Bourjois, Repulpant Reboosting Collagen Foundation (Podkład wygładzająco - przeciwzmarszczkowy)

Zgłaszająca osoba: Dorota^^

Wygładzający podkład we fluidzie. Nawilża i ujędrnia skórę. Wygodna aplikacja i higieniczny dozownik. Podkład zawiera mikro-sfery z kolagenem oraz filtr SPF 12.

Cena: ok. 60zł / 30ml

bardzo dobry na wiosnę i lato

Produkt kupiłam w postaci 12 ml testera, skuszona niską ceną oraz marką - bardzo dobrze sprawdziły mi się inne podkłady Bourjois.
Przy pierwszym nałożeniu byłam zawiedziona - uważałam że kolor (56 beige rose) jest zbyt ciemny o jakieś 2 tony, konsystencja jest tłusta i krycie niewielkie.
Po kilku użyciach radykalnie zmieniłam zdanie - zauważyłam że \'pracuje\' zaraz po nałożeniu, ładnie blenduje się z kolorem cery (nawet dużo jaśniejszej), \'tłustość\' znika i pozostaje efekt zupełnie nietłustego rozświetlenia i nawilżonej cery. Radzi sobie nawet z tonizowaniem cieni pod oczami. Krycie średnie, potrzeba 2 warstw aby cera była jednolita. Trwałość średnia, wymaga min. 1 poprawki w ciągu dnia.
Bardzo dobry podkład na ciepłe, pełne słońca miesiące, ponieważ efekt który daje ten podkład prezentuje się wówczas najlepiej.

Używam tego produktu od: marca 2014

Szkoda, że został wycofany

Podkładu używałam kilka lat temu, kiedy był jeszcze dostępny w sprzedaży. Jest to zdecydowanie jeden z produktów, które do tej pory milej wspominam.
Ładnie kryjący, dający bardzo naturalne wykończenie. Idealnie wtapiał się w cerę, nie podkreślał suchych skórek.
Szkoda, że został wycofany, bo był naprawdę udanym produktem.

Używam tego produktu od: ponad 5 lat
Ilość zużytych opakowań: kilka

zdecydowanie bym go używała, gdyby nie został wycofany

Podkład doskonały dla cery bez wyprysków. Dla mnie idealny w lepsze dni, zwłaszcza latem, gdy nie miałam ochoty na nic ciężkiego, a nie wymagam latem od podkładu mocnego krycia. Wystarczy, że skóra wygląda promiennie, i taki efekt daje ten podkład.
Jestem ogromną fanką podkładów i korektorów marki Bourjois - szkoda, że został wycofany.

Ilość zużytych opakowań: 1 - 30ml

Jak makijażem powiększyć usta

Na lato jak najbardziej!

Kupiłam na allegro próbkę tzn. tester, potem całe opakowanie, gdyż kosmetyk mnie jak najbardziej do siebie przekonał.
Oczywiście zgodzę się z poprzedniczkami, że słabo kryje, ale mając na względzie lato - sprawdza się na piątkę, a właściwie na czwórkę, to też tyle zarobił ode mnie gwiazdek.
Podkład jest lekki dzięki czemu świetnie się nakłada, nie pozostawia smug i idealnie stapia się z cerą (mam bodajże kolor 63 - przejściówka między jasną zimą a opalonym latem ;)). Muszę mu także przyznać plus za właściwości wygładzające - po nałożeniu, skóra rzeczywiście staje się ujednolicona i gładka. Jednakże właściwości przeciwzmarszczkowych moje "kurze łapki" nie odnotowały ;)
Minus oczywiście za jego niedostępność w sklepach - dorwać można go jedynie na allegro. Ale warto spróbować, jako coś na lato - dodatkowy plus - nie zapycha!
Aha, nie ma również żadnych właściwości matujących, także przy upale, bez wsparcia świeci się niczym zorza polarna, ale mnie to nie odstrasza.

Używam tego produktu od: paru miesięcy.
Ilość zużytych opakowań: tester i 1/2 standardowego.

nie sprawdził się

Być może jestem za młoda na ten podkład :D, ale w moim przypadku absolutnie się nie sprawdził. Lejąca, tłusta konsystencja, zero matowienia, błyszcząca skóra (dramat!), wręcz spływał z mojej twarzy. Odcień brzydki, nieestetyczny, z żółtawymi refleksami. Efekt maski murowany, nawet przy umiejętnej aplikacji. Co z tego, że ładnie pachnie. Samą wonią nie pomalujemy buzi.

raczej średniawka

Podkład jest dla mnie niezbędnym elementem makijażu, dlatego też w tej kwestii jestem bardzo wymagająca. Kupiłam ten podkład w zimie licząc na dobre krycie i mat - niestety, nie da się nim tego osiągnąć, zwłaszcza przy niskich temperaturach, kiedy skóra się czerwieni. Sam podkład ładnie pachnie, dobrze się rozprowadza, ma poręczne opakowanie z pompką. Jest bardzo lekki, nie tworzy efektu maski, dlatego też jest dobry na lato, kiedy skóra jest opalona i nie wymaga większego ukrywania. Po użyciu faktycznie skóra twarzy jest wygładzona, miękka w dotyku i pachnąca.

Następnego opakowania raczej nie kupię, za tę cenę można dostać o niebo lepsze podkłady.

Całkiem, całkiem

Jeden z najlepszych podkładów Bourjois, jaki miałam!
Łatwo się nakłada, nie wysusza cery i nie podkreśla suchych skórek, jest bardzo wydajny, pozostawia skórę promienną i gładką. Niestety bardziej widocznych niedoskonałości nie zakryje :( W moim przypadku konieczne jest używanie korektora pod oczy i na naczynka. Mógłby być troszkę lepiej kryjący, ale i tak duży + za ładne kolory i naturalny, a jednocześnie zadowalający efekt.

Używam tego produktu od: 4 lat z przerwami

nie dla mnie

- wybrałam najjaśniejszy odcień, a i tak okazał się za ciemny dla mojej cery, nr 61 wpada za bardzo w żółty kolor
- brak krycia, bardziej przypomina krem koloryzujący
- pozostawia na twarzy uczucie lepkości
- można nałożyć go więcej na twarz, nie rolował się, ale efekt nie wychodzi zbyt naturalny

mi nie podpasowałUżywam tego produktu od: 5mies

Mam mieszane uczucia

Jestem wielką miłośniczką tej firmy i absolutnie te produkty najbardziej mi odpowiadają. Ale ten produkt mnie zawiódł.

Oczekiwałam jakichś spektakularnych efektów wygładzenia, ale ich nie dostałam. Ten produkt jest świetny pod puder sypki, w przeciwnym razie nie do końca się sprawdza. Nie matuje skóry i przynajmniej na mojej buzi zostawia film, który daje efekt przetłuszczonej skóry. Nie lubię tego i przeszkadza mi to.

Używam tego produktu od:1,5 miesiąca

Lubię go mimo wszystko!

Nigdy nie miałam do tej pory podkładu z tej grupy cenowej. Jest to również mój pierwszy podkład liftingujący. Kolor mam najjaśniejszy, ale przy mojej bladej cerze i tak jest troszkę ciemniejszy, ale nie wygląda to źle - przynajmniej wyglądam w nim "zdrowo"! Świetna konsystencja! Nie zapycha porów! Niewidoczny na twarzy! Nie tworzy maski! Ale z drugiej strony: nie matuje, nie kryje za bardzo i nie widzę efektu liftingu, ale wierzę w to, że pielęgnuje moją cerę! Nie spowodował u mnie wysuszenia ani żadnego podrażnienia. Niemniej chyba jednak następnym razem wybiorę inny!

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Baardzo naturalny

Dla mnie ekstra, niewidoczny, lekki i cudnie kryjący. Kupiłam go trochę z braku laku (wczesniej wierna byłam Vichy), ale nie żałuję.Podkład idealny,a le że chcialabym nastepnym razem wyprobowac innej nowości dlatego nie deklaruję ponownego zakupu :) Niesamowicie wydajny i idealny do nakładania pędzlem...

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

może być...

Kosmetyk generalnie jest ok.

Podoba mi się wydajność - naprawdę kropelką można pomalować całą buźkę. Opakowanie bardzo poręczne, choć na tym specjalnie mi nie zależało, bo używam gąbeczek. Łatwo się go nakłada i ładnie się rozprowadza.

Dużym minusem jest kolor. Kupiłam dwa fluidy o zbliżonym kolorze - ciemniejszy i jaśniejszy, ale niestety nie można ich łączyć na twarzy. Wyglądają nieestetycznie, postarzają i nie wyglądają naturalnie. Nie podoba mi, że po 3-4 godzinach spływa z twarzy i więcej jest go na brodzie niż na czole.

Podsumowując nie jest taki zły, a i cena odpowiednia do jakości.

Używam tego produktu od:pół roku
Ilość zużytych opakowań:ponad połowa