MacKar, Skarb Matki, Oliwka pielęgnacyjna w żelu

MacKar, Skarb Matki, Oliwka pielęgnacyjna w żelu

Łagodna oliwka pielęgnacyjna w żelu do stosowania już od pierwszych dni życia. Odżywia i chroni skórę. Zatrzymuje kilkakrotnie więcej wilgoci niż zwykła oliwka. Idealna do stosowania przy każdej zmianie pieluszek oraz do nawilżania całego ciała. Zabezpiecza przed otarciami i odparzeniami. Doskonale się wchłania i nie brudzi bielizny.
Witamina E neutralizuje wolne rodniki, podwyższa zdolność utrzymywanie prawidłowej wilgotności skóry. Sprawia że skóra jest gładka i aksamitna w dotyku.
Nie zawiera barwników i konserwantów. Polecana dla dzieci ze skłonnością do alergii.

Skóra
wrażliwa, sucha
oliwki
żel
w tubie
100 – 250ml

Jest dobrze.

Oliwkę kupiłam z ciekawości. Nigdy wcześniej nie słyszałam o Skarbie Matki, niewiele też na temat ich produktów znalazłam w internecie.
Nie przestraszył mnie skład i tak demonizowana parafina na pierwszym miejscu.
Wbrew pozorom to całkiem przydatny składnik w pielęgnacji skóry atopowej dorosłych jak i dzieci. Kiedyś unikałam i po krótkiej przygodzie z oliwkami Johnsona (nie polecam) i Bambino, przerzuciłam się na Hipp i Babydream fur Mama.
Jednak nie taki diabeł straszny...

Oliwka ma ciekawą postać żelu (jest lżejszy niż w produktach Johnson) . Nie ścieka z dłoni, bez trudu się rozsmarowuje. Jest naprawdę komfortowa. Nie lepi się, nie klei. Łatwo wycisnąć odpowiednią porcję z tubki ( z oliwką J. musiałam się siłować). Posiada raczej przyjemny, delikatny, niedrażniący zapach przypominający świeżo upieczony biszkopt.
Bardzo dobrze pielęgnuje skórę, wygładza, uelastycznia, co ciekawe bardziej nawilża niż natłuszcza. Bardzo dobrze się wchłania. W zasadzie nie czuć jej na skórze. Nie brudzi bielizny, ręczników, pościeli, ubrań.
Łagodzi, zmniejsza zaczerwienienia i suchość skóry. Jest naprawdę dobra.
Nie zawiodłam się i pewnie kiedyś jeszcze po nią sięgnę.

super!

Stosowaliśmy ją by nawilżyć i natłuścić wysuszoną skórę u taty. Więc miała okazję zostać przetestowana na extremalnie zniszczonej skórze osoby ciężko chorej. Działała m.in na odleżyny. I powiem tak oliwka jest genialna. Skóra po niej robiła się delikatna, odpowiednio nawilżona. Naskórek został zregenerowany i sukcesyjnie przestawał się łuszczyć.
Dodatkowo oliwka ma piękny niby migdałowy zapach.
Jest gęsta i przyjemnie się ją rozprowadza na skórze. Ma poręcznie opakowanie z którego bez problemu można do końca wydobyć kosmetyk. Jedyna wada to pojemność i cena. Szkoda że nie robią większych bardziej ekonomicznych opakowań.
Ja napewno do niej będę powracać gdy będę musiała stosować oliwkę. I także w przyszłości moje dziecko będzie natłuszczane tą właśnie oliwką.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Nieznane genialne polskie

Oliwka jest super w żelu, lekko się rozprowadza, jest antyalergiczna i bardzo wydajna i za niesamowitą cenę. Trochę mi tylko żal, że tak mało znane i ciężkie do kupienia, jest to jedyna oliwka po którym Maćkowi nie łuszczyła się skóra, poleciła nam ją pani pediatra, kupowaliśmy hurtowo i wszyscy byli zachwyceni