Klorane, Shampooing au Beurre de Mangue (Szampon na bazie masła mango)

Klorane, Shampooing au Beurre de Mangue (Szampon na bazie masła mango)

Szampon Klorane na bazie masła z mango to intensywna kuracja odżywcza dla suchych i zniszczonych włosów. Zamyka łuski oraz odbudowuje płaszcz lipidowy włosów, chroniąc je przed wysuszeniem. Odżywione i wzmocnione włosy odzyskują miękkość i elastyczność.

W 2017 roku skład uległ zmianie. Obecny skład to:

Zdecydowanie moj hit

W poszukiwaniu szamponu do mojej wrazliwej skory glowy natknelam sie w aptece na ten szampon (byl w promocji za 18zl). Mam bardzo wrazliwa skore glowy, ktora nie kazdy szampon czy odzywke akceptuje... Ale ten szampon moje wlosy i skora glowy bardzo polubily. Wlosy po nim sa miekkie i latwiej sie rozczesuja. Zapach przepiekny!!! Nie podraznia. Poki co pozostaje mu wierna :-)

Nic specjalnego

Szampon mnie jakoś bardzo nie powalił, od przypadkowych drogeryjnych różni się według moich włosów głównie brakiem silikonów. Czy to różnica na plus? No nie wiem, przynajmniej byłoby łatwiej rozczesać splątania.

Działanie: Szampon mocno myjący. Moi zdaniem powierzchnię włosów i skóry odtłuszcza mocno, radząc sobie zarówno z olejami, jak i większością stylizatorów (lakierem, żelem czy pianką). Niestety, jest przy tym wysuszający, nieprzyjemny, pozostawia włosy trochę szorstkie i wysuszone, a przede wszystkim plączące się i matowe. Być może przy niskoporowatych włosach sprawdza się lepiej, ale moje wyskopory go ewidentnie nie lubią i reagują nie niego przesuszeniem. Plusem jest delikatna konsystencja, która może nie rozprowadza się jak marzenie, za to daje drobną, kremową pianę, więc idzie w parze z dobrą wydajnością. Podoba mi się także zapach.

Na plus:
-dobrze myje
-wydajność jest w porządku
-ma ładny, zachowawczy zapach
-miękka, estetyczna i wygodna butelka

Na minus:
-pozostawia włosy matowe i splątane
-wysusza włosy
-cena oderwana od jakości

Gdyby kosztował dyszkę, mogłabym go ocenić na ,,tak sobie. W tej cenie jest po prostu słabeuszem.

Świetny szampon.

Super działa na moje zniszczone od codziennego mycia, suszenia i prostowania włosy. Pięknie pachnie. Jest nawet wydajny. Włosy są zadbane po nim. Jedyny minus to oczywiście cena. Ogólnie bardzo przyjemny kosmetyk. Polecam, zwłaszcza na promocji!!!

Grzywka na jeden wieczór

Taki sobie

Szampon który ani nie jest najgorszy ani nie jest jakąś rewelacją.Pieni się w miarę,nadaje włosom jakąś tam gładkość,domywa włosy.
Zapach mi nie podszedł.
Cena też nie jest pozytywna więc szukam dalej :)

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

ok

początkowo szampon mnie zachwycił, włosy były po nim sypkie i łatwo się rozczesywały, po dłuższym użytkowaniu jakby wysuszał włosy, stawały się coraz bardziej matowe i nieciekawe.

Ilość zużytych opakowań: 200 ml

Nic sie nie pieni, ciezko sie go uzywa

Jak na szampon jest zbyt gesty. Wogole sie nie pieni nawet po rozcienczeniu z woda. Dostalam go od klientki i wyladowal w koszu na smieci. Nawet moj tz nie chciał nim myc wlosow. Jedyny plus to zapach i ze jest na bazie naturalnych skladnikow. Wyprodukowany ekologicznie. Zbyt mala butelka.

Ulubiony! :)

Szampon dostałam w prezencie razem z odżywką. Na początku nie byłam do niego przekonana, wydawało mi się, że jest całkiem przeciętny i w dodatku powoduje u mnie świąd skóry głowy.

Jednak po dłuższym stosowaniu stał się moim ulubionym szamponem! :D Szampon przede wszystkim jest bardzo przyjemny w użytkowaniu - niesamowicie mocno się pieni i przepięknie pachnie owocem mango. Dzięki gęstej konsystencji jest też bardzo wydajny.

Jeśli chodzi o działanie, ja bym bardziej nazwała je wygładzeniem niż odżywieniem. Po użyciu szamponu (a zwłaszcza w połączeniu z odżywką) włosy niesamowicie się błyszczą! Są również wygładzone, miłe w dotyku i świetnie się układają, jak po żadnym innym szamponie - naprawdę :) Do tego zdecydowanie mniej się puszą, co jest niestety moją zmorą.

Obawiałam się także, że kremowy szampon spowoduje szybsze przetłuszczanie się włosów - jednak jest całkiem odwrotnie - po użyciu szamponu włosy są świeże dłużej niż zwykle! Głowa też już nie swędzi ;)

Będę próbować jeszcze innych produktów Klorane, ale do tego szamponu na pewno jeszcze kiedyś wrócę :)

Używam tego produktu od: 3 mięsięcy
Ilość zużytych opakowań: 1 całe 200ml

Pozytywne mango

Szampon Klorane na bazie masła mangowego charakteryzuje się przyjemnym, świeżym, relaksującym zapachem. Zapach nie jest trwały, nie jest mocno wyczuwalny na umytych nim włosach.
Szampon ma dosyć zwartą, gęstą, kremową konsystencję i pomarańczowy, energetyzujący kolor. Już nawet niewielka ilość szamponu pozwala na wytworzenie wystarczającej do umycia włosów ilości piany. Piana jest gęsta, kremowa i treściwa. Szampon bardzo dobrze oczyszcza włosy. Jednokrotne umycie pozwala na efektywne oczyszczenie włosów z suchego szamponu dodającego włosom objętości Batiste, który to dosyć mocno obciąża i skleja włosy. Szampon Klorane jest przy tym wydajny.
Szampon dobrze się spłukuje, nie jest ciężki, nie obciąża i nie wysusza włosów. Nie wysusza i nie podrażnia skóry głowy. Włosy po umyciu dobrze się układają, są miękkie, ale dosyć sztywne, lśniące, wygładzone, przyjemne w dotyku. Dość dobrze się rozczesują, szybko schną.
Plastik, z którego wykonana jest butelka, jest mało plastyczny i ciężko wydobyć ostatnią porcję szamponu. Niemniej jednak butelkę można postawić do góry dnem celem zużycia szamponu do końca. Butelka jest przezroczysta, widzimy na bieżąco, ile szamponu jeszcze zostało. Szampon wygodnie się dozuje, nadmiar nie wylewa się z butelki.
Na uwagę zasługuje fakt, że szampon dostępny jest w butelkach o różnych pojemnościach. Na wakacyjny wyjazd zabrałam butelkę o pojemności 100 ml dodaną gratis do pełnowymiarowego szamponu o pojemności 200 ml. Butelka sprawdziła się w podróży, jest bezpieczna i bezawaryjna.

Używam tego produktu od: przez okres około 4 m-cy (na zmianę z innym szamponem)
Ilość zużytych opakowań: 1 x 200 ml, 2 x 100 ml

Świetny szampon

Szampon jest naprawdę świetny, włosy po nim są nawilżone i błyszczące. Nie obciąża włosów.

Doskonale radzi sobie ze zmywaniem olejów z włosów (już po pierwszym myciu!).

Piękny zapach i poręczna butelka. Bardzo wydajny - na moje długie włosy (za łopatki) starczała naprawdę niewielka ilość - szampon ma gęstą konsystencję, więc nic nie "uciekało" przez palce podczas mycia. Włosy myję codziennie, a mała buteleczka wystarczyła mi na cały miesiąc.

Jestem z niego bardzo zadowolona i na pewno do niego wrócę, bo mam w planach wypróbowanie jeszcze Klorane z piwonią :)

Pół gwiazdki odejmuję za cenę :)

Ilość zużytych opakowań: 1 mniejsze (bodajże 200 ml)

szampon na 5 gwiazdek

Szampon bardzo dobrze sprawdził się na moich cienkich włosach, nie obciążając ich (zwykle szampony nawilżające nie nadają się do moich włosów).

Szampon delikatnie myje, włosy są po nim nawilżone, mniej się puszą i elektryzują (co jest zimą zbawienne).
Włosy po nim cudownie się błyszczą i super rozczesują.

Dodam jeszcze, że szampon poradził też sobie z suchą skórą głowy :) , odkąd zaczęłam go używać, problem zniknął :D

Czy wzmocnił mi włosy? Nie wiem, zresztą nie oczekiwałam takiego efektu po użyciu szamponu :)

Szampon jest bardzo wydajny - u mnie przy myciu co 2 dzień, buteleczka 200ml wystarczyła na ok. 3 miesiące
Ilość zużytych opakowań: jedno 200ml

delikatny szampon o pięknym zapachu

pięknie pachnie, jest bardzo delikatny więc jeśli na przykład nałożyłyście jakiś olej na włosy wcześniej będziecie musiały użyć 3-4 razy żeby dobrze je oczyścić.
Zapach jest obłędny jednak jest średnio wydajny, najlepiej sprawdziła się końcówka szamponu do mycia pędzli, z długimi kręconymi włosami poradziła sobie średnio. Za tą cene jednak wymagałabym czegoś więcej

Ilość zużytych opakowań: 1 zużyte

pachnie i zmiękcza

Wyjątkowo lubię tą serię Klorane, pięknie pachnie, wygładza włosy ( mam wrażenie,że rozprostowuje tak jak odżywka), zmiękcza - czy naprawia?tak jak inne szampony:( nie widzę żeby włosy były mniej połamane, ale na pewno są bardziej miękkie i sypkie