Clinique, Take the Day Off, Cleansing Balm (Balsam do demakijażu)

Clinique, Take the Day Off, Cleansing Balm (Balsam do demakijażu)

Sprawdź ceny produktu

Ten lekki balsam do demakijażu błyskawicznie usuwa makijaż z twarzy i powiek, nawet ten wykonany za pomocą najbardziej długotrwałych kosmetyków. Tuż po nałożeniu jego konsystencja przyjmuje postać płynnej oliwki, która nie wysusza skóry. Produkt odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry.

oczyszczające, nawilżające
słoiczek
mleczko
>100ml

Mój hit demakijażowy!

Aktualnie jest to mój ulubiony kosmetyk do demakijażu. Bez problemu usuwa nawet bardzo mocny makijaż, wręcz go rozpuszcza. Ma świetną konsystencję i jest bardzo wydajny. Skóra jest po nim oczyszczona i miękka. Dodatkowo do niego i tak stosuję jeszcze płyn micelarny, mleczko lub tonik. Naprawdę to cudo jest warte każdej złotówki!

Bardzo dobry

Od jakiegoś czasu zmywam twarz dwuetapowo, co bardzo sobie chwalę. Do tej pory najlepiej sprawdzał mi się osławiony olejek DHC, więc siłą rzeczy będę ten balsam porównywać do tego olejku.

Wydajność obu kosmetyków jest u mnie dość podobna. Take the day off musiałm brać nieco mniej niż olejku DHC, ponadto stała konsystencja sprawiała, że nic się mi przypadkiem z dłoni nie wylało i nie zmarnowało.

Oba kosmetyki bardzo wydajne i nieperfumowane, co moja wrażliwa cera i nos przyjmują z wdzięcznością.

Oba kosmetyki podobnie skutecznie zmywają makijaż, cera po nich też zostaje podobnie czysta, miękka i czyściutka. Zawsze jednak wszystko i tak domywam żelem lub pianką. To, lekko przechyla szalę na korzyść balsamu Clinique to fakt, że zostawia znacznie mniejszą i krócej utrzymującą się mgłę na oczach a przy odrobinie wprawy mgły można w ogóle uniknąć. Niestety, przy olejku DHC mgła zdarzała mi się dość często.

Produkt jest wydajny - miniatura 15ml wystarczyło mi na prawie 3 tygodnie, co przy 125ml produktu daje około 5-6 miesiący używania. Nie wiem, czy kupię ponownie, bo mam na oku jeszcze inne balsamy do demakijażu.

Szkoda tylko, że w miniaturce nie ma choć tyciej szpatułki (nie wiem, jak jest w pełnowymiarowej wersji).

Dobrze sobie radzi

Miałam ten produkt w opakowaniu miniaturowym 15 ml.
To rodzaj masełka, który nabieramy szpatułką . Rozpuszcza sie pod wpływem ciepła.
Rozsmarowujemy go na twarzy , dobrze rozpuszcza makijaż . Po wszystkim używam jeszcze żelu do mycia twarzy. Mam wtedy pewność, że mam nieskazitelnie czystą twarz.
Produkt nie podrażnia i nie wysusza skóry.
Zapach raczej neutralny.
Jak na tak małe opakowanie muszę przyznać, że produkt jest bardzo wydajny. Miniaturka wystarczyła mi na ponad 2 tygodnie.

Cena niestety nie jest niska i to jedyne zastrzeżenie do tego produktu.
Cieszę się, że miałam możliwośc przetestowania tego produktu.
Czy wrócę, nie wiem. Może nabędę jeszcze miniaturkę. Jednak cena ok 150 zł za 125 ml uważam, ze jest zbyt wysoka.

Niezbędnik w wieczornym demakijażu

Balsam do demakijażu Clinique to mój ulubiony produkt tego kalibru.

Balsam jest bezzapachowy, fantastycznie rozpływa się na twarzy, zmieniając swoją konsystencję w delikatne mleczko. Take the Day Off radzi sobie z każdym makijażem, zmywa kryjące podkłady, wodoodporny makijaż.

Używam wraz z produktem myjącym na bazie wody, jako pierwszy etap pielęgnacji.

Dobry demakijaż

Fajny balsam myjący. Rzeczywiście bardzo dobrze zmywa makijaż, nawet oka. Nie zapycha i nie drażni oczu.
Niestety dla mnie trochę za drogi, ale bardzo wydajny produkt.

Nie ma lepszego!

Przetestowałam wiele różnych produktów do demakijażu i zawsze było w nich jakieś większe lub mniejsze "ale".
Jednak, gdy odkryłam Clinique Take the Day Off nie zamienię już go na nic innego. Wreszcie pożegnałam się z czarnymi śladami na ręczniku, "pandą" pod oczami rano po niedokładnym zmyciu makijażu (a wieczorem wydawało się, że wszystko się zmyło...), piekącymi oczami, wypryskami i wieloma innymi wadami. Zmywanie makijażu z tym produktem jest szybkie, łatwe i dokładne. Nakładam trochę na dłonie i masuję twarz i oczy. Potem przemywam mydłem, żeby usunąć tłusty film z resztkami makijażu i tyle :)
Jedyne moje malutkie, maleńkie, malusieńkie "ale" to cena produktu, ale jest niesamowicie wydajny, więc można mu to wybaczyć.

Idealny demakijaż

Nasze spotkanie było czystym przypadkiem. Ale od razu wybuchła między nami ogromna miłość. Uwielbiam demakijaż, który ma w konieczności kontakt z wodą. Balm jest idealny ma delikatną konsystencję, domywa nawet najtrwalszy i wodoodporny makijaż, nie wysusza skóry. Nawet kiedy dostanie się do oczu nie piecze i nie powoduje "mgły". Jest bardzo wydajny- opakowanie starcza nawet na 3 miesiące ponieważ wystarczy odrobina do zmycia całej twarzy.

Nie wykluczam kolejnego zakupu.

Wydajny, jedno opakowanie miałam prawie rok. Zmywa makijaż, ale nie nadaje się do oczu bo są jakby "za mgłą" po jego użyciu. Zapach też ma trochę "olejkowaty", ale da się przyzwyczaić. Najbardziej na plus przemawia do mnie jego stała konsystencja, nie ma ryzyka, że wyleje się w walizce.

Robi to co trzeba

Robi to co trzeba ,czyli zmywa makijaż w sposób ultra delikatny. Nie zapycha i radzi sobie z każdym makijażem. Myśle ,że pewnie da się znaleść jakieś zamienniki ,ale jeszcze nic podobnego nie znalazłam ,a używałam sporo takich kosmetyków. Mimo ceny jest wydajny ,no i nigdy mnie nie zawiódł

cudo dla osób z suchą i wrażliwą skórą

mając ekstremalnie suchą i wrażliwą skórę, od dawna szukałam czegoś do demakijażu, co nie będzie wymagało dużej ilości dotykania twarzy - każdy z wrażliwą skórą wie o co chodzi. ktoś mi kiedyś polecił ten produkt i jest to najlepsza rzecz jaka mnie ostatnio spotkała. Mała ilość rozpuszcza cały makijaż na twarzy, woda bez problemu wszystko zmywa. Minusem jest cena, ale dobrym zamiennikiem (chociaż nie tak skutecznym) jest produkt z Body Shopu, rumiankowy balsam do demakijażu.

Oj nie...

Kto czyta moje recenzje ten wie, że jestem śmiertelnie obrażona na Clinique z prostego powodu. To jedna z Trzech Jeźdzców Apokalipsy (Clarins_Vichy_Clinique), która powoduje u mnie natychmiastową reakcję obronną cery w postaci bolących kretowisk i gul. Leczenie ich zajmuje mi tygodnie i jest to przeze mnie udowodnione naukowo co potwierdzam własną twarzą. Zakupiłam nie wiem po co na kiermaszu Estee Lauder za pół ceny.. Zmywanie makijażu tym wynalazkiem to jakiś smętny żart. Oczy pokrywa mgłą na długo po demakijażu. Fluid, cienie bronzer rozmazuje i wtłacza w pory jeszcze bardziej niż przez cały dzień miały ku temu okazję. Całość finalnie zamiast czystości jest pokryte tłustym filmem. Nie wiem czy to jest produkt uboczny jakiś innych kremów czy jak. Ja nie polecam! Jedyny krem który bez żalu roztopiłam wrzątkiem i spłynął w ciemność.. Za tą cenę lepiej kupić sobie nową święcę Yankee..

Jeden z najlepszych kosmetyków wszechczasów!

Czaiłam się na ten balsam prawie rok. Jednak za każdym razem, gdy myślałam o zakupie, było mi szkoda kasy na słoiczek smalcu. Aż pewnego dnia, moja ulubiona drogeria internetowa zrobiła wyprzedaż, i tak stałam się szczęśliwą posiadaczką owego balsamu. Teraz wiem, że jest wart każdych pieniędzy.

Balsam zamknięty jest w ślicznym, płaskim, fioletowym słoiczku ze srebrną zakrętką. Słoiczek ten wypełniony jest bo brzegi czymś, co na pierwszy rzut oka rzeczywiście przypomina smalec. Lecz nic bardziej mylnego. To jakaś magiczna substancja, która w kontakcie z ciepłem skóry zamienia się w aksamitny olejek.

Pierwszą moją myślą było coś w stylu ło matko bosko, jak ja to stamtąd wygrzebię. A grzebaniem we wszelakich mazidłach to ja się brzydzę. Na szczęście zmartwiłam się na wyrost, ponieważ wystarczy jedynie przyłożyć dłoń do kosmetyku i delikatnie nabrać na palce odpowiednią ilość. Uwierzcie mi, naprawdę nie potrzeba go dużo.

Działanie:

Jak już wspomniałam, balsam w kontakcie ze skórą zmienia się w olejek. A przynajmniej w coś co przypomina olejek, ale chyba nie do końca nim jest, ponieważ zmywa się do czysta i bez problemu. Wystarczy opłukać twarz wodą, lub przetrzeć ją ciepłym, mokrym ręcznikiem i nie zostaje po nim żaden ślad. Żaden tłusty film, żadna tłusta, lepka warstwa, no po prostu nic. Twarz jest czysta, mięciutka, brak jakiegokolwiek śladu przesuszenia, czy podrażnienia. Nie odczuwam żadnego ściągnięcia, a jedynie delikatne nawilżenie. Po użyciu balsamu twarzy nie trzeba już katować żelem, czy mydłem. Od razu można przechodzić do następnej fazy pielęgnacji.

Co do kwestii usuwaniu makijażu, to byłam i jestem pod ogromnym wrażeniem działania balsamu. Są dni, kiedy nie chce mi się malować. Lecz przeważnie noszę na twarzy, a raczej na oczach, ciężką artylerię w postaci wodoodpornej maskary, takiegoż eyelinera, czarnej kredki w dużych ilościach, żelu do brwi, ciemnych cieni do powiek, oraz bazy do nich. Ostatnio eksperymentuję z czarnym pigmentem od Inglota. Byłam przerażona, ponieważ to cholerstwo mimo iż piękne, to niczym nie chciało się zmyć. Tarłam i tarłam, mydłem, mleczkiem, kremem, oliwką, i jedyne co osiągnęłam to czerwone oczy, podrażnioną skórę i smugi na twarzy. Balsam Clinique pozbył się pigmentu w całości, w niecałą minutę. I nawet specjalnie nie musiałam się starać. Bo wystarczy rozmazać go trochę po oczach i rozpuszcza wszystko, co się na nich znajduje. Radzi sobie z każdą, nawet najczarniejszą i najbardziej wodoodporną kolorówką do oczu. I robi to bez jakiegokolwiek podrażnienia. Nie ma mowy, żeby coś zapiekło, nawet jeśli przypadkiem dostanie się troszkę balsamu do oka. W tym przypadku również wystarczy resztkę mejkapu zmyć wodą, lub przetrzeć ręcznikiem. Nie uświadczycie nawet jednej smugi. Balsam działa o niebo lepiej, szybciej i delikatniej, od każdego mleczka, z jakim miałam styczność. Nawet tym najdroższym. Największą jego przewagą jest to, że po prostu nie trzeba niczego trzeć, a sam demakijaż zmienia się w przyjemny masaż.

Podkład, róż, bronzer oraz szminka zmywa równie szybko i równie delikatnie.

Balsam nie wysusza nawet bardzo suchej i wrażliwej skóry. Testowała go moja przyjaciółka z najbardziej delikatną skórą, jaką znam i nie wyrządził jej krzywdy. Przy najbliższej okazji, sprezentuję go jej.

Zapach niby jest, a niby go nie ma. Delikatny, prawie niewyczuwalny i bardzo naturalny. Charakterystyczna rzecz dla Clinique, których kosmetyki są bezzapachowe. Nie przeszkadza mi to.

Cena, teraz już wiem, że jaka by nie była to i tak nie jest straszna. Za taką jakość jestem w stanie zapłacić każdą sumę.

Jestem oczarowana balsamem, pod każdym względem. Taki niepozorny, a tak fantastycznie działa!

Z wielką przyjemnością umieszczam go w moich hitach, oraz na miejscu numer 1 wśród kosmetyków do oczyszczania twarzy.

Polecam!