Intermezzo Mascara (Tusz pielęgnacyjny)

Intermezzo Mascara (Tusz pielęgnacyjny)

Tusz oparty na naturalnych składnikach. Woski Jojoba i różany zapewniają rzęsom ochronę i witalność oraz nadają im delikatny połysk. Lecznicze wyciągi z ziela świetlika, liści herbaty oraz Azadirachta indica działają kojąco na wrażliwe okolice oczu.
Tusz został poddany testom medycznym i jest szczególnie dobrze tolerowane przez osoby używające soczewek kontaktowych.
Dostępny w trzech kolorach: czarnym, brązowym i granatowym.

nietypowy efekt plus trwałość

edit
****************************************************
niestety odejmuję mu półtora gwiazki za trwałość, rozumianą jako okres świeżości do otwarcia. niestety, jest bardzo krótki - po około miesiącu, tusz nie zmienia konsystencji, ani właściwości makijażowych, ale cos się z nim dziejej niedobrego - nie wiem, czy się psuje, utlenia, jełczeje, czy atakuja go bakterie. Niestety powoduje silne łzawienie i alrgie oczu. I to cecha wspólna dla wielu kosmetyków tej firmy (cień, tusz do kresek, tusze). Zauważylam to dopiero po jakimś czasie i skojarzyłam z opiniami z zagranicznych for oraz testami blogerek).
dlatego ja zdejmuję ten tusz z listy hitów. niestety.
****************************************************
Tusze kupowałam różne, ale skupiałam się zazwyczaj albo na tanich perełkach polskich i zagranicznych firm albo na super hiper wypasionych maskarach za kosmiczne pieniądze.
Z tych tańszych perełek nic nie podbiło mojego serca na stałe, natomiast stałe stosowanie produktów wysokopółkowych doprowadzało do złego stanu moje rzęsy i wielokrotnie powodowało silne alergie.

Zostałam z wersją pogrubiającą, ale po zmianie szczoteczki na taka dużą i puchatą spróbowałam tego cuda i uważam, że jest super!

Początkowo miałam problemy z ładnym nalożeniem tuszu: rzęsy mi się plątały, lepiły, przekrzywiały itp itd.
Koszmar. miałam już wyrzucić, ale szkoda mi było.
Po dopiero trzecim ppodejściu dałam mu szansę i stodowałam przez około dwa tyg, a potem porzuciłam.
I efekt po zastosowaniu znowu zwykłego tuszu dał mi do myslenia - po jakimś czasie rzęsy mi zaczeły się łamać, wypadać - nie było to spektakularne, natomiast dopiero wtedy spostrzegłam jak różne jest i działanie i efekt tego tuszu.

Dodatkowo miłym zskoczeniem było dla mnie to, że w stanie zniezmienionym potrafił przetrwać cały dzień w upały -wszystkie inne poza Lash Power robiły mi ksero, pandę lub się kruszyły.

Tusz się lepiej sprawuje, jak nieco podeschnie, poza tym trzeba się nauczyć go nakładać, lepiej kilka warstwa, ale cienkich (trzeba dac rzęsom chwile, aby podeschły pomiędzy warstwami), niż porzadne tuszowanie juz za pierwszym razem. Jak już się opanuje tę technikę, to uzyskamy ładny wachlarz puszystych, pierzastych rzęs :)

Mnie to przekonuje, a głownie to, że tusze za 100-150 złotych, poza nielicznymi wyjątkami, zawsze w sytuacjach ekstremalnych robiły mi pod brwiamy ksero, albo deszcz czarnych okryszków pod oczami, a ten nic. Wygląda ładnie i świeżo cały dzień.

Jest wydajny i praktycznie nie zasycha i grudzi się na rzęsach jak inne tusze.

Ma małą wadę (dla niektórych) mocno pachnie alkoholem i różami, ale zapach po wyschnięciu szybciutko wietrzeje.

Używam tego produktu od: 4 mies
Ilość zużytych opakowań: 1/3 op

cudo

Takiego tuszu szukałam.

Jest rzadki, pokrywa rzęsy delikatną, cienką warstwą. Daje naturalny efekt, lekkie wywinięcie i bardzo dokładne rozczesanie rzęs. Nie pogrubia, nie wydłuża, bo nie jest od tego. Mnie wystarczy, że przyciemnia jasne końcówki.
Czerń faktycznie bardzo ładna, żadnej sztucznej smoły, rzęsy są błyszczące, miękkie i elastyczne. Jakby wilgotne, pierwszy raz widzę taki efekt.

Kolejne plusy - zero podrażnienia i ciężkości powiek, trwałość ok, xero brak, demakijaż w granicach normy. Stosuję na noc odżywkę Mavali i mam wrażenie, że ten tusz jakby wzmacnia jej działanie.

No i jeszcze coś w moim przypadku wprost niebywałego - nie muszę sciągać nadmiaru tuszu ze szczoteczki! Robiłam to dosłownie przy każdej mascarze w całym swoim tapeciarskim zyciu, a tu na szczocie po wyjęciu z opakowania zostaje dokładnie tyle tuszu, ile trzeba.

Nie polecam jednak, jeśli kogoś natura nie obdarzyła ;) Efekt porównywalny z henną, plus wywinięcie, nabłyszczenie i odżywienie.

Żałuję tylko, ze tak długo rozmyślałam nad zakupem Hauschki.

Jestem zadowolona

Jak żaden tusz nie podrażnia spojówek i nie niszczy rzęs. Wręcz (gdy go stosuję) pielęgnuje je i wzmacnia lepiej niż moja przezroczysta odżywka. To są dla mnie argumenty nie do pobicia.

Natomiast nie jest to tusz na większe wyjście (choć jak się bardzo postarać, można się pobawić w nakładanie warstwami, wtedy jest mocniejszy efekt). Poza tym rozmazuje się przy byle dotknięciu. Mam wrażenie że on po prostu nigdy nie zasycha. Za to z ubrudzonej powieki bardzo łatwo go zetrzeć (nawet palcem) bez konieczności zmywania np cieni czy kredki.

Zalety:
- nie podrażnia spojówek
- nie osłabia rzęs
- ma piękny głęboko czarny kolor
- ma delikatny "jedwabisty" wygląd - wygląda bardzo naturalnie
- łatwo go zmyć

Wady:
- rozmazuje się łatwo
- mało efektowny

Używam tego produktu od: 2 miesiący
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Botoksu zastosowania

Porządny i łagodny dla oczu.

Zakupiłam ten tusz, kiedy moje oczy wymęczone pracą przy komputerze zaczęły się "buntować", tzn. czerwienić, łzawić i piec. A używane przeze mnie tusze bardzo je podrażaniały. Tusz dr Hauschki był wybawieniem. Nie podrażniał oczu, a do tego wyglądał na rzęsach naprawdę porządnie. Szczoteczka klasyczna, bardzo wygodna do malowania. Konsystencja dość rzadka, ale tusz po nałożeniu na rzęsy wysycha szybko. Tusz bardzo ładnie rozdziela rzęsy, wydłuża je. Troszkę pogrubia. Czerń piękna! No i bardzo ładny zapach. Zmywa się dobrze. Po całym dniu leciutko się rozmazuje. Ale rzęsy w niego "ubrane" wyglądają naprawdę ładnie. Są gładkie, bez grudek, elastyczne i podkreślone. Bardziej na dzień. Ogólnie polecam, zwłaszcza "oczkowym" wrażliwcom :)

b. dobry

Po krótkim romansie z drogeryjną średnią półką tuszową wróciłam grzecznie do tuszy bardziej szanujących spojówki klienta.
Tuszu Hauschka używam od około 2 miesięcy i jestem szalenie z niego zadowolona.
Po otwarciu tusz ma rzadką konsystencję, potem troszkę podsechł, ale dał się reaktywować.
Efekt jaki daje na rzęsach to jest dokładnie to co lubię w codziennym makijażu, czyli delikatny efekt, podkreślenie rzęs, lekkie wywinięcie i dokładne rozdzielnie rzęs, brak grudek, idealne przyleganie do rzęs, żadnego osypywania się w ciągu dnia. Jestem w 100% zadowolona. Efekt lepszy niż przy tuszu Logony, tzn bardziej wyrazisty, ładniej podkreślone są końcówki rzęs przez co oko lepiej się otwiera, bo rzęsy są widoczniejsze i ładnie trwale wywinięte (bez zalotki).
Szczoteczka długa, zaostrzona na końcu i na pozór trudna w manipulacji, ale to tylko pozory, bo okazała się bardzo dobra i daje się nią podkreślić bez problemu nawet rzęsy w kącikach oczu.
Tusz szybko wysycha na rzęsach, nic się na powiece górnej nie odbija, nie daj też podkówek pod dolnymi rzęsami.
Tusz wytrzymuje w niezmienionym stanie cały dzień. Demakijaż bezproblemowy, aczkolwiek wodą to mi się go raczej zmyć dokładnie nie udaje, ale mleczko + woda i owszem.
Nie podrażnił mi oczu, nie powodował łzawienia ani zaczerwienienia gałek ocznych.
Jestem z niego bardzo zadowolona i sądzę, że będę do niego wracać.

świetny tusz - ulubiony

Zgodnie z tym co pisaly poprzedniczki, tusz jest mega naturalny i moim zdaniem to jest jego zaleta. Przy nałożeniu kilku warstw daje nieco mocniejszy efekt. Pięknie pachnie i jest trwały (aczkolwiek muszę przyznać, że kiedy moje oczy zaczynają łzawić dzięki alergii to niestety tusz trochę się rozmazuje, zwłaszcza w kącikach oczu.) Na szczęście jest tak delikatny, że dodatkowo nie podrażnia oczu. A zmywa się łatwo i faktycznie nie tworzy na rzęsach skorupy.
Ostatnio ponownie kupiłam ten tusz i używam go już od kilku miesięcy. Ku mojej ogromnej radości bardzo poprawił kondycję moich rzęs - stały się grubsze, gęstsze i nieco dłuższe a co najważniejsze przestały wypadać! W tej chwili jest to mój ulubiony tusz do rzęs i mimo kilku delikatnych minusów nie zamierzam go zamienić na żaden inny.

:0Używam tego produktu od: 2 tyg.
Ilość zużytych opakowań: pierwsze

lagodny, ciut zbyt lagodny

Lubie delikatny makijaz oka - ot jakis cien wtarty szybko palcem i podkreslone tuszem rzesy.Taki makijaz wyglada dobrze ale tylko przy czarnych rzesach - nie lubie wielu warstw, kluch i rzes, ktore nadaja sie bardziej na scene wodewilu niz do pracy.
Tutaj nie ma takiego problemu: rzesy sa wylacznie delikatnie podkreslone, pierwszy raz w zyciu nalozylam 3 warstwy, po to, zeby miec efekt jakbym nalozyla warstwy pol. Za to rzesy ladnie wywiniete, blyszczace, nie usztywnione i przede wszystkim wypielegnowane, bo po tuszach drogeryjnych po prostu zaczely wypadac, lamac sie i wyraznie skracac.
Opakowanie solidne, ciezkie, jakby zrobione z metalu? Szczoteczka przypomina mi taki tusz Bourjois do superlekkiego makijazu (Cil a cil?), ktory kiedys uzywalam a sam tusz jest rzadki, wodnisty a takie lubie, bo dobrze pokrywaja moje dlugie ale rzadkie rzesy, jakby przepuszczajac przez nie swiatlo.
Duzym plusem jest tez to, ze nie robi "pandy" po calym dniu noszenia, nie osypuje sie ale moze i przez to, nielatwo zmywa, na pewno nie sama woda.

Jesli ktos lubi mocno wytuszowane rzesy, teatralny makijaz - nie radze kupowac, moze sie zalamac ;)

Podobno jest jeszcze w ofercie firmy maskara pogrubiajaca ale niestety niedostepna na naszym rynku.
Używam tego produktu od:kilka tygodni, dam znac, po jakim czasie zgestnial - po 2-3 miesiacach uzywania i tak wyrzucam tusz, boje sie infekcji oka.
Ilość zużytych opakowań:w trakcie pierwszego

mieszane uczucia

Kupiłam ten tusz, bo mam wrażliwe oczy, noszę soczewki i pracuję w klimatyzowanym pomieszczeniu przy komputerze. Tej mieszanki moje wrażliwe oczy nie wytrzymywały z innymi tuszami i po około 4 godzinach oczy stawały się czerwone i zaczynały łzawić. Stwierdziłam, że to może kwestia tuszu i zakupiłam tusz Dr.Hauschki.
I rzeczywiście, z oczami jest lepiej. Nie łzawią, rzęsy po całym dniu nie stają się ciężkie od tuszu. Ale przejdę do konkretów.

Plusy
- tusz jest rzadki (dla mnie to plus, nie lubię gęstych)
- ma ładny kolor
- zauważalnie poprawia stan rzęs
- nie skleja rzęs
- lekko unosi rzęsy
- łatwo się zmywa (nawet wodą)

Minusy
- nie wydłuża (no może tak leciutko :))
- nie pogrubia
- trzeba uważać przy nakładaniu, bo można się nim ubrudzić

Nie jest to tusz od zadań specjanych. Daje ładny naturalny efekt, nie obciąża rzęs. Jeżeli masz krótkie i rzadkie rzęsy poszukaj innego. Ten spodoba się osobom, które mają rzęsy długie, gęste i potrzebują jedynie delikatnego wykończenia.

naturalny efekt

tusz ma gleboki czarny kolor, ale nic specjalnego z rzesami nie robi. Przy trzech warstwach wygladaly jak przy jednej. Dorby dal nastolatki, ktora chodzac do szkoly chce miec naturalny makijazu nie rzucajacy sie w oczy. Nie pogrubia, nie wydluza, ot taki sobie tusz o slicznej czerni - to wszystko. Przy uzywaniu zauwazylam lepsza kondycje rzes i na tym wszelkie zachwyty sie koncza. Wole tusze ktore daja konkretny efekt, pogrubiaja, wydluzaja, nie szukam tuszu ktory daje naturalne wykonczenie, wiec lekko sie zawidlam.

We wrzesniu zakupilam drugi, po tym jak odkrylam ze firma zmienila opakowanie i pojemnosc. Teraz ten tusz ma 6ml. I... i chyba troche lepiej dziala, ale nadal efekt jest bardzo naturalny. Nie umiem sie przekonac do tego tuszu, bo przy nim mam jakies takie krotkie rzesy, jestem przyzwyczajona do b. wyraznych rzes. Maluje sie delikatnie i podoba mi sie, jak rzesy sa okazale, a ten tusz mi tego nie zapewnia, za to ciagle moge zachwycac sie nad kolorem. Czern jest sliczna, gleboka i blyszczaca, oj zeby wszystkie firmy taki kolor robily.