Klorane, Shampooing au Beurre de Mangue (Szampon na bazie masła mango)

Klorane, Shampooing au Beurre de Mangue (Szampon na bazie masła mango)

Szampon Klorane na bazie masła z mango to intensywna kuracja odżywcza dla suchych i zniszczonych włosów. Zamyka łuski oraz odbudowuje płaszcz lipidowy włosów, chroniąc je przed wysuszeniem. Odżywione i wzmocnione włosy odzyskują miękkość i elastyczność.

W 2017 roku skład uległ zmianie. Obecny skład to:

Jeden z najlepszych

Włosy są po nim naprawdę ładne i zadbane, można co drugie mycie odpuścić odżywkę. Nie podrażnia, jak każdy Klorane. Na prawdę solidny produkt. Włosy są ładnie dociążone, nie puszą się, nie są sianowate. Jednocześnie nie przyspiesza przetłuszczania, ani nie obciąża nadmiernie. Dla mnie minusem jest tylko zapach, ale jeśli ktoś lubi mango...

Niezwykły

Z silną alergia na różne szampony nie mam zbyt dużego wyboru na rynku polskim, a że jestem fanką wszystkiego co ładnie pachnie jak każda kobieta to w 100% mogę polecić firmę klorane.
Pachnie przeslodkim mango i jest bezpieczny dla skóry włosów, nie przetłuszcza ich a jednocześnie nadaje im blask.
Stosując klorane nie muszę już nakładać żadnych odżywek bo sam szampon idealnie działa na moje włosy. Polecam !

jeden z ulubionych

Polubiłam ten szampon przede wszystkim za zapach oraz nieszkodzące działanie. W tej chwili moje włosy są w miarę dobrej kondycji. Od ponad roku już ich nie rozjaśniam i nie farbuję, nie stosuję żadnych szkodzących im preparatów czy urządzeń. Jednym słowem, żyją sobie spokojnie według swojej woli. Wystarcza im dobry szampon i lekka, delikatna odżywka (raczej kropla olejku lub jedwabiu, ale nie zawsze).
Gdy je rozjaśniałam i farbowałam, stosowałam szamponów, które działały silnie wzmacniająco i po zaprzestaniu farbowania również wzmocniłam je kosmetykami Dermedic. Miałam też problem z łupieżem, ale pokonał do Pharmaceris.
Dziś moje włosy chcą by je dobrze oczyścić i nie obciążać, nie wysuszyć przy tym kosmyków oraz skóry głowy.
I ten oto produkt morelowy sprawdził się na mojej głowie. Po pierwsze genialnie pachnie morelami. Szczerze mówiąc, nie lubię owocowych zapachów w kosmetykach, ale ten jest prawdziwy, nieprzesłodzony, podoba mi się.
Konsystencja szamponu jest gęsta, nie trzeba go zbyt wiele (mam włosy do wysokości poniżej łopatek). Dobrze się rozprowadza, pieni i pokrywa włosy na całej długości. Dobrze się również spłukuje, bez żadnych trudności.
Po wyschnięciu włosy są miękkie (nawet gdy zrezygnuję z kropli olejku czy jedwabiu). Poza tym kosmyki są odświeżone i sypkie.
Szampon nie obciąża włosów, z drugiej strony nie wysusza końcówek oraz skóry głowy. Nie powoduje również przetłuszczania.
Jest to produkt, który należy do moich ulubieńców i chociaż, jako miłośniczka testowania coraz to nowych kosmetyków, chętnie wracam to Klorane morelowego.
Butelka jest przeźroczysta, więc widzę ilość szamponu, jaka jest wewnątrz. Zamykana na klapką, co jest dla mnie praktycznym rozwiązaniem.
Cena może i jest wysoka, ale dzięki gęstości szampon jest bardzo wydajny. wiadomo, finanse to sprawa indywidualna i koszt szamponu, dla niektórych może być za duża. Ja również nie byłam pewna, czy wydać tyle na szampon, ale dziś nie żałuję i wiem, że warto.

kiepski i drogi

Zapowiadało się na to, że kupiłam fajny, apteczny szampon, o przyjemnym naturalnym składzie i ładnym zapachu, niestety bardzo się rozczarowałam...
mam włosy długie, rozjaśniane, które potrzebują nawilżenia i odżywienia, także mój skalp ma skłonności do przesuszenia i podrażnienia.
Jeśli chodzi o skórę głowy, to przyznaję, nie podrażnił, miałam też wrażenie, że nawet lekko nawilżył. Nie mogę powiedzieć tego samego o włosach - po umyciu tym szamponem moje włosy były sztywne, tępe, jeszcze bardziej się kruszyły, były na maksa wysuszone!!! A tego chyba nie spodziewamy się po szamponie dla włosów suchych i zniszczonych. Niestety dla mnie mega niewypał, do tego drogi ( w stosunku do jakości).

Dobry do włosów farbowanych.

Recenzję piszę w imieniu mojej cioci jaka od parunastu lat farbuję włosy na jasny szary blond z cieplejszymi pasemkami. Szampon kupiłam jej gdy jej włosy miały gorszy stan po ostatnim farbowaniu. Ciocia ma włosy do łopatek, myje włosy co drugi dzień oraz zawsze używa odżywki po szamponie, używa też raz na tydzień szamponu fioletowego który odbarwia jej żółty odcień farbowanego blondu. Po szamponie z mango ciocia zauważyła że jej włosy nabrały blasku, stały się też bardziej nawilżone i sypkie, były dłużej świeże i bardziej podatne na układanie. Po miesiącu używania ciocia zauważyła że włosy urosły jej szybciej i odrosty były bardzo błyszczące a końcówki włosów były w lepszym stanie dzięki czemu nie musiała ich tak szybko podciąć. Podsumowując ciocia lubi ten szampon i kupuję go co jakiś czas. Szampon ma też przyjemną konsystencję i miły zapach. Cioci podoba się też opakowanie.

Zdecydowanie moj hit

W poszukiwaniu szamponu do mojej wrazliwej skory glowy natknelam sie w aptece na ten szampon (byl w promocji za 18zl). Mam bardzo wrazliwa skore glowy, ktora nie kazdy szampon czy odzywke akceptuje... Ale ten szampon moje wlosy i skora glowy bardzo polubily. Wlosy po nim sa miekkie i latwiej sie rozczesuja. Zapach przepiekny!!! Nie podraznia. Poki co pozostaje mu wierna :-)

Nic specjalnego

Szampon mnie jakoś bardzo nie powalił, od przypadkowych drogeryjnych różni się według moich włosów głównie brakiem silikonów. Czy to różnica na plus? No nie wiem, przynajmniej byłoby łatwiej rozczesać splątania.

Działanie: Szampon mocno myjący. Moi zdaniem powierzchnię włosów i skóry odtłuszcza mocno, radząc sobie zarówno z olejami, jak i większością stylizatorów (lakierem, żelem czy pianką). Niestety, jest przy tym wysuszający, nieprzyjemny, pozostawia włosy trochę szorstkie i wysuszone, a przede wszystkim plączące się i matowe. Być może przy niskoporowatych włosach sprawdza się lepiej, ale moje wyskopory go ewidentnie nie lubią i reagują nie niego przesuszeniem. Plusem jest delikatna konsystencja, która może nie rozprowadza się jak marzenie, za to daje drobną, kremową pianę, więc idzie w parze z dobrą wydajnością. Podoba mi się także zapach.

Na plus:
-dobrze myje
-wydajność jest w porządku
-ma ładny, zachowawczy zapach
-miękka, estetyczna i wygodna butelka

Na minus:
-pozostawia włosy matowe i splątane
-wysusza włosy
-cena oderwana od jakości

Gdyby kosztował dyszkę, mogłabym go ocenić na ,,tak sobie. W tej cenie jest po prostu słabeuszem.

Świetny szampon.

Super działa na moje zniszczone od codziennego mycia, suszenia i prostowania włosy. Pięknie pachnie. Jest nawet wydajny. Włosy są zadbane po nim. Jedyny minus to oczywiście cena. Ogólnie bardzo przyjemny kosmetyk. Polecam, zwłaszcza na promocji!!!

Taki sobie

Szampon który ani nie jest najgorszy ani nie jest jakąś rewelacją.Pieni się w miarę,nadaje włosom jakąś tam gładkość,domywa włosy.
Zapach mi nie podszedł.
Cena też nie jest pozytywna więc szukam dalej :)

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

ok

początkowo szampon mnie zachwycił, włosy były po nim sypkie i łatwo się rozczesywały, po dłuższym użytkowaniu jakby wysuszał włosy, stawały się coraz bardziej matowe i nieciekawe.

Ilość zużytych opakowań: 200 ml

Nic sie nie pieni, ciezko sie go uzywa

Jak na szampon jest zbyt gesty. Wogole sie nie pieni nawet po rozcienczeniu z woda. Dostalam go od klientki i wyladowal w koszu na smieci. Nawet moj tz nie chciał nim myc wlosow. Jedyny plus to zapach i ze jest na bazie naturalnych skladnikow. Wyprodukowany ekologicznie. Zbyt mala butelka.

Ulubiony! :)

Szampon dostałam w prezencie razem z odżywką. Na początku nie byłam do niego przekonana, wydawało mi się, że jest całkiem przeciętny i w dodatku powoduje u mnie świąd skóry głowy.

Jednak po dłuższym stosowaniu stał się moim ulubionym szamponem! :D Szampon przede wszystkim jest bardzo przyjemny w użytkowaniu - niesamowicie mocno się pieni i przepięknie pachnie owocem mango. Dzięki gęstej konsystencji jest też bardzo wydajny.

Jeśli chodzi o działanie, ja bym bardziej nazwała je wygładzeniem niż odżywieniem. Po użyciu szamponu (a zwłaszcza w połączeniu z odżywką) włosy niesamowicie się błyszczą! Są również wygładzone, miłe w dotyku i świetnie się układają, jak po żadnym innym szamponie - naprawdę :) Do tego zdecydowanie mniej się puszą, co jest niestety moją zmorą.

Obawiałam się także, że kremowy szampon spowoduje szybsze przetłuszczanie się włosów - jednak jest całkiem odwrotnie - po użyciu szamponu włosy są świeże dłużej niż zwykle! Głowa też już nie swędzi ;)

Będę próbować jeszcze innych produktów Klorane, ale do tego szamponu na pewno jeszcze kiedyś wrócę :)

Używam tego produktu od: 3 mięsięcy
Ilość zużytych opakowań: 1 całe 200ml