Les Plaisirs Nature, Mure Sauvage EDT

Les Plaisirs Nature, Mure Sauvage EDT

Mój świat, moja doskonałość

Używam go już długo, nie potrafię się bez niego obejść! Najlepszy produkt YR. Polecam fankom naturalnych zapachów lata, jesieni i wiosny, oraz czarodziejskich, celtyckich folkowych klimatów... Są to dzikie jeżyny zabarwione lekko herbacianą nutką (moja interpretacja), które spotykamy gdzieś włócząc się chłodną porą po opusczonych ogrodach, czy lasach pełnych jeży i innych uroczych drobnych zwierzątek...
Uwielbiam go i uważam za jeden z najcudowbiejszych zapachów, jakie kiedykolwiek poczułam w swoim życiu! heheh ;-) Przypomina mi czasy, kiedy wychowywałam się pod Toruniem - miałam ogród i lasek pod domem, tak więc wszystko co wiązało się z tym okresem było zaraem taki dzikie, tajemnicze, surowe ale i magiczne... Jak ten zapach właśnie! polecam wrażliwym na piękno prawdziwej, lekko nieokiełznanej ale wielce magicznej i aromatycznej europejskiej natury! Latem rzeźwi, nie jest duszący, choc jest i słodki - ale świeży, inaczej ;-)

Używam tego produktu od: dawna
Ilość zużytych opakowań: wiele, wiele, wiele...

Obrzydliwy

Zapach dostałam na urodziny. Całe szczęście, że nie wydałam ani złotówki na coś tak ohydnego.
Pierwsze odczucie po powąchaniu tej wody jest równie niemiłe, co drugie i trzecie. Ostra, intensywna woń dosłownie uderza w nos. Co ja mówię - ona bije, łapie i dusi. Mdli mnie, kiedy ją poczuję. Gdy się popsikałam - ledwo wytrzymałam ze sobą. Trwałość jest doskonała (niespotykane w tej serii). Po jakichś dwóch godzinach ten początkowy smród trochę słabnie, a na pierwczy plan wysuwa się dosyć słodka nuta, która jest nawet znośna, ale tylko w niewielkich ilościach.
Zapach mnie pokonał, nie przeżyłabym ponownego starcia z nim (tak samo jak domownicy), więc byłam zmuszona go wyrzucić. To już drugi raz, gdy woda od Yves Rocher ląduje w koszu.

Używam tego produktu od: kilka testów
Ilość zużytych opakowań: kilka psiknięć ze 100 ml

Najlepsza z serii

Według mnie najbardziej udany zapach z serii Plaisirs Nature. Cięzko powiedzieć, że naśladuje zapach jeżyny w sposób dosłowny, jesli już to ta jezyna jest mocno ,,udoskonalona". Dodatkowo, podana z duzą ilością cukru. Po chwili wyłania się odrobina kwasku. Mam wrażenie, że jako jedyna woda z serii, odrobinkę rozwija się.

Bardzo lubię używać moją jezynę, zwłaszcza wiosną i latem. Nie jest to jakaś szczególnie ciekawa kompozycja, po prostu poprawiacz nastroju :) Ja zawsze muszę mieć ją w swojej kolekcji. Nie używam często, jesli już to w bardzo dużej ilości :)

Ilość zużytych opakowań: 4 flakon 100ml

Anna Małecka masaż szyi i dekoltu

Jeżynowe cudo=)

- cena
- zapach- nie jest duszący, pachnie owocowo, nie wyczuwam w nim mocnej woni alkoholu co czasem jest charakterystyczne dla wód toaletowych:)
- nie powoduje alergii:) w przypadku osób uczulonych na alhohol
- trwały - nie wiem ile utrzymuje się na ciele :) bowiem jest to zależne od indywidualnego Ph skóry:) ale na moim ubraniu utrzymuje się do następnego prania więc jest ok
-jest wydajna - starcza na długi okres czasu:)

jeśli chodzi o małą buteleczkę jest niezwykle poręczna i można ją mieć przy sobie, zawsze ,wszędzie i każdej sytuacji=)

Skłaniam się do kupna :) większej pojemności(100 ml) jednak myślę że dopiero po całkowitym wykończeniu mojej 20-stki=)

Używam tego produktu od: 2,5 roku czasu z przerwami=)
Ilość zużytych opakowań: pół 20 ml buteleczki=)

kolorowe landrynki-fantazja na temat jeżyny

Yves Rocherowe owoce wypróbowałam na swojej skórze dziesiątki razy. Jeżynę też.
Jest jedną z mniej infantylnych (o ile to możliwe) propozycji w serii.

Słodka, ale z gorzkawo-kwaskową nutą, raczej nie spodoba się każdemu.

Tani, raczej mało trwały psikaczyk do zabawy.

Używam tego produktu od: co jakiś czas od wielu lat
Ilość zużytych opakowań: 5 setek

Nietrwały i chemiczny zapach

Plusy to : małe i szybkokończace sie opakowanie, estetyczne, dobry atomizer.
Minusy:
-niska trwałość
- zbyt wysoka cena za taką trwałość
- ciężki do zniesienia po dłuższym kontakcie z nim zapach.

Generalnie moze byc dobry na prezent dla młodych dam w wieku 12 - 13 lat.

Używam tego produktu od: dwa miesiące

Raczej nie dla mnie

Jako jedna z niewielu firm, Yves Rocher ma w swej ofercie małe, kieszonkowe perfumki. Zdecydowałam się więc na zakup flakonu 20ml ze względu na wygodę - mogę nosić w torebce, zabierać na parodniowe wyjazdy.

Wybrałam jeżynę bo wydawała mi się najbardziej do zniesienia dla mojego nosa. Bardzo ciężko jest mi zużyć te 20 ml, niechętnie po nie sięgam. Zapach jest intensywny, psikam się nim jak najmniej, bo zapach i jego słodycz wręcz mnie duszą. Minusem jest atomizer, który rozpyla zapach wąskim i mocnym strumieniem, spryskując bardzo małą powierzchnię skóry. Trwałość zapachu średnia, choć jak dla mnie jest to plus, z biegiem dnia intensywność słabnie choć nie ginie całkowicie. Plusem za cenę i wygodę, zapach niestety nie mój.

Używam tego produktu od: okazjonalnie od 3 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego i ostatniego 20ml

delikatna, dziewczęca woń

Zapach jest śliczny. Delikatny, słodki (nie jakoś specjalnie, ta słodycz nie jest nachalna), dziewczęcy. Od razu przypadł mi do gustu. Zastanawiałam się pomiędzy maliną a właśnie jeżyną. Jednak świeżość i lekkość tej drugiej wody przekonała mnie do zakupu, i nie żałuję.
Nie wiem jeszcze jak jest z trwałością, ponieważ używam od niedawna. Jeśli nie zawiedzie - na pewno kupię ponownie. ;)

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Landrynkowo - bladofioletowo

HISTORIA JEŻYNY YR
To nie jest dla mnmie fajne spotkanie z Jeżyną. Nie chciałam wiele, miałam ochote tylko spotkać najzwyklejszą jeżynę, naturalną w swej naturalności, zerwaną prosto z krzaczka, dziką, soczystą. Chciałam żeby było rześko, kwaskowo, owocowo, optymistycznie - bo tak właśnie kojarzy mi się zapach jeżyn.
Nic takiego się nie wydarzyło.
Dostałam za to - na pocieszenie - wielkiego fioletowego lizaka i jeżynowe landrynki.

Słodko - kwaskowo - bladofioletowo. Tyle.

YR to obietnica naturalności, armatów nieskrępowanych, wolnych, nieprzetworzonych.
Ta jednak jeżynka wcześniej dostała się do fabryki słodyczy, gdzie w połączeniu ze słodzikiem stała się podstawą do produkcji landrynek. Ot co!.
Landrynki mogą być fajne dla dziewczynek, dla fanek słodyczy, bądź też dla fanek jeżyny w każdej postacji.
Dla mnie jednak za słodko.

Ja jednak - jak przekonałam się w trakcie używania zakupionej flaszki w ciemno w sklepie internetowym YR - jeśli już jeżyna to tylko mocna, konkretna, charakterna, zakręcona taka jak w Amethyst Lalique.
W postaci jednak odświeżającej wody toaletowej nie bardzo. Wolę coś bardziej frywolnego, wytrawnego, ochładzającego. Teraz już to wiem! :)

Aby była jasność - jest to tylko woda toaletowa, lekki odświeżacz, psikacz, więc dużo nie oczekiwałam,
trawłość, która jest mierna nie zaniży tu oceny, bo wkoncu to nie edp. Szybko się ulatnia, ok 2-3 godz, pozostawiając na skórze tylko delikatne wspomnienie zjedzonej landrynki jeżynowej.
Butelka solidna, przeżyje większe turbulencje, więc nie trzeba się z nią jakoś super delikatnie obchodzić.
Cena - pojemność - jakość - ok, jeśli chodzi o tą największą pojemnosć.

Warto wcześniej przetestować.

I na koniec, co myślę istotne, i o czym w swojej obiektywnej ocenie nie mogę zapomnieć - może się podobać! Ja zebrałam za nia kilka komplementów:)
Bo jeśli ktoś ma smaka na landrynke to czemu nie? ;)

Używam tego produktu od: ...
Ilość zużytych opakowań: 100 ml

Trochę męska

Zapach wydaje mi się trochę męski, szczególnie w początkowej fazie. Jest raczej chłodny, taki właśnie "leśny", dopiero z czasem trochę się wysładza i ociepla, i tę nutę zdecydowanie wolę. Jest fajna na upały, bo ten początkowy chłód trochę orzeźwia. O dziwo sprawdza się także jesienią. Generalnie czuć jednak pewną mydlaną sztuczność i plastikowość zapachu; coś podobnego wyczuwałam w wodzie o zapachu brzoskwini. Z czasem zaczęłam mieć wrażenie, że lekko mnie mdli... Generalnie brakuje tej rześkości i kwaskowatości, którą mają prawdziwe jeżyny.
Trwałość jest kiepska, ale dzięki niskiej cenie i dostępności w małym flakoniku możemy mieć tę wodę zawsze przy sobie i się "dopsikiwać". :)

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: początek 1

Cukiereczek.

Mała buteleczka, idealna na wyjazdy, rześki, owocowy, lekki zapach i na dodatek coś, co nie zdarza się aż tak często - jeżyny! Pomyślałam, że to doskonały pomysł na letnią wodę toaletową.

Tak, jak się spodziewałam, jeżynka od YR to zapach prosty, jednotonowy, nierozwiajający się na skórze, pachnący zawsze tak samo. Szkoda jednak, że brak w nim najważniejszego - tytułowego owocu!

Woda ta pachnie bowiem słodkimi landrynkami, cukierkami, być może trochę galaretką, ale na pewno nie jeżynami. Jeżyny to cierpkość, wyrazistość, oryginalność, kwaskowatość i dojrzała słodycz... Tutaj zdecydowanie tego brak. W zamian za to otrzymujemy landrynkę, która udaje tylko trochę jakieś nieokreślone owoce leśne. Ale przecież nie o to chodzi!

Trwałość wody zdecydowanie niska, wytrzymuje na skórze maksymalnie 2-3 godziny, ale przyznam szczerze, że akurat w przypadku tego zapachu nie były dla mnie najważniejsze szczegóły techniczne. To miał być letni psikacz, więc również zwyczajne opakowanie z plastikową nakrętką mi nie przeszkadza - nie boję się o nie, gdy ląduje w torebce czy kosmetyczce. Dozownik, spray działa bez zarzutu.

Podsumowując - dobrze radzę powąchać dokładnie przed zakupem. Ja zamówiłam tę wodę w ofercie wysłkowej i, niestety, trochę się zawiodłam. Nie chodzi o to, że zapach jest nieładny - po prostu nie tego oczekiwałam. Mimo to z chęcią wypróbuję inne wersje tych wód, oczywiście tym razem po wnikliwym przetestowaniu.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: wykańczam ostatnie krople z flakonika 20 ml

Zapach za jakim tęsknie. Niespotykany.

Naprawdę lubię ten zapach. Dla mnie on jest rzadko spotykany. Nie wiem czy to dosłowny zapach jeżyny ale jest w nim coś magicznego, naturalnego, prostego i dziwnego:)
Bywały dni kiedy za nim tęskniłam gdy nie miałam go blisko siebie. Z zapachów z tej serii chyba najtrwalszy o zdecydowanie najbardziej elegancki. Nie za słodki - jest w nim zadziorność, kwaśność, lekka słodycz.
Fajnie orzeźwia a jednocześnie ma w sobie nutkę eleganckich perfum na wieczór.
Nie wiem nawet jak to wytłumaczyć, bo jak wytłumaczyć zapach?
Lubiłam je latem ale chętnie używam także teraz jesienią i zimą. Zaskoczył mnie swoją trwałością. Lubię nim np. spryskać szalik - nawet wtedy gdy na ciało używam innego zapachu.
Bardzo też lubię go po wieczornej kąpieli.
Czasami nawet spryskuje nim pościel i włosy:)

Kiedy skończyła mi się butelka zrobiłam sobie od tej wody przerwę ale jednak ponownie zastęskniłam.
Lubię je kupować w małych wydaniach bo lubię nosić je w torebce.
Naprawdę świetny zapach1

Ilość zużytych opakowań: w czasie drugiego o mniejszej pojemności