Blue Sensitive, Hydra Tender Soothing and Moisturizing Mask (Kojąca i nawilżająca maseczka)

Dla każdego rodzaju cery, zwłaszcza dla wrażliwej i narażonej na podrażnienia.

Aksamitnie delikatna maseczka wygładza i nawilża delikatną skórę. Pomaga redukować zaczerwienienia, pieczenie skóry i wzmacnia naczynka. Odżywcza formuła maseczki natychmiast łagodzi i wygładza skórę. Wzbogacona o odżywczy, skandynawski olej canola oraz czystą, arktyczną, źródlaną wodę.

Miękkie nawilżenie

Bardzo dobrze nawilżająca maseczka.

Produkt jest w formie bezbarwnego żelu, za co chwała mu, bo nie muszę nakładać jej kilogramami - wystarczy cienka warstwa, więcej i tak się nie wchłonie. Pachnie dość lekko i świeżo, błyskawicznie się nakłada. Gorzej z wchłanianiem, przez pierwsze 15 minut po prostu sobie leży na twarzy. Potem stopniowo znika, dogłębnie nawilżając naskórek. Zostawiam ją na noc, przylepiając się do poduszki, ale rano skóra jest cudownie miękka, nawilżona i wypoczęta. Działanie utrzymuje się na tyle długo, że od kiedy jej używam nie widziałam żadnych suchych skórek.

Natomiast dyskusyjną sprawa jest jej "działalność" kojąca. Po mocnym peelingu czy innym oczyszczaniu twarzy przy nakładaniu maseczki skóra wręcz szczypie, i to zauważalnie. Nie mniej jednak, co wydaje się całkiem nielogiczne :crazy:, owo pieczenie daje uczucie chłodu i, o przewrotna naturo, ukojenia. Zresztą bardzo szybko przechodzi i zostaje samo ukojenie.

Bardzo polecam suchym a nawet wrażliwym cerom, nie bojącym się chwilowego uszczypnięcia ;)

Używam tego produktu od:kwiecień 07

Bardzo dobra

Maseczka o lekkiej, pół żelowej konsystencji. Faktycznie szczypie co jakoś kłóci się z działaniem kojącym niemniej świetnie nawilża, rozjaśnia i wygładza. Sprawia, że skóra wygląda na oczyszczoną, uspokojoną i miękką. Najlepsza spośród wszystkich wypróbowanych przeze mnie maseczek.
Ja nakładam ją na Plasmalgel Thalgo, trzymam ten duet na twarzy 20/30 minut. Zawsze mam potem wyciszoną, nawilżoną i ładnie wyglądającą skórę. Gorąco polecam, maseczka nie jest wydajna ale wobec wszystkich zalet jest to niezauważalny minus.

Używam tego kosmetyku od: pół roku
ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Kojąca!?

Ciekawy produkt... maseczka kojąca, która opętańczo szczypie... Wrażliwcom i osobom o cerze rzeczywiście podażnionej zdecydowanie nie polecam - zwariują od "kojących" właściwości tej maseczki. Pierwszy raz położyłam ją na lekko zaczerwienioną cerę i na mojej twarzy rozpętało się piekło. Co ciekawe, nie towarzyszyło mu uczucie gorąca, więc postanowiłam nie zmywać od razu (przyszło mi to z trudem) i zobaczyć, co z tego wyniknie. Maseczka szczypiąc jednocześnie chłodzi skórę, a uczucie pieczenia powoli znika. Krzywdy nie czyni, wprost przeciwnie, rozjaśnia skórę i naprawdę bardzo mocno nawilża. Maseczka ma lekką, sorbetowatą konsystencję i przypuszczam, że to tej konsystencji właśnie zawdzięczam pieczenie skóry, bo większość tak skonstruowanych kosmetyków działa na mnie w ten sposób. Można ją potrzymać na twarzy długo - nie przeszkadza (jak już przestanie szczypać), nie ściąga skóry, ani jej nie zakleja. Ogólnie godna polecenia jako nawilżacz, bo to czyni znakomicie, ale kojenia skóry z jej pomocą stanowczo nie polecam...