Eveline, Nizorex - szampon przeciwłupieżowy

Eveline, Nizorex - szampon przeciwłupieżowy

Szampon Nizorex to podwójne podejście do problemów łupieżu. W swojej nowoczesnej recepturze, szampon ten łączy skutecznie substancje przeciwłupieżowe z łagodnymi składnikami pielęgnującymi włosy i skórę głowy. Dzięki zawartości wysoce skutecznego składnika - ketokonazolu (2%) szampon działa już od pierwszego mycia włosów, opóźniając nawroty łupieżu. Skutecznie hamuje wzrost mikroskopijanego organizmu Pityrosporum ovale będącego przyczyną łupieżu, normalizuje proces odnowy komórkowej, przywraca równowagę skórze głowy.

Specjalnie opracowany kompleks pielęgnacyjny odżywia i regeneruje włosy, działa łagodząco i nawilżająco na skórę głowy, zmniejsza uczucie swędzenia. W rezultacie proces łuszczenia oraz odnowy komórkowej wraca do normy, włosy są miękkie i lśniące.

Tani i nic poza tym

Mam strasznie uparty łupież. Skoro reklamowane szampony nie zadziałały (poza jednym ale to inna rzecz) to zaczęłam kupowac te z apteki. Szampon to w sumie klon Nizorala tylko dużo tańszy. Ładnie pachnie, nieźle sie pieni ale słabo działa. Po 6 myciach nie zauważyłam żadnej różnicy. Może i działa, ale raczej na włosach z początkami łupieżu bo na silny łupież zdecydowanie odradzam!
Plus za cenę i plus za zapach. Duży minus za słabe działanie.

najtańszy

W sumie nie mam do niego zastrzeżeń, choć od razu mówię, że jakichś wielkich problemów z łupieżem nie miałam, gdy po niego sięgnęłam. Ot, zaczęło mi się dziać coś niepokojącego - skóra głowy zaczęła swędzieć, zaczął pojawiać się łupież prawdopodobnie po jakimś szamponie czy odżywce. Kupiłam jedną saszetkę i przeszło. Niestety zaraz wróciło, więc kupiłam 2 kolejne, użyłam podczas 2 myć pod rząd i póki co (odpukać) jest spokój, a już z miesiąc minął. Profilaktycznie mam jednak trzecią saszetkę na stanie... Sam szampon w użyciu podobny jest do swoich poprzedników - Nizoralu i Nizorexu - czyli trzeba go nałożyć na głowę, spienić i potrzymać chwilkę, a potem spłukać. I muszę przyznać, że pieni się najlepiej ze wszystkich, choć też nie tak, jak zwykłe szampony. Ma też przyjemniejszy zapach :) Tylko jakoś nie zauważyłam, żeby pielęgnował włosy - wysusza je może mniej niż Nizoral, ale jednak - są takie tępe i szorstkie w dotyku, dlatego w moim przypadku bez powtórnego umycia włosów normalnym szamponem i odżywki się nie obejdzie. Ale jakoś niekorzystnie na jego działanie przeciwłupieżowe to nie wpływa, więc w sumie problemu nie ma. Ogólnie polecam ten szampon jako najtańszy znany mi przeciwłupieżca z ketokenazolem. Nizoral kosztuje coś ponad 4zł za 10ml, Nizoxin chyba 2,5zł za 6ml, a Nizorex tylko 1,1zł za 5ml. I w każdym jest to samo stężenie tego ketokenazolu właśnie.