Clinique, Skin Smoother Pore Minimizing Makeup

Clinique, Skin Smoother Pore Minimizing Makeup

Lekki podklad Clinique w postaci musu (pianki). Wygładza i ujednolica cerę. Bardzo dobrze wtapia się w skórę. Daje matowe, lekko pudrowe wykończenie. Jest średniokryjący.
Dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej.

Paskudny

Najgorszy jaki kiedykolwiek mialam.
Szkoda, ze nie przetestowalam go w Sephorze, tylko kupiłąm w perfumerii internetowej (dałam 105 zł)

Mam najjasniejszy odcień (kolor trafiony idealnie, ale na tym koniec)

Za co tak zle go oceniam?
- włazi w pory i je podkresla
- podkresla skórki, niedoskonałosci
- wogóle nie kryje
- wałkuje sie przy nakładaniu
- tworzy plamy
- po godzinie twarz wyglada paskudnie
- ściera sie juz po potarciu reka
- nie ma mowy o nalozeniu rozu- plamy murowane.
- zapycha i powoduje powstawanie zaskórnikow.

Ale jesli ktos ma idealna skóre, to wydaje mi sie ze bedzie idealny. Coz. Mnie zawiodl!

Używam tego produktu od: niedawna

Sredniak

Jadac do Chin w zeszlym roku szukalam dobrego, matujacego pudru w piance. I oto napatoczylam sie na lotnisku w strefie bezclowej na ten specyfik
majacy sprawdzic sie w najwiekszych upalach. Wybralam odcien 03 Smooth Dune idealny dla mojej jasnej karnacji i z usmiechem na ustach wsiadlam do samolotu. Musze powiedziec, ze moja radosc nie trwala dlugo - puder kryc kryje, nie splywa z twarzy nawet przy 30 stopniach i duzej wilgotnosci powietrza oraz jest bezzapachowy i za to 2 gwiazdki. Minusem jest to, ze pozostawia efekt maski czego nie znosze i przesusza skore uwidaczniajac zmarszczki. Po Clinique spodziewalam sie czegos lepszego, a tu klops! Puder, ktory widac na kilometr! Poszukiwaczkom transparentnych pudrow matujacych polecam Matt Foundation firmy Famous By Sue Moxley (niestety nie do kupienia w Polsce) i Magie Matte Lancome. Niestety cena tego ostatniego to 25 funtow.Używam tego produktu od:nie uzywam
Ilość zużytych opakowań:odrobina

nie dla mnie

Ja go nie lubię. Na moich rozszerzonych porach na policzkach się nie sprawdza bo w nie wpada i mam na twarzy jasne kropki. Jak na mus jest bardzo suchy i muszę go nakładać na twarz grubo posmarowaną jakimś kremem, co i tak nie ratuje sprawy bo po jakimś czasie zaczyna spływać.
Z drugiej strony odpowiada mi jako podkład na wakacje, kiedy nie chcę być saute. Twarz jest wtedy posmarowana filtrem i chcąc nie chcąc - tłusta. Wystarczy podkład wklepać. Ale nie ma to nic wspólnego z ładnym makijażem, raczej z zatuszowaniem śladów po wypryskach.

Używam tego produktu od: dwóch lat

depilacja brwi

Swietny do miejscowego uzycia

Jako podklad moze sprawdzic sie rewelacyjnie, jesli o skore z rozszerzonymi porami, jednak bez innych problemow. Jak na pudrowa konsystencje przystalo, bedzie uwidacznial suche partie skory.

Posiadam skore mieszana i nie moge narzekac na brak matowienia, czy brak odpornosci w kontakcie z woda, potem. Uwazam, ze ladnie sie sprawdza w tej kwestii.

Moj KWC z dziedziny podkladow, to Givenchy PhotoP, jednak ten Clinique stosuje jako baze miejscowo na partie z rozszerzonymi porami, czyli nos, policzki, czolo. Uwazam, ze przy takim zastosowaniu produktu jest rewelacyjny i godny polecenia. Bardzo ladnie wygladza skore, nie zapycha porow, fajnie stapia sie ze skora.

Warto sprobowac, byc moze przypadnie danej osobie do gustu :)

Używam tego produktu od: kilka tygodni

jest ok, ale nie dla mnie

Produkt wydajny, nieźle kryje. Absolutnie nie nadaje się dla cery mieszanej (jaką ja mam). Daje wrażenie maski. Jak dotykałam palcami twarzy,to czułam wyraźną maskę. Strasznie mi to przeszkadzało... może dla cery suchej będzie lepszy.

Używam tego produktu od:3 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: pół

oczekiwałam od niego więcej

Jako podkład do cery mieszanej sprawdza się naprawdę średnio. Plusem jest spora gama odcieni do jasnej karnacji. Ma konsystencję lekkiej pianki, która dość łatwo rozprowadza się na skórze nie pozostwaiając smug. Po rozprowadzeniu pozostawia lekką, pudrową powłokę. Efekt matujący utrzymuje się u mnie tylko do ok 2 godzin, po tym czasie konieczne są poprawki, gdyż prócz świecenia się podkład ma tendencję do zbierania się w załamaniach skóry. Jest słabo kryjący. Został mi polecony w drogerii jako świetny specyfik do kamuflowania porów i popękanych naczynek. Niestey nie kryje ani jednego ani drugiego...
Jest polecany do cery mieszanej, jednakże słabo matowiąc sferę T, przesusza policzki i uwydatnia skórki. Według mnie można go stosować tylko po bardzo solidnym nawilżaniu.
Zapach neutralny.
cenowo - można znależć lepsze podkłady w podobnej cenie

Używam tego produktu od:roku

całkiem całkiem...

Uważam, że to napradę dobry podkład, z tym zastrzeżeniem, że nie będzie nadawał się do każdego typu cery. Domyślam się, że u pań z cerą trądzikową czy suchą będzie bardziej uwydatniał niedoskonałości niż je maskował. Aktualnie mam cerę normalną i zależy mi przede wszystkim na solidnym zmatowieniu i wyrównaniu kolorytu, z czym podkład Cliniquea radzi sobie doskonale. Ma specyficzną konsystencję, porównałabym ją do pudrowej pasty, która po nałożeniu na twarz wysycha tworząc półtransparentną, pudrową warstewkę. Kiedy moja cera ma gorsze dni może zbierać się wokół niedoskonałości i przesuszonych miejsc. I, jak zawsze, ogromny plus dla Cliniquea za dużą gamę bardzo jasnych odcieni :)

dobry dla swięcącej się cery

Mam cerę mieszana (tłusta w strefie T, suchą na policzkach i wokół nosa), podkład dość dobry, spełnia swoją funkcje czyli matuje tłuste miejsca, osobiście nie łudzę się że jakikolwiek produkt zmatowi skórę na wiele godzin, dlatego stosuje dodatkowo puder i bibułki matujące. Problemem są rzeczywiście suche miejsca bo te podkład uwydatnia, ale jest to dla mnie motywacja do lepszego nawilżania i częstszych pilingów. Moim zdaniem do mieszanej cery z tendencja do świecenia się podkład jest idealny.

Dodam jeszcze że ostatnio zgarnęłam kilka próbek w sephorze podobnych podkładów matujących o konsystencji musu a mianowicie Diora, Estee Luder,YSL , szczerze mówiąc żaden nie był w stanie dłużej zachować matowej cery od cliniqua, Jestem jednak w stanie uwierzyć że dla dziewczyn z cerą mieszaną w stronę suchej nie będzie on najlepszy, ze względu na uwydatnianie wszelkich skórek.

I ostatnia sprawa to pory. Zmniejszenie ich jest naprawdę widoczne a co najważniejsze podkład nie zatyka!! Po nałożeniu uzyskujemy przyjemny gładki efekt na twarzy, z rozprowadzaniem jest trochę gorzej (konsystencja musu sprawia że źle nakładając podkład można sobie zafundować efekt maski). Żeby rozprowadzanie szło gładko można zastosować np krem matujący który też nawilża lub bazę siliconową, a najlepiej to i to :)

Po niemal roku używania podkładu, kupiłam kolejne opakowanie. W wakacje podkład sprawdza sie znakomicie, super kryje i idealnie matuje :)
Jestem super zadowolona. Chyba zostane przy nim na dłużej :)

Używam tego produktu od: 1 roku

Dobry, choć nie idelany

Mam cerę mieszaną ze skłonnościami do częstego prztluszczania się twarzy, więc wiadomo dążę do matowej cery.. Więc tak, podkład moim zdnaiem dosyć dobry, choć niestety posiada kilka wad. Zaletą jest to,że po nałożeniu skóra jest matowa i gładka w dotyki i przez krótki czas ładnie się prezentuje. Niestety po ok. 2h skóra się błyszy i wymagane poprawki pudrem. Co do konystencji- dośc gęsta i topornie się rozsmarowuje, lecz ja nie miałam problemów z aplikacją i żadne smugi się nie tworzyly, ale to na pewno wymaga wprawy. Opkowanie średnie , bo kiedy zuzyte jst 3/4 podkładu ciężko cokolwiek wydostać i niestety trzeba rozciąć pudełko i wiadomo podkład narażony jest na szybsze wyschnięcie. Trwałośc jak pisałam może być tylko trzeba mieć przy sobie puder. Najgorsza wada- podkreśla bardzo suche skórki.Muszę też przyznać, że jest bardzo wydajny, starcza na długo. Posiadam kor 05 Smooth Honey i ładnie wygląda na mojej dosyć bladej skórze, w lato idelanie się stapiał, hoć teraz podczas zimy jest ciut za ciemny. Na razie go nie używam, bo zakupiłam nowy podkład Deborah 24 ORE i bardzo mi przypadł do gustu,długo się utrzymuje i z matem trochę lepiej niż w przypadku Clinique. Ogólnie- może być.

Używam tego produktu od:1,5 roku

trudny podklad

Dla mnie z cera sklonna do przetluszczania sie jest to o dziwo bardzo trudny podklad. Duza zawartosc talku powoduje ze bardzo latwo o efekt maski. Ciezko nakladal sie aby nie wyrzucic mieszalam na koniec z kremami by latwiej nalozyc. Wg mnie nie ma konsystencji pianki ale solidnego kremu. Pierwszy podklad ktory przesuszyl mi policzki po tygodniu uzywania! Nie zauwazylam aby kryl rozszerzone pory jak Pore minimizer Clinique, wrecz przeciwnie mialam wrazenie ze je eksponuje. Byc moze potrzeba profesjnalnej reki w nakladaniu.
Nie kupie ponownie licze ze Clinique zaoferuje nam cos lepszego niedlugo.

Używam tego produktu od:6 miesiecy

nie.

podkład w musie,który miał minimalizować pory i wygładzać cerę.w rzeczywistości maxymalnie podkreślił wszystkie niedoskonałości.wciska się w porozszerzane pory,podkreśla każdą przesuszoną skórkę,najmniejszą zmarszczkę.
nigdy więcej!

Używam tego produktu od:miesiąca
Ilość zużytych opakowań:w trakcie pierwszego

Solidny

To pierwszy podkład, który kupie ponownie.
Nie zeby był genialny i działał cuda-wianki, ale ze wszystkich przetestowanych jest mi najbardziej przyjazny.
Mam cerę tłustą w dodatku przesuszoną, więc problem z mazidłami miałam zawsze. Podkładów nie znoszę, bo nawet przy dokładnym i uważnym nakałdaniu widać, że coś jest na twarzy, nawet jesli robi to profesjonalna makijażystka (ble). Z tym specyfikiem jest jakby inaczej, na twarzy robi się puder. Trochę jeszcze pomacham dużym pędzlem i jest ok, znaczy się nie widać tapety. Żadna filozofia. Nakładam normalnie, paluchami nie bawię się w gąbki, pędzle i takie tam utensylia.
Błyszczeniu nie zapobiega na długo, jakieś +- 4 godziny, ale wspomagam się wtedy odrobiną Creme Puff Maxa Factora (albo, jak mi się nie chce, tylko samą chusteczką absorbująca sebum) i jest ładnie. Co do skórek, faktycznie może je podkreślać, ale jednocześnie świetnie mobilizuje do regularnych peelingów. Wzięłam się za to i obecnie problem ww. nie istnieją.
Podkład jest lekki, faktycznie pory są jakby mniejsze, i wreszcie znalazłam odcień dla bladawek (nawet tzw. pudry transparentne są dla mnie za ciemne. To czemu w nazwie mają "Transparentne"??)- 001 alabaster cośtam.
4* zdecydowanie za to, że twarz wygląda młodziej, jaśniej, świeżo, lekko przypudrowany Clinique trzyma się cały dzień. Solidny.
Za mat/brak matu nie dodaję/nie ujmuję gwiazdek, bo żaden podkład/puder nie matowi. Między bajki włożyć slogan"Matt na 16 godzin" (a matujących specyfików miałam na pęczki).

Ma jeszcze jedną zaletę, nie podrażnia skóry. Stosuje Lysanel SVR i mam czasami problemy z piekącymi zaczerwienieniami, i jeśli nakładałam na twarz jakieś podkłady (ostatnio z jednorazowych próbek w ramach testów) niestety piekło i czerwieniało bardziej. W przypadku Skin Smoother nic takiego się nie pojawia.Jest miło i komfortowo.
Polecam. Nie jest tani (tak, tak dla mnie 108 zł to jednak troche grosza), ale opłaca się trochę mamony wydać.