Equalan Pharma, Mamas, Krem przeciw rozstępom

Equalan Pharma, Mamas, Krem przeciw rozstępom

Krem do intensywnej pielęgnacji skóry w czasie ciąży i po porodzie zapobiega powstawaniu rozstępów i nasilaniu się już istniejących. Zawarty w kremie Hydroxyprolisilane CN®, zwany aktywatorem młodego kolagenu, stymuluje podziały komórkowe skóry dzięki czemu poprawia jej strukturę i elastyczność.

Składnik: Hydroxyprolisilane CN® aktywatorem młodego kolagenu, stymuluje podziały komórkowe skóry dzięki czemu poprawia jej strukturę i elastyczność.

pielęgnacja ciała
nawilżające, ujędrniające, natłuszczające, regenerujące, uelastyczniające / na rozstępy
hipoalergiczna
w tubie
wrażliwa, sucha, z defektami

OK

Używałam kremu w czasie ciąży i byłam z niego bardzo zadowolona. Konsystencja kremu jest lekka, dzięki czemu dobrze się nakładał i wchłaniał, nie powodował uczucia lepkości. Dzięki swej konsystencji krem jest wydajny i starcza na długi czas. Jeśli chodzi o jego skuteczność, to uważam, że również jest zadowalająca, w miejscach, w których go stosowałam, rozstępy nie pojawiły się, mimo przybycia na wadze dość sporych kilogramów.

Niepotrzebny gadżet

Produkt otrzymałam w boxie kosmetycznym w tubce o pojemności 50 ml, a więc można uznać miniaturce - sama na pewno bym się na niego nie zdecydowała, ponieważ nie należę do grupy docelowej. Produkt zużyłam, ale dla mnie był po prostu zbędny. Owszem, mam niewielkie rozstępy i to na nie go stosowałam - wg producenta ma zmniejszać istniejące i zapobiegać nowym.

OPAKOWANIE

Tubka przypomina mi kremy do twarzy marek aptecznych, które czasem kupuję. Charakteryzuje się prostą szatą graficzną złożoną z logo marki oraz nazwy produktu wraz z głównymi hasłami. Tubka wykonana jest z miękkiego , matowego materiału, łatwo wydobyć z niej produkt. Zamykana jest na klik, co również jest praktyczne i wygodne. Przy końcu wystarczy ją rozciąć,a by zużyć produkt do końca.

KREM

Ma bardzo lekką konsystencję, choć przyznam spodziewałam się bardziej bogatej. Posiada białą barwę i przyjemny, neutralny zapach. Krem nakładałam na okolice ud i przyznam, że ogromną wadą dla mnie jest jego długie wchłanianie mimo wykonywanego masażu. Trzeba dać mu chwile na wchłonięcie, co jest szczególnie kłopotliwe rano kiedy nie mam czasu na takie zabawy. Stosowałam go 2 razy dziennie. Owszem nie zauważyłam nowych rozstępów (w sumie nowych nie mam od dawna, więc to nie zasługa tego kremu), ale nie zauważyłam też zmian w starych, choć przyznam, że nawet na to nie liczyłam. Krem dobrze nawilża, lekko uelastycznia skórę, ale nic poza tym. Taki sam efekt osiągnę stosując balsam do ciała. Wydajność przeciętna. Krem nie zawiera prabenów i barwników. Dla mnie to jednak produkt zbędny.

PLUSY
+ wygodne opakowanie
+ nawilżenie i lekkie uelastycznienie skóry
+ neutralny zapach
+ bez parabenów, barwników

MINUSY
- wolno się wchłania
- nie widzę większych efektów stosowania
- średnia wydajność

Od samego początku znika uczucie swędzenia i ciągnięcia na rosnącym brzuszku.
Bardzo fajnie nawilża, ma bogatą konsystencję, dobrze się rozprowadza.
Przyjemnie pachnie i jest wydajny.
Pewnie rozstępów nie uniknę- geny, ale widzę wyraźne napięcie, ujędrnienie i odżywienie skóry.