RetiC Concentre (krem na noc)

RetiC Concentre (krem na noc)

Reti C to pierwszy preparat, w którym udało się połączyć witaminę C w postaci kwasu askorbinowego rozpuszczalnego w wodzie oraz retinol - rozpuszczalny w tłuszczach. W kremie tym zastosowano tzw. trójfazową emulsję galenową typu woda-olej-woda. Cząsteczki wody zamknięte są w kroplach oleju, które z kolei rozproszone są w fazie wodnej. Krem zawiera witaminę C w postaci kwasu askorbinowego, czysty retinol, witaminę E oraz termalną wodę z Vichy, która łagodzi podrażnienia skóry i wzmacnia jej naturalną barierę ochronną. Koncentrat na noc zawiera wyższe stężenia witamin w porównaniu z wersją kremu na dzień, mianowicie: 0,07 % retinolu oraz 3,5 % kwasu askorbinowego.

Działa :)

To moje kolejne spotkanie z tym kremem i kolejny raz więcej niż pozytywne.
Pierwszą reakcją na ten krem może być lekkie szczypanie, uczucie to mija jednak po chwili a po paru dniach znika całkowicie.
Krem świetnie się wchłania w moją mieszaną skórę i sprawia, że rano moja skóra jest promienna i dobrze nawilżona.
Metalowa tubka wymaga metodycznego podejścia do niej - wywołuje u mnie mgliste wspomnienie PRL-owskich past do zębów ;)
Co jakiś czas wracam do tego kremu i wracać będę dlatego też z czystym sumieniem go polecam.

sama nie wiem...

Mam bardzo mieszane uczucia dotyczące tego kremu. Zanim go kupiłam wypróbowałam kilka próbek i byłam zadowolona. A teraz gdy jestem w połowie pierwszego opakowania mam bardzo mieszane uczucia i troszkę żałuję tego zakupu. Mojej skóry ten krem nie nawilża, niestety. Po posmarowaniu się nim na noc po odczekaniu kilkunastu minut muszę się posmarować czymś nawilżającym, bo mam ściągniętą skórę. Nie wiem może to dodatkowe nałożenie innego kremu powoduje, że Vichy traci troszkę ze swoich właściwości? Owszem skóra rano jest rozjasniona, gładsza, delikatniejsza, ale nie są to jakieś bardzo spektakularne efekty. rzekłabym, że prawie niewidoczne. Ponadto niestety nie mogę stosować go na polczki blisko oczu bo od zapachu, albo składu zaczynają mnie one piec, a nie mam wrazliwych raczej oczu. Poza tym po kilku razach stosowania pod rzad kremu na noc, piekły i bolały mnie w dotyku policzki, więc muszę robić w trakcie stosowania przerwy. W sumie mam bardzo mieszane uczucia. Krem średnio wydajny. Jeśli chodzi o opakowanie to dla mnie w porządku.

może być

Używam go po zimie na poszarzałą cerę.Dodaje trochę blasku i kolorytu, ale mówiąc szczerze znam lepsze.Dobrze się wchłania, choć pozostawia tłustą warstewkę.

Makijaż MaxFactor

przedobrzony

Niestety, ten krem jest dla mnie zbyt tłusty, choć nie mam raczej problemów z nadmiernym świeceniem skóry. Jednak rano moja twarz była po prostu lepka. Dla osób mających skórę suchą lub przesuszoną będzie doskonały. <BR>Plusy: twarz wygląda na wypoczętą, jest dobrze nawilżona i napięta. <BR>Przed zakupem radzę poprosić o próbki.

warto wypróbować

Kremy na noc mają zazwyczaj bogatszą lub bardziej skoncentrowaną formułę niż kremy na dzień. W tym wypadku niby jest tak samo, a jednak "nocna" wersja RetiC nie działa na moją skórę tak radykalnie jak krem na dzień, po którym naskórek w ciągu pół godziny złuszczał mi się jak po peelingu enzymatycznym. Zużyłam dwie lub trzy tuby tego kremu i byłam bardzo zadowolona - przede wszystkim świetnie się wchłania i nie zatyka porów, nie zostawia żadnej pozostałości na skórze, rano twarz jest wypoczęta, bez opuchnięć (co powodują u mnie liczne kremy). Krem uelastycznia skórę, odżywia ją i rozjaśnia (ma lekkie działanie złuszczające, ale naprawdę delikatne), mozna powiedzieć, że stymuluje odnowę naskórka. Polecam z czystym sumieniem.

dość dobry

Używam go dopiero od tygodnia, więc na jakieś spektakularne efekty pewnie będę musiała jeszcze zaczekać, ale już teraz mogę powiedzieć, że moja cera wygląda jakby lepiej niż po TT Clinique - rano jest gładsza i bardziej zaróżowiona.<BR>Konsystencja kremiku dość gęsta, ale to akurat mi nie przeszkadza, bo po nałożeniu go pędze do łóżeczka i gaszę światło ;)<BR>Największym minusem jest dla mnie zapach - taki troszkę jak woda kolońska z lat 70-tych, ale to chyba skutek uboczny składników kremu.<BR>Ogólnie daję trzy gwiazdki i mam nadzieję, że za kilka tygodni dodam jeszcze choć jedną.<BR><BR>Za kilka tygodni: <BR>Niby nie mam się czego czepić (no oprócz zapachu oczywiście), ale mam wrażenie, że na początku cera reagowała jakoś lepiej, albo już przyzwyczaiłam się do lepszej kondycji skóry ;) W każdym razie mój zachwyt nieco osłabł i chyba ... znó wyruszę na poszukiwania Kremu Idealnego :)))

ciężki

Może i dobry, ale nie dla mojej cery. Dość ciężki i gęsty. Dobrze, że miałam tylko próbki.

Oceniam na 4.00

Nieco gęstszy niż kremy nawilżające. Pozostawia wrażenie odżywionej skóry. Trochę niewygodne opakowanie - mam wrażenie że w tych metalowych tubkach nie da się wykorzystać całego kosmetyku. Wyraźna poprawa cery po kilku tygodniach używania (lepszy koloryt, zmniejszenie zmarszczek)