L'Occitane, Creme Pieds (krem do stóp)

L'Occitane, Creme Pieds (krem do stóp)

Bogaty w masło Karité (15%), olejek lawendowy i arnikę, odżywia, wygładza, zmiękkcza stopy, nawilża wierzchnie warstwy naskórka, odświeża. Łagodzi i przyspiesza gojenie się ran. Daje ulgę stopom zmęczonym po całym dniu.

przyjemny

Muszę zacząć od tego, że nie mam większych problemów ze skórą stóp, ale jednak wymaga ona nawilżenia. To zadanie krem spełnia w 100%. Dodatkowe działanie jakie zauważyłam to mniejsza potliwość stóp po jego zastosowaniu. Zapach taki sobie, nie przepadam za lawendą, ale też nie przeszkadza mi on w tym kremie. Ogólnie krem jest bardzo ok, ale nie robi ze stopami cudów, żeby płacić za niego 90 złotych, choć jest bardzo bardzo wydajny.

Używam tego produktu od: 1 rok

Byłam zachwycona, ale niepotrzebnie

Moje biedne stópki wymagają szczególnej pielęgnacji. Po pierwsze - ponieważ mam tendencję do rogowacenia skóry na piętach. Po drugie - moje stopy cierpią w trakcie całodniowych wędrówek w szpilkach i koturnach, zwłaszcza latem i odbija się to na ich wyglądzie.

Ten krem miałam dwukrotnie - raz opakowanie o pojemności 30 ml, drugi raz - miniaturę z Glossyboxa w czasach gdy go jeszcze zamawiałam...

Kiedyś byłam nim po prostu zachwycona. Gęsty, pięknie pachnący lawendą i bardzo odżywczy. I to nie jest zły krem. Wchłania się szybko jak na tak gęsty krem. Zapach utrzymuje się długo i na rękach, i na stopach ;) Stópki zostają miękkie na długo.

Można by sądzić, że przy takich właściwościach ten produkt zasługuje na więcej niż 3 gwiazdki. Ale nie dam mu więcej. Dlaczego?

Po pierwsze cena. 30 zł za 30 ml kremu do stóp to zgroza. Zdecydowanie nie warto.

Po drugie - kiedyś być może na polskim rynku ten produkt był unikatowy, wyjątkowy. Teraz równie dobre produkty oferują polskie firmy, takie jak Scandia Cosmetics czy Uzdrowisko Rymanów Zdrój. I proszę wierzyć - w nieporównywalnie niższej cenie (ok.18 zł za 100-150 ml) mamy takie same produkty o równie wspaniałych zapachach i właściwościach.

Miła to była przygoda, jednak ja do tego produktu już nie wrócę.

Używam tego produktu od: kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: 1 op. 15 ml i 1 op. 30 ml

wielki zawód

Nie wiem, od czego zacząć. Może od tego, że krem, który kosztuje 30zł/30ml bądź 90zł/100 ml o tak rzekomo bogatym i fantastycznym składzie powinien pielęgnować stopy dużo lepiej. Mało tego, w ogóle powinien je pielęgnować. Podczas stosowania tego kremu miałam stopy w najgorszym stanie od dobrych paru lat. Krem nic nie nawilżał, nie natłuszczał, nie pielęgnował, nie chronił. Wchłaniał się i tyle. Zapach bardzo lawendowy ze zwględu na obecnośc olejku lawendowego w składzie. I na tym plusy się kończą.
Piękty, sródstopie i palce miałam tak wysuszone, że zadzierały mi się o suchą skórę skarpetki... brrrr...

Jest tak zły, że za jego sprawą dla mnie prysł cały czar marki L\'occitane, bo zwyczajnie niczym się ona nie wyróżnia oprócz bajońską ceną.

Używam tego produktu od: październik 2012
Ilość zużytych opakowań: 1*30ml, 100ml oddałam mamie

pierwsza depilacja bikini

Świetny

Nie miałam zbyt wielu kremów do stóp, gdyż po zakupie zawsze mnie zniechęcały (zapachem, konsystencją) więc używałam na stopy balsamów do ciała, ten krem jest ideałem i zaskoczeniem.

Plusy:
+ świetna konsystencja, rozprowadzenie kremu jest zaskakująco łatwe i szybkie
+bardzo szybko się wchłania
+piękny zapach
+zauważalnie gładkie stopy już po pierwszym użyciu po kilku tygodniach - rewelacja
+opakowanie bardzo ładne, niespotykane, nie wiem czy to metal, ale tubka wygląda jak metalowa i wygląda pięknie
+wydajność, wystarczy naprawdę niewiele kosmetyku, żeby rozprowadzić go na całej stopie (używam co drugi dzień i nadal mam jeszcze trochę w małej tubce po około miesiącu)

Minus
-cena, gdyby kosztował mniej byłoby idealnie (brak wyrzutów sumienia za wydanie 30zł na malutki krem do stóp ;p)

Używam tego produktu od: ponad miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 małe właśnie kończę

Bardzo dobry

Przetestowałam w swoim życiu sporo kremów do stóp, jedne były lepsze, inne gorsze - jednak żaden z nich nie spodobał mi się na tyle bym chciała do niego wracać. W związku z nadejściem sezonu letniego nabyłam krem do stóp L\'occitane i cóż - jestem zachwycona.
Krem zamknięty jest w przyjemnej dla oka metalowej tubce, bardzo łatwo się z niej wydobywa, a samo opakowanie wygląda bardzo estetycznie w łazience. Krem nie jest gęsty tak jak niektóre glicerynowe specyfiki do stóp, ma przyjemną konsystencję kremu i pięknie, odświeżająco pachnie lawendą. Jest to najszybciej się wchłaniający krem do stóp z jakim miałam do czynienia. Co do efektów - krem naprawdę nawilża, moje stopy były w ostatnim czasie w złym stanie - popękane, suche, zdecydowanie nie do pokazywania ludziom. Po tygodniu stosowania tego kremu wszystkie moje bolączki zniknęły, znów stałam się posiadaczką gładkich, nawilżonych stóp, które pięknie prezentują się w sandałkach. Minusem może być jedynie cena, ale nie odejmę za to nawet połowy gwiazdki - znalazłam swój ideał i nie mam zamiaru się z nim rozstawać!

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego, będą kolejne

pomyłka

Na ogół jestem bardzo zadowolona z kosmetyków firmy L\'Occitane. Jednak ten krem bardzo mnie zawiódł... Stosuję go codziennie na umyte stopy i jedyny plus tego produktu to jego bardzo ładny zapach. Nie zmiękcza mojego naskórka, skóra jest dalej twarda... Nie daje żadnej ulgi dla zmęczonych stóp, nawilżenie jest chwilowe. Ogólnie to klapa. mimo tylu pozytywnych recenzji i zapewnień Pań w sklepie.. o wiele bardziej na moje stopy działa nałożone na noc masło z The Body Shopu. Kolejnym minusem jest cena, trochę przesadzona za produkt, który daje tylko prowizoryczne nawilżenie. Nie polecam!
Jedyny plus to bardzo bardzo duża wydajność, kupiłam duże opakowanie w listopadzie i dalej końca nie widać.

bardzo wygładza

Bardzo dobry kremik do stóp.

Zacznę od zalet:
+idealnie wygładza już od pierwszego użycia
+pachnie dość przyjemnie jak na krem do stóp
+ super szybko się wchłania w porówaniu do innych ( scholl, nivelazione)
+ duże, ładne ( retro, eko ) opakowanie
+ dobrze nawilża

A teraz drobne minusy:
- cena
- nie regeneruje ( jedynie lekko nawilża i bardzo wygładza)

Nie wiem czy kupię ponownie, bo przy tej pojemności chyba mi się znudzi.
Warto przetestować :)

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

mój ukochany

po wielu poszukiwaniach nareszcie znalazłam:) przetestowałam w swoim życiu wiele kremów do stóp - school, neutrogena, kremy z mocznikiem itp., te ostatnie działały najlepiej na moją suchą skórę, chociaż do ideału było im baardzo daleko więc myślałam, że nic lepszego nie znajdę a tu taka miła niespodzianka - jestem zachwycona tym kremem, najważniejsze jest dla mnie to, że nie zostawiając tłustego filmu na skórze potrafi ją tak doskonale nawilżyć i wygładzić, jest niesamowicie przyjemnym dotykać w ciągu dnia dla odmiany miłych, gładkich stópek już po dwóch użyciach a co będzie dalej... już się cieszę
polecam polecam polecam, mój faworyt, cudeńko warte każdych pieniędzy!

Używam tego produktu od: 1 tydzień

Kocham!!!

Śmiało mogę powiedzieć, że to najlepszy krem do stóp, jaki kiedykolwiek miałam. A trochę ich miałam, bo moje stopy wymagają permanentnej pielęgnacji z racji szorstkich pięt.

Wchłania się doskonale i w ekspresowym tempie! Nie zostawia tłustego filmu. Doskonale nawilża, pozostawia miękkie stopy na długo. Nie wiem, czy można przesadzić w pochwałach tego kremu. Pod każdym względem jest fantastyczny. Do tego obłędnie pachnie lawendą i zapach ten zostaje na dłużej a nie tylko do nałożenia. Wskutek tego lawendą pachną mi wszystkie kapcie i skarpetki.

Jest też wydajny - tubka wystarcza na długo, ale kiedyś się kończy więc i moja się niebawem skończy. Na razie go nie kupię, ale tylko dlatego, że mam jeszcze kilka tubek innych kremów do stóp, które używałam wymiennie z tym kremem (czyli 2-3 razy w tygodniu ten, bo to w końcu "luksusowy zabieg", a w pozostałe dni cała reszta) . Nie lubię wyrzucać kosmetyków (no chyba, że mnie uczulą), więc muszę je zużyć. Ale jak się to uda, to na pewno śmignę do sklepu nabyć kolejną tubkę.

Mankamentem jest cena - jakoś ciężko mi wydać na krem do stóp jednorazowo 86 złotych za 150 ml, choć ten jest z pewnością wart swojej ceny. Pewnie będę dalej szukać "tańszego zamiennika", chociaż to raczej trudne zadanie.

Używam tego produktu od: grudnia 2010 albo stycznia 2011?
Ilość zużytych opakowań: 1 duże opakowanie

kocham!

Zaszalalam i kupilam ten krem razem z kremem do rak i ... nie wiem czy to byl dobry wybor, czy wielki blad gdyz... uzaleznilam sie od tego duo! (a niestety do najtanszych nie naleza... :( )
Cudnie nawilza, zmiekcza, wygladza - wszystko to co powinien robic i dzieki lawedzie przyjemnie chlodzi i odswieza. Stosuje szczera porcje na noc i nic wiecej moim stopom nie potrzeba.
Pieknie pachnie, swietnie sie wchlania, i nie tlusci. Po prostu nie mam nic do zarzucenia temu kosmetykowi.
Jak na razie nie stosowalam lepszego!
Jest mega wydajny, dostepny w tubie 150 ml ktora wystarczy mi chyba na rok.
Polecam wszystkim, ratunek dla suchych stop!

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1-go opakowania

Abrakadabra... i stopy są miękkie!

Bardzo silnie pielęgnuje miejsca, gdzie skóra jest przesuszona. Przywrócił moje stopy do porządku po codziennym, trwającym kilka tygodni lenieniu się nad Morzem Śródziemnym. Nigdy wcześniej i nigdy później nie miałam stóp w tak fatalnym stanie- słona woda + pełne słońce nigdy nie było połączeniem odpowiednim dla skóry. Stopy były wysuszone, naskórek zgrubiały, miejscami wręcz popękany, skórki wokół paznokci wyglądały strasznie. Wystarczyło na chwilę sięgnąć po pilnik do stóp, a potem zaaplikować ten krem- po kilku dniach jego stosowania na noc stopy na powrót stały się miękkie, delikatne i gładkie- czyli takie, jakie powinny być.
Ja generalnie zazwyczaj nie mam ze stopami wielkiego problemu- zupełnie wystarcza, kiedy poświęcę im pół godziny tygodniowo, aby wyglądały przyzwoicie. Choć muszę przyznać, że kiedy stosowałam inne kremy do stóp, to nie były ani w połowie tak miękkie. Ten krem rzeczywiście o nie dba.
Mam do niego jednak kilka zastrzeżeń.
Po pierwsze zapach- ja generalnie lubię lawendę, ale delikatną, a nie tak intensywną jak ta. Kiedy smaruję na noc stopy tym kremem, to muszę poczekać aż się wchłonie, żeby wstać i umyć ręce, bo inaczej nie zasnę. Zdecydowanie wolałabym, żeby krem miał mniej intensywny zapach.
Po drugie- cena. 86zł na 150ml?! To jest naprawdę bardzo, bardzo gruba przesada. I dlatego kiedy skończę opakowanie, które dostałam w prezencie, raczej się z nim pożegnam.

Używam tego produktu od: niecałego roku

Lubię lawendę

Skusiłam się, bo bardzo lubię krem do rąk z tej serii. Opakowanie bardzo stylowe, ale trochę niepraktyczne. Łatwo nałożyć zbyt dużą porcję kremu.

Przy pierwszym użyciu spodobał mi się przede wszystkim lawendowy zapach. Odświeżający i relaksujący.

Na początku miałam wrażenie, że krem nie daje wystarczającego nawilżenia. Po kilku godzinach po nałożeniu pięty znowu były suche. Miałam nawet zamiar wrócić do tłustszych kremów. Jednak cierpliwość się opłaciła. Po kilku tygodniach regularnego stosowania krem wchłaniał się coraz lepiej. Skóra na piętach stała się gładka i miękka. Przekonałam się do niego.

Krem ma lżejszą konsystencję niż kremy Scholla do suchych stóp, których do tej pory używałam. Pod tym względem bardziej mi odpowiada, bo skóra nie lepi się nieprzyjemnie.