Avon, Nail Experts, Tough Enough Top/Base Coat (Multi-kompleks odżywczy do paznokci)

Teoretycznie ma służyć jako odżywka, wzmacniacz i utwardzacz paznokci, baza pod lakier i utrwalacz. A wiadomo, ze jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego... Ja używam tego kompleksu jako bazę pod lakier i jako taka się sprawdza, ale na pewno nie odżywia ani nie wzmacnia ani nie utwardza moich paznokci. Nieciekawy produkt.

Cena: 19,90 zł / 12 ml

pic na wodę

nic nie daje. zużylam całą buteleczkę i nie zauważylam żadnych efektów. sprzydal mi się tylko i wyłącznie jako baza pod lakier.. nie polecam.

badziewie

Nadaje się do zużycia li i jedynie pod lakier, a i to używam tylko pod lakiery ciemne, żeby uniknąć ewentualnego odbarwienia płytki. Poza tym - odżywianie i ochrona na poziomie zerowym, utwardzanie lakieru to chyba dowcip, bo twardej warstwy to coś na pewno nie zostawia. Poroniony pomysł to użycie tego samodzielnie, czyli jako np. bezbarwnego lakieru, w końcu baza pod lakier powinna się teoretycznie trzymać paznokcia - a tu obserwujemy piękne i efektowne złuszczanie się już po paru godzinach. Może wytrzymałoby dłużej, gdyby nie myć rąk i niczego nie dotykać. Jednorazowe umycie naczyń rujnuje to coś na paznokciu. Dobrze, że daje się zużyć chociaż pod lakier i zostało kupione w promocji.

Nie działa

Dobry jako bezbarwny lakier do paznokci i nic więcej. W ogóle nie odzywia paznokci, nie regeneruje, nie nawilża. Nie polecam bo szkoda kasy nawet gdy jest w promocji.

Avon Mark - relacja

dobry jako baza

działanie odżywcze? nie widziałam, ale jako baza pod lakier jest spoko, bo nieraz mi się płytka odbarwia na żółto ;/ czasem stosuje sam jako lakier bezbarwny.. niezły jak na avon

bezużyteczny

Stosowałam go rok temu, cierpliwie czekając na jakieś efekty. I nic. Nie nadawał się do niczego- nie poprawiał stanu paznokci i nie spisywał sie jako utwardzacz ani lakier podkładowy. Nie polecam

placebo

Placebo i tyle. Nie zauważyłą żadnego działania pozytywnego... Lakieru nie utrwalał, paznokci nie odżywiał ani nie utwardzał...i długo wysychał, jak wszystkie avonu...
No jeden plusik ładnie nabłyszczał lakier, ale wieczorem już matowiał.

dlaczego zielony???

Niby wszystko w porządku, utrwala lakier, wzmacnia płytke i nie odpryskuje. Ale dlaczego jest zielony? Paznokcie pomalowane bezbarwnym lakierem i pocągnięte tym kompleksem nabierają ohydny żółtawy odcień, blee. Oddałam go precz.

nijaki z tendencją na +

Multi-komplex był pierwszy specyfikiem przeznaczonym do paznokci z AVON-u, który zamówiłam. Był wtedy jeszcze w starym opakowaniu-ale muszę stwierdzić (mam go do dzisiaj), że swoją trwałością i wydajnością naprawdę mnie zadziwił! :D W ogóle ani troszkę nie zgęstniał! Doskonale spełnia rolę bazy pod lakier. Do zamówienia go skłonił mnie opis, i nazwa. Ale co do tego, że niejako ma poprawiac stan paznokci-to bzdura-efektów brak!

atrapa odżywki

Na pewno nie nadaje się na wierzchnią warstwę, bo sam bardzo szybko odpryskuje, więc jak ma chronić przed tym inny lakier ? Nie wzmacnia ani nie utwardza paznokci. Bezużyteczne.Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1

kiepski

Nie jest trwały a efektów również żadnych nie zauważyłam.<BR>Stosuję go jako bazę pod lakier i jako tako się sprawdza.<BR>Nie kupię po raz drugi.

może być

Jako baza OK, połysk w porządku, trwałości specjalnie nie przedłuża; na pewno nie żadna rewelacja, ale ujdzie.

szkoda pieniędzy

Żadnych efektów stosowania! Paznokcie nie są ani odżywione ani wzmocnione. Szkoda pieniędzy na to "cudo".