La Roche Posay, Effaclar, Lotion Astringente Micro-Exfoliante (Tonik zwężający pory skóry, mikrozłuszczający)

EFFACLAR mikrozłuszczający tonik ściągający pomaga natychmiast zredukować rozmiar porów i zapobiega ich zatykaniu, dzięki kombinacji składników aktywnych LHA, regulujących wydzielanie łoju, oczyszczających i mikrozłuszczających.

szału nie ma

Na kolana ten tonik to mnie nie powalił. A pokładałam w nim spore nadzieje, bo mam bardzo tłustą cerę z bardzo rozszerzonymi porami. Niestety, na mnie ten specyfik raczej nie działa. Sam moment aplikacji owszem - jest ok, choć czasem lekko szczypie. Niestety później odczuwam jednak nieprzyjemne uczucie ściągnięcia twarzy, a jeszcze później mam wrażenie, że moja skóra zaczyna produkować jeszcze więcej sebum. Podsumowując: nie zauważyłam, żeby ten tonik zmniejszał mi pory, nie zauważyłam, żeby zmniejszał wydzielanie sebum i wreszcie nie zauważyłam też, by miał działanie mikrozłuszczające. Drogi był, więc staram się zużyć zawartość opakowania do końca, ale - przyznać trzeba - jest to produkt wydajny i męczę tę flaszkę, i męczę, i zmęczyć nie mogę :) może na innych działa ten tonik lepiej, a to po prostu moja skóra jest wyjątkowo oporna? kto wie... :)

Dobry, tylko ta cena

W zasadzie zdanie mam to samo co w przypadku żelu do mycia twarzy z tej samej serii: jest to produkt naprawdę dobry. Tylko, że wychodzi drogo.
Po prostu. O ile za krem czy serum mogę dać więcej i robię to, tak po przemyśleniu (wpadłam kiedyś w pułapkę kupowania całych serii kosmetyków-żel, tonik, krem jeden i drugi...) uważam, że nie warto wydawać tyle na tonik. Dobry tonik jestem w stanie kupić za cenę <20zł o właściwościach podobnych do tego lub nawet nieco lepszych a najlepiej kupić półprodukty na zsk, biochemii urody i ukręcić tonik z genialnym, czystym składem samemu.

Tonik Effaclar jest naprawdę dobry:
+oczyszcza bardzo dobrze-przyjemne uczucie mrowienia po przetarciu
+odświeża skórę
+wpływa na zmniejszenie widoczności porów
+wspomaga gojenie istniejących zmian trądzikowych i zapobiega powstawaniu nowych
+nie podrażnia, nie wysusza
+świetny rano pod makijaż
+dobrze doczyszcza z makijażu po myciu na wieczór
+duża pojemność, wygodna butla, lubię szatę graficzną kosmetyków z serii Effaclar

-Jeden. istotny. Za drogi!

Używa produktu od: próbka

Miał być zamiennikiem dla lotionu Clinique

Jako, że mam cerę bardzo kapryśną i mam dość doprowadzania jej do stanu używalności po dłuższym stosowaniu nietrafionego kosmetyku, obiecałam sobie najpierw zaczynać od próbek/miniatur, żeby sprawdzić, czy w ogóle danemu kosmetykowi dać szansę.

Nabyłam swego czasu zestaw 3 kroków Clinique nr 4. Z lotionu byłam zadowolona najbardziej, ale pomyslałam o jakimś tańszym zamienniku. Ten tonik wydawał się być dobrym wyborem.

Plusy:
-nie wysusza,
-nie podrażnia,
-dobrze oczyszcza,
-skóra jest lekko nawilżona,
-przyjemny zapach.

Minusy:
-zostawia delikatną lepką powłoczkę,
-sprawia, że skóra szybciej się błyszczy.

Niestety te 2 wady sprawiają, że nie kupię pełnowymiarowego opakowania - nie po to walczę z przetłuszczaniem cery, żeby jakiś komsetyk sprawiał, że twarz się błyszczy. Uczucia lepkości po prostu nie znoszę.

La Roche Posay Skin Checker

Tonik?

Po pierwszym użyciu śmiałam się do męża, że trzeba było sobie kupić dwusetkę czystej wódki, większej różnicy oprócz ceny chyba by nie było. Śmierdzi jak wódka, jak wódka też działa. Przesusza, skóra po nim piecze, podrażnia. Nie jest tonikiem bo nie ma informacji o pH. Alkohol do cery trądzikowej? To jakiś żart? Raz na zawsze nauczka by czytać składy.

Używa produktu od: próbka

Tonik? :D A myślałam, że to spirytus, co za zmyłka!

Cóż. Myślę, że ten tonik obok przeciwtrądzikowego nie stał, nawet go nie dotykał. Pierwsze wrażenie po otwarciu: śmierdzi jak po otwarciu spirytusu. No dobra, to patrzymy skład: 2miejsce: alcohol denat. No i cud wyjaśniony. Dobrze, że dostałam tę buteleczkę, a nie kupiłam, bo chyba bym sobie w głowe strzeliła kupując denaturat za taką kasę :D. Mimo to, wypróbowałam i gorzko pożałowałam:
-szczypie jak diabli
-jest aknegenny (nie mylić z komedogenny. Komedogenność- zapchanie porów, zauważyć można po ok. 3tyg. Aknegenność, czyli pojawienie sie ropnych wyprysków - od razu i tu tak też było)
-podrażnia i wysusza

Nie rozumiem, jak w jednej linii produktów może być tak świetny krem jak Effaclar duo, który nie raz uratował mi twarz i... TO. Jeszcze w połączeniu z żelem z tej linii można sobie ze skóry zrobić papier ścierny :D. Ale żel przynajmniej nie wali alkoholem i coś tam myje. To chyba kpina, by tak renomowana marka pozwoliła sobie na wypuszczenie TAKIEGO produktu.

Zacznę od tego, że używam go od grudnia 2014 i zostało mi jeszcze około 1/4 buteleczki, czyli wydajny niby jest jest, chociaż zdarzało mi się robić przerwy w używaniu. Ale niestety jest też drogi. Do pielęgnacji stosuję właśnie ten tonik oraz emulsję micelarną Cetaphil i wydaje mi się, że to fajnie współgra. Tonik u mnie faktycznie zwęża pory i jest chyba jak dotąd najlepszym tonikiem jaki miałam. Jednakże CENA... trochę zniechęca. Jeżeli dla kogoś cena jest przystępna to polecam, ja prawdopodobnie będę szukała jakiegoś tańszego zamiennika, chociaż nie wykluczam powrotu :)

Używam tego produktu od: grudzień 2014
Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

działa

To jaką robił różnicę zobaczyłam dopiero kiedy się skonczył i przestałam go urzywac. Zmniejszenie porów i ograniczenie ich zatykania uważałam za dzieło kremu effaclar duo, bo obydwa produkty zaczelam stosowac w tym samym czasie. Dopiero kiedy skonczył mi sie tonik i stwierdziłam że nie jest mi potrzebny, zauważyłam że pory szybciej zaczęły mi sie zapychać.
To prawda że ma w skłądzie alkohol i powoduje pieczenie kiedy nałożony na otwarte stany zapalne.
Minusem jest też cena, dlatego dalej poszukuje zamiennika

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Kocham <3

Dziewczyny ten tonik jest zarąbisty! Dzięki niemu pozbyłam się w znacznym stopniu zaskórników. Przemywam nim twarz tylko na noc dlatego,że twarz się po nim szybciej świeci ale to w zupełności wystarcza. Obecenie stosuje na dzień Effaclar K a na noc tonik i DUO, rano i wieczorem myje twarz żelem z tej serii i jest rewelacja! POLECAM!!!

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Warty swojej ceny.

Bardzo dobrze oczyszcza, lagodzi podraznienia, nawet daje rade podkladowi :) nie uczula i nie sciaga. Przyjemnie pachnie, jak dla mnie bzem. Wspoldziala idealnie z kremem effaclar duo+. Cena wysoka, ale opakowanie ogromne i zel sam w sobie wydajny :)

Używam tego produktu od: Dłużej niż 3 miesiące
Ilość zużytych opakowań: Mniej niż 1

Na pewno do niego wrócę

Konczył mi się mój tonik z Vichy Normaderm, ale że to akurat ten z La Roche był na promocji, to postanowiłam tym razem spróbować. Nie zauważyłam żadnej róznicy od tego z Vichy oprócz zapachu, który mi zresztą nie przeszkadza , czyli spełnił moje oczekiwania. Skóra jest gładka, lekko naciągnieta. Pory w porządku, produkt wydajny. Nie mam sie do czego przyczepić. Podejrzewam że będę go używała na przemian w Vichy, w zależności który będzie na promocji :)

Używam tego produktu od: starczył mi chyba na niecałe trzy miesiące
Ilość zużytych opakowań: pierwsze

Powinni to wycofać

Wiele osób na pewno zna słynny system pielęgnacji Clinique, na który składają się trzy kroki : oczyszczanie, złuszczanie i nawilżanie. Kosmetyki te są jednak zbyt drogie, na dodatek cena przewyższa ich jakość, zwłaszcza mydła i kremu nawilżającego. Tworząc swój własny tańszy system takiej pielęgnacji moim zamiennikiem płynu złuszczającego Clinique został właśnie ten tonik.

Jakież to jest badziewie moi drodzy !

Wady :

1. Jako produkt do tonizowania się nie daję. Zresztą i tak większość produktów którymi myjemy twarz współcześnie ma pH zbliżone do naturalnego pH skóry. Jeśli jednak potrzebujemy czegoś do tonizowania, to to się absolutnie nie nadaje, co prawda zawiera w sobie produkty kwasowe, ale nigdzie nie ma mamy iformacji o pH tego produktu.

2 . Mikrozłuszczające własciwości tego produktu to jakieś dno. Nie odmówię mu tego, w końcu ma w swoim składzie kwas salicylowy, oraz kwas kaprilowo-salicylowy. Widocznie występują one w tak zawstydzająco niskim stężeniu bo efetków ich działa nie było żadnych. Zaskórniki nie ruszone, powierzchnia skóry nie uległa wygładzeniu, nic a nic nie poprawił.

3. Niesamowicie podrażnia skórę, piecze przy nakładaniu, przesusza, przy późniejszej aplikacji kremu skóra produkowała ogromną ilość łoju. Co z tego że zawiera glicerynę, i tak jest bardzo wysuszający. Nie zwalę całej winy na zawarty w nim alkohol, w końcu płyn Clinique też go zawiera, a jest dużo łagodniejszy ( i też dużo skuteczniejszy ) w działaniu.

4. Nasilił trądzik. W związku z niedostatecznym usuwaniem martwego naskórka, oraz dużym podrażnieniem wpływającym na wzmożoną produkcję łoju, pojawiło się jeszcze więcej nie zaskórników, ale zmian zapalnych. Co więcej jakoś trudno się one goiły. Nie dramatyzuję, to jest jego poważny problem, w ciągu jednego tygodnia używania go pojawiły się cztery mocno czerwone zmiany zapalne.

5. Tragicznie śmierdzi, nie dość że czuć od niego mocny alkohol to jeszcze perfum, taki charakterystyczny dla całej linii effaclar. Bardzo nie przyjemnie, aż w oczy szczypie.

6. Skóra po nim jest mocno zaczerwieniona.

Zalet jak dla mnie nie ma, jest drogi, a jego działanie to skandal.

No nie mam słów by wyrazić jak bardzo dla mnie okazał się nietrafiony.

Podsumowywując:

- mocno perfumowany

- drogi

- szybko odparowywuje

- do niczego

Jedynie ładnie wygląda :) ale nie dajcie się zwieść i nabrać jak ja.

Nie polecam

Ilość zużytych opakowań: 1 (200 ml)

Niestety nie...

Uwielbiam kosmetyki LRP i myślałam, że ten tonik również mnie nie zawiedzie a jednak....chyba zbyt mocny jak dla mnie. Mam cerę tłustą i wrażliwą. Po kilku dniach od rozpoczęcia stosowania tego toniku wyskoczył mi w okolicy nosa zaczerwieniony, łuszczący się i piekący placek. Na początku myślałam, że wyskoczył sobie ot tak...na chwilę przestałam stosować powyższy tonik, plama zniknęł, więc postanowiłam raz jeszcze spróbować i niestety mój &quot;placuszek&quot; ponownie wyskoczył, więc musiałam się rozstać z tonikiem ;)

Używam tego produktu od: używałam kilka dni
Ilość zużytych opakowań: nie zużyłam do końca