Blau Farma, Elo - baza, Krem intensywnie natluszczający

Blau Farma, Elo - baza, Krem intensywnie natluszczający

Krem o działaniu intensywnie natłuszczającym, nawilżającym i kojącym, rekomendowany do codziennej pielęgnacji suchej, bardzo suchej i wrażliwej skóry twarzy i ciała oraz jako uzupełnienie i wspomaganie kortykosteroidowej terapii miejscowej. Zapewnia skuteczną ochronę przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych.

rewelacja

Krem ten kupiłam dla dziecka, którego przesuszało niesamowicie na twarzy, w okolicach ust.
Zalety:
+ jest bardzo wydajny, wystarczy kropla, żeby pokryć znaczny obszar twarzy
+ cena - 20 zł przy 75g jest bardzo korzystna
+ krem jest bardzo zbity i gęsty
+ niesamowicie natłuszcza i odżywia
+ bardzo ułatwił mi życie, bo wszystkie przesuszenia po tygodniu smarowania zniknęły i dziecko nie skubie przesuszonych ust

dobry na krytyczne sytuacje

Wraz z początkiem jesieni moja cera zaczyna wyglądać okropnie - policzki robią się czerwona i suche, skóra dookoła ust łuszczy się i swędzi.
\\nPóki co zużyłam tylko próbkę tego kremu, ale chyba skuszę się na pełną wersję.
\\nMojej skóry może nie nawilżył, ale baaardzo natłuścił. Świece się po nim jak latarnia, używałam więc tylko na noc
\\nEfektem rano była miękka skóra, żadnych zaczerwien, skóra dookoła ust przestała łuszczyc się (co było moją zmorą!) Ten krem super sobie z tym poradził.
\\nBezzapachowy - co dla mnie jest dużym plusem. Bardzo wydajny - dwie próbki starczyły mi na 3 tygodnie.
\\n
\\n
\\nPolecam, ale tylko zimą i jesienią. Do używania na co dzień przez cały rok raczej nie jest niezbędny, lepiej kupić lżejszy krem.

Ilość zużytych opakowań: 2 próbki

Sucha skóra odżywa tłusta strefa t nieświeci się

Jako sos na sucha skórę sprawdza się idealnie nie zatyka porów. Nie nadaje się jako krem do stosowania na dzień bo tuż po nałożeniu świecę się jak żarówka więc stosuję go na noc. Mam dość problematyczną skórę w niektórych miejscach wysuszoną w niektórych tłustą ze skłonnościami do wyprysków. Elo-baza sprawdza się nawet w moim przypadku. Polecam :)

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Świetnie natłuszcza

Produkt, którego używam to nowsze opakowanie.

Krem, który ma zaledwie 6 składników chyba nie może zaszkodzić.

Kupiłam go, gdy zdecydowałam się na zabiegi kwasami. Jest bardzo tłusty więc używam go na noc a na dzień tylko w miejscach bardzo przesuszonych. Jego celem jest intensywne natłuszczenie i właśnie to robi. Nawet malutka ilość wystarczy do pokrycia i natłuszczenia znacznej powierzchni twarzy.
Mam problemy z cerą. Nagromadzenie zaskróników i czerwone plamy. Zauważyłam, że gdy używam kremu na noc, rano moja twarz wygląda znacznie lepiej. Nie zauważyłam, aby moja cera popsuła się od używania tego kremu. Warto go miec w swojej kosmetyczce, w krytycznych (czyt. mocno wysuszona skóra twarzy) sytuacjach.

Ilość zużytych opakowań: połowa 75 ml

Bez gliceryny

Mam wielki problem z trafieniem na krem, który nie zasyfi mojej twarzy. Prawie wszystkie kremy drogeryjne zawierają glicerynę lub cyclopentasiloxane i znalezienie jakiegoś bez tych drogocennych składników jest trudne i irytujące. Na szczęście trafiłam na ten krem.
Nie spodziewałam się tak gęstej formuły (niemal pasty). Całkiem przyjemnie się nakłada, ale wystarczy odrobinę przesadzić i świecimy się jak żarówka. Wydajność na plus. Opakowanie dosyć wygodne, ale bez szału, pod koniec ciężko coś wycisnąć. Twarz mnie już nie piecze, skóra nie jest ściągnięta po myciu a suche skórki znikają. Niestety, na upały średnio nadaje się.

Używam tego produktu od: rok z przerwami
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Alleluja rewelacja :)

Obecnie jestem w trakcie kuracji Izotekiem , moja skóra z mega tłustej i trądzikowej stała się mega sucha , podrażniona , łuszcząca . Potrzebowałam ratunku i natłuszczenia .
Krem kupiłam po przeczytaniu recenzji w internecie. jestem z niego bardzo zadowolona , juz mała ilość wystarczy by pokryć twarz.
Plusy:
bardzo wydajny
duza tubka
cena
silnie natłuszcza
nie pozostawia tłustej warstwy
Minusy:
dośc ciężko wyciska sie z tubki

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

Będzie zawsze u mnie w łazience :) Super!

Cudo!
Ja mam jednak inną wersje: krem lekki elo-baza :)
Ciężko się wyciska, ale już mała ilość wystarczy, aby natłuścić nim poliki. Bardzo szybko się wchłania, skóra po nim nie błyszczy się, jest aksamitna, ma zdrowy wygląd i jest bardzo mięciutka :))

Stosuję go codziennie wieczorem, chwile po tym aż wsiąknie mi drugi krem, który jest na naczynka.

Polecam bardzo również na suche ręce i pięty :)

Używam tego produktu od: dwóc tygodni
Ilość zużytych opakowań: jeszcze nie skończyłam jednego :)

uwielbiam go

moj ulubiony tłuchcioch ! używam go na wszytskie partie ciała, nawet pod makijaż na twarz - to jedyny krem, który teraz ratuje mi make up, skóra mi się łuszczy niemiłosiernie po maściach papkach itp na trądzik.On super sobie z tymi radzi nie widac suchych skórek zwisających i wyglądajacych prze szpetnie przy makijazu. Stosuję go też na usta czy tez pod oczy, rewelacyjnie natłuszcza i skóra jest w świetnej kondycji po nim. trochę ostatnio musiałam się nabiegać za nim bo w prau aptekach go nie było takżę odejmuję poł gwiazdki za dostepność. Stosuję go od półtora roku i nie zamierzam się rozstać :)

Używam tego produktu od: półtora roku
Ilość zużytych opakowań: ok. 8 opakowań

Raczej dobry ;)

Nie wiem czy oceniam ten sam produkt ale wszystko się zgadza, mam tylko inne, jakby nowsze opakowanie..
Plusy :
- ŚWIETNIE NAWILŻA a o to w tym chodzi, ja stosuje na noc, ponieważ pozostawia tłusty film, ale nie jest to przecież lekki krem nawilżający tylko intentywny ;)
Minusy :
- nie podoba mi się zapach,
- strasznie ciężko się wyciska, nawet na początku opakowania..

Używam tego produktu od: paru tygodni
Ilość zużytych opakowań: w trakcie jednego

ciężko ocenić

Ten krem budzi we mnie zdecydowanie mieszane uczucia....

Kupiłam go z polecenia pani alergolog, żeby natłuścić skórę po miejscowej terapi kortykosteroidami. Ale tak się złożyło, że z tamtymi lekko przesuszonymi miejscami dał radę mój balsam do ciała, także zostałam z całą tubką tego kremu i nie bardzo wiedziałam co z nim zrobić.

Próbowałam używać go do ust - działanie miał w porządku, tzn wargi były po nim bardziej zadbane i delikatne, ale, że krem jest dość wodnisty (bo to w końcu emulsja wody w oleju) to właściwie nie czuć go na ustach, od razu z nich spływa, a smaku nie ma jakiegoś zachwycającego...

Potem smarowałam nim twarz na noc. Przynosił jej ulgę, ale nie nawilżył, raczej natłuścił. Mimo to nadal używam go do twarzy na noc - bo jakoś muszę go zużyć :)

Próbowałam również na dłonie - działał dość dobrze, ale niestety czas jego wchłaniania się (bardzo długi) eliminuje go z tej funkcji.

Dopiero przedwczoraj odkryłam jego cudowną rolę - miałam straszny katar, cały nos i okolice obok zrobiły się czerwone, piekące, bolące - kontakt tamtych miejsc nawet ze zwykłą wodą w trakcie mycia twarzy bolał, kontak z jakimkolwiek kremem wywoływał niemiłosierne szczypanie, dopiero posmarowanie podrażnionej skóry Elo-bazą przyniosło po pierwsze niesamowitą ulgę, po drugie nie szczypało, a po trzecie po zaczerwienieniu nie ma już dzisiaj śladu :)

Jednak nie jestem przekonana czy warto wydawać 20zł na tubkę kremu, który w moim przypadku sprawdza się tylko przy podrażnieniach po katarze.. :)

Dobry, tłusty i nawilżający krem.

Kupiła mi go mama gdy miałam grypę.
Miałam startą skórę na nosie, pod nosem, spękane usta.
Pomogła, zregenerowała skórę w niedługim czasie, obdarty nos nie piekł po jej nałożeniu, od razu skóra pod kremem zaczęła jakby odpoczywać, zaczerwienienia momentalnie znikły, gdy naniesiemy na bardzo suchą skórę to wchłania się całkowicie.
Dla mnie jest bezzapachowa, polecam ją na zimę do ochrony skóry na całej twarzy, lub do jej regeneracji podczas spania.

Używam tego produktu od: 1 rok.
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie całe zużyte.

działa ...

Tak jak większości osób tutaj, mi ten krem polecił dermatolog.
Najczęściej zimą moja skóra przesusza się do takiego stopnia,że zaczyna się łuszczyć (drogeryjne basamy raczej nie dają rady).
Do Elo-bazy podeszłam raczej sceptycznie,ale o dziwo wszystkie obietnice producenta zostały spełnione.

Opakowanie - tubka, dość mała, plastikowa (plastik jest miękki więc można ją swobodnie rozciąć)

Konsystencja/zapach - gęsty i jednocześnie miękki, bezzapachowy, białawo-przezroczysty krem

Działanie - tak jak obiecuje producent. W moim przypadku bardzo szybko nawilżył i natłuścił skórę, bo już po kilku dniach używania zaczęłam stosować ten krem co drugi dzień bardziej profilaktycznie.

Wchłanianie: jest szybkie,ale krem z racji swojego przeznaczenia zostawia dość solidną warstwę ochronną.

Ogólnie: z pewnością jest to krem, który można stosować jako opatrunek na różne suche plamy, przesuszoną i łuszczącą się skórę. Z racji swojego działania krem zostawia dośc mocną warstwę,ale dla osób ze skórą tak przesuszona jak moja jest to raczej plus.
Z pewnością nie będą z niego zadowolone osoby, które nie mają większych problemów ze skórą,a jedynie chciałyby ją nawilżyć (w takim przypadku krem będzie raczej za mocny).
Krem nadaje się raczej na noc ponieważ skóra po nim się świeci i z pewnością nie nadaje się pod makijaż.

Daję mu 4,5 gwiazdek ponieważ obietnice producenta zostały spełnione,a mimo małej tubki przy tej konsystencji krem jest wydajny. Pół gwiazdki odejmuję poieważ moim zdaniem mógłby być troszkę tańszy.

Używam tego produktu od: co roku w zimę
Ilość zużytych opakowań: nie pamiętam