Ava, Zielona Herbata z Koenzymem Q10 + R, Krem dla cery suchej i wrażliwej

Ava, Zielona Herbata z Koenzymem Q10 + R, Krem dla cery suchej i wrażliwej

Delikatny krem, bogaty w odżywczy kompleks z zielonej herbaty i koenzym Q10+R. Ten koncentrat substancji aktywnych wymiata wolne rodniki, dotlenia komórki i usuwa z nich toksyny. Głęboko i intensywnie nawilża skórę. Krem zapewnia wszechstronną pielęgnację cery. Wygładza zmarszczki, łagodzi podrażnienia, stymuluje regenerację naskórka. Natłuszcza skórę, zwiększa jej napięcie, jędrność i elastyczność.

Zapycha :(

Zostałam ostatnio wielką fanka kosmetyków z Laboratorium Ava-zakochana jestem po uszy w cudownym retinolu i kuracji zwężającej pory z 5% kwasu fitowego. Testuję i poznaje coraz więcej, ale tu niestety porażka :(

Ma naprawdę kiepski skład-bardzo komodogenny.
Po około tygodniu zapchał mnie niemiłosiernie i wysypało mi całe czoło i policzki taką drobną podskórną kaszką, wypełnioną w środku płynem i którą ogarniałam potem jeszcze kilka tygodni, żeby doprowadzić twarz do stanu używalności.
Niestety nie :(

A miało być tak pięknie...

Ava- znana ze swoich kosmetyków czerpiących siłę z naturalnych składników... A tu klops, jakże wielki!
Nawilżanie zawdzięczamy wyłącznie glicerynie, no i może silikonom... i tu jest pies pogrzebany! Jak ktoś ma przed oczyma kartonik ze składem to może sprawdzić ile komedogennych składników w nim jest:/ Wersja dla cery tłustej i mieszanej może prezentuje się odrobinkę lepiej, ale ogólnie składy są podobne. A szkoda, bo kremik naprawdę fajnie się zapowiadał: szybko się wchłaniał, przyjemnie pachniał, w widoczny sposób nawilżał, łagodził skórę... Naprawdę miał potencjał!! :) Tylko to zapychanie:/ Gdyby nie to okrzyknęłabym go moim ulubieńcem, gdyż naturalne składniki w dalszej części ingredients są imponujące.

Ogólnie: polecam dla osób bez problemu zapychania porów.

świetny

Od kilku lat walczę z trądzikiem. Leczenie przynosi efekty, ale jak to na wojnie - dostaje się i niewinnym. Skórę mam zmaltretowaną i nadwrażliwą. Szukam więc dzielnie kremu, który ją ukoi i nie będzie kosztował tyle, co najlepszy z najlepszych Nutritic od La Roche.

I najwyraźniej znalazłam! :)

+ nawilża
+ koi
+ nie podrażnia
+ delikatny zapach (znacznie lepszy od innych kremów tej firmy)
+ wydajność
+ cena do jakości

Tylko opakowanie mogłoby być nieco fajniejsze, ale nie wymagajmy tak wiele od kosmetyku za 10 zł.

Do czego służą te przedmioty? [Odpowiadają mężczyźni]

Całkiem, całkiem :)

Po pierwsze to wydajny i nie trzeba nakładac go wiele. Co prawda mam ten krem do cery tłustej i mieszanej, ale to moze być ta sama recenzja według mnie. Cena też nie jest zła i twarz mi sie po nim nie świeci aż tak jak po kremie nivea. No i dobrze nawilża!

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

fajny kremik

Jest to bardzo fajny krem w całkiem przyzwoitej cenie. Jego konsystencja jest bardzo delikatna, ładnie się rozprowadza i dobrze wchłania. Nawilża, lecz cera po nim jest lepka i świecąca. Zapach jest bardzo delikatny. Krem jest bardzo wydajny.

Kupiłam go w rossmanie (nie w każdym jest dostępny !)

Mistrz pozorów

Ciężko znaleźć w okolicznych drogierach kremy o w miarę naturalnym składzie i jeszcze ciężej było znaleźć właśnie ten. Ostatecznie kupiłam go w Rossmannie, ale dopiero w 6-stym (!) odwiedzonym.

Po takim szukaniu rzuciłam się więc na niego z wielką nadzieją. Zawsze uwielbiałam kremo-żele, a ten po otwarciu właśnie tak wyglądał. Delikatny zapach i cudowna, delikatna, bardzo lekka konsystencja, kóra powinna się wchłonąć natychmiast i super nawilżać. I jakie to było mylące! W rzeczywistości ten super lekki krem najpierw nie chce się w ogóle wchłaniać. Maziam nim po twarzy, a potem zostawiam do "wychnięcia":yyyy: WTF?

Po pewnym czase krem się jakby wchłania, ale pozostawiając tłustą maź, która po nocy mega błyszczała. Na mojej suchawej cerze! Stan cery się pogarszał i pogarszał, a ja dawałam kremowi nieskończone drugie szanse. Okazało się, że pod tą tłustą warstwą skóra była tak przesuszona, że zaczęła się sama przetłuszczać...

Tak więc moje doświaczenie każe mi odradzać zakup tego cuda. Polecam raczej osobom z bardzo suchą cerą, której nie straszne kremidła w stylu kultowego Nivea i moga nakładać grube ilości tego. Mieszanym, problemowym cerom stanowczo odradzam. Dodam, że krem jest piekelnie wydajny.

Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe

przeciętny

cerę mam mieszaną i średnio dogaduję się z tym kremem. używam go sporadycznie, ponieważ jest przyciężki dla mnie, twarz po nałożeniu świeci się mocno, na skórze zostaje film. nie można mu jednak odmówić nawilżania, odżywiania i natłuszczania, na zimę to może być całkiem fajne rozwiązanie.
mimo swoich właściwości nie jest specjalnie wydajny. cena w porządku, z dostępnością już gorzej.
zdecydowanie wolę z avy Ultranawilżający krem z kwasem hialuronowym

bardzo średni

Kupiłam zachęcona opiniami na wizażu (w marcu tego roku) i się zawiodłam.
Na minus:
- tłusta, lepka, świecąca się twarz
- parafina w składzie (nie zauważyłam jej, jest zapisana jako Mineral Oil)
- zapychał
- słabe nawilżenie
- cena jak za taki produkt też średnia (zapłaciłam 14 zł)

Na plus:
-lekkie opakowanie (plastik)
- lekka konsystencja

Jeśli komuś nie przeszkadza parafina w składzie, może być ok, moja skóra (mieszana) słabo ją toleruje .

Używam tego produktu od: przez 3 miesiące

No nie wiem...

Mam mieszane uczucia, co do tego kremu. Ma dużo plusów, bo podoba mi się:

- konsystencja - bardzo lekka
- łatwo rozprowadza się na skórze
- zapach też ma nienachalny
- z dotychczasowych kremów jakich używałam zapycha najmniej
- wydajny
- przyzwoicie nawilża

Ale mimo wszystko skóra nie była jakaś super, po jego stosowaniu. Nie była przesuszona, ale nie była także odżywiona. Właściwie to była w dość kiepskiej kondycji, szara, zmęzona, bez życia, z mocno rozszerzonymi i raczej pozatykanymi porami - no brzydka była... Dlatego narazie przestaję go używać.

Ilość zużytych opakowań: niecałe ćwierć jednego

Taki sobie.

Krem to zdecydowanie średniak.
Przede wszystkim - nie zapycha. Dość dobrze się wchłania, choć wg mnie zostawia taką jakby cieniutką kleistą powłoczkę. Mimo tej kleistości - pod makijaż się nadaje. Słabo nawilża, na noc lubię sobie trochę na twarz "nawalić", tu, żeby poczuć jako-taki efekt potrzebowałam 2-3 warstw, a i tak nie byłam do końca zadowolona. Przy takim używaniu o wydajności się nie wypowiem ;)
Krzywdy nie zrobi, ale to jednak nie do końca "to".

Używam tego produktu od: kilku misięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

nic specjalnego

Krem, któremu nie mogę wprost wiele zarzucić, a jednak wybierająć go liczyłam na więcej...

Przede wszystkim nie odpowiada mi konsystencja - jest niby lekka, wodnista, a jednak nie daje spektakularnego uczucia nawilżenia. Jakaś taka mało komfortowa jak dla mnie, ale czuję, że to coś bardzo subiektywnego, co właściwie trudno mi opisać słowami...

Na pewno nie zapycha i nie podrażnia, ale też nie czuć, by koił, łagodził, a tego oczekuję od kremu do cery wrażliwej.

Zapach, kolejna subiektywna kategoria, dla mnie po prostu... tandetny. Kojarzy mi się z kremami z kiosku z poprzedniej epoki. Nie jestem kosmetyczną snobką, ale to odczucie pojawiło się już przy pierwszym użyciu.

Podsumowując, takie sobie smarowidło. Nie odczułam ani pozytywnego, ani negatywnego działania.
Wydajny.

Plusy:
- cena
-wydajność

Minusy:
- konsystencja
- zapach
- brak działania łagodzącego.

Krem idealny

Kremów, których mogłabym używać pod podkład, przetestowałam już wiele, jedne z lepszym inne z gorszym skutkiem, ale dopiero ten uznałam za idealny. Ale do rzeczy:
+ nie zapycha, a mam ku temu skłonności i to bardzo;
+ nie podrażnia i nie uczula;
+ dość dobrze nawilża, nie zostawiając przy tym tłustej warstwy;
+ szybko się wchłania niemal do matu;
+ ładnie pachnie;
+ jest wydajny;
+ ma korzystną cenę;
+ nie roluje się pod podkładem (sprawdzałam na kilku).

Minusów nie zauważyłam. Mogę jeszcze tylko dodać, że podkrada mi go cała rodzina z młodszym bratem na czele :)