MED, Sztyft ochronny dla ust wrażliwych i szorstkich jeżówka purpurowa

MED, Sztyft ochronny dla ust wrażliwych i szorstkich jeżówka purpurowa

Leczniczy sztyft, który zapobiega pękaniu ust i powstawaniu na ich powierzchni pęcherzyków. Skutecznie pielęgnuje i łagodzi podrażnienia. Utrzymuje optymalny poziom nawilżenia i natłuszczenia ust. Filtr przeciwsłoneczny LSF 6 chroni je przed szkodliwymi promieniami UV.

Przeciętny

Sztyft Schelera jest dość twardy, łatwo się rozsmarowuje. Nabłyszcza usta, nie nadając im przy tym zielonkawego zabarwienia, czego się obawiałam, zważywszy na jego kolor i doświadczenia z innymi tego typu kosmetykami. Opakowanie wygodne i szczelne.
Wedle informacji producenta, pomadka ma służyć pielęgnacji ust wrażliwych i szorstkich, czyli takich jak moje. Niestety, ten "leczniczy sztyft" nie oferuje nic poza lekkim nawilżeniem i natłuszczeniem warg. Nałożony na spierzchnięte usta przynosi zaledwie chwilowe ukojenie. Działa jak zwykła wazelina, a to dla mnie zbyt mało.

Używam tego produktu od: dwa miesiące

świetny choć niedoceniany

Jestem bardzo zadowolona z tego balsamu. Nie jest on bardzo popularny, nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie na tle wszystkich innych cukierkowych, kolorowych balsamów, ale za to jak działa... :)
Jest on w formie twardego "woskowego" sztyftu (przez tą woskowość- wazelinowość nie dałam mu 5 gwiazdek), dość "zwartego": nie topi się, nie kruszy, nie zmienia swojej formy w kontakcie z ciepłem ust (co zdarza się wielu innym tego typu balsamom) czy innej części ciała- mozna go śmiało nosić w kieszeni spodni czy bluzy.
Kolor ma zielony, co może odrzucać, ale zupełnie nie barwi warg; ma delikatny, dla mnie przyjemny zapach. Dość długo utrzymuje się na ustach- pozostawia na nich jakby "woskową" warstewkę; z tego względu świetnie sprawdza się w zimie i na wietrze; chroni usta przed pierzchnięciem, wygładza naskórek, łagodzi też podrażnienia, pomaga na piekące od mrozu czy słońca usta.
Dodatkowo pięknie nabłyszcza wargi, może nie aż tak jak błyszczyk, nieco subtelniej i delikatniej, ale mnie ten efekt bardzo się podobał.
Poza tym:
+ za wydajność