AA Help, Tonik oczyszczający

AA Help, Tonik oczyszczający

Tonik stanowi niezbędne uzupełnienie demakijażu: oczyszcza, odświeża i przywraca prawidłowe pH skóry.
Dzięki właściwościom łagodzącym alantoiny oraz ekstraktu z Boswellia serrata i ekstraktu z lukrecji, bogatego w kwas glicyryzynowy preparat zapewnia doskonałą tolerancję i efekt kojący. Zawarty w toniku d-pantenol oraz pochodna glicyny i kwas hialuronowy działają intensywnie nawilżająco.

dla cery z problemami

Używałam tego toniku przez parę dobrych lat, kiedy miałam ogromne problemy z cerą. Tonik wtedy działał wspaniale, nawilżał, oczyszczał i nie roznosił pryszczy na całą twarz jak to co niektóre toniki potrafią.
Obecnie próbowałam wrócić do tego kosmetyku, ale moja skóra odzwyczaiła się widać od toników i stała się po nim bardzo sucha, więc więcej podejść nie robiłam. Jednak, patrząc na moje doświadczenia, nie znalazłam lepszego na cerę trądzikową.

Używam tego produktu od: używałam przez parę lat
Ilość zużytych opakowań: ponad 15

Łagodzi i oczyszcza.

Bardzo dobry - zwłaszcza na atopowe zmiany skóry oraz po nieudanych eksperymentach z innymi kosmetykami ;) niesamowicie łagodzi i wraz z żelem-kremem z tej samej serii oraz kremem półtłustym/nawilżającym fajnie się sprawdzi do codziennej pielęgnacji skóry atopowej. Jedna z lepszych serii, jakie miałam.

Używam tego produktu od: pół roku temu
Ilość zużytych opakowań: jedno i będzie więcej

Nie dla mnie

Nawilża, to pewne. Usunął mi suche skórki;-), pozostawił tłusty film na twarzy. To jeszcze mogłabym przeżyc, ale moje naczynka za bardzo go nie lubią;/ a miał nie podrażniać.

Używałam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: nadal 1

Serum na zmarszczki

Taki sobie

Podobnie, jak któraś z recenzentek, skusiłam się na zakup tego toniku zachwycona żelem do mycia twarzy tej serii. Niestety nie powala na kolana. Jest wg mnie taki nijaki. Nie czuję żadnego wpływu na cerę. Mam wrażenie, że choć niby używam toniku, to jest to tylko taka atrapa. Jest niestety/stety ;) bardzo wydajny. Nie mogę się już doczekać, aż się skończy.

bardzo fajny

Czytając wypowiedź poprzedniczki, odnoszę wrażenie jakbyśmy stosowały zupełnie dwóch różnych kosmetyków. Jak dla mnie ten tonik jest najlepszy z dotychczas używanych.
Co dla mnie jest ważne:
- nadaje się do cery wrażliwej, bo nie powoduje podrażnień
- jest bezzapachowy, nieperfumowany
- dobrze oczyszcza
- jest niezwykle wydajny
- nie ściąga skóry (u mnie to pierwszy tonik, który tego nie robi)
- nawilża skórę
- po dłuższym stosowaniu poprawia wygląd cery
Do minusów zaliczę:
- lekka lepkość skóry po zastosowaniu
- niektóre składniki jak: propylene glycol (u mnie to duży zarzut) czy parabeny
Na pewno do niego wrócę, bo warto, jednakże chwilowo zamienię go na puri - sensilique Pharmaceris bo lepiej wypada ze składem.

Używam tego produktu od: 2,5 miesiąca

paskudny : /

Po absolutnie fantastycznym żelu do mycia twarzy z tej serii zakupiłam również tonik i półtłusty krem.

Tonik jest moim zdaniem paskudny

- bardzo nisko wydajny
- paskudnie pachnie... wręcz śmierdzi : /
- nie oczyszcza
- podrażnia
- nieporęczne, niestabilne opakowanie

NIE, NIE, NIE

Używam tego produktu od: długo je męczyłam :/

Daje radę ;)

Potwierdzam co napisała moja poprzedniczka. Dla mojej mieszanej skóry ze skłonnością do błysku ten tonik jest zbawieniem zimą. Kiedy jest natomiast ciepło, zostawia lepką warstewkę "czegoś" na skórze i utrudnia inne zabiegi.
Na pewno podoba mi się to, że uspokaja i koi moją skórę. Na pewno mnie nigdy nie podrażnił. Nie czyni żadnych spektakularnych cudów, ale to w końcu tylko tonik i w dodatku niezbyt drogi ;)
Nawet dobrze oczyszcza, jest bezzapachowy, ma wygodne opakowanie bez zbędnych ozdobników. Parę razy nacięłam się na innych tonikach, które mnie podrażniały, więc coraz częściej do niego wracam i wiem, ze mi na pewno nie zaszkodzi.

Używam tego produktu od:z przerwami kilka miesięcy

Używać zimą

Już drugi raz sięgnęłam po tonik AA Help chociaż mam cerę tłustą a nie bardzo suchą dla której ten produkt jest przeznaczony. Zdecydowałam się go wypróbować ponieważ nosi on nazwę oczyszczającego i do tego jest rekomendowany dla skóry wrażliwej, stwierdziłam więc że raczej krzywdy mi nie zrobi i jeszcze może co nieco oczyści.
Rzeczywiście krzywdy nie robi ale muszę uważać kiedy go używam. W okresie zimowym kiedy skóra jest wysuszona przez przegrzane powietrze w domu nawet moja tłuściutka cera wyjątkowo dobrze na niego reaguje. Jest nawilżona, oczyszczona, nie podrażniona i ukojona po dosyć silnych zabiegach oczyszczających jakie jej funduję.
Natomiast w innym okresie niż zimowy nie powinnam stosować tego toniku bo po użyciu zostaje mi na twarzy jakiś nieprzyjemny lepki film który uniemożliwia mojej skórze wchłonięcie kremu a poza tym rano kiedy się budzę mam wyjątkowo przetłuszczoną skórę.

Tak że reasumując : w zimie jak najbardziej godny polecenia dla wszystkich rodzajów cery natomiast w innych porach roku myślę ze osoby ze skórą tłustą powinny poszukać czegoś innego.

Używam tego produktu od:z przerwami od paru miesięcy

dla mieszanej - ok

Na pewno dokładnie oczyszcza i odświeża.Nie szkodzi, nie uczula.Nie poprawił jednak stanu mojej skóry na tyle, na ile się spodziewałam. Zawsze wracam do niego, bo po eksperymentach z innymi tonikami stwierdzam,że ten przynajmniej mi nie szkodzi, czyli nie wysusza i nie wzmaga problemów z zaskórnikami.Na razie jest dla mnie najlepszy...choć nadal mam nadzieję,że gdzieś czeka na mnie ideał.

Używam tego produktu od:2 lat

Bez zachwytow.

Poprawny tonik, ktory wedlug swej przypisanej funkcji - tonizuje, a do tego odswieza. Skore mam jednak po nim nieprzyjemnie sciagnieta, i wysuszona. A do tego..sie klei. To i tak nic przy tym, co wyrzadzil mi jego "braciszek" Krem-Zel do mycia twarzy z tej serii, do ktorego dorzucono jakas trutke do twarzy, ale jemu tez nie ufam wielce. ZDECYDOWANIE NIE NADAJE SIE DO SUCHEJ CERY, dla normalnej i mieszanej powinien byc w sam raz. I wlasnie dlatego (za te klamliwe napisy na temat pseudo-delikatnosci), nie potrafie sie do niego przekonac..

Używam tego produktu od: 5 mscy
Ilość zużytych opakowań: 1.

ok

szalu nie ma, ale tonik jest ok. nie szkodzi skorze, nie pomaga, ot tyle. nawilza ja lekko, nie uczula, i to by bylo wszystko na ten temat. za te cene mozna znalezc cos duzo lepszego. ie polecam specjalnie tego toniku.

Używam tego produktu od:rok temu

dla mnie bomba

Używam go razem z kremem - żelem z tej samej serii i jestem z nich bardzo zadowolona. Tonik bezzapachowy(przy niektórych produktach tego typu tak wykręcało nos, że samobójstwem było stosowanie kosmetyku), dzięki czemu nie czuję żadnej chemii na skórze. Nie podrażnia, nie wysusza, moją skórę normalizuje(wystarczy, że 2-3 razy umyję buźkę czymś innym i użyję innego toniku i na czole, nosie i policzkach to kilka "niespodzianek" mam gwarantowanych). Świetnie usuwa resztki makijażu i zanieczyszczeń, z rem-żel nie do końca sobie radzi. Do tego wydajny, ma konsystencję wody, wiec można go zużyć do końca, bez wyciskania butelki.
Na pewno pozostanę mu wierna jeszcze bardzo długo.

Używam tego produktu od:kilku miesięcy