MK Signature, Colour Collection 2006

MK Signature, Colour Collection 2006

Zgłaszająca osoba: AnnHolland

Nowa edycja palet kolorystycznych MK Signature. Inspiracją dla tych niezwykle subtelnych makijaży stały się motywy kwiatowe. Istnieją dwa warianty kolorów: Enchanted Garden i Floral Fantasy.

Enchanted Garden jest inspirowana bogactwem kolorów ogrodu. Naturalne piękno roślinnych barw i ich subtelne refleksy w zielono-różanej tonacji, przyprawione cynamonem, zostały zamknięte w ślicznym kompakcie.

Floral Fantasy to słodka fantazja na temat kwiatów. Zestaw utrzymany jest w tonacji kremowo-różanej z kroplą śliwki; pomoże stworzyć makijaż odpowiedni na dzień i na wieczór.

Cena: 130zł

OK :)

Paletkę dostałam w prezencie, w wersji Enchanted Garden. Kolory nie wszystkie trafione (nie pasuje mi róż i jasnobrązowy cień), ale pozostałe - całkiem, całkiem. Jakość bez zarzutu, zarówno pomadki jak i cienie dobrze się rozprowadzają i są bardzo trwałe. Do tego dołączone dobrej jakości aplikatory. A w pudełeczku można się zakochać :) Zaznaczyłam, że nie wiem czy kupię ponownie, bo obecne opakowanie starczy mi pewnie an długo, poza tym sposob dystrybucji wydaje mi się trochę kłopotliwy. Ale być może wypróbuję jeszcze drugą wersję kolorystyczną :)

*****

Szczerze przyznam, że paletka zauroczyła mnie swoim wyglądem. Delikatna, wiosenna, niezwykle kobieca. Kiedy zobaczyłam ją u swojej konsultantki, wpadłam w to zauroczenie jeszcze mocniej. Starannie dopracowana, zawierała w sobie iskrząco połyskujące kosmetyki. I wołała kup mnie ;)
Wybrałam paletkę Enchanted Garden. Jej opakowanie to mocna tekturka, wzmocniona od zewnątrz szklistą okleiną. Zamknięcie stanowią umocowane wewnątrz magnesy, które wieczka paletki mocno trzymają, dzięki czemu jej zawartość bezpiecznie spędza godziny w torebce.
Cienie:
- paletka zawiera trzy cienie - Natural Light, Cinnamon Shine i Enchanted Ivy. Pojemność każdego to 1,2g. Wszystkie cienie są rozświetlające. Nakładane bezpośrednio na powiekę dają dość transparentne wykończenie. Nakładane na bazę MK zyskują na intensywności. Proponowana metoda ich nakładania rzeczywiście sprawdza się w praktyce. Cienie otwierają oko, podkreślają je, a dzięki swoim neutralnym barwom makijaż nadaje się i na dzień, i na wieczór.Są wyjątkowo trwałe. Nie ścierają się, nie blakną, nie zbierają w załamaniach wcześniej niż po 11-12 godzinach noszenia.
Aplikatory:
- paletka kryje dwa aplikatorki - pacynkę do cieni (wygodną, o długiej rączce i wykonaną z miękkiej gąbeczki), a także pędzelek do pomadek (wysuwany, dzięki czemu nie brudzi opakowania paletki).
Róż:
- 3g; kremowy, z niewiarygodnym poślizgiem rozprowadza się czy to po 'gołym' policzku, czy po bazie/podkładzie/pudrze. Delikatnie rozświetla kości policzkowe, nadając im również delikatny, zdrowy odcień. Diabelnie wydajny. Świetnie nakłada się go palcem. W ciągu dnia nie znika w sposób tajemniczy. Jego trwałość zasadniczo przypomina trwałość cieni.
Pomadki:
- 1 g każda; delikatne, kremowe, o niezwykle aksamitnej konsystencji. Jedna to dość intensywny brudny róż (cudnie wtapiający się w usta, mój ulubiony!), druga - róż zmieszany z brązem; ta w przeciwieństwie do satynowej poprzedniczki, pełna jest skrzących drobinek. Poza tym jest mocniejsza i przez to stosuję ją wyłącznie w wieczorowym wariancie makijażu. Obie pomadki nawilżają usta i utrzymują je w komfortowym stanie przez cały dzień. Pięknie pachną ;)
- lusterko - stosunkowo spore, wygodne, nieprzekłamujące.
Choć na pozór paletka nie wygląda na przyjazną typom chłodnym, to w rzeczywistości cudnie komponuje się z typem kolorystycznym 'pani Zima'. Muszę przyznać, że jestem z niej niezmiernie zadowolona i choć początkowo miałam wątpliwości co do jej ceny, uważam, że nawet przy tak niewielkiej gramaturze kosmetyków, jest jej warta. Mary Kay udowodniła, że jej kolorówka jest co najmniej wysokopółkowa ;)

Używam tego kosmetyku od dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1wszego