Lancome, Maquimat Ultra Naturel

Lancome, Maquimat Ultra Naturel

Naturalny, matowy podkład o długotrwałym działaniu. Lekka formuła podkładu daje idealny matowy efekt, który trwa godzinami. Pomaga bronić cerę przed szkodliwym wpływem środowiska oraz wolnymi rodnikami. Tajemnica działania to nowy kompleks na bazie silikonu, który wnika głęboko w mikrosferę skóry, dzięki czemu wyjątkowo promieniuje.
Niezrównane rezultaty: Przezroczysty silikon umożliwia podkładowi uwydatnić w wyjątkowy sposób ton skóry. Zawiera kompleks z filtrem słonecznym zabezpieczający skórę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Idealnie nawilża skórę, zapewniając jej długotrwały świeży wygląd.

Cena: 130 zł / 30 ml

jak na Lancome - słabiutki

Zacznę od tego, że nie kupiłam go, lecz dostałam od koleżanki. Mam nr 03 i przy mojej bladej cerze o dziwo nie jest za ciemny. To jego plus. Ładnie się rozprowadza,równomiernie. I to niestety tyle jego zalet, mankamentów jest znaaaaacznie więcej.

Wady:
- po pierwsze - nie wiem kto wymyślił, że jest to , preparat do skóry mieszanej, moja cera po tym podkładzie jest jakby lepka, po nałożeniu pudru mineralnego jest trochę lepiej ale po 2-3h znów się "lepi".

- słabe krycie, a raczej jego brak. Może delikatnie "odświeża" cerę, ale nic więcej.

- po 2-3h nie widać wogóle by podkład był na twarzy, za to czuć okropną lepką warstwę.

- jak za tą cenę to mogliby się jednak bardziej postarać. Polecam Clinique lub z tańszych - Catrice.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1wszego, więcej nie będzie

O ZGROZOOO!!!!!!!!!!!!!

Sama nie wiem jakim cudem dałam się przekonać małpie w douglasie do tego czegoś za 169 zł!!!!!!!! weszłam tam po double wear light, a wyszłam niby z cudownym, średnio kryjącym i super matującym podkładem. Przy pierwszym użyciu już go znienawidziłam. kolo 01 utlenia się i wpada w róż, WCALE NIE KRYJE, zupełne zero, nawet nie wyrównuje kolorytu, ładnie matuje ale bardzo mocno wysusza i sciąga cerę. Mieszam go z za ciemnym diorem forever, do niczego innego się nie nadaje. Dno i wodorosty, nigdy w życiu nie miałam nic gorszego, nawet fluidy za 10 zł są lepsze. masakra!

Porażka :-(

Hmmm... Na usta cisną się same obelgi i ostre słowa ale postaram się opanować. Podkład jest totalną porażką! Już nakładanie go na twarz zapowiada kłopoty bo podkład po prostu nie chce się rozprowadzić! Jest ciężki i pozostawia smugi. Po walce z nakładaniem i pogodzeniem się z maską na twarzy, jest coraz gorzej bo skóra szybko zaczyna się błyszczeć i niestety pojawiają się suche skórki.

depilacja ciąża

NIEZLY

Nie rozumiem tych wszystkich zarzutow,ze podklad nie kryje i nie matuje...Sama chyba nie spotkalam sie z zadnym,ktory dawalby na twarzy mat absolutny(no chyba,ze okropny DW w polaczeniu z T-matkiem od Chanel);)Wtedy rzeczywiscie mat..plaski i maska gotowa.Zalezy kto,czego szuka. Ja odkrylam ten podklad jakies 5 lat temu,po tym jak przetestowalam wszystkie inne dostepne w Douglasie. Ten byl zdecydowanie najlepszy...pamietam jak dzis...dosyc gesta konsystencja,mily zapach.Krycie az za mocne,dawal taki nieco pudrowy efekt,po przypudrowaniu naprawde dobrze sie sprawowal:)Nie ma mowy o smugach czy zaciekach! Kwestia umiejetnego rozprowadzenia podkladu-najlepiej na dobrze nawilzona(a nie zmatowiona,czy przesuszona!) twarz.Wtedy poslizg jest odpowiedni i podkladzik rozprowadza sie dobrze:) Na dzien dzisiejszy wole raczej podklady troszke rozswietlajace jak np Forever Diora,nie uganiam sie juz za totalnym matem na twarzy. Wole,zeby buzka wygladala zdrowo i promiennie. Czasami wracam do tego podkladu,raczej okazyjnie...niestety wybor kolorkow jest zenujacy-przynajmniej w Szwecji;)

Używam tego produktu od:kilka lat temu

nie nie nie!!

zdecydowanie nie jest wart tego ile kosztuje!! za zacheta i poleceniem pani z douglasa, ktora zapewniala mnie ze podklad ten bardzo dobrze matuje i kryje kupilam go za ponad 160 zł!i to był bład:(podkład praktycznie sam z siebie nie matuje ani troche,,ja dodatkowo uzywam pudru matującego bo w przeciwnym razie swiece sie po 5 min:/bez znaczenia jest czy nakladam go na krem czy bezposrednio..okropny! mimo iz staram sie dokladnie go rozprowadzic po jakims czasie pojawiaja mi sie na twarzy smugi:/jedynym marnym plusem jest fakt ze udalo mi sie przynajmniej niemal idealnie dobrac odcien,co przy tanszych podkladach jest uciazliwe,gdyz zawsze one zmieniają odcien pod wplywem czasu na pomaranczowy badz rozowy...ten podklad nie zmienia koloru wiec to jedyny chyba plusik
niestety kupilam ten podklad zanim zapoznałam sie z opinia forumowiczek,gdybym wiedziala wczesniej w zyciu nie wydalabym na niego tyle kasy..wiec teraz chcialabym ostrzec Wizazanki TEN PODKLAD WOGOLE NIE MATUJE ANI NIE KRYJE!!moim zdaniem jest beznadziejny,ze swojego zadania wogole sie nie wywiazuje..ehh a myslalam ze taka firma to bedzie juz cos porzadniejszego...bede musiala wrocic do Revlona bo jak widac poszukiwania innego dobrego podkladu matujacego ida mi beznadziejnie
pozdrawiam

Używam tego produktu od:2 tygodnie
Ilość zużytych opakowań:jeszcze nie skonczylam 1

Beznadziejny

Polecono mi go w Sephorze jako dobrze kryjący podkład dla ceny tłustej i mieszanej, kosztował niemało, myślałam, że za taką cenę otrzymam super produkt, niestety okazał się wielką porażką:
- w ogóle nie kryje, jeśli ktoś ma cerę z niedoskonałościami, to po nałożeniu podkładu nadal je widać
- tłusta cera chwilę po nałożeniu zaczyna się błyszczeć
- po niektórych kremach się roluje

Wielkie rozczarowanie, bo generalnie bardzo lubię te markę, ale podkład okazał się dużą porażką za dużą cenę!

Ilość zużytych opakowań: połowa

nieporozumienie

Na przykładzie tego kosmetyku wiem już, że wpierw trzeba czytać recenzje Wizażanek, a potem wybierać się na zakupy ;) A w najgorszym wypadku spróbować wziąć próbkę. Pieniądze (niemałe) uważam za zmarnowane.
Miałam zamiar kupić Guarlain, ale kobita wcisnęła mi opisywany Lancome zachwalając go niemiłosiernie :/
Fluid posiada nieznośny dla mnie zapach, ma mierne zdolności matujące i się "granuli" na twarzy.
Co najgorsze, zaczęły mnie swędzieć i piec oczy. Nie wiem, czy ten objawy są od tego kosmetyku, ale pojawiły się po pierwszej aplikacji.
Nie kupię więcej :(

Używam tego produktu od:4 dni
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

a coz to?

podklad dostalam, nie kupilam, wiec przynajmniej nie zaluje pieniazkow.
o wiele tansze produkty sprawiaja sie o niebo lepiej. matowic to on nie matowi, nie mowie nawet o twarzy potraktowanej filtra mi, on nawet blyszczenia po kremie nawilzajacym nie jest w stanie zgasic. z wieloma kremami z reszta sie gryzie- albo sie walkuje, albo nierowno naklada (zaznaczam, ze nie jest to wina kremow- z innymi podkladami jest ok). sciera sie bardzo szybko, cale szczescie ze choc w miare rownomiernie.
czy zapycha, nie jestem w 100 proc pewna, choc typuje go jako winowajce- gdy zdarzalo sie go uzywac kilka dni pod rzad pojawialy sie pojedyncze wypryski.
fatalny wybor jasnych kolorow- 01 jest dla mnie o wiele za ciemny nawet latem.

Używam tego produktu od: 5 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: w polowie

nie polecam

W mojej opini kiepski:
- widoczny na twarzy, nadaje się praktycznie tylko na większe wieczorne wyjścia
- zapycha pory
- nieprzyjemny zapach
- nie zauważyłam efektu matowania.

Jedyny plus: dobre krycie.

Nie dokończyłam - wyrzuciłam.

Używam tego produktu od: paru tygodni

nie dla mnie

Zdałam się całkowicie na konsultantkę. Mam bardzo problematyczną cerę-wybitnie wrażliwą, z porozszerzanymi porami, naczynkową i mieszaną z dużą tendencją do nabłyszczania.
Maquimat miał być strzałem w 10, niestety-w moim przypadku pudło. Matuje maksymalnie na 1.5 godziny,ale w przypadku mojej cery żaden nie radzi sobie z tym problemem.
Podczas zakupów dostałam próbkę Double Wear, to on sobie znacznie lepiej radzi z moją cerą, choć też nie tak, jakbym tego chciała-a chciałabym przynajmniej 4-5 godzin nie musieć przypudrowywać twarzy.Wydaje mi sie, ze jednak nie ma i nie będzie takiego produktu dla mojej cery.
Dwa dni po zakupie Maquimata wróciłam po Double Wear.
Konsultantka była bardzo mocno zaskoczona, ze Maquimat nie był dla mnie odpowiedni...niestety-nie matowi, bardzo szybko nabłyszczam się, spływa, czasami gromadzi sie w porach i wygląda nieestetycznie.
Używam go tylko wtedy, jak muszę wyjsć z domu gdzieś na krótko, albo na zakupy na przykład.

Być może dla mniej wymagającej cery jest dobry, ja już go nie kupię.

Ma co prawda bardzo ładny zapch, dobrze sie rozprowadza, być może z mniej naczynkową cerą poradzi sobie dobrze. Faktycznie lekki, w moim odczuciu byłby dobry dla cery bez porozszerzanych porów i naczynek.

Używam tego produktu od: z przerwami od 4 miesięcy

niedobry:(

Uzywalam tego produktu w liceum, a teraz na fali sentymentu poprosilam o spora probke. I niestety po latach ten kosmetyk jest tak samo zly:( Czyli nie matuje - po paru godzinach znika u mnie z nosa, wlazi w pory, a i wysusza niektore partie twarzy. Plusem sa jedynie fajne kolory, bo mozna idealnie dopasowac. Niestety nie moge go polecic osobom z mieszana cera. W dodatku ma jeszcze silikony i wydaje mi sie, ze fluid troche zapycha.
Cale szczescie, ze mam juz swoj idealny podklad i nie musze dalej szukac, bo nie chcialabym wydac tyle kasy na Maquimat i miec zero efektu!

Używam tego produktu od:pare ms, teraz od kilku dni
Ilość zużytych opakowań:1, a teraz probka

pachnące cacko

Podkład kupiła mi mamusia w strefie wolnocłowej,bo sama bym tyle chyba nie zainwestowało po opiniach na kwc.:)
Według mnie jest on całkeim dobry, pieknie pachnie, moją buzie matuje na 3-4 godziny( a to całkiem dobry wynik), nienajgorzej kryje (chociaż trzeba go ostrożnie nakładac ,bo zostają smugi).
Ogólnie przyjemny, chociaż od takiej marki spodziewałam bym się czegoś lepszego.

Używam tego produktu od:2 tygodnie
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1