Exomega, Bain Traitant aux Omega 6 (Płyn do kąpieli z Omega 6)

Exomega, Bain Traitant aux Omega 6 (Płyn do kąpieli z Omega 6)

Płyn do kąpieli, przeznaczony do pielęgnacji zmiękczającej i nawilżającej skórę bardzo suchą, atopową, delikatną lub podrażnioną. Nie pieni się i nie oczyszcza skóry, ma działanie kojące i nawilżające - płyn należy dodać do wody kąpielowej, po kilku minutach kąpieli osuszyć delikatnie skórę bez tarcia ręcznikiem. Płyn jest uzupełnieniem pielęgnacji kremem Exomega. Można być stosowany u niemowląt, dzieci i dorosłych.
Zawiera: kompleks pełnego wyciągu z owsa i kwasów tłuszczowych Omega 6 - 5,1%, gliceryna - 20%, podłoże żelatynizowane i stabilizowane, konserwanty: imidazolidynomocznik, fenoksyetanol-formaldehyd

Must have to nie jest, ale działa

Powiem szczerze, że raczej nie interesowałam się zbytnio tym emolientem do kąpieli, ale że akurat zobaczyłam w aptece zestaw z balsamem i wiele droższy nie był, postanowiłam z ciekawości wziąć, szczególnie z myślą o mężu i dzieciach.

Działanie: Płyn do kąpieli to w zasadzie taki dodatek pozwalający przetrwać kąpiel bez wysypu suchych placków na skórze albo przy egzemie, która nie przepada za myciem detergentami. Ogólnie brudu nim nie zmyjemy, raczej pot czy kurz. Za to trzeba przyznać, że wyjątkowo fajny to emolient - warstewka, którą zostawia jest cieniutka, nie klei się, a sam płyn nie uczula, trochę koi podrażnienia i przede wszystkim ujarzmia placki suchej skóry. Sporo osób pewnie zrażą parabeny w składzie i choć sądzą, że nie różnią się aż tak bardzo szkodliwością od reszty stosowanych konserwantów, to lepiej być świadomym, że tam są i wybierać zgodnie z przekonaniem.

Kwestie techniczne: Gęsty, żółty płyn o dobrej wydajności, ma neutralny, ledwo wyczuwalny zapach. Wydajność jest w porządku, chociaż nie da się nie zauważyć, że nie jest to najtańszy wybór. Myślę, że w komplecie żal nie skorzystać, ale cena regularna pojedynczej butelki jest przesadzona.

Traktuję jako leczniczy

Kąpiele w tym płynie zalecił mi dermatolog. Rzeczywiście likwidował świąd, ale cudów nie działał.

Powtórnie sięgnęłam do niego, aby załagodzić drobne problemy skórne u noworodka. Wcześniej próbowałam klasycznych emolientów z parafiną i zrobiły na mnie wyłącznie złe wrażenie. Exomega świetnie poradził sobie z wypryskami na buzi (tzw. niedojrzałość skóry), odparzeniami pupy itp.

Dla mnie ogromna zaleta to brak tłustego filmu. Dałabym 5 gwiazdek, ale te parabeny trochę odstraszające...

Używam tego produktu od: 4 lat z przerwami
Ilość zużytych opakowań: ok. 6

Miłe urozmaicenie

Na co dzień używam Tonizującego Żelu Elancyl, ale kiedy mam ochotę na małą odmianę do wanny wlewam kilka zakrętek Płynu do Kąpieli A-Dermy. Skóra po kąpieli jest milusia i gładziutka, w wodzie ma neutralny zapach, co mi jak najbardziej odpowiada. Przyjemna odmiana:)

Używam tego produktu od: kilku tygodni

kosmetyki rituals

Nie jestem właściwym...

adresatem, chyba :D
Zalety tego preparatu w pełni mogą docenić osoby z atopowym zapaleniem skóry. Ja (odpukać w niemalowane) go nie mam.

Kupiłam ten płyn dość przypadkowo, zanim przeczytałam, że nijak nie może zastąpić żelu, czy olejku pod prysznic. Jest ich uzupełnieniem -> to taki ... płyn do płukania. ;)

Mogę tylko powiedzieć, że skóra jest po nim gładka, nawilżona (moja sucha, jak Sahara nie na tyle jednak, żebym mogła zrezygnować zupełnie z balsamu). Suche, łuszczące się i podrażnione miejsca znikają. Nie ma uczucia ściągniecia. Dla mnie jednak to kosmetyk zbędny.