Giorgio Armani, Armani Code for Women EDT

Giorgio Armani, Armani Code for Women EDT

Wprowadzając Armani Code for Women, Giorgio Armani chce przebić się na szczyty rynku perfum damskich. Kobieca przeciwwaga dla Armani Code, męskiego zapachu wylansowanego w 2004 roku, ma umocnić pozycję marki Code na rynku perfumiarskim (w USA drugi pod względem popularności zapach męski, po Acqua di Giò for Men).
Code for Woman został stworzony po 18 miesiącach poszukiwań. Jego twórcami są Carlos Benaim, Dominique Ropion i Olivier Polge.
Wykreowali zapach wyszukany, seksowny i olśniewający. To zapach femme fatale, pojawiającej się na ekskluzywnym przyjęciu. Jest wyrafinowana, bezpośrednia i uwodzicielska.
Nuta głowy wibruje świeżością czerwonej pomarańczy - aromatem południowej Italii. Środkowe akordy tworzą kwiat afrykańskiej pomarańczy i jaśmin. W bazie pojawiają się orientalne akordy wanilii, miodu, imbiru i drzewa sandałowego, znakomicie stapiające się z pomarańczą.
Flakon zaprojektowany przez Giorgio Armaniego ma szafirowy kolor i kształt zwężonego "w talii" cylindra z kwiatowym ornamentem.
Twarzami zapachu są modele Mini Anden i Enrique Palacios.
Linię zapachową tworzą: woda toaletowa w pojemnościach 75 ml, 50 ml i 30 ml, perfumowany balsam do ciała (200 ml) i żel pod prysznic (200 ml).

Nuty zapachowe:
nuta głowy: czerwona pomarańcza, fiołek
nuta serca: kwiat pomarańczy afrykańskiej, jasmin
nuta bazy: miód, wanilia, drzewo sandałowe

Cena: ok. 250zł / 50ml

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

MMMMMmmm

Co tu dużo pisać. Po prostu cudowny zapach, strasznie zmysłowy. Psikam się nim na specjalne okazje. Zapach wyraźny, ale nie przytłaczający.
Jednak jak za tą cenę to trwałość mnie nie powala. Ale wybaczam mu :)

Tajemniczy, elegancki, zmysłowy

Kolejny zapach od włoskiej ikony GA. Piękny granatowy flakon od razu przywodzi na myśl nocne niebo i tak właśnie kojarzy mi się ten zapach. Nuta serca czyli kwiat pomarańczy uwiodła mnie od pierwszego "psiknięcia". zapach jest zmysłowy, tajemniczy idealny dla kobiet, która lubi otaczać się bajeczną aurą.

Ilość zużytych opakowań: 2 po 75ml

Seksowne ale wyrafinowane

Najpierw nie byłam przekonana do tego zapachu. Myślałam, że stał się tak powszechny jak perfumy Naomi Campbell. Mam duża próbkę i używałam jej od czasu do czasu.
Do tych perfum przekonał mnie mój chłopak, któremu bardzo się podobają na mnie.
Zapach jest tajemniczy, kobiecy, ale wyrafinowany i mimo wszystko nie jest zbyt ciężki. Jest idealny na dzień jak i na wieczór.
Chciałabym mieć je na swojej toaletce.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: duża próbka

Do czego służą te przedmioty? [Odpowiadają mężczyźni]

Perełeczka

Przytłoczyli mnie już zawodnicy "wagi ciężkiej" typu Opium, Angel, No.5 i poszukiwałam lżejszych, pudrowych zapachów, ale kusicieli. Poszłam do perfumerii i o zgrozo zapachy a\'la kostki sedesowe, same świeżaki. Kilka dni później odkryłam Armaniego

+ładny flakon, niby delikatny,jasny,a przeistacza się w ciemne kwiatki. Tak samo opisałabym te perfumy. Perwsze psiknięcie "łagodne... ale zaraz czym to pachnie?" i tu zaczyna się ten kod Armaniego ;-) Ciężki do rozszyfrowania. Zapach się przytłacza, nabiera charakteru, ale wyczuwalna jest jego delikatność
+trwałość
+dodaje pewności siebie

-no na pewno nie stać mnie na jego obfite spożycie, więc muszę go używać oszczędnie ;-)

Reasumując mimo,że zapach nie z mojej kategorii, to mi się podoba, więc musi być na prawdę ładny, jeśli spełnia oczekiwania takiej marudy jak ja. No,ale to jeszcze nie ten "puderek", którego szukam dalej.

Mój absolutny hit wszechczasów

Długo szukałam swoich perfum. Bardzo długo.

Zawsze coś przeszkadzało a to za cięzkie, zbyt pudrowe, za słodkocukierkowe, za mocne, zbyt oklepane jak Euphoria którą pachnie pół mojej pracy... Używałam tańszych, droższych i to nigdy nie było TO.

I końcu pojawił się Code. Mocny, wyrazisty, seksowny, kuszący a przy tym świeżyi nieduszący. Prosty i wyrafinowany jednocześnie. Pasuje i do małej czarnej i do białej koszuli i dżinsów.

Mój jesiennozimowy zapach który otula i zniewala. Już nie mogę się doczekać kiedy się nim popryskam na randkę...

Czy kupię produkt ponownie? Oczywiście!

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: kilka

dużo ładniejsza "siostra" Addicta. Moc, odwaga, noc, zmysłowość i... klasa

O ile Addict Diora (ten ciemnogranatowy ze złotym korkiem) to dla mnie wyziew ze smoczej paszczy, która zamiast upragnionej dziewicy pożarła wyuzdaną, ba, wulgarną podstarzałą hałaśliwą kokotę (wybaczcie Wielbicielki, starałam się, ale to moja trauma), o tyle Code jest tym, czym mógłby być Addict, gdyby był ładny. Code również jest mocarny, odważny, wyrazisty, kipi zmysłowością na granicy erotyzmu, ale przy tym ma pewną szlachetność, klasę, wyrafinowanie. Jest gęsty, ciemny, tajemniczy, pachnie szaleństwem, ale nie mrocznym i brudnym, jak dla mnie Addict, lecz spontaniczną ekstazą, która powstała z silnych, ale czystych i fajnych emocji, z rozbudzonej przez noc namiętności i odwagi. Piękny zapach, ale z całą pewnością nie należy do bezpiecznych i odpowiednich na prezent, czy też zakup w ciemno.

wyjątkowy

Połączenie miodu z wanilią daje naprawdę zachwycający efekt. Bardzo podoba mi się ta nuta zapachowa. Chętnie używam jej do pracy, albo na wieczorne wyjścia. Zapach jest słodki i delikatny. Bardzo dobrze sprawdza się w zimie. Jednak nie nadaje się kompletnie wiosną czy latem, jest zbyt ciężki i duszący. Wtedy wolę spryskać się czymś delikatniejszym.

Na chwilę obecną armani używam sporadycznie, bo trochę mi się "przejadła" jego intensywność. Jest naprawdę mocny, silny i dominujący, więc jak najbardziej rozumiem głosy, że może dusić czy przytłaczać. Jednak nie ulega wątpliwości, że jest to zapach wyjątkowy, oryginalny i z pewnością warty uwagi. Na pewno nie wolno spisywać go na straty. Myślę, że w ważnych momentach może się przydać. Polecam, by chociaż go spróbować;-)

Ilość zużytych opakowań: połowa

drogie, ale warto ;)

Jedne z ulubionych perfum "z górnej półki". Przyjemny słodkawy, wieczorowy zapach. Długo się utrzymuje, nie jest mdły, nie nudzi się.

Opakowania nie ocenię, bo mam wersję "podręczną"- 20 ml, która rzeczywiście jest podręczna ;)

Zapach długo trzyma się na ubraniu, włosach. Perfumy są bardzo wydajne.

Ilość zużytych opakowań: 1 flakonik, 20 ml

Genialny zapach

Dostałam w prezencie w Douglasie próbkę tego zapachu z atomizerem. Zawsze chciałam go przetestować, więc przy pierwszej lepszej okazji psiknęłam się dwa razy na ciuszki.
Zapach trzymał się aż do prania (!) co uważam za atut, gdyż czyni to te perfumy zdecydowanie wydajniejszymi niż tańsze zapachy.
Zapach jest śliczny- pudrowy, ciężkawy, ale na granicy przeciążenia. Na początku czuć bardzo pudrowe nuty, dopiero po dłuższym czasie zapach się rozwija ukazując słodkie nuty. Nosząc go, czułam się jak na w pół eleganckim zimowym przyjęciu. Elegancko ale i wygodnie. Jednocześnie słodko i tajemniczo.
Jest to zapach zdecydowanie na wieczór lub w zimie i jesienią.
Gdy będę miała zasobniejszy portfel, na pewno zaopatrzę się w pełnowymiarowy flakon.
Cena, przy tej wydajności jest dla mnie w pełni uzasadniona.
Polecam :)

Używam tego produktu od: dostałam jakieś pół roku temu
Ilość zużytych opakowań: 5 ml próbka

Anakonda bo nawet nie dusi tylko łyka w całości

Duszno i ciężko. W dodatku nie czuję ,żadnej nuty dla ,której mogłabym się zgodzić na przyduszanie. Mogłoby mnie przyduszać ale coś za coś. Ale tego czegoś nie ma a masochistką nie jestem.
Nie wiem co jest zakodowane w Code ale pewnie nie przyjemność. Pasuje do starszej kobiety, matrony.
Myślę ,że za te pieniądze można kupić ciekawsze zapachy.
Jeśli już ktoś chętny to polecam najpierw potestować próbkę.

Używam tego produktu od: dawna
Ilość zużytych opakowań: parę próbek

troszke za ciezki dla mnie, ale bardzo oryginalny

jestem posiadaczka Code od poand 3 lat. dostalam kiedys w prezencie, ale nie trafiono dokladnie w moj gust. Code na pewno nie jest zapachem nudnym, monotnonnym. jest bardzo charakterystyczny, elegancki, ale dla mnie, niestety, za ciezki. jestem fanka typowo lekkich, swiezych zapachow. mimo, ze blisko mi do trzydziestki nadal uwielbiam zapachy dziewczece: Guerlain Mandarynka Bazylia, Escada Especially, Dior Miss Cherie to moje milosci. Code uzywam tylko wieczorem, gdy wybieram sie do restauracji, na przyjecie. przyciaga uwage. na co dzien jest dla mnie za ciezki, chociaz az tak ciezki nie jest. dla fanek ciezkich zapachow bedzie on najprawdopodobniej za lekki. zapach jest z pewnoscia oryginalny i powiedzialabym dla kobiet-snobek :)

minus za opakowanie - wedlug mnie po prostu brzydkie.
ogromny plus za trwalosc - powalajaca. Uzylam rano tylko raz - czuc bylo nadal wieczorem po prysznicu.

Używam tego produktu od: 3 lata
Ilość zużytych opakowań: 1 - 75ml

Przyjemny lecz przytłaczający

Kiedyś dostałam ten zapach w prezencie i zakochałam sie w nim, zużyłam całe dwa opakowania i niestety znudził mnie ten zapach, zaczął być mi za ciężki.

Dostałam niedawno w prezencie 3 opakowanie ale używam go tylko na jakieś wyjścia bo na co dzień dla mnie się nie nadaje. Wole delikatniejsze nuty.

Aczkolwiek nie mogę zaprzeczyć że zapach jest zły, jest bardzo przyjemny jednak może przytłaczać.

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania po 50ml