Cil a Cil Douceur Maquillage Ultra-Naturel (Tusz naturalnie podkreślający)

Cil a Cil Douceur Maquillage Ultra-Naturel (Tusz naturalnie podkreślający)

Maskara dla początkujących, daje efekt ultra-naturalności, podkreśla naturalny, jasny kolor (stąd do wyboru bazy), lekko podkręca, nie pogrubia. Testowana oftamologicznie, dla wrażliwych oczu.

delikatny i malowidoczny

Bardzo lubie tusze Bourjois i ten zakupilam juz laaata temu, bedac jeszcze we Francji.
Do tej pory zachowalam sobie po nim szczoteczke - uzywam do rozczesywania brwi :) zabielonych filtrami.
Mimo calej mojej sympatii dla naturalnego makijazu oczu (nie rozumiem tej Wizazowej fascynacji tuszami, ktore maja sprawic, ze nasze rzesy beda zawijac sie az na brwi) uwazam, ze ten tusz jest dobry tylko dla 12latek, ktore nie chca, zeby ktos sie poznal, ze juz uzywaja maskary a chcialyby troche podkreslic oko.
Niestety wiekszosc 12latek ktore widuje, wykonuje makijaz mocniejszy od mojego, wiec nie wiem do konca kto jest targetem tego produktu.
Milo go jednak wspominam i gdybym miala 12to letnia corke, to bym jej podetknela ten tusz do pierwszych eksperymentow (zeby sie nauczyla jak nie wsadzic sobie szczoteczki za pierwszym razem prosto do oka - mnie sie to nigdy nie udalo, ale czytalam o takich przypadkach i wolalabym tego wlasnemu dziecku oszczedzic)a potem czym predzej, nim by sie zupelnie zniechecila do tuszowania rzes za znikomy efekt, podetknela 2000 kalorii MF albo cos od Rimmela.

To juz lepiej faktycznie zrobic sobie henne.
Chociaz 3 gwaizdki za to, ze nie uczula i ma dobra szczoteczke do wtornego uzytku.

na pierwszy raz

Daje szesc gwiazdek dlatego, ze ten tusz idealnie spelnia obietnice producenta: jest naprawde ultra-hiper naturalny i pod ta naturalnosc ulozono wszystkie jego cechy: konsystencje ktora nie pogrubia tylko daje efekt naturalnych rzes, bardzo delikatnie podkreca, rzesy pozostaja ladnie rozdzielono, ladnie podkreslone, nie tyle wydluzone co pomalowane do konca jasne koncowki staja sie rowniez widoczne. Efekt mozna porownac do henny u kosmetyczki z tym, ze do tej pory widzialam tylko brazowe odcienie.
Gdyby ta mascara natomiast startowala w kategorii ultrawydłużającopogrubiającopodkręcających teatralnych - dostalaby co najwyzej jedna gwiazdke - to naprawde jest kosmetyk dla osob lubiacych bardzo bardzo delikatny, niewidoczny makijaz.