Zestaw French Manicure

Zestaw French Manicure

Zwróciłam uwagę na ten ciekawy kosmetyk, zestaw do French Manicure (choć na opakowaniu napisane jest "manicuire"?) ponieważ składa się z dwóch buteleczek połączonych ze sobą: jedna z białym, a druga z kolorowym lakierem (odcienie różu) o wspólnej zakrętce. Przy czym istnieje kilka różnych odcieni różu, każdy więc może dobrać coś dla siebie. Oryginalne i praktyczne.

Cena: 8 zł / 2 x 5 ml

Świetny

Kupiłam z myślą o delikatnym i naturalnym efekcie na paznokciach latem i się nie zawiodłam. Dwa połączone lakiery to ciekawe rozwiązanie. Maluję białym lakierem końcówki bez żadnych pasków. Pędzelek jest poręczny i łatwo się nim maluje precyzyjnie równe kreski. Lakier nawierzchniowy idealnie pokrywa płytkę delikatną mleczną poświatą dopełniając efekt. Bardzo polecam, bo to świetny zestaw.

Używam tego produktu od: dwóch lat
Ilość zużytych opakowań: całe jedno i drugie z trakcie

Całkiem ok ;)

Kupiłam go jakiś miesiąc temu, aby lśnić pięknym frenczem na urodzinach u koleżanki . ;) I udało się . Wraz z paskami również firmy Wibo, które są długie i mają super kształt (dopasują się od każdego paznokcia) stworzyły na moich paznokciach cudo . :)
Oczywiście za tą cenę nie spodziewałam się zbyt wiele, lakier strasznie długo schnie i pozostawia po sobie klejący film na paznokciach, a do tego odpyrskuje po 2-3 dniach . :( Minusem jest również to , że opakowania mają tylko 5ml, a biały lakier szybko zgęstniał, osadził się na szyjce i zaschnął, co nieestetycznie wygląda. ;<
Jednakże zadziwił mnie swoją gamą kolorów. :)

Ilość zużytych opakowań: prawie dwie buteleczki

Coś niebywałego!

Ogólnie rzecz biorąc, choć frencz uważam za piękny i schludnie wyglądający, przed &quot;zakupem&quot; tego lakieru, miałam go na własnych paznokciach tylko 1 raz.

Nigdy nie udało mi się opanować sztuki nakładania białego koloru na końcówki, mimo stosowania przeróżnego rodzaju pasków samoprzylepnych, które miały mi ułatwiać to zadanie. Zawsze albo nałożyłam za dużo bieli i końcówka aż odstawała od paznokcia, albo odrywałam paski za szybko i biały lakier się rozmazywał...

Tego zestawu z pewnością bym nie kupiła. Ale... pojawiła się ciekawa promocja (dowiedziałam się o niej dopiero przy kasie ). Mianowicie przy zakupie zielonego tuszu do rzęs Wibo (w cenie 7,5zł w tejże promocji), ten zestaw do frencza dawano zupełnie gratis. Wyszłam ze sklepu bogatsza o dwa lakiery, a że tusz mi odpowiada, wróciłam do sklepu i... tak stałam się posiadaczką 2 zestawów za 0zł.

Drugi zestaw miałam oddać siostrze, ale po pierwszym użyciu, oniemiałam.

<b>PLUSY:</b>
- pomógł mi dokonać niemożliwego - pierwszy samodzielny i zachwycająco wyglądający frencz, który wykonałam sama! na własnych paznokciach! :D aż piałam z zachwytu, a kilka osób dopytywało co to za lakiery ;)
- fantastyczny dobór kolorów - nie wiem czy w moim Rossmannie posiadano wówczas tylko jeden jeden wariantów tego zestawu, ale w obu przypadkach dostałam ten sam - biel (jak to biel ;)) + mega perłowy, mega nadrobinowany brokatem jaśniuteńki, ale to naprawdę jaśniuteńki beżo-róż - kolor idealny, nigdy nie spotkałam się z takim nawet wśród zwykłych lakierów do paznokci!
- nie zgodzę się, że biały lakier jest gęsty - bez najmniejszego problemu, baaardzo niewprawioną ręką, w mgnieniu oka byłam w stanie pomalować nim końcówki moich paznokci bez używania pasków, o których wcześniej wspomniałam, kilka pociągnięć pędzelkiem i wszystko było dokładnie pokryte!
- możemy stopniować nasycenie koloru:
a) jedna warstwa daje tylko i wyłącznie delikatną perłę na paznokciu, płytka jednak doskonale prześwituje - idealne dla osób, które zachwyca widok białych końcówek
b) dwie warstwy dają perłowe pokrycie, płytka prześwituje tylko wtedy, gdy bliżej się jej przyjrzymy, białe końcówki nieco mniej rzucają się w oczy, ale nadal świetnie się prezentują,
c) trzy warstwy (właśnie tak go używam) daje 100%-towe pokrycie płytki paznokcia, białe końcówki nadal doskonale widać i to nawet wtedy, gdy nie użyjemy białego lakieru z zestawu, na paznokciach mamy jednak mocną białą perłę,
- trwałość lakieru przerosła moje oczekiwania i bije na głowę wszystkie inne lakiery jakich do tej pory używałam - 6 dni!!! :szok: malowałam paznokcie w okresie przedświątecznym, a więc prałam w rękach, myłam okna, sprzątałam, zmywałam naczynia, prałam dywan, a to wszystko bez rękawic! po 6 dniach nie mam nawet najmniejszego odprysku, żadnej ścierającej się końcówki! mało tego, mama dziś zapytała na dzień dobry: &quot;7 rano, a Ty już zdążyłaś pomalować paznokcie?&quot;, autentycznie wyglądają jak świeżo po odłożeniu pędzelka do butelki...
- cena - jak za tą jakość, śmiesznie niska.

<b>ANI NA PLUS, ANI NA MINUS:</b>
- schnie długo, ale trafiałam już na gorsze lakiery ;) zawsze nakładam 3 warstwy, jedna po drugiej (gdy skończę malować drugą dłoń, wracam do pierwszej i tak 3 razy), a lakier wysycha na kamień w przeciągu 2h, rano budzę się bez wzorków :D

<b>MINUSY:</b>
- nieco źle manewrować pędzelkiem, gdy jego koniec wieńczy butelka ą z 5ml lakieru do paznokci... mimo wszystko czuć ten ciężar :(

Z pewnością zakupię go ponownie :)

Ilość zużytych opakowań: 1, kolejny czeka na swój wielki dzień

Wibo na wiosnę 2015

dobry ale na początku

Może być.
Jednakże po pierwsze pędzelek z białej strony mógłby być cieńszy [np taki jak w art liner]
Po drugie:
-dość szybko wysycha w opakowaniu
Ponadto:
-długo schnie
-efekt nie utrzymuje się zbyt długo 2-3 dni
-ekonomiczny
-ładnie się prezentuje

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 1,2 pierwszego

Dobry pomysł, realizacja już nie tak dobra

Tworzące ten zestaw lakiery znacząco różnią się jakością.

Biały jest bardzo gęsty, po pewnym czasie wręcz ciągnący się, trudno nakłada się go na paznokieć. Na początku rzeczywiście bywa wodnisty, ale jakiś czas po otwarciu ma mocne krycie, jedna warstwa wystarczy. Na paznokciu nie wygląda zbytnio estetycznie, trochę jak korektor. Długo schnie i przez kilka godzin pozostaje miękki i podatny na odgniecenia. Szybko odpryskuje.

Drugi lakier (w moim przypadku jasnobeżowy) długo pozostaje zdatny do użytku, nie gęstnieje w buteleczce. Szybko schnie. Nie niszczy paznokci. Utrzymuje się na nich około 3 dni. Ma w sobie delikatny brokat, ładnie się mieni.

Sam pomysł jest bardzo dobry, realizacja już kuleje. Na pewno ten zestaw jest dużym ułatwieniem, nie trzeba myśleć nad dobraniem lakierów, cenowo również wychodzi korzystnie. Niestety malowanie się nim pochłania bardzo dużo czasu, biały ślamazarnie schnie.
Lakier biały oceniłabym na 2, plusem jest to, że dobrze kryje. Drugi na 4, jest dobry, ale nie aż tak bardzo.

Używam tego produktu od: męczyłam rok

fajny tylko na początku...

Na początku był nawet fajny ale po około 3 miesiącach trochę zgęstniał. Nie był jeszcze najgorszy ale teraz nadaje się tylko do wyrzucenia. Ciągnie się i już w ogóle go nie ma pomimo, iż używałam go baardzo sporadycznie.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Okropny !

- Okropnie się nakłada.
-Lakier różowy jeszcze całkiem daje rade(ale tylko przez chwilę) w miarę dobrze się go aplikuje.
-Lakier biały jest koszmarnie gęsty, nie da rady go nałożyć na same końcówki, nie pomaga nawet próba rozcieńczenia.
-Brak cienkiego pędzelka do koloru białego, co dla mnie jest niezbędne, szczególnie przy takiej konsystencji.
-Lakier już po ok 1-1,5 tygodnia kompletnie zasechł, przez buteleczke wygląda jakby wrzucono tam odpadający tynk.
-Lakierem nie da się pomalować nic od samego momentu kupna. ew. można użyć różowego jako bazę pod np. inny lakier. ale też przez krótki czas, ponieważ bardzo szybko zasycha.
Po przygodach z tymi lakierami zainwestowałam w 2 lakiery inglota i mam je już długi czas.

Używam tego produktu od: Kupiłam pół roku temu, użyłam raz. Nadaje się do wyrzucenia.

Ilość zużytych opakowań: napoczęte 1.

Pół na pół

Lakier kupiłam zachęcona jego niską ceną. W przypadku różowego lakieru jestem zachwycona, jednak jeśli chodzi o biały to tragedia.

Różowy jest świetny- rewelacyjny, naturalny odcień, dobrze się trzyma, drobinki nie są za duże ani za małe- takie w sam raz.

Biały jest gęsty, bardzo trudno go nałożyć, bo po prostu jest jak wikol ;/ do tego długo zasycha. jest też bardzo nietrwały, szybko odpryskuje.

Polecam jak najbardziej różową końcówkę, bo za taką cenę warto, a tę białą to po prostu zostawić.

Daję 5 za różowy, 1 za biały (5+1)/2=3 ;)

Ilość zużytych opakowań: ciągle pierwsze

50/50

Kupiłam sobie ten zestawik gdy mój poprzedni zestaw (Sally Hansen)był na wykończeniu, i w takcie pobytu w Rossie przypomniało mi się, iż wyczytałam że lakiery Wibo są bardzo fajne :) Ale szczerze mówiąc mam mieszane uczucia co do niego, w zasadzie osobno ocenię każdą z końcówek ponieważ diametralnie różnią się jakością

Biały lakier - niestety ale jest koszmarny, baaardzo szybko gęstnieje ,w zasadzie już za 2-3 malowaniem był znacznie gęstszy niż za 1 ... przez to ze tak zgęstniał zaczął szybko odpryskiwać - za pierwszym razem wytrzymał 3 dni (z top coat) a obecnie odpryskuje mi już tego samego dnia którego malowałam :mad:
Dałabym mu 1/5
Beżowy lakier - mam wersję bardziej wpadającą w róż z baaaardzo delikatnymi drobinkami, i z tego lakieru jestem baaardzo zadowolona :ehem: bardzo ładnie wygląda na paznokciu, nie odpryskuje, nie zapowietrza się, w zasadzie nie mam zastrzeżeń więc dałabym mu 5/5
Podsumowując średnia wychodzi 2,5 , jednak podwyższam o jedną gwiazdkę za pomysł na opakowanie oraz niską cenę :)
Myślę że warto spróbować, w razie czego za taką cenę nie żal jest wyrzucić ;)

Używam tego produktu od: ok.miesiąca

Nic takiego

Zwykły tani lakierek. Ma całkiem fajne kolorki i jest tani. Niestety na tym jego zalety się kończą. Przede wszystkim jest absolutnie nietrwały, zmywa się podczas kąpieli, zdrapuje się nawet przy pisaniu długopisem, biały lakier do końcowek ma konsystencję farby olejnej. Zdecydowanie to nie to czego szukałam. Moim KWC na zawsze pozostaną Ingloty, a temu czemuś bardzo do nich daleko.

bez rewelacji

jak w podsumowaniu, bez rewelacji.
- szybko odpryskuje, kolor schodzi płatami
- pewnie trafiłam na felerny zestaw, ale biały jest bardzo bardzo rzadki i cięzko się nim cokolwiek robi,taki rzadki, że prawie przezroczysty
- poza tym ta biel ma taki jakiś dziwny, sztuczny odcień
- na początku pomysł z dwoma buteleczkami wydawał mi się super, teraz już nie ;) jakoś się muszę męczyć z zakręcaniem, odkręcaniem, muszę uważac żeby nie przechylić, nie mogę postawić bo się przewraca itd itp
- cena niska, ale już chyba wolę postawić na coś lepszego

eeetam ;)

Może być;)

Już w sumie 3 lata temu kupiłam go w Rossmanie... Fajne i praktyczne połączenie;) Kolorki też odpowiadają;) Przyczepię się tylko do trwałości( szybko odpryskuje i troszkę długo schnie). Fakt, żaden lakier nie jest niezniszczalny, ale znalazłam lakiery, które są bardziej wytrzymałe na odpryski.
Podsumowując: Pomysł fajny, ale jakość średnia.

Używam tego produktu od:kupiłam go 3 lata temu, już nie używam