzi świąd.

Ratunek dla osłabionych włosów

Mam cienkie włosy ze skłonnością do nadmiernego wypadania, a na dodatek moja skóra głowy jest wrażliwa i muszę bardzo uważać przy doborze kosmetyków do pielęgnacji włosów.
To mleczko było strzałem w 10! Na początku oczarowuje doskonałym rozpylaczem i cudownym, delikatnym zapachem.
Po wysuszeniu moje włosy były miękkie w dotyku i błyszczące jak nigdy.
Na dodatek to, co było dla mnie najważniejsze - włosy wyraźnie się wzmocniły! Nawet moja fryzjerka zauważyła, że włosy zagęściły się i są w lepszej kondycji. Mam krótkie włosy, mleczka używam codziennie od 4 miesięcy i zużyłam zaledwie trochę więcej niż pół opakowania, ponieważ kosmetyk jest bardzo wydajny.
Cenię je także za to, że nie podrażniło mojej skóry głowy.

Agnieszka z redakcji Wizaz.pl

Nic specjalnego

Stosowałam mleczko i na całe włosy i na skórę głowy. Stosowane na całe włosy nie robiło NIC. Włosy nie były jakieś wygładzone czy miękkie. Mogę powiedzieć, że potęgował puszenie. Po jakimś czasie używania dałam sobie spokój, ale szkoda mi było wyrzucić, bo w końcu za to zapłaciłam. Postanowiłam więc stosować na skalp. Nie wiem czy wpłynęło to na mniejsze wypadanie włosów czy ich szybszy wzrost, myślę, że jedno opakowania to za mało na takie opinie. Jedyne co ten produkt mi zrobił to (prawdopodobnie to on, badam to dlatego nie ma to wpływu na moją ocenę) wywołał straszny wysyp na linii włosów i we włosach. Straszne czerwone, bolące grudy.

Nie jest złe

Mleczko jest bardzo fajne, konsystencja jest wygodna do rozprowadzania a włosy bardzo miłe i gładkie w dotyku. Zapach bardzo przyjemny.
Niestety nie zauważyłam aby włosy mi mniej wypadały a używałam maski, odżywki i mleczka z tej serii.
Cena nie jest wysoka więc może skuszę się na kolejne opakowanie chyba, że znajdę coś lepszego co faktycznie będzie spełniało swoją funkcję.

Dekoloryzacja włosów

Świetne!

Mleczko zamknięte jest w poręcznym opakowaniu z pompką, która się nie zacina...

Efekty jakie zauważyłam podczas stosowania produktu to -
Wygładzenie i dociążenie włosów i łatwiejsze ich rozczesywanie
Wysyp baby hair (bardzo mnie to cieszy)

Dodatkowo mleczko pozostawia na włoskach piękny zapach i zauważalnie je odżywia :)

Zdecydowanie polecam!

Najlepszy punkt calej serii

Mleczko z całej serii jest chyba najmocniejszym punktem. Wlosy beda dalej wypadac, ale to chyba kazdy z nas wiedział kupując te produkty ;). Cala seria nie pomoże na wlosy, jesli w organizmie brakuje nam jakis witamin i mineralow. Osobiscie uwazam, że produkt bardzo obciąza wlosy, dlatego psikam na koncowki. Niestety na drugi dzien robią się one dziwnie tępe i klejące. Nie kupie go ponownie, ale nadal mam nadzieje, że a nóż widelec zrobi coś dobrego z włosami.

wzmacnia włosy na powierzchni

Poszukiwałam produktu, który wygładziłby długie, zniszczone farbowaniem włosy. To mleczko jest w miarę naturalne, choć znajdziemy tu troszkę chemii, dzięki której może ono w ogóle zadziałać. Zachęciło mnie opakowanie produktu i bazylia w składzie. Konsystencja jest dość wodnista. Zapach mało wyczuwalny, nie jest nachalny, lekko odświeżający. To raczej fluid. Ja nakładam mleczko na włosy wilgotne i zaczynam układać je na szczotce.

Po ułożeniu włosy wyglądają na zadbane. Nie strzępią się tak bardzo. Nie trzeba nakładać już olejku czy nabłyszczacza. Nie obciąża, nie przetłuszcza, nie klei się.

Myślę, że ten produkt wzmocni włosy na powierzchni, zabezpieczy przed rozdwajaniem się. Warto wypróbować. Idealny dla długich włosów. Raczej nie do kuracji dla włosów bardzo słabych.

Efekt przerósł moje oczekiwania!

Sięgnęłam po mleczko Basil Element zaciekawiona składnikiem - ekstraktem z bazylii. W składzie ma też m.in. hydrolizat jedwabiu, który zawsze dobrze działał na moje spuszone, wysokoporowate włosy. Mleczko to zdecydowanie najlepszy produkt do włosów, jaki do tej pory wpadł w moje ręce! Nakładam je na mokre włosy i pozwalam im wyschnąć lub suszę je suszarką. Mleczko pięknie wygładza włosy, domyka łuski, nadaje kosmykom miękkości i blasku. Włosy łatwo się rozczesują i jeszcze lepiej układają. Nie sądziłam, że przy moich "piórach" będę mogła odłożyć prostownicę, żeby wyglądać jak człowiek. Z mleczkiem mi się to udało :) W takiej cenie za profesjonalny produkt zdecydowanie się opłaca.

Podsumowując:
+ jest wydajne (przy codziennym stosowaniu starczyło na ok. 1,5 mies.)
+ pięknie wygładza włosy
+ nadaje widocznego blasku
+ sprawia, że włosy są miękkie i przyjemne w dotyku
+ ułatwia rozczesywanie i stylizację włosów
+ widać, że faktycznie chroni włosy podczas stylizacji - wyglądają dobrze nawet po wysuszeniu suszarką z ciepłym nawiewem
+ po miesiącu stosowania widać, że włosy są lepiej odżywione
+ piękne opakowanie
+ wygodna pompka z atomizerem

- dostępność (sklep on-line producenta i jak na razie drogerie Hebe)
- gdy w butelce zostaje reszta kosmetyku, trzeba zdjąć atomizer i po prostu "wytrzepać" mleczko na rękę, a potem wmasować we włosy (efekt nadal dobry, ale jest to trochę niewygodne)