Divinora, Protective Base for the Eyelids (Baza pod cienie)

Divinora, Protective Base for the Eyelids (Baza pod cienie)

Jeden z sekretów makijażu Guerlain - delikatny, miękki, transparentny krem wygładza i wyrównuje koloryt powieki przygotowuąc ją do aplikacji cieni. Dodatkowo posiada właściwości pielęgnujące - formuła przeciw wysuszaniu tworzy delikatny film na powiece zapewniający uczucie komfortu przez caly dzień.

Wstyd, żeby taka dobra firma wypuszczała coś takiego na rynek

Zaznaczę na początku, że mam tłuste powieki i z punktu widzenia właśnie posiadaczki problematycznych powiek piszę tę recenzję, być może na bardziej standardowych powiekach sprawuje się inaczej.

Od zawsze miałam problem z powiekami - co bym nie zrobiła, makijaż po godzinie tak czy siak z nich spływał, na studiach przestałam się już nawet bawić w noszenie ze sobą cienia do poprawek, bo to i tak nic nie dawało - przynajmniej nie na długo.

Z zachwytem znalazłam u mamy w kosmetyczce bazę Guerlain, nie wiedziałam wtedy nawet, że coś takiego jak bazy istnieje. Nie testując nawet pognałam do Sephory i kupiłam.

Piękne pudełko, wiadomo, rzecz ciesząca oko jak wszystko tej marki.
Niezły zapach.
Aplikacja znośna.
Niestety szybko kruszeje.
Ale wszystkie te cechy są nieistotne w świetle głównej wady - ta baza minimalnie przedłuża trwałość cieni. Zamiast po godzinie, spływały w załamania powiek po dwóch godzinach - też mi sukces.

Widzę, że inne osoby piszą, że basa ładnie podbija kolor cienia - może i coś w tym jest, ale ja nie po to ją kupiłam, tylko po to, żeby makijaż przetrwał chociaż z pół dnia. Ale żeby zachować obiektywizm za to podbijanie, za opakowanie i przyjemność stosowania daję dwie gwiazdki.

Po tej bazie stosowałam jeszcze Estee Lauder, której recenzję zaraz dodam - równie niepochlebną. A potem trafiłam na Joko i stał sie cud!

Używam tego produktu od: używałam 2 lata temu

Ilość całych opakowań: jedno całe

Szybko wysycha

Jedyna baza pod cienie, jakiej używałam faktycznie jest rewelacyjna, nie trzeba w ogole poprawiać makijażu w ciągu dnia, cień jest tak samo nieskazitelny ale jest to ALE: gęsta konsystencja, trudno nabrać precyzyjnie i zostaje na brzegach tego mini słoiczka, a trudno w porannym pośpiechu poświęcać czas na wycieranie brzegów.

W efekcie produkt wysycha i staje się bezużyteczny, przestałam go używać, bardzo trudno ją rozprowadzić.
Próbowałam usuwać górną, wyschniętą warstwę by nabrać produkt spod spodu, ale jest to żmudne, baza jest jak plastelina.

W podsumowaniu, świeżo po zakupie doskonały, ale szybko traci swoje zalety przez niedoskonałość opakowania. A tak byłoby 5 gwiazdek..

Powinnam zakupić nową, ale tym razem chyba spróbuje ArtDeco, dużo o tej bazie słyszałam i widze że w opiniach tutaj też jest o niej wzmianka.

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: to samo

zawiedziona !!!

jestem autentycznie zawiedziona ta baza !!! bo po co płacic 115 zł gdy baza art deco za 39 jest lepsza badz taka sama ???
baza guerlaina nie jest odkrywcza , owszem trzyma cienie ale bez rewelacji , a i tak wydaje mi sie ze kolorystycznie lepiej wygladaja z artdeco !! podsumowujac sorry ale chyba tylko dla snobów, opakowanie ładne typowo guerlainowskie , zapachu róż brak
nigdy wiecej

Używam tego produktu od: jakis czas
Ilość zużytych opakowań:w trakcie

Co to jest strobing? [Odpowiadają mężczyźni]

mozna,niekoniecznie

Baza ma śliczne opakowanie. Nieszczególnie pachnie niestety...Ale ostatecznie nie perfumuję sie nią. Jest bardziej pudrowa niż art deco, i wygładza powiekę, łatwo sie rozprowadza. Bardo mocno przedłuża trwałość cieni, w zasadzie w nieskończoność...Intensyfikuje kolor cieni - tutaj dziwna sprawa:testowalam te same cienie na bazie art deco i guerlain, i maja troche inny odcien! Baza guerlain pozwala na zrobienie "przydymionego oka", co byloby trudne z baza art deco...Ogólem swietny produkt, zwlaszcza ze producent obiecuje walory pielegnacyjne, odejmuje 5* za cene,zwlaszcza ze roznice z art deco sa dosc subtelne...Używam tego produktu od:tygodnia
Ilość zużytych opakowań:jw
Odejmuję * bo jednak nie widzę tak naprawdę przyczyny, dla której warto byłoby płacić 3 razi więcej za tę bazę niż za art deco.

Jednak nie taka super:(

Jest delikatna,leciutka,mieciutka:).Cienie rozprowadzaja sie na niej idealnie,maja bardziej intensywny kolor,o wiele dluzej wytrzymuja na powiece.Jest malutka,ale strasznie wydajna.Niestety ja tam nie czuje zapachu róz,dla mnie brzydko niestety pachnie.Ale bardzo polecam.Choc nie wiem czy ja kupie ponownie,chce wyprobowac tansza baze Artdeco.
Edit:używam teraz bazy ArtDeco,która jest duuużo tańsza-za to odejmuję jeszcze jedną gwiazdkę, oraz cienie na niej trwają jeszcze dłużej-za do kolejną gwiazdkę.
Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań:w trakcie drugiego.

skarbeczek ;)

Bardzo lubię tą bazę - jest mięciutka i fantastycznie się rozprowadza - lekko i z poślizgiem, wygładza powiekę, daje optyczny efekt rozświetlenia - odrobina różowej poświaty ożywia oko. Przepięknie pachnie różami. Dodatkowo wyczuwam bardzo przyjemny efekt nawilżenia powiek. Cienie na tak przygotowanym oku rozprowadzają się lepiej i trwają dłużej. Czego chcieć więcej... chyba tylko niższej ceny ;) Mogła by być też ciut wydajniejsza. Choć jest dużo droższa, jednak zdecydowanie przewyższa bazę ArtDeco.