Force C Premium

Force C Premium

Firmie Helena Rubinstein jako pierwszej udało się pozyskać i wykorzystać w kremach naturalną witaminę C. Pochodzi ona z miąższu kalabryjskich pomarańczy. Firma ta wykorzystała doświadczenia przemysłu farmaceutycznego w obchodzeniu się z miąższem pomarańczy i pozyskiwaniem soku bogatego w skoncentrowany kwas askorbinowy. Miąższ, zbudowany z pektyn, naturalnych polimerów, pełniących rolę roślinnego cementu międzykomórkowego, stanowi naturalną ochronę witaminy C w owocu, chroniąc ją przed kontaktem z tlenem. Sok jest odwirowywany przy prędkości 600 km /h, by zapobiec utlenianiu i zachować witaminę C w stanie nienaruszonym. Seria kosmetyków Heleny Rubinstein z opisaną powyżej witaminą C nosi nazwę Force C. Kremy z tej serii zawierają 3 formy witaminy C: czystą witaminę C (kwas askorbinowy) wyizolowaną z miąższu pomarańczy oraz jej pochodne tj. magnezowy fosforan askorbinylu (magnesium ascorbyl phosphate) i glukozyd askorbinylu (ascorbyl glucoside). Ostatnio firma ta wypromowała zmienioną wersję o nazwie Force C Premium.

W serum z tej serii czystą witaminę C (kwas askorbinowy) zamknięto w ampułce. Dopiero po naciśnięciu dozownika witamina C łączy się z serum tworząc roztwór odpowiednio o 5, 10 lub 15 % stężeniu. Piętnastoprocentowe stężenie najsilniejszego z serum Force C Premium to kosmetyczny rekord. W Europie nie ma ogólnie dostępnego preparatu, który zawierałby więcej witaminy C. W Ameryce używa się bardziej stężonych 20 % preparatów, ale tylko w gabinetach dermatologicznych.

pali i boli

Po aplikacji mialam wrazenie, ze moja twarz pali ogien!Co do kremu za takie pieniadze, to jakies nieporozumienie. Poza tym slabo nawilza, czuje sie go na twarzy.Dla mnie kompletny niewypal.Odradzam zakup.

średni krem za duże pieniądze

Miły kolor i przyjemna konsystencja, to zdecydowanie za mało biorąc pod uwagę obietnice producenta i bardzo wysoką cenę.Po zużyciu całego opakowania nie dostrzegałam żadnej spektakularnej poprawy - żadnego rozjaśnienia, czy rozświetlenia. Skóra była nieźle nawilżona, to fakt, ale taki efekt dałby dobry krem nawilżający za połowę ceny.

bardzo dobry

Sądzę, że zużycie 5 ml próbki kremu nie daje podstaw do oceny kosmetyku. Przecież starczy ona zaledwie na 2 lub 3 zastosowania - nie więcej. Efekty stosowania widoczne są (jak pisze nawet sam producent) dopiero po 2 tygodniach.Jestem zadowolona z Force C Premium - rozjaśnia, ożywia skórę, ujednolica jej koloryt, świetnie nawilża i odżywia, dobrze się wchłania. Zapach - cytrusowy - nie kojarzy się z niczym negatywnym. Polecam.

Katarzyna Gudan fryzura sylwestrowa 01 pinup

średniej jakości śmierdzidło

Również dostałam małą tubkę-próbkę :) i używałam sobie przez dni kilka, zapach wydawał mi się średni, sam krem również, używałam dopóki nie przeczytałam poniższego postu Ani na temat zapachu ... rzeczywiście, ohyda!! jak mogłam tego wcześniej nie zauważyć? więcej nie użyłam i musiałam wyrzucić, bo naprawdę mi się to zaczęło źle kojarzyć. Do tej pory robi mi się niedobrze na samą myśl. W dodatku przypuszczam, że krem jest koszmarnie drogi (jak wszystko HR).

Oceniam na 3.00

Fajnie matuje, dobrze się rozprowadza. Zapach uważam za całkiem przyjemny. Ale to żadna rewelacja.

Oceniam na 3.00

Zapch faktycznie nieciekawy, a za te cene mozna by sie spodziac czegos przyjemniejszego. Uzywalam na dzien - lekko matowi cere, dobry jako baza pod podklad.

Oceniam na 1.00

Na szczęście miałam tylko tubkę 5 ml, którą otrzymałam gratis przy zakupie kosmetyków w Sephorze. Rany boskie, może ta próbka była przeterminowana, ale:- krem ŚMIERDZIAŁ woskiem, co kojarzy mi się niestety ze świecami i nagrobkami (przepraszam, ale naprawdę)- na twarzy zostawiał okropny, tłusty film!!!Nałożyłam go raz i nigdy więcej!

Oceniam na 3.00

Przyjemna konsystencja, ładny zapach, wyraźnie rozjaśnia twarz. Ale żadna rewelacja... Niczym nie wyróżnia się wśród innych kosmetyków tego typu.